Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 28 Jul 2012, 22:41   #121
loud.rocks
Guru
 
loud.rocks
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 302
Trece-ma si pe mine pe lista. Pana imi vine randul sigur o sa reusesc sa-mi fac timp de cateva filme din turneu.
loud.rocks is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jul 2012, 22:51   #122
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Trece-l inaintea mea, poate exista mai multa diversitate asa, eu deja am propus oricum.

LE: Cred ca ar fi o idee buna sa se modifice regulamentul pentru maxim 2 filme succesive de user.

Last edited by Liviu- : 28 Jul 2012 at 23:16.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jul 2012, 23:32   #123
loud.rocks
Guru
 
loud.rocks
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 302
Nu, Liviu-, lasa asa. Cele doua filme propuse de tine au fost ambele alegeri foarte inspirate si sunt foarte curios ce-o sa propui data viitoare. Eu oricum stau destul de prost cu timpul si pe langa asta mai am si o lista cu foarte multe filme pe care le tot aman de multa vreme.
loud.rocks is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jul 2012, 23:45   #124
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Esti inscris, loud.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Aug 2012, 23:45   #125
robertsandu
Veteran
 
robertsandu
 
Join Date: May 2012
Posts: 224
Mă înscriu și eu. Pare interesantă ideea, să vedem dacă ține și în practică.
robertsandu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Aug 2012, 08:03   #126
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
robert, conform regulamentului trebuie sa votezi de minim doua ori inainte de a putea sa intri in concurs. Tu ai votat deja pe Enter the Void, deci mai ai nevoie de un singur vot si te inscriu.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Aug 2012, 10:27   #127
robertsandu
Veteran
 
robertsandu
 
Join Date: May 2012
Posts: 224
Originally Posted by Twinsen:
robert, conform regulamentului trebuie sa votezi de minim doua ori inainte de a putea sa intri in concurs. Tu ai votat deja pe Enter the Void, deci mai ai nevoie de un singur vot si te inscriu.

Excelent.
robertsandu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Aug 2012, 22:05   #128
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Esti inscris, robert.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Aug 2012, 22:13   #129
robertsandu
Veteran
 
robertsandu
 
Join Date: May 2012
Posts: 224
Originally Posted by Twinsen:
Esti inscris, robert.

Mulțam și felicitări pentru alegere. Mi-a plăcut mult Machuca.
robertsandu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Aug 2012, 22:14   #130
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Quote:
Mulțam și felicitări pentru alegere. Mi-a plăcut mult Machuca.
T., cred ca te-ai rosit de placere....

Last edited by rvn : 06 Aug 2012 at 22:19.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Aug 2012, 01:19   #131
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Eu am o nelamurire: mai vreti sa facem turneul asta? Deja disting un model: se pune un film, MinRep posteaza o cronica, mai scriu si eu ceva care de obicei starneste controverse (desi nu e intentia mea) si daca avem noroc se mai uita inca 1-2 persoane la film.

Saptamana asta vad ca deocamdata din cei noua oameni inscrisi unul singur a votat. Eu de ce m-as uita la filmul pe care o sa-l propuneti voi, in afara de cazul in care e exact pe gustul meu?
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Aug 2012, 14:35   #132
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Originally Posted by Twinsen:
Eu de ce m-as uita la filmul pe care o sa-l propuneti voi, in afara de cazul in care e exact pe gustul meu?
diagnostic:masochism cinemagic acut. se trateaza cu: rabdare si ' tiutiun".
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Aug 2012, 18:59   #133
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Cand a inceput primul turneu de pe Cinemagia, cel creat de Liviu, am trimis un PM despre el la vreo 5-6 persoane de pe alt forum, pe care le stiam interesate de filme si cu care discutasem anterior despre filme. Una din persoanele respective s-a plans administratorilor ca fac reclama la Cinemagia si acestia mi-au dat un ban de vreo cateva zile. N-am mai pus vreodata un mesaj pe forumul acela.

Tot atunci am discutat despre turneu cu o colega de servici care mi-a spus ca e interesata. Sa nu se inteleaga ca am batut-o la cap, i-am spus printre alte discutii de turneu si care e scopul si ea a zis ca ar vrea sa participe. Cand a inceput i-am amintit pe scurt si din nou mi-a spus ca e foarte interesata si ca va participa neaparat. Nu a facut-o si automat am am incadrat-o intr-o anumita categorie de persoane si m-am comportat in consecinta.

Entuziasmul pe care il am pentru o idee sau niste principii ramane, dar actiunile mele se adapteaza realitatii create de ceilalti...
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Aug 2012, 20:53   #134
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Originally Posted by Twinsen:
Nu a facut-o si automat am am incadrat-o intr-o anumita categorie de persoane si m-am comportat in consecinta.

Entuziasmul pe care il am pentru o idee sau niste principii ramane, dar actiunile mele se adapteaza realitatii create de ceilalti...

Twinsen, dupa mine, respectarea principiilor e atunci cind comportamentul ti-e neschimbat indiferent de reactia celorlalti. Nu zic ca e usor sa faci asta, doar ca n-am inteles cum ai alaturat niste cuvinte care se bat cap in cap in aceeasi fraza: entuziasm pentru principii, etcetera.

M-a zgiriat putin pe creier, de-aia m-am bagat in vorba. Cum ar fi: principiu=nu conduc dupa ce am baut ceva dar daca merg undeva si toata lumea a baut si se urca la volan eu de ce as fi mai fraiera?

Ideea mea, nu-i mai simplu sa nu-i judeci pe cei din jurul tau?
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Aug 2012, 21:29   #135
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Nu mi-e clar cum ai interpretat ce am zis. Poate am vorbit prea in general, asa ca acum o sa fiu mai la obiect: mi se pare excelenta ideea turneelor de filme, la fel de mult ca atunci cand am auzit prima data de ele. Insa ele se bazeaza pe un principiu simplu: daca vrei ca altii sa se uite la filmul tau, e normal ca si tu sa te uiti la filmele propuse de ei. Sigur, in limite rezonabile, nu neaparat in fiecare saptamana, dar sa exista un interes acolo cat de cat. Cand sunt 8 oameni inscrisi care asteapta sa propuna un film si doar unul dintre ei e dispus sa vada filmul saptamanii atunci treaba nu merge.

Si da, e mai simplu sa nu judeci oamenii. Cel mai simplu e sa nu judeci deloc. Dar lucrurile simple nu sunt neaparat cele mai bune.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Aug 2012, 19:20   #136
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
hai, sa-ti spun ceva, T. ideea de concurs entuziasmeaza pe multi, insa, stii cum este. sa te uiti la un film e simplu si usor, placut, daca e pe gustul tau, corvoada, in cazul in care propunerea nu te-a lovit la coarda sensibila. problema principala, dupa parerea mea, vine dupa "the end". de ce?
fiindca trebuie justifici votul prin acel comentaras. nu ca poti fi de-a dreptul idiot ca sa nu intelegi nici macar o iota dintr-un film, mai greu e cu scrisu". nu toata lumea exceleaza la compunere.
stii tu si altii,COMPUNEREA , presupune ceva ce se sedimenteaza in ani adevarati de scoala si lectura. putini mai au abilitatea de se exprima, putini mai sunt in stare sa lege doua-trei fraze cu un continut inchegat. din pacate, internetul ne-a facut abili in gugalit, in schimb, cititul a devenit o corvoada.
este adevarat, sunt si useri din "categoria grea", care nu participa la concursuri. ei au motive personale pentru care nu mai investesc timp in asa ceva, motive care in mare parte sunt generate de o lehamite pentru a interactiona virtual cu persoane care nu se incadreaza in aceeasi categorie cu ei. si acum, cred ca n-ar trebui sa ne mai miram de ce frecventa este atat de slaba aici, iar la topicul ala din cafenea, unde va pierdeti energia scriind tot felul de tzatzareli politice, ratingul atinge cote uriase.

Last edited by rvn : 14 Aug 2012 at 21:18.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2012, 15:46   #137
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
am citit regulamentul dar pentru capul meu sec e cam greu de prieceput.
Deci daca vreau sa ma inscriu spun doar " Vreau si eu nenea te roooooooooooog ?
reivan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2012, 15:49   #138
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
Originally Posted by reivan:
am citit regulamentul dar pentru capul meu sec e cam greu de prieceput.
Deci daca vreau sa ma inscriu spun doar " Vreau si eu nenea te roooooooooooog ?

Daca tu chiar crezi ca esti amuzant,e timpul sa-ti spuna cineva sincer:

NU ESTI AMUZANT!
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2012, 15:51   #139
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
da` nu vreau sa fiu amuzant Nu-ti par un om serios?Doar pt ca nu-s sobru si nu sunt (hai mai bine sa ma abtin sa nu se "simta" cineva) asta nu inseamna ca nu ma pricep la filme
reivan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2012, 15:53   #140
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
Originally Posted by reivan:
Nu-ti par un om serios?

Pari penibil.
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:46.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells