Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 25 Oct 2003, 07:42   #1
Floydman
Guru
 
Floydman
 
Join Date: Mar 2002
Posts: 842
Placinta Americana 3

Imi e greu sa scriu o cronica la PORCARIA ASTA!
In primul rand trebuie sa iti infrunti bunul simt timp de 93 de minute din momentul in care incepe filmul. Asta daca il ai. Se pare ca multi din cei APROXIMATIV 5000 DE OAMENI care au umplut ieri Sala Palatului nu l-au avut pt ca s-au amuzat copios la facatura asta.
Pentru cineva cu pretentii de cinefil, care a fost poate crescut la scoala comediior cu Chaplin, Funes , si Norman se recomanda fie sa nu se duca fie sa ia medicamente anti-greatza inainte de vizionare. Asta pentru ca TOATE poantele sunt din sfera exclusiva a obsesiilor sexuale/fecale. Iau in ordine motivele bancurilor din film: Felatie, homosexuali, kkt mancat, gerontofilie. Este un film facut pentru antropoide si am plecat din sala cu senzatia ca am fost insultat!
Floydman is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Oct 2003, 10:24   #2
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Mie primele soua mi s-au parut execrabile (ceea ce e doar cu un pas mai bine decat oribil, dezgustator si ridicol, in acelasi timp). "American Wedding" a foat doar idiot. (deci, un pic mai bun decat primele doua).

Intr-adevar, multe momente dezgustatoare si fara nici un pic de simt artistic, ca de obicei, momente fara nici o legatura cu contextul (si, ce cauta fiul lui Bod Dylan ca regior???), dar au fost cateva momente amuzante destul de reusite, iar Seann William Scott ca Stiffler cel Bun este chiar reusit, spuneti de vreti!!!

Totusi, per total, filmul face parte din categoria filmelor fara directie, care sunt facute din inertie (pentru bani, deci!!!), care probabil nici nu va mai fi amintit in timp. oricat de celebru ar ramane primul "American Pie" (yuk!!!)


P.S.: Oricum, nimeni n-o sa-i dea Zmeura de Aur...
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Oct 2003, 08:24   #3
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Sincer sa fiu, mie toate filmele din serie mi s-au parut de aceeasi valoare, foarte mediocra. Acest al treilea nu face exceptie.
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:02.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells