Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 11 Jun 2010, 11:35   #2221
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
Originally Posted by copila_satanista:
iti alegi un mediu pe gustul tau )

foarte buna idee

ca sa sarim in ajutorul dragomarei, am o idee la fel de buna: o pauza de cinemagia. Pe termen nedefinit!
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2010, 11:36   #2222
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down

Ai dreptate, eu în nicio viaţă de care-mi amintesc nu aş fi putut face ce fac ei: ABSOLUT NIMIC inteligent şi folositor, în primul pentru ei, nici la job, nici în timpul liber. Evident pentru a înţelege asta îţi trebuie mai mult decât un vagin cu acces la Net în tipul celor 8 ore de muncă în care el (vaginul - scuze că vb numai despre el, dar cum el este cel mai evident în tot ceea ce faci tu, chiar nu am de ales. )

Dacă aş fi moderator aş condiţiona înscrierea pe site de următoarele teste:

- inteligenţă,
- gramatica Limbii Române,
- cultură generală,
- bune maniere.

PS: între noi 2 fie spus, tu nu ai nicio şansă, unde nu poţi trece NICI MĂCAR unul. Da'tu nu-ţi fă prrobleme 9 din 10 români de pe Net sunt copia ta identică.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2010, 11:43   #2223
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
mda, dragomara confirma imediat ca am luat decizia buna, si cu ultimul ei post si cu un mail scris la repezeala
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2010, 11:51   #2224
hellsteed
Cavaler de Veste Buna
 
hellsteed
 
Join Date: Jan 2007
Location: Nicosia
Posts: 1,251
Cercul celor fara de IQ, cultura si maniere saluta decizia lui Do. Si la mai mare. Atentie la clone .
__________________
Nu conteaza rezultatul cat ideea in sine
hellsteed is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2010, 12:46   #2225
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Nu vă supărați că vă întreb, dar acum ce ați avut cu fata? Pentru ce i-ați suspendat dreptul de a posta? Atunci când pe mine mă înjura cu săptămânile, avertismente primeam numai eu. Acum cu ce v-a mai greșit?
În loc să vă răzbunați pe ea și s-o afurisiți, mai bine v-ați asuma criticile: unii dintre dumneavoastră nu aveți tactul necesar pentru postul de moderator, nu sunteți imparțiali, socotiți că propriile opinii sunt infailibile, vă lipsește buna cuviință, spiritul conciliant etc. etc.
I-aș fi luat apărarea colegei noastre dacă nu s-ar fi purtat atât de urât cu mine și dacă și-ar fi cerut iertare pentru jignirile pe care le-a proferat față de mine. E păcat că niște oameni care împărtășesc în multe privințe opinii comune - iată! amândoi scriem în cea mai curată limbă română de care suntem în stare și ambii uzăm de diacritice - nu se pot apăra unii pe alții din pricina unor ambiții personale absurde, mărunte și ridicole.
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2010, 13:04   #2226
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
la banarea pe termen lung se ajunge prin acumulare, au contat reactiile ei fata de toata lumea de pe forum, inclusiv fata de tine
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2010, 13:06   #2227
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Iar ati suspendat-o pe Drago???

Pe bune, ma, sunteti nesanatosi!!!
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2010, 13:09   #2228
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
inca un week-end fara femeia daca? va fi plictisitor....
nu va ganditi deloc la trafic...
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2010, 15:35   #2229
fresie
Pasărea Phoenix
 
fresie
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,371
La biografia actorului John Wayne am primit doar un punct. Cred ca este o eroare. Am verificat din nou ce am scris si nu stiu unde este contributia celuilalt utilizator care apare ca si contribuitor la aceeasi biografie si care banuiesc ca nu a primit doar un punct ca mine.
fresie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2010, 16:13   #2230
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
rezolvat, scuze

de acum inainte te rog sa anunti problemele legate de puncte, aici: http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=96923
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2010, 16:22   #2231
fresie
Pasărea Phoenix
 
fresie
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,371
Originally Posted by StefanDo:
rezolvat, scuze

de acum inainte te rog sa anunti problemele legate de puncte, aici: http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=96923

Multumesc! De acum voi posta unde trebuie, dar sper sa nu mai fie nevoie.
fresie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2010, 17:04   #2232
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Originally Posted by StefanDo:

foarte buna idee

ca sa sarim in ajutorul dragomarei, am o idee la fel de buna: o pauza de cinemagia. Pe termen nedefinit!

Stefane, eu cred ca tu glumesti. Nu vezi ca banarea pe termen indefinit a Dragomarei e o vendeta personala? Tu, ca moderator, ar trebui sa ai mai multa coloana vertebrala si sa nu iei decizii dupa cum te scoli dimineata, pentru ca apoi sa vii cu explicatii pentru copii de genul: "la banarea pe termen lung se ajunge prin acumulare, au contat reactiile ei fata de toata lumea de pe forum...". Stefan, tie, in primul rind, dar si altora le recomand cu cea mai mare caldura sa vada sau sa revada cit mai curind un film care se potriveste povestii de azi, de aici: "Mr. Deeds goes to town". Poate dupa ce vezi/revezi filmul intelegi ca nu toti oamenii sint la fel si ca e bine din cind in cind sa ne cautam propriile defecte inainte de a-i izola si stigmatiza pe altii. Si sper sa revii asupra deciziei luate in privinta Dragomarei cit de curind.

Dragomara are o mare calitate, care e si defect in acelasi timp: e sincera. Nu stiu citi pot avea sinceritatea ei, care e inconstienta citeodata, dar ramine o calitate.

copila, esti o persona simpatica dar sa stii ca judecati de genul celei pe care i-ai facut-o Dragomarei iti fac rau si tie, adica vei ajunge sa-ti para rau ca ai scris ce-ai scris. In fine, nu vreau sa crezi ca te judec, a fost doar o observatie.

rvn, sper ca o sa-i faci campanie de reabilitare si Dragomarei, asa cum i-ai facut lui Pitbull.

Ipu si Judex, ca intotdeauna la obiect
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2010, 17:52   #2233
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
nu este o gluma, bann-ul e cat se poate de serios.
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2010, 18:00   #2234
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
anaemona nu-i nicio problm dragomara mi-a atras simpatia si ii ignor in general latura negativa, dar am avut un moment in care pur si simplu m-am revoltat si i-am zis ce cred sperand ca poate o sa vada cat de cat ceva (desi poate nu mi-am ales foarte ok cuv). apreciez sinceritatea dar trebuie sa recunoastem ca discursurile ei nu contin argumente si sunt spuse intr-o maniera mult prea ofensiva.
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2010, 18:24   #2235
SoX
Miserupist
 
SoX
 
Join Date: Nov 2009
Location: Miserupia
Posts: 1,366
Stefane, fara suparare dar bann-area Dragomarei e un pic cam fortata, motivul acestuia fiind superficial, si tind sa cred ca decizia a fost luata din motive personale.
__________________
Prefer sa degust un film de post decat unul facut de oaie si apreciat de un prost!
SoX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2010, 18:30   #2236
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
nici eu nu imi doresc bannarea ei desi totusi cred ca StefanDo a fost indreptatit sa o faca.
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2010, 18:32   #2237
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
intr-adevar, am luat foarte personal ce-a zis ea mai sus pe aceasta pagina:

"Evident pentru a înţelege asta îţi trebuie mai mult decât un vagin cu acces la Net în tipul celor 8 ore de muncă în care el (vaginul - scuze că vb numai despre el, dar cum el este cel mai evident în tot ceea ce faci tu, chiar nu am de ales."

intra pe fiecare pagina pe care a scris si vei vedea declaratii asemanatoare

daca voua nu v-a ajuns, mie da, si cu iertare fie-mi, dar pentru mine forumul cinemagia inseamna mai mult decat pentru oricare dintre voi.

dragomara ramane banata, punct
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2010, 18:50   #2238
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Originally Posted by anaemona:
Ipu si Judex, ca intotdeauna la obiect

Aș dori să fac două precizări în legătură cu ceea ce am scris mai sus.

1. Nu i-am luat apărarea afurisitei. Am întrebat numai de curiozitate, nedumerit de ce o persoană căreia i s-au tolerat atât de multe în trecut e condamnată acum pentru un fleac, și am deplâns atitudinea excomunicatei, singura vinovată de pedepsirea ei. Să ne rugăm ca ea să învețe ceva din această suspendare.

2. Când i-am criticat pe moderatori nu m-am referit în primul rând la Ștefan. Nu-i pot reproșa că și-a apărat onoarea, fie și cu mare întârziere.
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2010, 18:51   #2239
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
@anaemona
mai, stii ceva?
deja, ai inceput tu campania.continua si eu te sustin!
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2010, 18:57   #2240
hellsteed
Cavaler de Veste Buna
 
hellsteed
 
Join Date: Jan 2007
Location: Nicosia
Posts: 1,251
Stati ma catingan, sa respiram putin si dupa ce-am aerisit vedem ce-i de facut. Ceea ce voi catalogati ca o calitate in cazul bannatei nu e o calitate si nu e nicidecum sinceritate.
__________________
Nu conteaza rezultatul cat ideea in sine
hellsteed is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:19.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells