Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 08 Dec 2011, 11:53   #3821
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Andrei, bine punctat.
dar ai uitat ceva : Majoritatea echipelor mari deja calificate au mers cu rezervele, Olympiakos in viata lor nu bateau pe Arsenal . se fac manarii de sus, sa ajute anumite echipe, e clar.

Si uite Lyonu la a nustiu cata calificare consecutiva in faza superioara.... ntz ntz ntz
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Dec 2011, 11:57   #3822
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Originally Posted by bremen1980:
In stilul romanesc ne-am batut joc si de Liga Campionilor . Mai tine cineva minte ce entuziasm era in 2006 cind s-a calificat Steaua in CL. Dupa 10 ani de zile se parea ca vom avea parte de un nou decembrie '89. Real ,Lyon ,Banel .
Au mai punctat destul de decent CFR si Unirea Urziceni si apoi totul s-a terminat cu un mare fis .
S-a desumflat toata basica si vinul bun s-a transformat intr-o posirca romaneasca .S-au dus vacile bune si vin alea slabe .O sa incepem iarasi sa numaram anii de cind n-am mai intrat in grupele ligii. 1,3 ,7 ,9
hai sa iti zic una... ce pretentii sa avem noi la UCL cand echipele noastre se chinuie in Europa League ma?

Rapidu zburata dupa 4 meciuri, Vasluiu se sparcaie, Steaua ia bataie cu 5-0 de la niste jidani... de dinamo nici nu mai vorbesc ca aia erau topor,
credeti ca dinamo daca se califica in grupele uefa facea fata unor echipe precum : standard , hannover si fc copenhaga? sa fim realisti....
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Dec 2011, 12:03   #3823
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Nu ma refer numai la prestatia sportiva ci la atitudinea de sictir care s-a instalat in fotbalul romesc in legatura cu CL. Suntem ca niste somalezi care au dat de haleala si s-au indopat pina la voma .Acum stau la umbra si rigaie nestiind ca papica s-a terminat .
Mai usor cu jidanii . Trebuie sa stii ca sunt doua tipuri :evreul cu care stai de vorba se transforma in jidan dupa de a iesit pe usa.
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Dec 2011, 12:08   #3824
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
faza cu voma a fost buna, trebuie sa recunosc

la noi in romania totul e dupa ban, si fiind un fotbal anost, in care toti patronii de cluburi vor numai bani iti dai seama ce iese.

in alta ordine de idei, cine o sa ia campionatu, ce calificata direct in turul 3 si daca cumva trece de turu 3, vine play offu , vezi tu o echipa romaneasca capabila sa treaca de 2 tururi grele? sa dai nas in nas cu o echipa de locul 3-4 din germania sau italia? no chance
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Dec 2011, 12:38   #3825
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by iiii:
faza cu voma a fost buna, trebuie sa recunosc

la noi in romania totul e dupa ban, si fiind un fotbal anost, in care toti patronii de cluburi vor numai bani iti dai seama ce iese.

in alta ordine de idei, cine o sa ia campionatu, ce calificata direct in turul 3 si daca cumva trece de turu 3, vine play offu , vezi tu o echipa romaneasca capabila sa treaca de 2 tururi grele? sa dai nas in nas cu o echipa de locul 3-4 din germania sau italia? no chance

Sincer,eu de mult asteptam sa nu se mai califice nici o echipa romaneasca in CL.Nu de alta,dar m-am saturat sa vad la tv cum iau bataie de fiecare data si se fac de ras in loc sa vad alt meci unde chiar joaca 2 echipe cu dedicatie.Nu avem campionat la standard de fotbal european si nici n-o sa avem prea curand dupa cum decurg lucrurile.Iar de calificarea la Mondiale ce sa mai zic...
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Dec 2011, 12:47   #3826
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Romania calificata la mondialul din Brazilia!!!! asta e banc sec.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Dec 2011, 12:53   #3827
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Ca tot se vorbea de blaturi ia cititi aici

Platini si cu Blatter sunt niste hoti care nu vor sa schimbe jigodiile alea de mingi de volei si sa adauge proba video de pe linia portii ca deh,sunt interese mult mai mari.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Dec 2011, 12:56   #3828
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
Intr-o discutie cu niste amici entuziasmati de incetarea dominatiei bucurestene, acum cativa ani, le-am spus ca ar fi cazul sa-si tempereze bucuria, pentru ca, cel mai probabil, n-avem de-a face atat cu o evolutie a cluburilor din provincie, cat cu o involutie a celor trei din Capitala - Steaua, Dinamo si Rapid. Iar asta se va vedea in Europa cat de curand. Iata, Otelul a incheiat in genunchi seria de calificari directe venite ca pleasca dupa sezonul excelent reusit de Steaua si Rapid in 2006. Si da, de-acum incolo probabil nu mai pupam grupe CL multi ani.
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Dec 2011, 12:59   #3829
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
ca sa pupam UCL grupe, trebuie sa avem si echipe competente , sa se bage bani in jucatori ok, nu ciurucuri si mai ales sa fie liniste la cluburi, sa nu mai aud declaratiile lui jiji, sau ce face borcica in miami, sau copos ca nu da bani, sau ca la rapid se schimba presedintele, declaratia lui cutarescu, a deranjat pe ixulescu, dar ati auzit ce a zis ala?

asta e presa care : " ajuta " fotbalul
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Dec 2011, 13:06   #3830
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Trebuie reconstructie la cluburi si cel mai important la Federatie.Toti mafiotii out! Dupa aia sa se puna accentul pe juniori,sa aiba conditii in care pot progresa dar cea mai mare buba e mentalitatea,iar aia e greu de schimbat,mai ales printre semi-incultii astia de fotbalisti.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Dec 2011, 13:08   #3831
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
Apropo de blaturi, faza:
http://www.gsp.ro/international/liga...ui-287259.html
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Dec 2011, 13:13   #3832
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Toata lumea radea de Arsenal, din august pana in octombrie foarte multa lume o vedea ca si retrogradata din campionat, ii prevesteau si o veritabila umilire in Liga Campionilor, asta daca ajungea acolo.
Ei bine, a ajuns acolo. A fost singura echipa din Anglia care a reusit sa isi asigure calificarea inaintea ultimei etape europene, in campionat e pe locul 5 si neinvinsa de multe meciuri.
Toata treaba asta imi aduce aminte de 2003, cand Wenger declara foarte relaxat ca Arsenal poate termina campionatul neinvinsa. Din secunda doi, toata lumea a ras de el, nimeni credea ca asa ceva e posibil pentru o echipa precum Arsenal. Si a venit sezonul 2003/2004, s-a si terminat iar Arsenal era pe primul loc cu 0 in dreptul la "Infrangeri".

Expertii lu' peste... BINE PA!
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Dec 2011, 13:27   #3833
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by danonino:
Toata lumea radea de Arsenal, din august pana in octombrie foarte multa lume o vedea ca si retrogradata din campionat, ii prevesteau si o veritabila umilire in Liga Campionilor, asta daca ajungea acolo.
Ei bine, a ajuns acolo. A fost singura echipa din Anglia care a reusit sa isi asigure calificarea inaintea ultimei etape europene, in campionat e pe locul 5 si neinvinsa de multe meciuri.
Toata treaba asta imi aduce aminte de 2003, cand Wenger declara foarte relaxat ca Arsenal poate termina campionatul neinvinsa. Din secunda doi, toata lumea a ras de el, nimeni credea ca asa ceva e posibil pentru o echipa precum Arsenal. Si a venit sezonul 2003/2004, s-a si terminat iar Arsenal era pe primul loc cu 0 in dreptul la "Infrangeri".

Expertii lu' peste... BINE PA!

Presa din Anglia n-o haleste pe Arsenal tocmai din cauza lui Wenger,sunt cam xenofobi.Ani la rand am vazut cum se iau de ei chiar si pt cea mai neinsemnata infrangere pe cand Manure era laudata oricand.Si arbitrii au fost impotriva lor in ultimii ani, pe cand Manure a fost favorizata.La inceputul campionatului, Arsenal era in criza,acum cred ca Manure e.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Dec 2011, 14:45   #3834
AndreiStefan
Guru
 
AndreiStefan
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 325
Originally Posted by iiii:
Vasluiu se sparcaie, Steaua ia bataie cu 5-0 de la niste jidani... de dinamo nici nu mai vorbesc ca aia erau topor,
credeti ca dinamo daca se califica in grupele uefa facea fata unor echipe precum : standard , hannover si fc copenhaga? sa fim realisti....

sper ca glumesti in privinta celor de la Vaslui...

La prima lor prezenta intr-o grupa europeana, o echipa infiintata in 2002, cu buget de 6-7 miloane si impotriva unor forte ale Europei din campionate extrem de puternice, Sporting si Lazio, lasand deoparte pe Zurich care nici ea nu e de neglijat, a reusit sa depinda doar de ea pentru o calificare in primavara europeana.

Ti se pare putin? Au condus cu 2-1 la italieni fiind egalati aiurea pe final, s-au luat la harta in Portugalia dar de la greseala lui Wesley s-a naruit totul, au batut pe Sporting acasa, au fost egalati prosteste de Zurich acasa si s-au batut de la egal la egal cu prima echipa a celor de la Lazio...iar acum merg la Zurich pentru a-si asigura calificarea...ca reusesc sau nu, din punctul meu de vedere, merita tot respectul!!!

Intr-adevar merita sa arunci cu noroi in Steaua cand pierde lamentabil cu 5-0 la Maccabi...in Dinamo ca se face de ras, din nou...de Rapid si al lor Mucescu care se batea cu pumnii in piept si s-a inecat ca "rapidistii" la mal...dar de Vaslui nu pot decat sa fiu mandru si sa ma bucur ca o echipa romaneasca mai ne reprezinta cu succes.

Tipic, romanesc...nu ca eu as fi alta natie...e sa aspiram spre obiective marete...supreme...sa participam la curse de F1 cu dricuri si carute si sa ne miram de ce nu castigam. Suntem o tara cu un nivel economic deplorabil dar vrem fotbal de UCL...ii futem in gura pe Jiji, Copos, Badea, Porumboiu etc...ii acuzam ca ei strica fotbalul romanesc...dar nu oferim nici o alternativa pentru succes. Ca sa ajungem la rezultate marete, trebuie sa invatam mai intai sa ne bucuram de micile reusite si treptat sa muncim...sa speram...sa crestem si sa educam jucatori DE CARACTER si CU PERSONALITATE, nu maimute de tabloide.

Poate sunt eu prea optimist, dar am fost crescut si invatat sa ma bucur chiar si de cele mai mici si nesemnificative lucruri...si orice victorie, oricat ar fi ea de mica, e de aplaudat, nu de blamat.

Forza Steaua si Vaslui saptamana viitoare!
__________________
But I, being poor, have only my dreams. I have spread my dreams under your feet. Tread softly because you tread on my dreams.
AndreiStefan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Dec 2011, 15:43   #3835
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Nu "poate",sigur esti prea optimist si sincer mai mult rau iti faci prin asta pentru ca echipele noastre intotdeauna dezamagesc.Ar fi trebuit sa-ti dai seama de asta deja, tinand cont de performantele lor din ultimii ani.Ca sa avem macar o sansa pe viitor de a face vreo performanta,oricat de mica ar fi ea,avem nevoie de antrenori cu coaie ca Bursucul care pune biciul pe jucatori si nu merge pe nepotisme cum se obisnuieste in tara.Pe langa asta e nevoie si de munca si seriozitate,doua calitati care lipsesc in fotbalul romanesc cu siguranta.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Dec 2011, 17:55   #3836
AndreiStefan
Guru
 
AndreiStefan
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 325
Nascut in 84, n-am amintiri de la performantele Craiovei...de la finalele Stelei sau de alte performante ale acelei perioade. Insa imi amintesc foarte clar anii 90...cu calificarile pe banda rulanta ale nationalei....cu cateva reusite in Europa ale Stelei...si cam atat! Mai revad pe youtube din cand in cand cele meciuri si tresar si acum la sprinturile lui Hagi, Ilie, Raducioiu si inca mai sper ca Prunea n-are mainile din plastelina la saritura de cap a suedezului...

Apoi am amintirile si mai proaspete in privinta singurei intalniri in cupele europene intre 2 echipe romanesti, Steaua-Rapid in 2006 (da bai nene in era Becali...ca sa vezi), o semifinala a Stelei(pierduta lamentabil dar tot semifinala ramane) si o calificare la Euro 2008 in care nu ne-am facut de ras remizand cu 2 foste si proaspete campioane mondiale si pierzand cu viitoare vicecampioana mondiala.

De ce ne legam cand spunem ca suntem nemultumiti?! Ca n-avem o nationala ca cea a lui Hagi? Total de acord! Suntem pesimisti ca va ma exista o asa nationala sau macar cat de cat pe aproape cu ea? Atunci hai in plm sa o desfintam si sa nu ne mai prezentam. Atunci o sa fi multumit?

Apoi, echipele de club...micile sau fostele mari echipe de club ale Romaniei care cu buget cat salariul lui Raul de la Schalke, mai scot cateodata capul sus...mai castiga un meci in 10 oameni de o maniera categorica...mai bat un Spoting...sau remizeaza cu echipe de pe podium din serie A.

Hai sa le desfintam si p-astea...sa se aleaga praful si de Liga lui bolsevicul Mitica...sa revenim la a bate mingea pe maidan.

Atunci nu o sa ne mai lipseasca nici optimismul si nici pesimismul...n-o sa mai il injuram pe Becali ca ia bani de la botul turmei de oi sa-i bage intr-o echipa izgonita din propia casa de insusi cei care au creat-o...n-o sa mai ascultam circarii la TV sau sa vedem umilinte in direct din partea lui Porlava, Legia, Maccabi sau alte echipe paduchioase...

In acel moment nu vom mai fi o tara de antrenori, ofticosi, carcotasi etc...vom fi doar urmasii unei tari in care lumea murea si inca moare de foame si in care sportul rege, cu investitii ce se ridica la nivelul unei echipe de bowling sau unei federatii de sah din tarile dezvoltate, mai ne tinea tintiti si plini de speranta in fata televizorului sau pe scaunele prafuite de pe stadioane.

Lasand la o parte sarcasmul...e usor sa comentezi din spatele calcultorului si sa spui de ce nu merge o echipa sau de ce nu sunt performante. Sunt curios cati dintre "antrenorii internetului" merg macar odata pe an la un meci de fotbal...sau cati dintre ipocritii care judeca si taie, nu se bucura cand mai obtinem o victorie in Europa...ca apoi sa-si bage si sa-si scoata la primul esec...aceia nu sunt suporteri...sunt varianta de mercenari a suporterului...oameni fara masura si fara prinicpii/caracter/personalitate/respect etc.

Ce nu intelegi tu, e ca mai sunt cate unii, asa fraieri ca mine, care se bucura de 2X mai mult ca tine la o victorie si stiu sa nu faca un dezastru din o infrangere, atat timp cat suntem acolo...in Europa...jucam...alergam...speram, in timp ce vecinii nostri unguri supra-mega dezvoltati pe care din ce in ce mai multi ii ling in cur, se tot chinuie de ani lumina sa mai realizeze ceva notabil in sportul rege.

Vrei finale de UCL...fa bani...investeste...ia-l pe Bursucu din Rusia, da-i 2-3 mil salariu...cumpara jucatori...creste jucatori...fa centre sportive. N-ai bani? Nu vrei sa investesti? Multumeste-te cu ce ti se ofera si lasa pesimismul pentru alte ramuri ale societatii.
__________________
But I, being poor, have only my dreams. I have spread my dreams under your feet. Tread softly because you tread on my dreams.

Last edited by AndreiStefan : 08 Dec 2011 at 17:57.
AndreiStefan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Dec 2011, 18:27   #3837
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Tu traiesti din amintiri si speri la ceva care n-o sa vina,cel putin nu prea curand.Cum poti sa-mi spui ca sunt pesimist cand si eu,ca tine, am tot sperat de-a lungul anilor ca o sa scoatem capul in Europa si s-o facem cu mandrie nu sa ne facem de cacat.Eu,spre deosebire de tine,am acceptat ca n-o sa facem purici in fotbal,nici cu nationala,nici cu echipele de club.Pe langa asta,a devenit un cliseu sa te iei de cineva care spune adevarul cand vine vorba de fotbalul romanesc legandu-te de faptul ca nu joaca fotbal sau ca nu fac nu stiu ce.Tu bucura-te in continuare la un amarat de egal pe care-l facem in Europa care nu ne ajuta sa progresam deloc.De mai bine de 5 ani batem pasul pe loc si o stii bine.Ca le desfiintezi sau ca le lasi, tot acelasi rahat e.Uita-te in continuare la minunata Liga 1 ca sa ai de ce sa te plangi dupa weekend ca arbitrul nu l-a eliminat pe X sau ca nu a dat penalty pt Y.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Dec 2011, 23:23   #3838
AndreiStefan
Guru
 
AndreiStefan
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 325
Pai daca as trai din amintiri, nu ar trebui sa fiu eu cel mahnit/suparat/ofticat/carcotas care nu apreciaza ceea ce au realizat echipele romanesti in Europa? Nu esti tu cel care nu se da pe spate la un egal sau o victorie amarata in Europa, iar eu cel care apreciaza aceste "mici realizari", in ochii celor care viseaza la cai verzi pe pereti, dar nu si in ochii celor care vad exact unde ne aflam si cat putem?

Cu manuta ta ai scris ca nu scoatem capul in Europa...ti-am dat nenumarate exemple mai sus, sferturi in Uefa intre 2 echipe romanesti, semifinala de cupa Uefa...victorii/calificari contra unor echipe cu bugete colosale(compartiv cu ale noastre), precum Valencia, Feyenord, Hertha, Sporting, Sahtior etc...victorii ale nationalei cu Olanda, Cehia...egaluri chinuite, dar egaluri cu campioane mondiale...

La ce ne raportam ca avem pretentii de primavara europeana in UCL...de finale sau trofee...de calificari la mondiale? La bugete de 6 milioane? La grupe de copii si juniori construite pe banii unor oameni binevoitori si nu pe banii statului? De aceea ti-am sugerat sa investesti tu daca ai pretentii asa de mari...unde e cliseul in ce am spus? Suntem la coada Europei la capitolul economie, dar visam la investitii de sute de milioane in fotbal...

Vrei sa apara 20 de Messi in fiecare judet din tara, sa joace pe 10000 luna, sa stea cu lunile prin cantonamente si sa manance pamantul pe teren? Uita-te la sarbi sau la croati cati jucatori talentati au...si totusi la nivelul echipelor de club sunt mai praf ca noi. De ce? Pentru ca ei au investitori care fac bani, nu care baga. Noi cu gloabele noastre, de bine, de rau, ne batem acolo sus an de an...sunt curios ce-ar fi la gura ta, sarb fiind...

Sa sti ca ma uit si la Liga 1, merg si pe stadion cand am ocazia...dar imi incurajez echipa si la bine si la greu. Ma uit si la meciurile nationalei, cu toti alcolistii si drogatii ei...pentru ca este nationala tarii mele, in care m-am nascut si de care ma simt legat sufleteste.

Asta e alternativa mea si ceea ce pot eu sa ofer ca suporter...ca roman...fotbalului romanesc. In Anglia stadioanele sunt pline si in liga a 3-a...la noi se intra pe teren sa batem jucatori. Tu ce poti oferi de ai asa pretentii marete? Picioare? Petarde? Ofera ignoranta, daca tot esti dezgustat de performantele echipelor romanesti.

Quote:
Eu,spre deosebire de tine,am acceptat ca n-o sa facem purici in fotbal,nici cu nationala,nici cu echipele de club.

Ma repet, nu te mai uita...nu-ti mai face rau.

Lasa-ne pe noi, astia putini "mega-optimisti" sa ne bucuram de putinul fotbal ce ni se ofera.
__________________
But I, being poor, have only my dreams. I have spread my dreams under your feet. Tread softly because you tread on my dreams.
AndreiStefan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Dec 2011, 00:41   #3839
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Originally Posted by Kriss_Kringle:
Presa din Anglia n-o haleste pe Arsenal tocmai din cauza lui Wenger,sunt cam xenofobi.Ani la rand am vazut cum se iau de ei chiar si pt cea mai neinsemnata infrangere pe cand Manure era laudata oricand.Si arbitrii au fost impotriva lor in ultimii ani, pe cand Manure a fost favorizata.La inceputul campionatului, Arsenal era in criza,acum cred ca Manure e.

Nu mi se par a fi xenofobi. Cele mai bune echipe din Anglia au antrenor strain pe banca, exceptand Tottenham. Poate Wenger e mai special pentru ei.

Daca pana in februarie nu se accidenteaza Van Persie, lucrurile vor merge bine pentru Arsenal.

Sper sa ii vanda in iarna pe Chamakh, Arshavin si Djourou. Primii doi au debutat excelent la echipa, pe urma nu mai jucat nimic(cu mici exceptii pentru rus), iar Djourou nu cred ca a jucat vreodata ceva.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Dec 2011, 00:53   #3840
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Imi place cum m-ai facut pe mine personaju negativ iar pe tine ala bun.Una la mana,exemplele care le-ai dat tu sunt de domeniul trecutului,pe mine ma intereseaza in prezent.Am batut Olanda si ne-am calificat la Euro,dar am facut-o printr-un gol din offside al lui Goian.Zici ca nu ne-am facut de ras la turneul final,ne-am facut doar partial, pentru ca n-am fost in stare sa batem o echipa a Olandei care practic ne invita sa le dam goluri ca sa mergem mai departe.A doua la mana,si eu am fost ani la rand suporter infocat al Rapidului,si la bine si la rau,am fost si la stadion cand au venit la Constanta,dar toate lucrurile au o limita.Pana cand o sa sustii echipa ta,cand vezi blaturi,lipsa de profesionalism pe teren,huligani in tribune,arbitri incompetenti si patroni de club care isi bat joc de sportul asta?Esti ca o persoana care are in fata o gaina,stie ca e gaina pentru ca cotcodaceste ca o gaina,merge ca o gaina dar refuza sa recunoasca ca e o gaina.Si pe langa asta,fotbal ti se ofera peste tot pe glob,nu trebuie sa fii obligat sa te uiti doar la cel romanesc.Eu nu-mi mai fac rau ca nu mai urmaresc fotbalul romanesc de ceva timp,iar tu si putinii "mega-optimisti" ar trebui sa realizati ca ceea ce vi se ofera e circ,nu fotbal,dar va uitati,pentru ca va si place, si cu asta inchei dezbaterea.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:03.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells