Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 30 Aug 2011, 22:46   #1401
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Crede-mă că eu sunt regina genunchilor juliţi şi plin de cicatrice.
Ultimele vânătai o am de când m-am lovit de un bolovan în timp ce înotam spre el. Îl credeam mai departe. În prezent am cinci vânătăi pe picioare, urâte, mari şi dureroase.
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Aug 2011, 08:07   #1402
MariaMona
Crazy Mama
 
MariaMona
 
Join Date: Feb 2010
Location: Timisoara
Posts: 1,541
Nasol, vave... Vanatai imi fac si eu fest, dar asa niste bube cu coaja n-am mai avut de cam multisor. Bine ca nu ne rupem picoarele!
__________________
"Căci nu este alta, mai frumoasă și mai de folos în toată viața omului zăbavă, decât cetitul cărților". Miron Costin
MariaMona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Aug 2011, 09:06   #1403
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Bine spus. Să sperăm că nu ni se va întâmpla aşa ceva.

În prezent sunt necăjită că nu îmi găsesc o chirie convenabilă ca preţ şi calitate.
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Sep 2011, 15:25   #1404
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
Peste aprox 1 luna incepe din nou facultatea.Ce repede a trecut vacanta.
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Sep 2011, 18:23   #1405
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Originally Posted by Cristina_:
Ce repede a trecut vacanta.
Ce repede s-a dus viaţa
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2011, 23:22   #1406
Gebeleizis
Guru
 
Gebeleizis
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 640
... de maine iarasi se incepe munca.
Gebeleizis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2011, 09:26   #1407
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Originally Posted by Gebeleizis:
... de maine iarasi se incepe munca.
se termina concediul???
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Sep 2011, 15:43   #1408
Sorin87
Guru
 
Sorin87
 
Join Date: May 2011
Posts: 730
de luni incepe scoala si o sa fie nebunie prin oras
Sorin87 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Sep 2011, 16:46   #1409
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
pentru ca am uitat telu in masina unui prieten si acum nu am telefon si ma simt fara acel ceva./.....
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Sep 2011, 17:33   #1410
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Ca am picat la taxa in anu' 3....8300 RON
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Sep 2011, 23:38   #1411
AndreiStefan
Guru
 
AndreiStefan
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 325
Originally Posted by bremen1980:
Ce repede s-a dus viaţa

ca bine zici...nu-mi vine sa cred cum s-au dus ultimii 7 ani din viata si ma vad acum la un alt pas important si in loc sa fiu fericit parca am aceleasi regrete ca acum 7 ani cand m-am mutat singur intr-o garsoniera...o garsoniera pe care din pacate o voi elibera maine pentru un apartament de 2 camere...stiu ca suna aiurea dar am asa o parere de rau foarte greu de descris sau de inteles.

Nu, nu era garsoniera mea(in acte)...dar atatea amintiri ma leaga de cei 30 de metri patrati...

Toti mi-au spus zilele astea ca-s "emo cu briceag" ca in loc sa fiu fericit ca o sa am casa mea,una mult mai mare, mai bine situata, proaspat renovata, mobilata etc... stau sa ma leg de trecut...dar plm...nu ma pot desparti de unele lucruri atat de usor precum fac altii.

Singurul gand bun ce sper sa nu fie datorat unei ultime sticle de vin abia deschise si pe care sper sa o termin intre acesti pereti, e ca garsoniera nu va fi vanduta, va ramane in familie si va fi inchiriata unei proaspete studente pe care abia astept s-o vad...din mai multe...motive
AndreiStefan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Dec 2011, 15:09   #1412
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
Je voudrais que tu ai compris...
http://www.youtube.com/watch?v=STTRJ...ayer_embedded#!
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Dec 2011, 13:41   #1413
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Sunt al naibii de nefericit, din simplul motiv ca sambata dimineata, mort de beat dupa cluburi si carciumi, mi-a cazut aifonu in taxi, si dus a fost.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Dec 2011, 14:39   #1414
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
Ioi, sunt oribile momentele astea, mai ales ca nu-ti poti recupera bunul, furat sau pierdut, nu conteaza. Politia te trimite la compania de telefonie si viceversa. Eu nici acum nu m-am resemnat dupa ce am ramas fara un telefon in buricul targului pe la inceputul anului, sta-le-ar sarmaua-n gat membrilor familiei celui care l-a furgasit!
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Dec 2011, 14:44   #1415
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by iiii:
Sunt al naibii de nefericit, din simplul motiv ca sambata dimineata, mort de beat dupa cluburi si carciumi, mi-a cazut aifonu in taxi, si dus a fost.

Data viitoare ia-i o carcasa care poate fi prinsa cu un lant de blugi in caz de-ti sare din buzunar macar atarna, sau ia-ti o scarba de telefon cu functii standard atunci cand planuiesti sa te cocosezi de bautura,macar daca-l pierzi n-o sa-ti para asa de rau.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Dec 2011, 18:15   #1416
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
deci, la politie e zero, atat de beat eram ca nu am facut comanda la taxi, m-am postat in statie la hanu lu manuq, si primu verde care a trecut am ridiat mana, m-a intrebat unde merg, i-am zis drumu taberei, m-a intrebat mai exact unde , i-am zis ca pe timisoara a zis ok. m-am postat in spate si dus am fost, pe drum tin minte ca am mai vb cu omu despre twente, stiu ca am scos telefonu sa vad cat era cceasu, si acum tin minte ca arat 06:02, l-am bagat in buzunar, am continuat drumu.

Tin minte ca vb despre twente, etc, si am ajuns. am platit , si spre greseala mea, nu am verificat bancheta din spate cand am coborat, cum fac de obicei, am pus mana la pantalon in dreptul buzunarului, unde era portofelu, si am zis ca e telefonu, i-am urat sarbatori fericite, seara frumoasa si dus am fost.

Ajung acasa, si acum e faza frumoasa : unde e aifonu? cu greu ma deplasez la pantaloni, la geaca, iau alt telefon, si sun, si mare mirare suna : opresc muzica sa aud , dar nu am auzit nimic. sun in continuu, si incep sa am flesuri ca in cluburi il aveam , in fire il aveam etc... suna si suna si suna si dupa 10 minute imi respinge si apoi telefonu inchis si asa a ramas mandea fara telefon fix in ajunul sarbatorilor.

concluzie:
1. bag telefonu numai in buzunar cu fermoar.
2. ma uit la numarul taxiului
3.verifi bancheta inainte sa ma dau jos
4.nu mai vorbesc cu taximetristi
5.avea un logan galben
6.avea si gipies
7.daca ma mai urc vreodata in masina cu ala, ca de uitat nu il uit indoi telescoapa pe el daca vad telefonu meu
8. sa dea dumnezeu sa nu petreaca craciunul cu cei dragi.
9.e un lucru ce naiba? o sa imi iau altul... nu e un capat de lume,dar,era lucrul meu , care il foloseam
10.vinovat sunt eu , si recunosc ca daca as gasi un iphone intr-un taxi nu l-as returna
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Dec 2011, 09:03   #1417
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
lasa, maestre, ca asa stie sigur Mosu' ce sa-ti aduca. La un aifon mai bestial pe viitor!

daca te consoleaza ideea cu capra veciniului, sa stii ca noi avem un prieten care era atat de baut ca si-a uitat Mac-ul intr-un taxi. si tot dus a fost...
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Dec 2011, 09:34   #1418
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
auch auch auch
dar stiu ca barbosu in rosu, anu asta ciuciu aifon...
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jan 2012, 09:33   #1419
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
normal si logic : eu --->acasa in pat
realitatea : eu ---> munca
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jan 2012, 19:26   #1420
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
Eu sunt pe cura de cafea. Cred ca am ajuns la 2 litri pe zi. Marti mi-am trecut in revista toata familia poate gasesc vreo matusa care sa-mi dea o renta sa frec si eu menta la Paris. Nu am gasit decat una din America, da' aia nu e interesata cica... Poate se senilizeaza pana la anul pe 3 ianuarie si revine la sentimente mai bune.
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:10.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells