Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 21 Nov 2014, 18:40   #2441
sigalia
Guru
 
sigalia
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 353
rvn,mare adevar ai grait
E neindoielnic ca margelele te-au asteptat cumintele pe tine, ca doar ...”ce-i al nostru-i pus de-o parte”.Cu demodatul te alinti, fiindca sunt sigura ca ai experimentat faptul ca atunci cand ceva ne place si simtim ca ne vine, noi dam valoare lucrului si nu invers.
In ultimele zile mi-am administrat si eu niste doze de drog,ca pana la urma cat sa pastrezi si calea cea dreapta a cumpatarii ? Din pacate (sau din fericire) shoppingul reface cel mai rapid nivelul de serotonina, situatie din care,intr-un fel, toata lumea are de beneficiat.
sigalia is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Nov 2014, 22:22   #2442
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
A fost CUTREMUR , dar încă ne ţinem bine .

Eu nu l-am simţit , dar sunt curios dacă alţii au fost mai simţitori
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Nov 2014, 22:52   #2443
sigalia
Guru
 
sigalia
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 353
Da,l-am simtit foarte nasol la etajul 7,m-am si gandit o clipa ca pana aici mi-a fost.
Unde erai de n-ai simtit nimic,in club ? Sau in vipassana ?
sigalia is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Nov 2014, 22:55   #2444
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Stateam cu fundul pe pat.Am amortizoare bune si n-am simţit nimic .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Dec 2014, 20:46   #2445
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Fraţi români , visul milenar visat de Decebal şi Burebista ( + Mircea cel Bătrân , Şfefan cel Mare , Aurel Vlaicu , ş.a. ) e pe cale să fie împlinit . Mâine are loc lansarea rachetei Orion , primul zbor test , primul pas spre MARTE .

Să sperăm că totul o să meargă bine şi că nu vor fi incidente dramatice .Nepoţii noştri au dreptul la Marte , noi nu .

Lansarea o să aibă loc la 07 :05 EST ( 14:05 ora Bucureştiului )

De urmărit live aici :


http://www.nasa.gov/multimedia/nasat...l#.VH90NX3TVoN
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Dec 2014, 11:12   #2446
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Sunt fericit. După o perioadă de vreo lună...poate mai mult, pentru mine a fost o lună, în care mizantropia mă definea m-am întors la normal. Toate-mi merg bine, am consolidat relația pe care o aveam cu niște prietene mai vechi cu care nu mai vorbisem în ultimul timp, mă găsesc citind mai mult ca de obicei - chestie care din nou, mă face fericit.
Și faptul că m-am reapropiat de părinți, lucru pe care l-am evitat în ultima perioadă. I'm so fucking happy right now!

Last edited by chuckyfan : 17 Dec 2014 at 11:15.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Dec 2014, 02:56   #2447
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Felicitari chucky! Eu sint fericita ca am un copil cu care ma inteleg excelent. Cine si-ar fi imaginat asta acum 10 ani
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Dec 2014, 18:38   #2448
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
Originally Posted by chuckyfan:
Sunt fericit. După o perioadă de vreo lună...poate mai mult, pentru mine a fost o lună, în care mizantropia mă definea m-am întors la normal. Toate-mi merg bine, am consolidat relația pe care o aveam cu niște prietene mai vechi cu care nu mai vorbisem în ultimul timp, mă găsesc citind mai mult ca de obicei - chestie care din nou, mă face fericit.
Și faptul că m-am reapropiat de părinți, lucru pe care l-am evitat în ultima perioadă. I'm so fucking happy right now!


progrese
am o banuiala ca te-ai apucat de liga , spune-mi ca nu , te rog. zi-mi ca nu sti ce a aia
reivan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Dec 2014, 09:57   #2449
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
dacă te referi la LOL, da, joc ocazional. jucam foarte mult iarna trecută. acum, un meci pe săptămână, dacă am chef.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Dec 2014, 14:38   #2450
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
ai scapat de el
si eu , a fost greu , inca nu l-am sters
reivan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jan 2015, 11:30   #2451
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Azi la 13:20 ( ora Romaniei ) avem parte de inca o lansare . Este realimentata Statia Spatiala Internationala cu saramalute , caltabosi , sorici , agheasma s.a. minuni lasate muritorilor spre bucuria pantecului , dar si a sufletului .

Cei care vor si pot sa vada ( inca) o lansare de racheta :

http://www.nasa.gov/multimedia/nasat...l#.VKu3amOzgtE
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jan 2015, 09:13   #2452
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
asta patesti cand dai afara antrenorul pentru ca cerea banuti corespunzator!

bravo Simona Halep! 1 mare turneu pierdut in 2015, urmeaza inca 3. keep the good work
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jan 2015, 19:04   #2453
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
E bine ca monitoarele 4K devin tot mai accesibile .Inca sunt scumpe , dar in 2-3 ani vor fi mainstream . Sa tot vezi un film mut pe un monitor 4K

http://www.tomshardware.com/reviews/...itor,4033.html
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Feb 2015, 07:46   #2454
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Pentru că am descoperit-o pe Alexandrina Hristov ( mulțumesc, Umbre ). Cântă absolut fantastic.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Feb 2015, 13:51   #2455
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
Canta miercuri in Control, daca esti de prin / prin Bucuresti
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Feb 2015, 08:59   #2456
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
sunt foarte fericit, radiez de fericire, pentru ca, exista DNA , si mai ales ca Elena Udrea, aceasta ciochista de buzau, a primit mandat de arestare pentru 30 de zilisoare!

si ma amuz cand mai vad la tv cand isi sustine nevinovatia, si mai mai ca se jura ca nu fura, dar probleme si declaratiile unora o incrimineaza!
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2015, 21:22   #2457
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Mă bucur pentru ursul argintiu câştigat de filmul lui Radu Jude . Cred că guvernul ar trebui să bată fierul cât e cald şi să mărească substanţial bugetul pentru cinematografia românească. Ce fac cineaştii ãştia de 10 ani pentru ţara noastră e incredibil .
Nu conteazã dacă filmele lor ne plac sau nu .
Bani , mai mulţi bani -asta trebuie .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Mar 2015, 12:39   #2458
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Dan Diaconescu a primit puscarie cu executare!!!!
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Mar 2015, 09:17   #2459
XShadowX
Junior
 
XShadowX
 
Join Date: Jan 2015
Posts: 45
iiii - 4 de i , eu te intreb pe tine ce castigi tu din asta sau ce bucurie iti aduce tie vestea asta ? Adica in alte cuvinte stii proverbul sau vorba aia romaneasca : sa nu te bucuri de raul altora ... Parerea mea e ca degeaba le da puscarie astora , mai bine le-ar confisca averile si proprietatile ca asa exemplul lui Dan Diaconescu : i-a dat 5 ani de puscarie , face 2 jumate sau 2 si iese
XShadowX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Mar 2015, 09:58   #2460
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Cum naiba sa nu te bucuri ca un talhar este prins, anchetat si judecat? Acest Dan Diaconescu a candidat la sefia tarii, si acum este in puscarie. Oare cate persoane au fost santajate de el si de apropiatii lui, dar au tacut de frica? Si ce daca sta doar 2? ideea e sa ii stea, sa plateasca cumva.
Cat despre averea lui, pe care evident nu o poate justifica in totalitate, ramane de vazut ce decide instanta.

Uite, in 5 martie 2013 , fix acum 2 ani, nu credeam sa ii vad in puscatie pe : fratii Becali , Gigi Netoiu, Padureanu , MM sau Copos... dar uite ca au ajuns . Nu credeam ca Voiculescu o sa fie tot acolo sau Udrea arestata, sa nu mai vb de Hrebenciuc, Pinalty etc si banuiesc ca o sa mai urmeze si altii. Cum naiba sa nu te bucuri , ca aceste gunoaie sociale au ajuns unde le este locul? Ce impact social o sa aiba cand vor iesi? Lumea o sa stie ca au furat!

Dar ma amuza cum, in foarte multi, atunci cand primesc condamnare definitiva sau arest preventiv 30 de zile, da boala in ei... Toti sunt defapt GRAV "bolnavi" .
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:09.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells