Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 11 Aug 2011, 21:59   #1
me84
Novice
 
me84
 
Join Date: May 2005
Location: bucuresti
Posts: 9
Horrible Bosses - Sefi de cosmar

Daca l-a vazut cineva... turnati aici.

Mie mi s-a parut foarte amuzant. La nivel de dialog si de situatie (am inteles ca au fost multe improvizatii de scenariu) si mai putin la nivel de fir epic (cam nerealist).
Accentul clar pe personajele negative... Kevin Spacey cel putin este diabolic de bun. Colin Farrell mi-a amintit de Tom Cruise in Tropic Thunder. Jennifer Aniston e socant de dezinhibata (la revedere cu the girl next door image). As fi vrut sa vad putin mai mult din Jamie Foxx insa

Una peste alta personal il recomand ca exercitiu de destindere
me84 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Aug 2011, 23:39   #2
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Imi pare atat de bine ca am fost sa vad filmul!! Am ras cu lacrimi!! Nu mai aveam aer si cand, in sfarsit, credeam ca'mi pot trage sufletul - teapa!! Izbucneam iar in ras.
Ok, sa incepem cu cei trei prieteni: Dale, Nick si Kurt, fiecare avand cate un sef imposibil de tolerat.
Dale s'a pricopsit cu Julia Harris, interpretata de Jennifer Aniston, o dentista nimfomana, care'l agreseaza fizic si psihic pe saracul Dale. Desi, in mod normal, nici un barbat nu i'ar rezista sexoasei Julia, Dale are o logodnica si nu vrea s'o insele. Jen Aniston arata intr'un mare fel, e in cea mai buna forma a sa si isi interpreteaza rolul absolut lipsita de inhibitii, cum n'am mai vazut'o vreodata.
Seful lui Nick este Dave Harken, interpretat de Kevin Spacey, un psihopat tiran, arogant, care adora sa'si faca angajatii sa se simta mizerabil. Kevin Spacey este delicios de rau!!
Kurt il are ca sef pe Bobby Pellitt, interpretat de Colin Farrell, un incompetent gretos, urat, desfranat, care a ajuns in fruntea companiei datorita mortii tatalui sau. Sexosul Colin Farrell, intr'o ipostaza nemaiintalnita, este super funny, mai ales in secventa de pe genericul de la final.
Jammie Foxx apare si el in film, nu foarte mult, dar suficient cat sa provoace si el cateva rasete. Acesta il interpreteaza pe Motherfucker ( ) Jones, "asasinul de temut" care de fapt n'a omorat pe nimeni in viata lui si care ii sfatuieste pe cei trei in intentia acestora de a'si lichida sefii.
Prin prisma imprejurarilor, cei trei prieteni creeaza tot felul de situatii care de care mai amuzante, gafand non'stop.
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2011, 20:35   #3
andreeeeeeea
Novice
 
andreeeeeeea
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 12
Si mie mi-a placut. L-am vazut la cinema, asa ca a fost mai "distractiv" - sala a ras la multe faze. Eu voiam sa il vad pentru Jennifer Aniston si Jason Bateman, dar m-am bucurat sa il vad pe Kevin Spacey, care e excelent in orice rol ar juca.

Sincer, primele zece minute m-au plictisit. Dar apoi a fost destul de amuzant.
andreeeeeeea is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:06.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells