Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 06 Sep 2011, 23:43   #3661
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Mai sper doar sa piarda Bosnia barajul.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2011, 07:50   #3662
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
daca nimereste cu o echipa mai buna putin decat romania ( orice echipa ) il va castiga. eu sper sa il castige, imi place jocul lor.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2011, 07:57   #3663
t0nka
Veteran
 
t0nka
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 234
aseara au jucat dupa deviza "ai, n'ai mingea dai la poarta". vorba lui chuckyfan, daca dadeau mai multe goluri decat ei poate castigau. principalul adversar a fost terenul.
__________________
Care e aspirina bogatului?
t0nka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2011, 09:34   #3664
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
asa... hai sa zic si eu. deci :

1. am pierdut calificarea la euro 2012

2. gazonul de rahat

3. Banel daca marca din faza aia fixa, nu il mai injuram, dar inafara de acea faza.. nimic! un om care fuge ca idiotu fara minge

4. Tanase e un garoi.

5. Inna huiduita.

6. A fost mult entuziasm deoarece inauguram marele stadion, mai mare decat coloseumul din roma ))

7. Comentatorii de la TVR 1 niste incompetenti.

8. Oprescu mai avea putin sa adoarma la meci.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2011, 09:59   #3665
Manusa
Guru
 
Manusa
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 358
Terenul a fost sub orice critica. Avem stadion dar nu si teren. Cei care s-au ocupat de acest aspect cred ca nu au treaba cu aceasta meserie si nu ma refer la cei care au montat gazonul........
Manusa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2011, 11:47   #3666
t0nka
Veteran
 
t0nka
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 234
surprinzator sau nu, site'ul goal.com l'a desemnat omul meciului pe chiriches (7,5), in timp ce "trompeta" partidei a fost sagna (5).
__________________
Care e aspirina bogatului?
t0nka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2011, 12:25   #3667
forward
Junior
 
forward
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 70
1. " E mai putin decat am vrut, dar mai mult decat credeam"
2. Acel personaj care a "facut" plaja cu Danemarca a "facut" si acest gazon
3. A fost un meci tactic Foarte bun din partea Romaniei
4. Lasa ca a jucat Lucescu fotbal si ne-au batut toti si ne uitam iar la tv
5. din minutul 87 cand a inscris Bosnia e penibil sa mai tragi de timp jucatorii ar fi trebuit sa stie si sa incerce macar sa marcheze.
6 Chirches neasteptat de bine, Lazar, Goian au jucat bine, Tatarusanu ok cat a avut si el, Stancu macar a incercat ofensiv, Marica praf frate nu am vazut atacant sa nu castige macar un duel aerian, Tanase un prost nu intelege nimic din jocul asta, Cocis 0 nu am vazut ca a jucat, Banel alearga alearga alearga .................................................. ...........................
forward is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2011, 16:53   #3668
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Quote:
4. Lasa ca a jucat Lucescu fotbal si ne-au batut toti si ne uitam iar la tv

Nu mai conteaza ca am pierdut punctele importante cu Lucescu, importanta e nepasarea de care dau dovada jucatorii, shitty attitude. De asta au huiduit si spectatorii din tribune, ca toata lumea a vazut ca am jucat fara pasiune. Nu conteaza ca am pierdut doua puncte, conteaza cum le-am pierdut. As fi preferat o infrangere usturatoare cu un joc ultra-ofensiv, ca si asa nu aveam ce pierde. 0-0 nu mi se pare motiv de bucurie, stati linistiti ca daca francezii ar fi fost in criza de puncte, se agitau mai tare aseara.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2011, 17:15   #3669
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
Nu m-am uitat la meci nu ma pasioneaza fotbalul,am vazut doar la stiri cum a aratat terenul.Jalnic ca un camp de cartofi este foarte adevarat cum a fost descris.Apoi cu Pavel ca nu a cantat imnul corect toate dau dovada de multa graba si superficialitate.
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2011, 10:36   #3670
forward
Junior
 
forward
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 70
Originally Posted by buticut:
Quote:
4. Lasa ca a jucat Lucescu fotbal si ne-au batut toti si ne uitam iar la tv

Nu mai conteaza ca am pierdut punctele importante cu Lucescu, importanta e nepasarea de care dau dovada jucatorii, shitty attitude. De asta au huiduit si spectatorii din tribune, ca toata lumea a vazut ca am jucat fara pasiune. Nu conteaza ca am pierdut doua puncte, conteaza cum le-am pierdut. As fi preferat o infrangere usturatoare cu un joc ultra-ofensiv, ca si asa nu aveam ce pierde. 0-0 nu mi se pare motiv de bucurie, stati linistiti ca daca francezii ar fi fost in criza de puncte, se agitau mai tare aseara.

Nu stiu la ce meci te-ai uitat tu eu am vazut ca s-au daruit, au facut rispa de efort si un meci tactic foarte bun. Stadionul a fluierat pentru ca erau foarte multi "cunoscatori" (daca ma intrebi pe mine niste tarani) care voiau sa batem franta cu 7-0. Sunt de acord si mie imi placea sa vad Romania atacand in valuri dar la ora actuala era imposibil! Nu aveai cu cine pur si simplu chiar nu puteai sa iesi la joc. Hai sa fim mai realisti un pic si sa nu fluieram la un 0-0 cu Franta ca suntem penibili, sa nu fluieram cand il ai in teren pe Luchin care nu are nici un meci oficial in liga 1 sezonul asta, cand il avem pe Chirches(ribery castiga in 2 zile banii lui pe un an), aceeasi oameni care au fluierat nationala au cantat imnul alaturi de Pavel si nu si-au dat seama ca e gresit!!! Eu am fost pe stadion si sa stii ca au fost destul de multi oameni care aplaudau.
forward is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2011, 15:10   #3671
t0nka
Veteran
 
t0nka
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 234
foarte posibil ca steaua - schalke 04 sa se dispute pe data de 21.09. o dovada de fair play din partea nemtilor.
__________________
Care e aspirina bogatului?
t0nka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Sep 2011, 09:30   #3672
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
deci :
ma bucur ca nu am fost la pariuri ieri, ca mie in suta pierdeam .
la basel -otelul , meci vazut de mine, trebuie sa recunosc ca am ramas masca , la cum juca otelul in prima repriza, si la ocaziile avute, ocazii nefructificate - Ibeh ala e un mare idiot si nu inteleg de ce se afla pe teren.

consider ca la golul 2 al lui basel, a fost fault, trebuia dat pentaly dar nu ROSU. de acolo am zis ca e gata. otelul pleaca invinsa de la basel.

De apreciat ca Dorinel nu a mai spart geamuri, banuiesc ca au pus de ala resistent la gloante , sa nu se mai sparga .

Bv Inter, au aratat ca sunt valorosi!!!! )
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Sep 2011, 16:15   #3673
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by iiii:
deci :
ma bucur ca nu am fost la pariuri ieri, ca mie in suta pierdeam .
la basel -otelul , meci vazut de mine, trebuie sa recunosc ca am ramas masca , la cum juca otelul in prima repriza, si la ocaziile avute, ocazii nefructificate - Ibeh ala e un mare idiot si nu inteleg de ce se afla pe teren.

consider ca la golul 2 al lui basel, a fost fault, trebuia dat pentaly dar nu ROSU. de acolo am zis ca e gata. otelul pleaca invinsa de la basel.

De apreciat ca Dorinel nu a mai spart geamuri, banuiesc ca au pus de ala resistent la gloante , sa nu se mai sparga .

Bv Inter, au aratat ca sunt valorosi!!!! )

Clar a fost penalty la faultul lui Salageanu dar rosu sub nici o forma.Nimic nou cand vine vorba de echipele romanesti,tot timpul te astepti sa ia bataie iar despre Inter e si normal sa incaseze goluri cu carul din moment ce noul antrenor ii pune sa joace 3-4-3.De acolo si 4-3 cu Palermo de etapa trecuta.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Sep 2011, 16:23   #3674
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
pronosticuri in meciurile de azi :

Steaua - Schalke 04 : 1-1

Jidanii - Rapid : 0-2

Lazio- Vaslui : 3-0
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Sep 2011, 16:26   #3675
forward
Junior
 
forward
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 70
Steaua - Schalke 1 - 2
Hapoel - Rapid 1 - 2
Lazio- Vaslui 2 - 1
forward is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Sep 2011, 09:29   #3676
t0nka
Veteran
 
t0nka
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 234
Bravo Rapid.
Jos palaria in fata celor de la Vaslui.
Din pacate, Steaua a fost 0. Nu stiu ce vor sa faca daca il tin in teren pe pocnitoarea aia de Tanase 90 de min. Nu am vazut UN singur dribling, o pasa buna de la omul care se vrea a fi "creierul echipei". In loc sa fuga dupa minge, fugea de ea.
__________________
Care e aspirina bogatului?
t0nka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Sep 2011, 09:42   #3677
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
caca maca buli buli

la cluj un joc de rahat, praf, nimic, zero, pamant. trebuie sa recunosc ca a, vazut un joc HIDOS, inchis, fara faze notabile.

Am ramas frumos surprins de prestatia Vasluiului.

De Rapid, no comment
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2011, 10:01   #3678
Sorin87
Guru
 
Sorin87
 
Join Date: May 2011
Posts: 730
slab s-au descurcat echipele noastre in campionat
Sorin87 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Sep 2011, 09:39   #3679
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Deci pamant ma jur.

aseara sa am shockuri la un meci care, in mod normal, era victoria stelei.
nici nu mi-a adus ospatarita din Half time berea, cand in min 4 gol steaua.... incepea o seara perfecta, ce anunta victoria stelei, dar , in min 9 gol pandurii.... am zis ca deh, se relanseaza jocul, dar in min 18 lovitura de gratie adusa stelei, Latovlevici eliminat dupa un hent in careu + penalty , asa ca in min 20 era 2-1 pentru pandurii, si steaua obligata sa joace in 10.

Tatarusanu se accidenteaza stupid pot zice, si dupa eliminearea lui Latovlevici, schimbarea imediata aducandu-l pe Brandan in teren in locul lui Rusescu, steaua se vede nevoita sa mai faca o schimbare, intrand Stanca. bun....


Repriza a doua, incepe, cu un evident handicap pt steaua, dar in ciuda eliminarii suferite, steaua iese la joc, si am remarcat multe faze jucate la poarta pandurilor...

Dar pe final de meci, dupa ce toate schimbarile posibilile, Gardos intra dur la Bacila, acesta din urma ramanand pe teren, cu o dubla fractura de tibie + peroneu.... meciul oprit, Gardos vede Rosu, se anunta momente grele... evident ca la Tg Jiu, ambulanta nu putea intra pe stadion, deoarece niste baieti buni, au pus reclame in zona portii , pe unde trebuia sa intre ambulanta, sincer ma mir ca aveau una.

apoi meciul este prelungit inca 13 minute, cu pandurii atacand vulnerabila echipa a stelei, ramasa in 9, cu o gaura in aparare. dar scorul tot 1-2 a ramas, si Pandurii pleaca cu cele 3 puncte de la Ploiesti, si in prezent ii vedem pe locul 2, cu 14 puncte .
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona

Last edited by iiii : 19 Sep 2011 at 11:55.
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Sep 2011, 20:22   #3680
crin3l
Guru
 
crin3l
 
Join Date: Oct 2005
Location: Iasi
Posts: 396
Send a message via Yahoo to crin3l
Originally Posted by Sorin87:
slab s-au descurcat echipele noastre in campionat
Acest comentariu este pur si simplu epic
__________________
"Voi merge oriunde , dar numai inainte"
"Unii sunt atat de saraci incat au numai bani "
crin3l is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:00.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells