Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 09 Dec 2011, 01:01   #3841
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by danonino:
Nu mi se par a fi xenofobi. Cele mai bune echipe din Anglia au antrenor strain pe banca, exceptand Tottenham. Poate Wenger e mai special pentru ei.

Daca pana in februarie nu se accidenteaza Van Persie, lucrurile vor merge bine pentru Arsenal.

Sper sa ii vanda in iarna pe Chamakh, Arshavin si Djourou. Primii doi au debutat excelent la echipa, pe urma nu mai jucat nimic(cu mici exceptii pentru rus), iar Djourou nu cred ca a jucat vreodata ceva.

Nu-l halesc pe Wenger pentru ca le spune exact cum sunt si ca Arsenal e alcatuita in proportie de 85-90% din straini.
Chamakh cand e pe teren,echipa joaca de fapt in 10,rusul pierde mingea imediat dupa ce a intrat in posesia ei,Djourou chiar a jucat bine anul trecut dupa ce revenise,fiind chiar cel mai bun fundas central al lor dar a devenit iar circar in a 2a jumatate a sezonului.Uiti sa-l adaugi si pe Squillaci pe lista care e o panarama de fundas,chiar si pentru a 4a sau a 5a optiune.Ar mai trebui sa le dea viteza mai multor jucatori dar Wenger nu e genul care sa faca restructurari masive.Sansele sunt ca nici un jucator sa nu plece sau sa vina in ianuarie dar nu stii niciodata cu Wenger,are un poker face de invidiat.
De obicei in februarie se termina sezonul pentru Arsenal,dar daca o sa intareasca pozitiile care trebuie,atunci sunt sanse la locul 4,ba chiar locul 3 tinand cont ca trebuie sa revina Sagna cu Wilshere,care o sa fie considerati de Wenger ca si noi transferati.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Dec 2011, 10:21   #3842
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
@AndreiStefan, cand am zis ca Vasluiu se sparcaie, m-am referit la simplul fapt ca au avut interzis , sau inca au, la transferuri. si joaca cu ce au! nu am zis absolut nimic de ei rau, si banuiesc ca iti dai seama ca au sanse mai mari la calificare decat steaua. Rog a nu ma intelege gresit.

In alta ordine de idei, despre forbalul englez, deja echipele din Manchester au iesit din UCL , si au aterizat direct in uefa, si mai ales in uefa, din toate echipele englezesti, numai Stoke e deja calificata. Tottenham, Fulham, si Birmingham se chinuie sa prinda locul 2 in grupele lor. hai ca cei de la Birmingham ii inteleg ca sunt in championship, dar restul? de ce te chinui? Nu observati un mic declin la echipele englezesti in cupele europene?

ce atat arsenal? va spun eu filmul... da iar peste barca si zboara . simplu!
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Dec 2011, 10:53   #3843
AndreiStefan
Guru
 
AndreiStefan
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 325
atunci n-ai ales de loc cuvantul potrivit sa le descrii jocul...cand spui "sparcaie" ma gandesc la crampe

@Kriss...ca s-o n-o mai lungim atat, din punctul meu de vedere vezi doar "partea goala a paharului". E dreptul tau si atat timp cat nu te vad ca alergi cu box in mana pe stadion dupa Dodel sau Nila, toate-s bune si frumoase
__________________
But I, being poor, have only my dreams. I have spread my dreams under your feet. Tread softly because you tread on my dreams.
AndreiStefan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Dec 2011, 11:12   #3844
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
offtopic...
AndreiStefan, in poza de la avatar esti in comandante?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Dec 2011, 11:20   #3845
t0nka
Veteran
 
t0nka
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 234
Originally Posted by iiii:
In alta ordine de idei, despre forbalul englez, deja echipele din Manchester au iesit din UCL , si au aterizat direct in uefa, si mai ales in uefa, din toate echipele englezesti, numai Stoke e deja calificata. Tottenham, Fulham, si Birmingham se chinuie sa prinda locul 2 in grupele lor. hai ca cei de la Birmingham ii inteleg ca sunt in championship, dar restul? de ce te chinui? Nu observati un mic declin la echipele englezesti in cupele europene?

Din cate imi amintesc, managerul lui Tottenham a spus de la inceputul sezonului ca vor sa puna accent mai mult pe campionat decat pe EL.
__________________
Care e aspirina bogatului?

Last edited by t0nka : 09 Dec 2011 at 11:28.
t0nka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Dec 2011, 12:10   #3846
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by iiii:

ce atat arsenal? va spun eu filmul... da iar peste barca si zboara . simplu!

Eu te inteleg ca esti frustrat pe United ca nu s-a calificat,dar Arsenal nu mai are cum sa dea de Barca,pentru ca s-au calificat de pe primul loc in grupa,deci atacul tau n-a mers.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Dec 2011, 12:24   #3847
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
nu zic sa dea acum, dar daca da dupa faza urmatoare? a? oricum eu m-as bucura enorm daca arsenal sau celsi ar lua trofeul, sa nu mai ia barca sau irealu.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Dec 2011, 12:31   #3848
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by iiii:
nu zic sa dea acum, dar daca da dupa faza urmatoare? a? oricum eu m-as bucura enorm daca arsenal sau celsi ar lua trofeul, sa nu mai ia barca sau irealu.

Pai cat sa mai dea de ei?Au dat 2 ani la rand,sa mai dea si altii de ei.
Sanse la ridicarea trofeului pt Arsenal nu vad,doar in cazul in care ii cresc cojones lui Wenger peste noapte si-l ia pe Reus/Hazard/Gotze/Podolski/Shaqiri plus inca un atacant de CALITATE in iarna, care sa imparta povara cu Van Persie.Chelsea,dupa parerea mea are sanse si mai mici la cum joaca.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Dec 2011, 12:41   #3849
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Quote:
Chelsea,dupa parerea mea are sanse si mai mici la cum joaca.


Plus ca il au pe Torres
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Dec 2011, 12:45   #3850
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
sunt sanse, sunt sanse nu se stie cum se trage si cum se pica
pe cat pariu ca la anu, Lyonu pica iar cu irealu? ca deja e classic
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Dec 2011, 12:46   #3851
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by ghost90:

Plus ca il au pe Torres

Biggest flop,ever!
Partea amuzanta e ca Liverpool a dat 35 de mil din banii luati de pe Torres ca sa-l aduca pe Carroll,care-i alt flop.S-a impartit blestemul intre ele.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Dec 2011, 12:49   #3852
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by iiii:
sunt sanse, sunt sanse nu se stie cum se trage si cum se pica
pe cat pariu ca la anu, Lyonu pica iar cu irealu? ca deja e classic

Ar bate prea tare la ochi si cred ca o sa incerce sa se evite manariile la tragerea asta tinand cont de blatul din grupa Realului.M-am uitat si la rezumatul meciului de la Zagreb si lejeritatea cu care marca Gomis era mai mult decat suspecta,plus gagiu' care i-a facut cu ochiu' dupa gol.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Dec 2011, 13:00   #3853
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Carroll,alta petarda.Io mi-am dat pumni in cap cand am auzit de transferul asta.De banii aia il puteau cumpara pe Falcao,Hulk sau Aguero.De multe ori gandesc cu curu si astia de la Liverpool.Oricum sper sa faca un efort financiar iarna asta,ca fara Lucas(care a facut un sezon inexplicabil de bun,pacat ca s-a si terminat pt. el),si fara Steve G. echipa se bate cel mult pt un loc de EL.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Dec 2011, 13:14   #3854
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Liverpool se descurca bine in derby-uri sezonul asta dar se face de cacao cu echipele mici.Au nevoie si ei de un atacant pentru ca nu prea reusesc sa marcheze prea multe goluri,insa nici nu prea incaseaza.Vorba lui iiii,chiar se simte un declin in Europa a echipelor englezesti,insa sper sa tot creasca Bundesliga pentru ca la ora actuala,pentru mine e cel mai spectaculos campionat in mare parte datorita faptului ca e imprevizibil si nici o echipa nu e invincibila.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Dec 2011, 13:22   #3855
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Si Premier League mi se pare destul de imprevizibil.Oricum pacat ca nu poate juca Liverpool cu Celski fiecare etapa,unde Torres sa fie titular meci de meci
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Dec 2011, 18:43   #3856
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
Cica meciul de maine, Steaua-CFR Cluj, e cosiderat cu grad ridicat de risc. Poate doar daca se bat stelistii intre ei sau cu alti bucuresteni, ca suporterii lui CFR si cand joaca in Gruia au nevoie de statii de amplificare.

Altfel, stirea zilei din sport: Mutu il suna pe Minune sa-i miorlaie manele-n telefon cand il apuca dorul de Romania.
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Dec 2011, 18:54   #3857
AndreiStefan
Guru
 
AndreiStefan
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 325
Originally Posted by iiii:
offtopic...
AndreiStefan, in poza de la avatar esti in comandante?

Da, in cel de pe Vasile Lascar.

Presimt ca frustratul ala de antrenor al celor de la Schalke, o sa faca totul posibil sa ne lase in afara Europei...asta desigur, daca vom trece de ciprioti...
__________________
But I, being poor, have only my dreams. I have spread my dreams under your feet. Tread softly because you tread on my dreams.
AndreiStefan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Dec 2011, 21:39   #3858
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Quote:
Cica meciul de maine, Steaua-CFR Cluj, e cosiderat cu grad ridicat de risc. Poate doar daca se bat stelistii intre ei sau cu alti bucuresteni, ca suporterii lui CFR si cand joaca in Gruia au nevoie de statii de amplificare.

Ce vorbesti?Franarii au suporteri si ultrasi senzationali.Ie-te acilea
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Dec 2011, 23:09   #3859
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
Tare de tot galeria CFR Cluj.

Inca o stire bestiala din fotbal: Cohn zice ca dinamovistii vor juca si ei candva cu 100000 de spectatori in tribune, de va trebui sa mute Borcea echipa pe Bernabeu. Initial am crezut ca i-a ramas redactorului degetul lipit de tasta "0", dar am vazut apoi c-au si-un filmulet drept dovada.

Si una daramatoare din handbal - scuze de off: frantuzoaicele le-au batut pe galacticele noastre de le-a sunat apa-n cap, 19 goluri diferenta!!!
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Dec 2011, 11:46   #3860
crin3l
Guru
 
crin3l
 
Join Date: Oct 2005
Location: Iasi
Posts: 396
Send a message via Yahoo to crin3l
Cand era cel mai putin probabil din ultimul timp, Barca a demonstrat inca o data daca mai era nevoie ca este cea mai buna echipa din lume.
Iar despre magnificul nostru campionat, o declaratie de al lui Balas spune cam tot. A zis ca dupa un meci de al Barsei din C.L. a facut febra musculara, ca in weekend sa arbitreze Steaua - Rapid si putea sa inchida si un ochi ca nu pierdea nimic .
__________________
"Voi merge oriunde , dar numai inainte"
"Unii sunt atat de saraci incat au numai bani "
crin3l is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:52.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells