Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Filme la TV

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 25 Feb 2011, 19:49   #21
KrissKringle
Senior
 
KrissKringle
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 134
Asa e,dupa ce te uiti la Breaking Bad orice alt serial pare sa fie net inferior.Bryan Cranston face un rol mare si intra in pielea personajului.Trece de la sanatos la nebun cand nu te astepti si dupa 3 sezoane Walter ramane in continuare imprevizibil.La ora actuala mi se pare cel mai complex serial si deabia astept sa apara sezonul 4.
KrissKringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Mar 2011, 21:11   #22
dynuc
Novice
 
dynuc
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 7
Thumbs up

Originally Posted by KrissKringle:
Asa e,dupa ce te uiti la Breaking Bad orice alt serial pare sa fie net inferior.Bryan Cranston face un rol mare si intra in pielea personajului.Trece de la sanatos la nebun cand nu te astepti si dupa 3 sezoane Walter ramane in continuare imprevizibil.La ora actuala mi se pare cel mai complex serial si deabia astept sa apara sezonul 4.


Subscriu !
dynuc is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Mar 2011, 22:28   #23
brax
Senior
 
brax
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 120
Vad cam multe laude pentru acest serial, dupa mine, cam supraestimat, cu multe lacune in desfasurarea actiunii (care pare foaaarte SF) si in constructia persoanjelor si motivatia acestora. De exemplu Jessie nu isi mai avea rostul in sezonul 3.
brax is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Mar 2011, 12:37   #24
BrBad
Novice
 
BrBad
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 2
Yeah, Mr. White!

Si eu sunt fan al acestui serial. Mi se pare cu adevarat deosebit. Am vazut toate cele 3 sezoane in cateva saptamani. Ce mi se pare deosebit este faptul ca toti actorii importanti joaca foarte bine. Rar mai vezi asa ceva intr-un serial. De Bryan Cranston si Aaron Paul ce sa mai zic. Sunt senzationali. Bryan Cranston a castigat de 3 ori consecutiv premiul Emmy ceea ce spune multe. Nu sunt sigur, dar nu cred ca sunt multi actori cu aceasta performanta. Aaron Paul a castigat si el acest premiu pentru sezonul 3.
Singura scena care nu mi-a placut a fost atunci cand Walter il aduce pe Jesse la noul laborator. Chiar daca scena a fost gandita sa fie cu umor, cred ca scenaristii au gresit. Jesse s-a comportat ca un adolescent idiot cand a intrat in laborator. Faza in care se tot impingea cu scaunul prin laborator a fost slaba. Dupa moartea prietenei sale persoanajul lui Jesse se parea ca s-a maturizat, iar scena respectiva numai asta nu a aratat.
Vince Gilligan, creatorul serialului, a declarat ca personajul lui Walter va urma o transformare de la un om obisnuit la Scarface. Abia astept sa vad aceasta transformare.
BrBad is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jul 2011, 12:01   #25
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
2 zile pana la primul episod al seriei 4.

http://www.youtube.com/watch?v=EscGm4uc1Xw

Un trailer cam nereusit, "Walter White is back and this time he is not in danger,....."

Oricine poate completa punctele de la final.
__________________
And in the morning of my time
I'll try to understand
I learn by what I find
And love you if I can
Renaissance
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2011, 21:00   #26
marius
Novice
 
marius
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 17
Sezonul 4 a inceput si promite a fi la fel de antrenant ca si pana acum.
marius is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jul 2011, 02:48   #27
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Eu unul nu sunt genul care sa vad cate un episod pe saptamana asa ca o sa astept sa se termine sa pot sa-l vad cap coada.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Aug 2011, 11:22   #28
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
Sunt singurul care considera ca inceputul seriei 4 e cel mai slab de pana acum ?
__________________
And in the morning of my time
I'll try to understand
I learn by what I find
And love you if I can
Renaissance
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Aug 2011, 13:46   #29
xerses
Veteran
 
xerses
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 176
Originally Posted by Windom:
Lasati orice tv show urmariti momentan, o, voi, iubitori de seriale, lasati-l sa moara acolo la jumatate unde ati ajuns. Because THIS IS IT!!! Dupa ce va apucati de Breaking Bad, orice ati abandonat vi se va parea insignifiant. 3 sezoane, unul mai demential ca altul... Mai am vreo 3 episoade din sezonul 3 si trag de ele cit pot, pur si simplu nu vreau sa se termine. Dupa vreo 30 de episoade, e la fel de proaspat si surprinzator ca la primul. De la scenariu la acting, totul e ireprosabil. Mergeti pe mina mea si nu o sa va para rau. E aceeasi echipa de la The Wire si asta se vede. Excelenta in televiziune, pur si simplu. Cei care l-ati vazut deja, stiti ce vreau sa zic. "Serialul anului" e putin spus, it's one of the best shows ever. Si se pare ca urmeaza sezonul 4 in 2011.
Voi incerca.Mersi pentru pont.
xerses is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Oct 2011, 20:07   #30
Rapture
Guru
 
Rapture
 
Join Date: Jun 2009
Location: Bacau
Posts: 973
Send a message via Yahoo to Rapture
S04e11 mi s-a parut absolut, spuma intregului serial. Felul in care a fost filmata ultima scena mi-a adus aminte de Lynch, mai exact de Eraserhead. Jocul, coloana sonora, tot...superb.
Rapture is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Oct 2011, 12:58   #31
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
da, ultimile 2,3 episoade au sters plictiseala primelor din seria 4. pare insa ca nu lasa loc de continuare....
__________________
And in the morning of my time
I'll try to understand
I learn by what I find
And love you if I can
Renaissance
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Oct 2011, 15:07   #32
crin3l
Guru
 
crin3l
 
Join Date: Oct 2005
Location: Iasi
Posts: 396
Send a message via Yahoo to crin3l
Dar va fi cu siguranta si sezonul 5. Mai sunt destule de lamurit.
__________________
"Voi merge oriunde , dar numai inainte"
"Unii sunt atat de saraci incat au numai bani "
crin3l is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Oct 2011, 14:47   #33
NightChild
Veteran
 
NightChild
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 219
Decat anulat peste noapte, mai bine anuntat din timp ultimul sezon. Cei de la AMC au anuntat ca sezonul 5 din Breaking Bad va fi ultimul. Sezonul final va avea 16 episoade si va avea premiera in vara lui 2012, serialul urmand sa se incheie in 2012 sau in 2013, in functie de ce strategie de difuzare a episoadelor vor alege.

Sursa – 10x LastActionHero
NightChild is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Oct 2011, 02:50   #34
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Deci fara nici o exagerare acum,Walter White trebuie sa fie unul din cele mai diabolice si complexe personaje din istoria filmului/serialelor.Gus e un geniu,un criminal organizat pana la ultimul detaliu dar Walter...ceea ce devine in sezonul 4 e unicat,e incredibil,la un cu totul alt nivel! Tare mi-e ca ajunge un crime boss in sezonul 5.Serialul asta e de o constanta uluitoare,tot timpul ramane interesant si nu da deoparte nici un personaj.
I love you,Vince Gilligan,you sick twisted genius!!!
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jun 2012, 12:12   #35
dynuc
Novice
 
dynuc
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 7
15 IULIE sezonul 5

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=fYBTX_GmSM8

Last edited by dynuc : 19 Jun 2012 at 12:17.
dynuc is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Aug 2012, 13:07   #36
Federico
Snob Elitist
 
Federico
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,579
Cine a mai reluat filmul si are si o impresie despre el?

Ultimul episod a fost penal, penal. Nu neaparat in sensul - foarte- negativ al termenului. Dar m-am lamurit definitiv ca autorul/autorii freaca menta pecuniaristic si n-au nimic pe suflet. 'Suspansul' din setpiece-ul episodului, (marele jaf al trenului) e de un rudimentarism (muzica alert-cocalareasca, montaj adhd-oid) cras. Dar flick-ul ramane entertaining inca, la un nivel frivol si vulgar (trashy), desigur.
PS. Tot saptamana asta, m-am uitat la niste 'mizerii' romanesti de la radacina Noului Val (adica prima parte a decadei trecute) facute pe 500 de dolari (vorba vine) precum 'Marfa si Banii'. Sa-mi fut una daca nu ma ucidea adrenalina furnizata de filmul lui Puiu daca e sa o masor pe scala tv show-urilor americane contemporane. Serios.
__________________
“The goddam movies. They can ruin you. I'm not kidding.”
Federico is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2013, 18:20   #37
Tyybi1
Senior
 
Tyybi1
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 105
Pe departe este cel mai bun serial facut vreodata...
Tyybi1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Feb 2014, 17:28   #38
Rippa
Senior
 
Rippa
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 104
asa este creca cel mai bun serial de pana acum...cel putin pt mine..
Rippa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Mar 2014, 11:15   #39
Rippa
Senior
 
Rippa
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 104
Cool

serialu de care m am indragostit,..ma uitam la cate 5-6 episoade pe zi...asa nebun eram..tare raw..nu cred ca o sa mai scoata prea curand un serial asa bun,..
Rippa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:04.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells