Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 19 Jan 2005, 21:56   #41
notorious
NBK
 
notorious
 
Join Date: Sep 2003
Location: The Selznick Studio
Posts: 1,971
Originally Posted by nume:
Bai tembelule .... ma risc sa-ti fac un portret ...
Te visezi un Crohmalniceanu modern, plagiezi timid din Ecaterina Oproiu (cea mai buna parte a ta); ai tonul mieros - lingusitor al Eugeniei Voda si sfarsesti acoperit de ridicol precum Grid Modorcea.

Suficient de doct pentru tine ? Eu macar n-am pretentii de critic sau de cronicar (whatever)... cocoselule (incearca tu sa traduci asta in franceza, sa vedem ce-ti iese).

deci, hai sa analizez cu zambetul pe buze, o noua postare a acestui om lipsit de re-nume: aceleasi excese de personalitate diforma: apelative (bai tembelule), irascibilitate amuzanta (fiecare rabufnire neputincioasa este de fiecare data mai violenta, mai violenta), tentativa in cele din urma auto-parodiaca de a-mi raspunde pe acelasi ton (sfarsind, in cele din urma, tot in mocirla - cocoselule ? pronuntat in franceza ? penibil, penibil si flasc), lipsa cronica de imaginatie (buna, vreau sa zic, pt ca in rau este berechet).

nu, nume, efectiv nu am cum sa ma enervez la debitarile tale. pur si simplu pentru ca stiu ca nu sunt adevarate. tu aici faci o greseala elementara: nu te incumeta sa critici pe cineva bazandu-te pe ceea ce se crede el ! crohmalniceanu modern ?? eugenia voda, grid modorcea ? ah, si ca plagiez din Ecaterina Oproiu ? mah, baietzelule, n-am cum ! nici nu stiu cine este ! (si nici nu ma intereseaza)

esti atat de preocupat sa insulti, sa injuri, incat nici macar sa observi nu esti in stare. dar de ce tot incerci sa te certi cu mine ? vulgaritatea cronica (uite, cu glumite de gradinita - cocoselule) pe care o ai in tine te face incapabil sa imi raspunzi cu aceeasi moneda. nu inteleg de ce insisti cu fiecare asemenea replica 'vartoasa' sa te cobori in penibil. ar trebui sa te opreasca simtul ridicolului. eu pot (crede-ma) sa ma cobor la limbajul si gustul tau de taranoi (scuze, nu vreau sa sune dur, necioplit, dar nu vroiam sa ma repet cu 'mahalagiu'), dar tu te vei zbate mereu in baltoaca aceea de zoaie mirositoare de la distanta.
__________________
"That's one thing about intellectuals: they've proved you can be brilliant and have no idea what's going on."
(Woody Allen)
notorious is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jan 2005, 22:07   #42
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Cocosel, puitz se traduce poulet si se citeste .... stii tu, sau poate nu.

Se vede ca le "lucrezi" offline :lol: Esti pe dial up ? Mda, asa se explica si avantul tau muncitoresc si indemnurile de a merge la cinema.
nume is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jan 2005, 22:21   #43
notorious
NBK
 
notorious
 
Join Date: Sep 2003
Location: The Selznick Studio
Posts: 1,971
nu mai fi ridicol cu lectiile tale de franceza ! :lol: urmeaza sa ma mai rogi sa-ti traduc 'puiul nostru in curtea ta' (te descurci ?).

si nu, nu sunt pe dial-up, sunt la camin majoritatea timpului, unde avem net prin fibra optica. nu ca ar avea vreo importanta, dar ca sa dormi (ne)linistit.
__________________
"That's one thing about intellectuals: they've proved you can be brilliant and have no idea what's going on."
(Woody Allen)
notorious is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jan 2005, 22:28   #44
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Originally Posted by notorious:
si nu, nu sunt pe dial-up, sunt la camin majoritatea timpului, unde avem net prin fibra optica. nu ca ar avea vreo importanta, dar ca sa dormi (ne)linistit.
E furat ? Ok daca stai la camin te iert. S-a facut lumina, incep sa te inteleg. Ce sa faci, viata e grea, casa e departe.

Acum inteleg de ce te guduri pe langa cei mari. Chiar daca te scuipa in ochi, tu intorci si celalalt obraz, poate primesti si tu un os de ros si mai schimbi mirosul de cartofi prajiti cu unul de mcdonalds.
nume is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jan 2005, 11:14   #45
notorious
NBK
 
notorious
 
Join Date: Sep 2003
Location: The Selznick Studio
Posts: 1,971
Originally Posted by nume:
E furat ?

cine sa fie furat ??
__________________
"That's one thing about intellectuals: they've proved you can be brilliant and have no idea what's going on."
(Woody Allen)
notorious is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:29.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells