Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 28 Aug 2010, 13:48   #141
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Originally Posted by dragonfly_drk:
Originally Posted by danonino:
Originally Posted by dragonfly_drk:
Nu ipu... va rooog!!!
daca il puneti pe Ipu, se transforma cafeneaua intr-o mare porcarie... o sa trebuiasca sa stam drepti, ca la scoala si sa nu zicem mac pana nu ne lasa Domnul Profesor... aici suntem in recreatie, nu ne luati placerea de a ne juca!!!

(Ipu, nu am nimic cu tine... esti un om deosebit!)


cata lasitate.

nu e lasitate... e dorinta de a pastra o atmosfera cat mai libera la Cafenea... daca tu il vrei pe Ipu, fi sigur ca o sa fi primu care o sa fie luat in suturi de el... asa ca la faza asta, ar trebui sa fi de acord cu mine.

in prima instanta il faci un om indobitocit, umflat de vechime si incapabil. Apoi, in final, spui ca e un om deosebit. Pe aceeasi unda, nu?

Dintre noi doi, cred ca tu injuri mai mult si mai direct. Esti mai vizata decat mine

Nu vorbi tu despre demnitatea femeii, sincer esti un exemplu extrem de prost si nereusit. Judex te-a injurat de mortii tai, tu acuma il pupi cu pasiune in fund. Minunat e ca, tu dai lectii despre demnitate.

Imi pare rau ca nu ramane Windom moderator, nu era un despot si nici nu a bagat Biblia pe post de regulament.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2010, 15:38   #142
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Originally Posted by danonino:

in prima instanta il faci un om indobitocit, umflat de vechime si incapabil. Apoi, in final, spui ca e un om deosebit. Pe aceeasi unda, nu?

Dintre noi doi, cred ca tu injuri mai mult si mai direct. Esti mai vizata decat mine

Nu vorbi tu despre demnitatea femeii, sincer esti un exemplu extrem de prost si nereusit. Judex te-a injurat de mortii tai, tu acuma il pupi cu pasiune in fund. Minunat e ca, tu dai lectii despre demnitate.

Imi pare rau ca nu ramane Windom moderator, nu era un despot si nici nu a bagat Biblia pe post de regulament.

uite inca o dovada de prostie. da Ipu, e un om deosebit prin faptul ca e cult, insa nu ar fi potrivit ca moderator.
daca nu erai tu pe aici, eu puteam sa fiu o dovada buna pt demnitatea femeii, dar cretinismul tau ma indeamna sa fac gesturi necugetate
vad ca iara revine treaba cu Judex.... nu intelegi si pace. tot prost ramai
hai pa! mai am si viata perosnala. nu am timp sa dadacesc inculti.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2010, 16:21   #143
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Originally Posted by dragonfly_drk:
daca nu erai tu pe aici, eu puteam sa fiu o dovada buna pt demnitatea femeii...

Permiteti`mi sa : hahahahahahahahahahaha.

Va multumesc.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2010, 16:33   #144
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Originally Posted by redmen:
Originally Posted by dragonfly_drk:
daca nu erai tu pe aici, eu puteam sa fiu o dovada buna pt demnitatea femeii...

Permiteti`mi sa : hahahahahahahahahahaha.

Va multumesc.

taci mai, ca nu stii nimic...
foarte interesant cum toata lumea se ia de mine dar nimeni nu are nici cea mai mica idee cum sunt eu in realitate. daca injur pe un forum, nu inseamna ca injur si pe strada... cand o sa ma cunoasteti mai bine, o sa va dau voie sa spuneti mai multe despre mine, dar pana atunci ciocu' mic.
dar daca totusi se trezeste cineva pe aici sa ma critice, sunt curioasa sa stiu, are habar cum sunt eu in realitate?... ce fel de viata duc, sau am dus. ce personalitate am, ce cunostinte am...
haideti... va provoc.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.

Last edited by dragonfly_drk : 28 Aug 2010 at 16:36.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2010, 16:59   #145
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Pitbull garantează cu întreaga lui reputație că tu nu ești ca asta:
(hiperlink șters)

și în plus îți jur că nici eu n-am gândit sau pretins vreodată altcumva.
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.

Last edited by Ipu : 29 Aug 2010 at 18:03.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2010, 18:21   #146
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Auch..urat..urat..
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2010, 19:44   #147
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Ipu, când nu mai are argumente, înjurä ca o curvä beatä pe centurä.
(Nu lexical, ci în fond.)
Ipulicä, uite cum e treaba:
Dacä în clipa asta, când citesti acest mesaj, nu editezi mesajul tendentios (si ipocrit - prin artificiul ieftin cu falsa "inversare de atitudine" postatä jos, la distantä), prin care ai insultat-o pe prietena mea, voi încuia într-un seif amintirea momentului când m-ai apärat, în aprilie, si voi înceta orice comunicare cu tine. Iar dacä mai continui cu mägäriile, chiar voi intra în ofesnivä. Nu uita cä muntele de aberatii demente si extremiste pe care le läbärtezi pe forum te fac foarte vulnerabil, si pânä acum le-am luat în glumä.

Deci, editeazä si cere-ti iertare.
Acum.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2010, 22:31   #148
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Originally Posted by Ipu:
Personal, cred că așa...
http://www.youtube.com/watch?v=hoIKXvcetSo
...n-ai cum să fii!

genial

Originally Posted by Pitbull:
Ipu, când nu mai are argumente, înjurä ca o curvä beatä pe centurä.
(Nu lexical, ci în fond.)
[

Autocaracterizare. Asa faci tu, moralistu' lui peste.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2010, 22:39   #149
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Bäi vitelule, vorbeam cu tine?
Taci dreacu', nu te mai bäga-n seamä ca un coi iradiat.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2010, 22:41   #150
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Originally Posted by Pitbull:
Bäi vitelule, vorbeam cu tine?
Taci dreacu', nu te mai bäga-n seamä ca un coi iradiat.

q.e.d.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2010, 22:43   #151
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Intotdeauna m`am intrebat ce inseamna q.e.d. ala ... imi explica si mie cineva ? Trebuie sa recunosc ca si eu m`am amuzat teribil la ce a scris Ipu mai jos.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2010, 22:52   #152
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Mie nu mi s-a parut decat o noua mostra de ipocrizie, dar daca pe voi va amuza glumele de santier..
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2010, 23:06   #153
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Daca era vorba de buticut,miercuri,anaemona,corinka (si ar mai fi cateva) cu siguranta nu m`ar fi amuzat ba chiar m`ar fi suparat.Dar glumele "de santier" le faci cu cine merita.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2010, 23:10   #154
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Să aducă cineva fiola cu amoniac! Câinele negru (în cerul gurii) a turbat!

Dulăule, înțeleg că ai un interes special în problema asta, dar era bine, elegant, corect să fi avut aceleași reflexe ori de câte ori prietena ta a rămas cu onoarea nereperată. Altfel, consider atitudinea ta discriminatorie și jignitoare. Din delicatețe pentru amica ta, care, în fond nu mi-a greșit cu nimic, n-am să redau aici murdăriile care i-au fost adresate de alții și care, deși există încă la diverse rubrici ale forumului, nu te-au făcut să iei vreo atitudine împotriva celor care le-au postat.

Deși puteai rezolva situația asta prin mesageria privată, ca atunci (știi tu bine când!), ai preferat s-o expui în public, să te dai în spectacol. Nici nu mai comentez enormitatea de a mă acuza de „muntele de aberații demente și extremiste pe care le lăbărțez pe forum”. Dacă mă ataci, pot produce tone de monstruozități, instigări la crima de omucidere și multe alte formulări regretabile postate de matale aici. Singurul cu adevărat intolerant (dealtfel, agresiv chiar și în momentul în care semnează) și care nu suportă opiniile diferite tu ești, din păcate.

Cu amenințările tale ai exact lipsa de delicatețe a celui care, confruntat cu resemnarea suveranului, îi flutură o foaie pe sub nas și-i spune: „Cum, majestate, cum n-avem cu ce să-l înfundăm? Iată aici scrisoarea! Insultă adusă unui fost președinte al Consiliului de Miniștrii!”

„Eu nu mă pot bate cu d-ta. N-am nici geniul, nici vârsta, nici condeiul și nici situația d-tale. N-am nimic. D-ta ai totul. Dar din adâncul sufletului lovit și nedreptățit îți strig și îți voi striga din adâncul gropii: ești un necinstit sufletește, căci ți-ai bătut joc pe nedrept de sufletele noastre nevinovate!”
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2010, 23:17   #155
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Originally Posted by redmen:
Daca era vorba de buticut,miercuri,anaemona,corinka (si ar mai fi cateva) cu siguranta nu m`ar fi amuzat ba chiar m`ar fi suparat.Dar glumele "de santier" le faci cu cine merita.
Inteleg unde bati. Dar care-i hazul in a da intr-unul mai slab decat tine, unul care nu se poate apara?
Cele pe care le-ai enumerat tu ar fi dat de pamant cu Ipu, insa victima in cauza nu-i atat de brava.
Apoi veniti voi si suciti cutitul.
Nu mi se pare tocmai ... in regula.
Dar din nou, poate-s eu defect.
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2010, 23:31   #156
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Nu esti defect evidement ... dar scuza`ma ... cu danonino am avut impresia ca s`a "aparat" destul de bine,jignindu`l absolut gratuit (numai ca asa fac si altii).Fata a primit ce a cautat.Injura pe aici de mama focului si apoi are si tupeul sa fie considerata femeie si sa zica ca are demnitate.Ce gluma.Cand vad specimene d`astea atunci regret cel mai mult toate fetele calumea care au plecat de pe forum (de buna voie sau obligate).
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2010, 23:37   #157
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Măi, omule, ce naiba, te-ai molipsit și tu de la mânia ce-aprinse pe Pit., Columbeanul?
Ceea ce i-am scris eu drkoaicei a fost așa, o glumă nevinovată, o cochetărie între noi, un gest de prestidigitație. Rușinos e să nu știi de glumă și să te superi în cazuri de genul ăsta. Cine ar putea crede serios că eu aș compara-o pe colega noastră cu Monica Columbeanului (potrivire de nume întâmplătoare, dar cine să mai creadă în coincidențe, când toți au devenit atât de suspicioși)? Altfel, fii pe pace, dictatorul forumului nu s-a aprins din gluma asta; problema era că diferențele doctrinare, antagonismul ideologic dintre el și mine au făcut ca în ultimele zile conflictul să se facă din ce în ce mai mult simțit, pentru ca azi să erupă în mod violent.
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Aug 2010, 00:00   #158
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Originally Posted by redmen:
Injura pe aici de mama focului si apoi are si tupeul sa fie considerata femeie si sa zica ca are demnitate.Ce gluma.Cand vad specimene d`astea atunci regret cel mai mult toate fetele calumea care au plecat de pe forum (de buna voie sau obligate).

Redmen, dacă îmi pare rău de ceva e că nici măcar cu gândul nu m-am gândit s-o jignesc. Puneți-vă în locul meu: flirtezi pe stradă cu o femeie apropiată de vârsta ta și vine un tataie, un Nicolaescu, un dinozaur și se bagă în flirtul tău. Nu vi se pare neplăcut?

Culmea e că acum două săptămâni le-am scris și lui, și ei, ca să le explic de ce e nevoie ca injuriile adresate ei la vremea aceea să fie șterse din forum.
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Aug 2010, 13:07   #159
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Se-ntampla lucruri ciudate de la o vreme cu oamenii rosii...
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Aug 2010, 16:33   #160
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
le multumesc lui Pit, Omuldindulap, Judex, si Ipu (care intradevar m-a sfatuit atunci cand toata lumea ma hulea), precum si multor altora care m-au sustinut si m-au inteles si stiu cine sunt, de ce sunt capabila si ce fel de suflet am.
pe Ipu nu am vrut sa il jignesc cu afirmatiile pe care le-am postat (daca am facut-o, imi cer iertare) ci doar am vrut sa ii atrag atentia asupra unor idei fixe pe care le are. in rest, am spus si o mai spun fara menajamente ca e un om inteligent. (mesajul care l-a postat initial, si pe care l-a editat la insistentele lui Pit. m-a deranjat dar nu atat de mult sa spun ca m-a daramat.... daca intradevar as fi fost ca si persoana din clip, as fi fost vizibil deranjata, in schimb, cum nu sunt, aceste glume nu ma afecteaza pentru ca eu stiu ca nu sunt asa si asta conteaza cel mai mult)
In ceea ce il priveste pe Danonino, va rog sa verificati daca nu am dreptate: eu eram de doar cateva zile inscrisa pe forum cand a aparaut Domnul acesta si m-a atacat in mod gratuit, fara sa il ating cu nimic. era normal sa ripostez. eu de Danonino nu m-am legat decat in momentul in care m-a atacat sau am considerat ca nu face decat sa isi bata joc de forumul asta (exemplu clar la topicul cu declaratiile). nu atac decat atunci cand sunt atacata.
sunt aproape 100% sigura ca acum Danonino va spune ca si Judex s-a luat de mine... cu singura diferenta ca el si-a dat seama la timp ca a gresit si si-a cerut iertare... mi-a dat o sansa si acum stie ca nu merit sa se ia de mine. in schimb, Danonino nu cunoaste sesnul cuvantului remuscare si nu stie ce inseamna sa iti ceri scuze fata de o persoana fata de care ai gresit. dar asta nu ma opreste sa ii arat ca sunt mai presus decat el, si pot sa imi cer iertare, chiar daca stiu ca nu e vina mea... asa ca imi cer iertare fata de toate persoanele pe care le-am jignit intr-un fel sau altul, sau le-am deranjat cu ceva!

in rest, chiar nu mai am ce sa zic... aici e o jungla in care oricat de dura as vrea sa par, tot nu voi reusi sa fiu, ba chiar mai mult o dau in bara asa. si nu vreau ca lupta mea cu unii useri sa imi afecteze si comportamentul pe care il am in afara forumului. pentru ca in mod normal nu sunt baietoasa si nici tiganca.
daca nu crede nimeni nimic din ce am spus mai sus, eu n-am nimic de pierdut... nu o sa ii las pe altii sa lupte pentru mine. am dreptul la opinie si am dreptul sa mi-o exprim la fel ca toti cei de aici.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.

Last edited by dragonfly_drk : 29 Aug 2010 at 16:50.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:12.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells