Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 20 Jan 2011, 00:46   #241
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Oh, da.Mor de ciuda!!Din nou, inteligenta ta iesita din comun si'a spus cuvantul.Dar nu e nici o surpriza.Stiam deja ca tu faci umbra pamantului si atat.Nu te mai agita precum o sticla de suc, fiindca stiu sa am grija de mine si singura.De fapt, replicile astea de 2 lei sunt niste ineptii caracteristice oamenilor frustrati si tristi, o razbunare care provine chiar din faptul ca isi urasc propria persoana si tot ce aceasta semnifica.Jignind oamenii gratuit se simt si ei pentru o secunda mai buni decat cei cu care interactioneaza.Asa isi exprima "oamenii" ca tine frustrarile.Tristule!!

P.S. Eu mananc cartofi prajiti o data la trei luni, nu bag non'stop in mine ca tine.Mai si minti lumea pe'aici ca tu faci sport.Doaaamne!
__________________
Why so serious?

Last edited by FreakDoll : 20 Jan 2011 at 00:48.
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jan 2011, 01:15   #242
the_fairy
Guru
 
the_fairy
 
Join Date: Jun 2010
Location: Lothlorien
Posts: 750
@Danonino - Daca tu asta vrei sa intelegi e problema ta! E o femeie frumoasa, rafinata, stilata, asta vad eu, prin ea eu vad o idee de frumusete. Frumusetea sta si in atitudine nu doar in fizic!
__________________
Don't kick the goddamn baby!!!
the_fairy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jan 2011, 08:55   #243
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Cred ca asa o cunosti tu pe Dayana, cum o cunosc si eu pe Marion. Prin urmare, parerile noastre legate de problema asta tin cont strict de ceea ce am vazut pe sticla, pe net ori prin reviste. Nu cred ca matale ai invitat-o pe Lady D la cofetarie la un BEM-BEM ori ca v-ati fugarit prin asternuturi. Amindoi le privim/apreciem de la aceeasi distanta si din acelasi unghi. Iar din unghiul meu, Marion cistiga detasat. Dupa cum spuneam, frumusete inseamna mai mult airbag-uri si o gura ce poate gazdui 2-3 scule deodata. Nu poti compara o actrita cu o gagica din FHM. Unei actrite poti ajunge sa-i cunosti personalitatea prin rolurile sale - mai mult sau mai putin. Gagicile din FHM sint maculatura care, mai devreme sau mai tirziu, ajunge sa fie patata cu un lichid albicios. Sad but true.
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jan 2011, 09:05   #244
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Originally Posted by danonino:
Pacat ca prostia nu doare, viata ar fi fost mai dreapta.

Daa!!Evident ca'i pacat!Poate nemaisuportand durerea inimaginabila te'ai fi sinucis de mult si ai fi scapat lumea de'un pacalici.
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jan 2011, 11:00   #245
Ami85
Junior
 
Ami85
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 69
danonino o tine sus si tare pe a lui. probabil ca isi da si el seama ca nu prea are dreptate, dar, nah, orgoliul asta de barbat...
Ami85 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jan 2011, 12:35   #246
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Originally Posted by Windom:
Marion cistiga detasat. Dupa cum spuneam, frumusete inseamna mai mult airbag-uri si o gura ce poate gazdui 2-3 scule deodata. Nu poti compara o actrita cu o gagica din FHM. Unei actrite poti ajunge sa-i cunosti personalitatea prin rolurile sale - mai mult sau mai putin. Gagicile din FHM sint maculatura care, mai devreme sau mai tirziu, ajunge sa fie patata cu un lichid albicios. Sad but true.
stiu ca discutia aceasta ar fi mai nimerita pe la cafenea,fiindca tot sunt vreo trei threaduri deschise pe-acolo,unde ea s-ar potrivi,dar ma gandesc ca de foarte multe ori aparentele inseala.
in urma cu ceva ani am citit undeva,intr-o revista,povestea unei femei remarcabile in viata de zi cu zi,cred ca era o avocata reputata sau medic ,dar care noaptea era "angajata" unei case de toleranta de lux.culmea, sotul ei habar n-avea lucrul asta.
pe de alta parte,imi vine in minte acum,ca tot suntem pe forumul adecvat,filmul acela cu Demi Moore,cand dansa intr-un club de streaptease,fiindca voia sa castige bani pentru a-si putea recupera fetita.
uneori,femeile fac ceea ce barbatii nu sunt in stare nici intr-o mie de ani.daca judecam femeile dupa pozele din reviste pentru barbati sau dupa cum joaca in filme,inseamna ca suntem foarte superficiali.pana la urma ambele sunt niste ipostaze false in care apar ele,chiar daca una e mai
"interesanta","misterioasa" sau "morala" decat cealalta.tot falsa e.sau aparenta,dar tot cam aia inseamna.

Last edited by rvn : 20 Jan 2011 at 12:40.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jan 2011, 13:57   #247
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Cand te bagai in seama cu mine cum prindeai ocazia si nu pentru a spune tocmai ceva ca lumea, se invartea lumea ta in jurul meu?Revino'ti, ma, tristule!
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jan 2011, 13:58   #248
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Intre doua nu ma ploua



Intre trei...


Last edited by omudindulap : 20 Jan 2011 at 14:32.
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jan 2011, 14:38   #249
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Tu acum vorbesti cu tine insuti?Incerci sa te calmezi?Nu'ti mai roadele unghiile.Tristule.

Si micsoreaza poza aia, dăsteptule!
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jan 2011, 15:04   #250
Ami85
Junior
 
Ami85
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 69
danonino, calmeaza-te, nu te mai inflama asa, ca astea sunt doar niste discutii, bre.
Uite, sa-ti explic mai clar ce am scris intr-un postare anterioara, ca sa intelegi ce spun eu aici si sa nu te agiti asa, degeaba. Gusturile, stii si tu, cred, nu se discuta. Nu am inteles de ce ne-ai atacat asa, pe noi, "femeile influentabile", cand am spus ce femei ni se par frumoase. Daca stai sa te gandesti, topicul acesta se bazeaza strict pe subiectivitate. "Female beauty I appreciate", adica frumosul pe care il apreciez eu si atat. Cu ce drept ne spui tu ce e frumos si ce nu e frumos? Daca ne place, ne place si atat.
Si eu admir femeile frumoase, tipele pe care le-ai pus tu arata foarte bine, nu pot sa spun ca nu imi incanta ochii. Dar, pe langa ele, imi mai plac si altele. Pana la urma, nu scrie nicaieri, pe acest topic, ca ar trebui sa luam in considerare numai aspectul fizic si atat. Uite, de exemplu, eu am spus ca o femeie care imi place foarte e Katherine Moennig. Sunt sigura ca tie nu ti se pare deloc o frumusete, insa mie imi place extrem de mult de ea, mai ales datorita rolurilor prin care am "cunoscut-o".
Intelegi ce spun eu aici? Sau trebuie sa explic si mai clar?
Ami85 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jan 2011, 16:24   #251
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Originally Posted by danonino:
Originally Posted by FreakDoll:
Cand te bagai in seama cu mine cum prindeai ocazia si nu pentru a spune tocmai ceva ca lumea, se invartea lumea ta in jurul meu?Revino'ti, ma, tristule!

Usor, ca faci riduri.





LE

Gata, sefa! Altceva? Va aduc un distonocalm?

de fapt,rochia e totul!
inca o dovada a diferentei intre imagine si realitate.
poate Olga e chiar mai frumoasa decat in poza asta stilizata.parerea mea e ca aici rochia "iti fura ochii".
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jan 2011, 17:41   #252
jansic
Guru
 
jansic
 
Join Date: Mar 2010
Location: Bright Side of the Moon
Posts: 1,026



danonino,

Ceea ce iti inspira trasaturile, privirea, zambetul, atitudinea, se poate numi frumusete. Tu consideri frumos doar trupul unei femei, iar dovada o reprezinta pozele tale. Which is your choice.
(Iti cam plac discutiile contradictorii.)
Poti sa te legi si de mine.
Nu ma intereseaza.
jansic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jan 2011, 20:55   #253
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
@D man,
Poate-s virginu' ala din poveste, de 40 de ani, ori poate am parte de mai multa pasarica decit un colac de toaleta, cum zice proverbul. E irelevant si nu trebuie sa-ti chinuiesti tu neuronii cu problema asta. Ramin la parerea ca esti off topic cu gagicile alea aici (vezi ca avem un topic unde postam ce-am vrea sa futem, incearca eventual acolo). This is the Female beauty section, NOT the Cunt section.

Gata cu off topicele, ca n-am energie sa ma cert cu x sau cu y. Iti plac alea, e ok. Placa-ti. Nu lua in deridere insa gusturile altora, mai ales cind sint cu mult superioare alor tale.
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jan 2011, 22:27   #254
Ami85
Junior
 
Ami85
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 69
Mai fac o rerereincercare.




Aleluia, dupa milioane de incercari am reusit si eu.

Last edited by Ami85 : 21 Jan 2011 at 11:54.
Ami85 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2011, 20:17   #255
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
O stiti din „Infidela“, „Mica romanta“, „Chaplin“, dar nu stiti ca a debutat la sase ani, gratie unui român. Cu doar câteva saptamâni înainte de premiera unui nou film romantic alaturi de Richard Gere, „Nopti în Rodanthe“, Diane Lane vorbeste despre actorie, dificultatea de a fi parinte si ce o face sa fie îndragostita.O fetita cam de sase ani, blonda si diafana, a sosit la La Mama însotita de soferul taxiului din care coborâse. El s-a prezentat drept tatal fetitei: «Ea e Diane si vreau sa devina actrita. O las în seama voastra, sunt convins ca va trece auditia. Voi veni dupa ce termin tura de zi sa o duc acasa»”.

Asa îsi aminteste Andrei Serban prima întâlnire cu Diane Lane, tânara pe care a ajutat-o sa debuteze în „Medeea“. Dupa succesul în teatru cu „Medeea“ lui Andrei Serban (despre care puteti afla amanunte în cartea „Andrei Serban – O biografie“, aparuta la Editura Polirom), Diane Lane a jucat alaturi de Sir Lawrence Olivier în „A little Romance“ si a ajuns pe coperta revistei Time.

Au mai urmat trei filme cu Francis Ford Coppola, nominalizari la Oscar si Globul de aur, multe alte productii cu succes de casa, iar de curand am revazut-o pe ecrane,într-o povestire romantica alaturi (pentru a treia oara!) de Richard Gere, „Nopti în Rodanthe“, dupa cartea lui Nicholas Sparks.





DIANE LANE, in toata splendoarea ei.
La multi, ani!

Last edited by rvn : 22 Jan 2011 at 20:33.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jan 2011, 09:56   #256
sorina25
Veteran
 
sorina25
 
Join Date: Jan 2011
Location: Homeland
Posts: 225
Thumbs up

Originally Posted by redmen:
Una dintre cele mai frumoase femei.Guess who ?!


Jackie Onassis
__________________
The world ain't fair, but you can be !
sorina25 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jan 2011, 15:55   #257
psihologu
Senior
 
psihologu
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 100
Claudia Cardinale
__________________
DVM QVOD NOS IVNGIT IVNGAT, NIHIL IMPOSSIBLIS ERIT

Last edited by psihologu : 27 Jan 2011 at 15:58.
psihologu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jan 2011, 22:07   #258
the_fairy
Guru
 
the_fairy
 
Join Date: Jun 2010
Location: Lothlorien
Posts: 750
An english beauty


Kristin Scott Thomas
__________________
Don't kick the goddamn baby!!!
the_fairy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2011, 12:01   #259
sorina25
Veteran
 
sorina25
 
Join Date: Jan 2011
Location: Homeland
Posts: 225






Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us
__________________
The world ain't fair, but you can be !
sorina25 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Feb 2011, 15:47   #260
Dl.cinematic
Veteran
 
Dl.cinematic
 
Join Date: Nov 2010
Location: Bucuresti
Posts: 147
Miranda July


Last edited by Dl.cinematic : 04 Feb 2011 at 19:30.
Dl.cinematic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:10.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells