Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 21 Oct 2009, 16:27   #1821
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Echipa protestantilor din Glasgow trece printr-o forma execrabila, dar asta nu scade cu nimic din meritele Unirii Urziceni sau ale lui Dan Petrescu, care l-a desfiintat tactic pe Walter Smith. Ialomitenii trebuie sa profite de conjunctura si sa ia trei puncte in 'returul' din Ghencea, cand ar putea profita si de o victorie a Sevillei la Stuttgart pentru a se distanta si a-si consolida locul 2. Se simte miros de primavara europeana in ChL!!!
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Oct 2009, 19:39   #1822
Gospin
Comfortably numb
 
Gospin
 
Join Date: May 2009
Location: over the rainbow
Posts: 1,289
Send a message via Yahoo to Gospin
Originally Posted by Judex:
Echipa protestantilor din Glasgow trece printr-o forma execrabila, dar asta nu scade cu nimic din meritele Unirii Urziceni sau ale lui Dan Petrescu, care l-a desfiintat tactic pe Walter Smith. Ialomitenii trebuie sa profite de conjunctura si sa ia trei puncte in 'returul' din Ghencea, cand ar putea profita si de o victorie a Sevillei la Stuttgart pentru a se distanta si a-si consolida locul 2. Se simte miros de primavara europeana in ChL!!!
Si eu sper din toata inima, dar parca vad ca decat cu punctele astea o sa ramana, parca totusi Champions League e un vis mult prea mare pt. romani, din pacate , oricum Dan Petrescu cred ca este cel mai bun antrenor roman din Romania la ora actuala, in + si Urziceni are jucatori mai nene, pai Brandan ala nu e de Urziceni ma, are stil, nu va mai sta mult la Urziceni, Apostol, Tibi Balan , Varga, Maftei jucatori care parca au intinerit la Unirea!
__________________
Ambition is a poor excuse for not having enough sense to be lazy!
Gospin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Oct 2009, 21:23   #1823
Disciple
Guru
 
Disciple
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 917
Sa le crape obrazul granzilor de ciuda...Cred ca s-au inverzit deja cand s-au dat jos de pe piedestal si au realizat ca o echipa micuta,dar solida le da la muie cu tot cu avans.
Disciple is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Oct 2009, 22:48   #1824
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Sa-mi bag si sa-mi scot - ce-au reusit sa intoarca bosorogii din Mailand jocul in favoarea lor...

Last edited by Judex : 21 Oct 2009 at 22:53.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Oct 2009, 23:01   #1825
Gospin
Comfortably numb
 
Gospin
 
Join Date: May 2009
Location: over the rainbow
Posts: 1,289
Send a message via Yahoo to Gospin
Real Madrid a pierdut in aceasta seara in fata lui AC Milan , scor 2 - 3, dupa un meci nebun care a avut de toate, eu personal am tinut cu Madrid , care ati vazut meciu', comentarii ?
I'm open to talk!
__________________
Ambition is a poor excuse for not having enough sense to be lazy!
Gospin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Oct 2009, 23:11   #1826
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Pai eu l-am vazut cap-coada (cu mici intreruperi de raspuns la apel unguroaica) si tocmai am specificat mai sus.

PS
Cred ca e evident ca si eu tot cu Real am tinut.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Oct 2009, 12:12   #1827
Floydman
Guru
 
Floydman
 
Join Date: Mar 2002
Posts: 842
Urziceniul a jucat bine dar a existat si mult hazard in fazele cheie ale jocului . Si mie mi-ar placea sa se califice mai departe. ar fi ceva de senzatie.
__________________
Oh my soul, let me be in you now. Look out through my eyes, look out at the things you've made. All things shinning...
Pvt. Train - Thin Red Line
Floydman is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Nov 2009, 23:12   #1828
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
ce jenanti suntem in europa league!!
am vazut finalul meciului cfr - sparta si fragmente din celelalte.

daca la inceput asteptam cu placere "joia europeana", acum a devenit un calvar.
keepwalking is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Nov 2009, 08:29   #1829
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
De tot rasul.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Nov 2009, 08:35   #1830
Lili1982
Guru
 
Lili1982
 
Join Date: Feb 2009
Location: Bucuresti
Posts: 368
A putut cineva sa urmareasca meciurile de aseara cap-coada ??
Eu una n-am rezistat... Turcii au tupeu pe langa celelalte atribute care le lipsesc cu desavarsire jucatorilor nostri !
Lili1982 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Nov 2009, 09:14   #1831
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Game over pt Romania in prime editie Europa League. Si cand te gandesti ce bazati eram cand am intrat in grupe cu 4 echipe (nici o alta tara nu a avut mai multe). Sezonul asta n-o sa mai urmaresc decat Urziceniul, in Europa. In rest ... tacere.
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Nov 2009, 11:45   #1832
Nobody777
Senior
 
Nobody777
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 91
"Mana lui Dumnezeu 2 "


Franta s-a calificat teribil de greu la Campionatul Mondial din 2010.

Franta - Irlanda 1 - 1

În tur, la Dublin, Franţa a învins, cu scorul de 1-0.

Irlandezii au deschis scorul prin Robbie Keane, in minutul 32.
In prelungiri, Franta reuseste sa egaleze prin Gallas (minutul 104).
Atacantul Barcelonei, Thierry Henry preluand mingea cu mana si pasand decisiv pentru Gallas care a marcat golul calificarii.
Thierry Henry a recunoscut ca a atins balonul cu mana "Sunt onest şi trebuie să recunosc. Da, am atins mingea cu mâna. Dar eu nu sunt arbitru". "
Irlandezi au inceput protesteze vehement si sa-i ceara arbitrului anularea reusitei, insa acesta a mentinut decizia , gol valabil si Franta merge in Africa de Sud.

http://www.youtube.com/watch?v=8TbBonXhTVI
Nobody777 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Nov 2009, 15:31   #1833
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
sa zicem ca in campinat poti trece cu vederea astfel de manarii. dar la jocurile intre natiuni este inadmisibil. vremea lui maradona a trecut. suntem in epoca digitala, se pot revedea fazele si prin casca arbitrul sa fie anuntat si sa ia decizia corecta. dar nu se vrea special pentru astfel de manarii. mi-e scarba, politicul in sport e cel mai jegos lucru.
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Nov 2009, 19:30   #1834
Gospin
Comfortably numb
 
Gospin
 
Join Date: May 2009
Location: over the rainbow
Posts: 1,289
Send a message via Yahoo to Gospin
Am vazut meciul, intradevar a fost hentz, dar cum spune si Henry el nu e albitru, si nu cred ca e vorba de marsavie, nu cred ca se poate vorbi de asa ceva!
O sa mai dau un exemplu, pt. cei care s-au uitat la meciu' de aseara dintre Craiova si Cfr Cluj.
(Eu personal tin cu Craiova), dar o sa fiu subiectiv.
Florin Costea a deschis scoru' in minutul 21' parca si golul a fost anulat pe motiv de Offside, ceea ce clar nu a fost, au spus-o si comentatorii, si observatorii dupa meci...
Vine si minutul 25, Dubarbier prinde un sut de la vreo 20 de metri, iar Lung este invins, dar atacantul Traore era in offside si se putea considera ca l-ar fi putut incomoda pe portar! Lucru ce l-au stabilit observatorii dupa meci.
Oltenii au alergat dupa egalare tot meciul, clujenii refugiindu-se in defensiva, ce sa mai zic, o gramada de ocazii, dar scorul a ramas 1 - 0 , asta e fotbalul !
Aici se poate vorbi de marsavie, Victor .
__________________
Ambition is a poor excuse for not having enough sense to be lazy!
Gospin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Nov 2009, 08:34   #1835
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
liga lui mitica e un loc spre care converg cele mai urate demersuri, actiuni, interese, blaturi, manareli, etc.

nu trebuie confundata cu nimic. e adevarat ca si prin italia sau in alte parti se mai intampla o mica parte din ce se intampla aici dar prin partile alea se si iau masuri.

in cazul jocurilor internationale e altceva. putem sa ne aducem aminte cum craiova a fost furata in cupe pe vremea impuscatului dar atunci hai sa zicem ca era o chestie de dat peste bot la comunisti desi fotbalul e sport iar sportul ar trebui sa fie pur ca obama.

astazi insa este inadmisibil. henry ar trebui suspendat cel putin un an, arbitrul de centru si de linie chiar mai mult iar observatorul in functie de ce a scris. meciul ar trebui rejucat.

se duc razboaie din interes economic in spiritul democratiei, mor oameni nevinovati pentru asta, victime colaterale denumite stintific. trebuie sa fie ceva care sa nu fie atins de flagelul politicului. iar acel ceva trebuie sa fie sportul.

ce crezi ca isi spune pascany in sinea lui dupa ce a facut henry ? eu cred ca il doare in cur.

ps. nu ii lua apararea lui henry, se vede clar ca a jucat intentionat cu mana ba chiar dupa ce prima oara doar a oprit mingea a mai dat o data cu mana ca sa aseze mingea sa poata centra. o data hai sa zic dar a doua oara ? nici la volei nu poti atinge de doua ori mingea.

Last edited by victor : 20 Nov 2009 at 10:52.
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Nov 2009, 15:59   #1836
Floydman
Guru
 
Floydman
 
Join Date: Mar 2002
Posts: 842
se zice ARBITRU nu albitru

cat despre rejucari, sunt de parere ca s-ar impune doar in cazurile in care se dovedeste cu acte in regula, la nivel de FIFA, UEFA sau in justitie, ca rezultatele au fost viciate intentionat.

altfel s-ar deschide un precedent inacceptabil. daca se rejoaca Fr - Irl de ce sa nu se rejoace si alte meciuri, cum ar fi finala CM 66.

o solutie pt imbunatatirea arbitrajelor in fotbal ar fi dreptul echipelor (prin capitanii lor) de a solicita arbitrului sa revada faza pe video, cum deja se intampla in alte sporturi.

din pacate, la fotbal nu se vrea asa ceva.

cat despre Henry, eu cred ca dpdv regulamentar trebuia sa ia fix un cartonas galben pentru hentz, (nicidecum o suspendare pe 450 de ani, cum vrei tu) pt ca asa prevede regulamentul, daca arbitrul ar fi judecat bine faza.
__________________
Oh my soul, let me be in you now. Look out through my eyes, look out at the things you've made. All things shinning...
Pvt. Train - Thin Red Line

Last edited by Floydman : 20 Nov 2009 at 16:22.
Floydman is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Nov 2009, 11:13   #1837
Gospin
Comfortably numb
 
Gospin
 
Join Date: May 2009
Location: over the rainbow
Posts: 1,289
Send a message via Yahoo to Gospin
Originally Posted by Floydman:
se zice ARBITRU nu albitru

cat despre rejucari, sunt de parere ca s-ar impune doar in cazurile in care se dovedeste cu acte in regula, la nivel de FIFA, UEFA sau in justitie, ca rezultatele au fost viciate intentionat.

altfel s-ar deschide un precedent inacceptabil. daca se rejoaca Fr - Irl de ce sa nu se rejoace si alte meciuri, cum ar fi finala CM 66.

o solutie pt imbunatatirea arbitrajelor in fotbal ar fi dreptul echipelor (prin capitanii lor) de a solicita arbitrului sa revada faza pe video, cum deja se intampla in alte sporturi.

din pacate, la fotbal nu se vrea asa ceva.

cat despre Henry, eu cred ca dpdv regulamentar trebuia sa ia fix un cartonas galben pentru hentz, (nicidecum o suspendare pe 450 de ani, cum vrei tu) pt ca asa prevede regulamentul, daca arbitrul ar fi judecat bine faza.
Good point you have
__________________
Ambition is a poor excuse for not having enough sense to be lazy!
Gospin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Nov 2009, 22:38   #1838
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Senzational rezultat obtinut de Urziceni!!!
Bravo, Petrescu!
Bravo, Unirea!
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Nov 2009, 22:43   #1839
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Da, felicitari! Merita cu siguranta sa joace in primavara Champions League. Un egal in ultimul meci le-ar ajunge. Sunt intr-adevar o ECHIPA si merita tot respectul.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Nov 2009, 22:46   #1840
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
bravo, dar la stuttgart va fi un meci care pe care.
iar romanii nu prea sunt castigatori in astfel de situatii.
dar, sa speram.....
keepwalking is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:04.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells