Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 10 Jan 2012, 14:48   #3921
AndreiStefan
Guru
 
AndreiStefan
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 325
Am urmarit acum cateva luni niste clinciuri la TV intre vechea garda "Ienei & Iordanescu" vs "Mircea Lucescu & Cornel Dinu". Fara suparare, nu ca as fi eu stelist...dar se simte o doza de invidie si "rani" nevindecate in tabara Lucescu/Dinu...si replica de genul "Ienei nu trebuie bagat in seama , e un batran senil" din partea lui Mister Lucescu, a fost chiar de stepa Becali/Copos/Porumboiu/Borcea etc.

Desigur, tot respectul pentru ei ca oameni de fotbal si ca romani pentru modul in care au promovat echipele romanesti cat si patria mama. Sper ca Lucescu senior sa mai antreneze cel putin 5 ani de acum incolo...sigur va mai obtine o performanta notabila.

Iar al' mic cu muci in plic, Lucescu jr , sa scoata in plm cercelul din ureche si sa si-l puna in limba...poate asa ii ies prostiile pe gura intr-un mod mai digerabil.
__________________
But I, being poor, have only my dreams. I have spread my dreams under your feet. Tread softly because you tread on my dreams.
AndreiStefan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2012, 16:33   #3922
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
In cateva zile incepe Cupa Africii pe natiuni? Cine castiga?

La cat de imprevizibil e fotbalul din Africa eu tin cu Botswana . Toate meciurile vor fi transmise de Eurosport si Eurosport II.

Grupele:

I

Guinea Ecuatoriala
Zambia
Senegal
Libia

II

Coasta de Fildes
Angola
Burkina Faso
Sudan

III

Gabon
Tunisia
Maroc
Niger

IV

Ghana
Guinea
Mali
Botswana
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2012, 16:39   #3923
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
hmmm
eu mizez de pe acum pe Senegal ori pe Ghana
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2012, 18:35   #3924
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
De fiecare data Coasta de Fildes e data ca favorita dar nu castiga.
Merg si eu tot pe Ghana pentru ca are o echipa mai experimentata.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jan 2012, 18:09   #3925
mvpsebi
Guru
 
mvpsebi
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 759
niste goluri faine
mvpsebi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jan 2012, 19:18   #3926
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
foarte tare compilatia. avem si doua goluri romanesti
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jan 2012, 22:02   #3927
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Incepe El falsico.Sa va asteptati la simulari care mai de care mai penibile de ambele parti.Ca de obicei transmisia e din veceu ca le sta in gat daca raman in studio si comenteaza de acolo,nu domne,trebuie sa se duca pana in Spania.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jan 2012, 23:27   #3928
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Un campionat de cacat,cu simulari de cacat.Dintre cele doua,aleg raul mai mic,pe Barcelona.Real distruge fotbalul si distruge jucatori.Sper inca,sa nu castige niciuna UCL.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jan 2012, 23:32   #3929
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Ambele imi sunt antipatice si sper sa se termine ciclul asta la Barca cat de curand ca sa mai "manance" si altii ca au primit destule pomeni de-a lungul anilor din partea lui Uefa si Platini.De campionatul lor cred ca stie toata lumea ca e o gluma
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2012, 00:57   #3930
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Stiri incendiare de la Campionatul African de Fotbal. Frumoasa poveste de dragoste a primului marcator din aceasta editie a cupei a tinut capul de afis al stirilor din Guineea Ecuatoriala. Tanarul a devenit primul cetatean al acestei tari care marcheaza un gol de o asemenea anvergura, in meciul cu Libya terminat cu scorul de 1-0 pentru gazde. Tanarul Balboa, sau Putzulu cum este strigat de prieteni a relatat dupa meci ca este cel mai fericit om de pe planeta in acest moment, el nespecificand daca se refera la Planeta Maimutelor sau Planeta Pamant.

El a dedicat golul frumoasei sale iubite Mbela Chizdari, golul sau aducandu-i pe cei doi tineri mai aproape de casatorie. Acesta continua " Guvernul a promis 20 de vaci celui care va marca primul gol pentru selectionata, voi folosi 15 din aceste vacute pentru a-mi cumpara iubita din satul vecin Mb'esina , iar cu celelalte 5 imi voi deschide un off-shore. Sper ca in cativa ani sa detin monopolul in tranzactiile cu vacute din aceasta zona."
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2012, 08:23   #3931
sergiuseling
Guru
 
sergiuseling
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 595
Frumoase știri, doar că acest tânăr s-a născut la Madrid, ba chiar a jucat și pentru Real Madrid, ba chiar a și dat gol în Liga Campionilor.

Altfel într-adevăr ar fi fost o știre mare, dar din păcate Guineea Ecuatorială a început meciul cu cei 11 titulari în totalitate născuți în afara granițelor tării lor. Trebuie să fie și asta ceva record.
sergiuseling is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jan 2012, 17:08   #3932
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
http://www.football365.com/faves/744...ing-Over-Barca

Omu' le zice bine de tot.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jan 2012, 12:37   #3933
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
hai sa va arat ce gaseste mandea pe wikipedia...

1972–73 European Cup , secound round : First leg : 25 October 1972 , Argeş Piteşti - Real Madrid 2-1 , Second leg : 9 November 1972 , Real Madrid - Argeş Piteşti 3-1

si inca una de m-a amuzat rau de tot :

1989–90 UEFA Cup , FC Porto - Flacăra Moreni 2-0 2-1
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jan 2012, 13:37   #3934
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
FC Baia Mare-Real Madrid 0-0
Real Madrid-FC Baia Mare 5-2
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jan 2012, 14:00   #3935
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
pana acolo nu am ajuns
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jan 2012, 00:14   #3936
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Iar a simulat flagrant curva aia de Busquets.Cum de nu e penalizat pentru ele,nu pot sa-mi dau seama.Le face meci de meci si nu zice nimeni nimic.A mai fost simulare si la asa zisul fault in atac al lui Ramos asupra lui Alves cand a fost anulat golul.Au devenit comice si penibile in acelasi timp simularile celor de la Barca,nu ca n-ar simula si cei de la Real dar parca nu in halul asta.Ar trebui sa se faca ceva in privinta asta pentru ca aceste el clasico-uri se transforma din fotbal in teatru.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jan 2012, 15:37   #3937
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
echipa de fotbal elvetiana , Neuchâtel Xamax a depus astazi actele pentru dezafiliere si toti jucatorii devin liber de contract.

Neuchâtel Xamax a eliminat pe Sportul Studentesc in sezonul 1985-1986 in Europa Cup , 4 – 4 0 – 3
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jan 2012, 20:09   #3938
crin3l
Guru
 
crin3l
 
Join Date: Oct 2005
Location: Iasi
Posts: 396
Send a message via Yahoo to crin3l
Lumea nu are de ce sa se ia de Barca, si zice ca sunt cei care simuleaza cel mai mult in fotbal.
Cred cu tarie ca sunteti penibil la faza aceasta, desi pe Kriss_Kringle il respect, fiindca mi se pare un om cult (mai ales in domeniul cinematografiei), dar prea subiectiv in ceea ce priveste fotbalul.
Barca este departe cea mai buna echipa a momentului, si eu as zice ca cea mai buna din toate timpurile. Spun asta, deoarece in fotbalul de azi supertacticizat (ultimele 2 turnee finale au batut recorduri negative la nr de goluri, ocazii etc), aceasta joaca un fotbal curat, cursiv si foarte spectaculos. Pana si aseara, cand Realul a fost clar in unele momente peste, Barca a avut 63% posesie.

P.S. : Detest si eu cand simuleaza (am vazut asta si la Messi odata si nu m-am mai uitat la meci desi mai erau doar 2 minute), dar Barca compenseaza prin multe altele.
__________________
"Voi merge oriunde , dar numai inainte"
"Unii sunt atat de saraci incat au numai bani "
crin3l is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jan 2012, 21:03   #3939
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Crin3l,citeste articolul care l-am postat mai sus si o sa intelegi de ce am ceva cu Barca.Intradevar joaca un fotbal de 5 stele si e considerata cea mai buna echipa din lume/istorie, dar de ce au nevoie de simulari daca sunt cei mai buni?Uita-te la ei,meci de meci la cea mai mica atingere cad ca mustele dupa ce-ai dat cu insecticid.Cum am mai spus,daca stau sa ma iau dupa motto-ul lor "Mes que un club" au dreptate.Barca e mai mult decat un club,e o scoala de actorie.
Pot sa respect echipa pana la un anumit punct dar sunt niste trisori lipsiti de fair-play, iar asta le pateaza reputatia.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jan 2012, 09:58   #3940
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
crinel, daca in 3-4 Malaga o sa mai bage bani, o sa se ridice, ia campionatu in spania, o sa joace bine, super jucatori, o sa ti cu Malaga?

eu am cunoscut multi " suporteri " ai barcelonei, care tin cu barca de 2-3 ani, si care mi-au recunoscut ca iniante au tinut cu realu...

asa ca barca e o echipa de moment, care joaca intr-un campionat unde dupa mine, sanse la castigarea trofeului au numai 2 echipe. barca si real. restul sunt de umplutura.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:53.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells