Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 29 Dec 2013, 18:43   #121
Igor12
Veteran
 
Igor12
 
Join Date: May 2011
Posts: 218
Quote:
E un film vechi ... l-am vazut pe tvr 2 cu multi ani in urma si apoi pe hallmarck . In film este vorba de o adolescenta rebela care pleaca la o petrecere unde este drogata , violata si apoi aruncata in padure ...aproape de o cabana a unui batran de culoare ! Batranul incearca s-o salveze ... dar ea e drogata si incearca tot timpul sa fuga ... intr-un final ea ajunge la ce-a mai buna facultate din state !...nu stiu anul sau numele filmului ...in-sa e foarte bun


E posibil sa fie asta.
Igor12 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Dec 2013, 18:44   #122
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by extradecu:
salut caut si eu un film de aventuri care din cate imi aduc aminte are in rolurile principale un tip invizibil, un nemuritor, o femeie vampir si inca cativa ( cred ca si un pistolar) pleaca in nush ce aventura si se deplaseaza cu un un submarin... din cate am inteles a fost si la tv de curand... tks

http://www.cinemagia.ro/filme/the-le...men-liga-4353/
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Dec 2013, 17:01   #123
extradecu
Novice
 
extradecu
 
Join Date: Mar 2008
Location: buftea
Posts: 3
Send a message via ICQ to extradecu
Originally Posted by margott:
Originally Posted by extradecu:
salut caut si eu un film de aventuri care din cate imi aduc aminte are in rolurile principale un tip invizibil, un nemuritor, o femeie vampir si inca cativa ( cred ca si un pistolar) pleaca in nush ce aventura si se deplaseaza cu un un submarin... din cate am inteles a fost si la tv de curand... tks

http://www.cinemagia.ro/filme/the-le...men-liga-4353/

esti tare, ms...
extradecu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jan 2014, 20:39   #124
marin49
Novice
 
marin49
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 2
Caut un film cu Anthony Quinn si...

Caut si eu un film cu Anthony Quinn in rolul unui pastor de capre grec si o turista, posibil americanca (filmul nu aera tradus). Neintelegand ce spune turista incearca sa-i ofera niste alune, dar aceasta se sperie, crezand ca vrea sa o agreseze, fuge si il reclama la politie si Quinn este inchis. Mai tarziu turista il viziteaza la inchisoare de cateva ori si urmeaza o poveste de dragoste. Turista trebuind sa plece il invita pe Quinn la aeroport si urmeaza scena despartirii. Filmul incepe cu o superba melodie greceasca si, de asemenea, scena despartirii in incinta aeroportului, are loc pe fondul aceleasi melodii. Am crezut ca l-am vazut la bulgari, cand prgramul nostru era de 2 ore, caci nu era subtritrat in romana. Dar mi-am amintit, l-am vazut pe caseta, imediat dupa '90, cacii puneam filmul ca sa ascult melodia de la inceputul filmului.Caut de fapt acea melodie, dar as vrea sa revad si filmul! Nu cred ca pot fi singurul care am vazut acest film.
Va rog sa ma ajutati.
marin49 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jan 2014, 22:02   #125
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Filmul nu e cu Anthony Quinn. Se numeste Girls in the sun - 1968. Culmea ca acum citeva luni l-a mai cautat cineva, cel putin eu am banuit ca despre filmul asta era vorba.

https://www.youtube.com/watch?v=AWALm5owOaE
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Jan 2014, 16:37   #126
vozaru_alex
Novice
 
vozaru_alex
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 1
Cum se numeste filmul

Imi amintesc ca sotul detinea o pescarie ..sotia lui vroia sa o vanda si il inseala cu un tip mai tanar pentru a-l convinge sa o vanda.. afla fiul lor despre asta.. si cam atat imi amintesc
vozaru_alex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Jan 2014, 20:36   #127
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by vozaru_alex:
Imi amintesc ca sotul detinea o pescarie ..sotia lui vroia sa o vanda si il inseala cu un tip mai tanar pentru a-l convinge sa o vanda.. afla fiul lor despre asta.. si cam atat imi amintesc

Caught (1996)

http://www.cinemagia.ro/filme/caught...tradare-12948/
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jan 2014, 18:25   #128
monica.antochi
Novice
 
monica.antochi
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 1
Caut si eu in film despre care imi amintesc foarte vag anumite detalii. Era vorba despre un interviu pentru un job. Erau cred vreo 12 persoane care au aplicat. Si ideea era ca au fost inchisi intr-o incapere si erau urmariti cu camere video. Si parca aveau de raspuns doar la o singura intrebare, si au inceput sa moara pe rand. Stiu ca nu e foarte elaborat ce spun eu aici, dar sper sa ma ajutati sa-l gasesc. Il caut de cativa ani..
monica.antochi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jan 2014, 19:48   #129
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
http://www.imdb.com/title/tt1258197/?ref_=nv_sr_1
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jan 2014, 18:07   #130
stefan_ss
Novice
 
stefan_ss
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 1
Salut

Caut si eu un film, se difuza acum multi ani la tv si era vorba despre un tip care moare intr-un incediu (intr-o fabrica, imi amintesc vag amanuntele) si ajunge in infern de unde revine. Pe la sfarsit e o faza care se petrece langa semineu, de unde ies sau intra niste demoni, la care participa si sotia tipului acela. Actiunea se petrece mai mult printre gunoaie.
stefan_ss is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jan 2014, 18:48   #131
v3nom
Junior
 
v3nom
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 44
Spawn 1997
v3nom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jan 2014, 15:01   #132
iulia_hutu
Novice
 
iulia_hutu
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 1
a fost difuzat un serial acum cativa anu la tv cu o tipa care fusese crescuta intro unitate militara secreta si erau antrenati si modificati genetic pt a fi soldati indestructibili si erau marcati pe spatele gatului cu un cod de bare, un grup de copii printe care si tipa asta au evadat si s-au imprastiat in lume. aceasta fata a ajuns intrun oras unde lucra ca si distribuitor de colete, ulterior intalneste un tip care emitea mesaje pe postul national de tv impotriva sistemului , apoi apar si alti mutanti ca fata etc. stie cineva? va rog sa ma ajutati.
iulia_hutu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jan 2014, 20:18   #133
shory2k
Novice
 
shory2k
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 2
Salutare,

M-ar interesa si pe mine un serial de acum ceva timp,era difuzat pe Prima TV daca nu ma insel;era cu doi tipi care au creat o fata pe calculator..nu mai tin minte bine ca eram cam mic.Avea denumirea in romana''Nimic nu e perfect''din ce tin eu minte.

Multumesc
shory2k is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jan 2014, 20:28   #134
v3nom
Junior
 
v3nom
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 44
Originally Posted by shory2k:
Salutare,

M-ar interesa si pe mine un serial de acum ceva timp,era difuzat pe Prima TV daca nu ma insel;era cu doi tipi care au creat o fata pe calculator..nu mai tin minte bine ca eram cam mic.Avea denumirea in romana''Nimic nu e perfect''din ce tin eu minte.

Multumesc
Weird science 1994
v3nom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jan 2014, 20:46   #135
shory2k
Novice
 
shory2k
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 2
Mersi mult,sper sa-l gasesc sa il revad.
shory2k is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jan 2014, 22:39   #136
topgearro
Novice
 
topgearro
 
Join Date: Dec 2013
Posts: 2
Caut un film cu un tip care face lobby pt o asociatia nationala de producatori de tigari. E recent filmul, insa imi scapa acum numele actorului. Multumessc.
topgearro is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jan 2014, 22:54   #137
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Thank you for smoking?
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jan 2014, 20:04   #138
shobby13
Novice
 
shobby13
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 1
Buna seara. De cateva zile mi-am amintit de un film pe care l-am vazut acum destul de mult timp.. din pacate nu-mi amintesc numele nici-unui actor si nici cum se numeste filmul.

Era ceva gen un el si o ea; el vroia sa ajunga candva mare doctor si din cate imi amintesc inca studia. a fost trimis in practica la o morga ,din cate tin eu minte, undeva ori in alta tara ori in alt oras. "colegii lui" erau cam dubiosi si nu prea il acceptau pe "noul lor coleg". Grupul asta de colegi l-au provocat pe baiat sa "joace" de-a "ghici cum l-am omorat" pana cand din joaca au trecut la lucruri serioase pana au inceput sa se omoare intre ei si au ajuns sa-i omoare si iubita ..

Cam atat tin minte din film, sper sa va ajute sa ma puteti ajuta si voi pe mine. E un film psihologic ft bun, sau cel putin mie mi-a placut mult! Multumesc din suflet!
shobby13 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jan 2014, 21:28   #139
negoescu_ciprian
Novice
 
negoescu_ciprian
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 2
Daca ma poate ajuta cineva?

Am vazut acum cativa ani un film in care actiunea se petrecea pe o insula. Feribotul nu mai mergea din cauza unei furtuni de zapada care a aparut pe neasteptate. Oamenii se adapostesc in biserica, dar apare un personaj misterios care vine in biserica si pana la urma ia un copil de acolo. Finalul filmului: Intr-un oras, pe o strada aglomerata, printre oameni cineva care il cauta pe copil dupa ani si ani, il vede, dar pentru scurt timp. E cineva care stie filmul asta, va rog?
negoescu_ciprian is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jan 2014, 22:20   #140
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by negoescu_ciprian:
Am vazut acum cativa ani un film in care actiunea se petrecea pe o insula. Feribotul nu mai mergea din cauza unei furtuni de zapada care a aparut pe neasteptate. Oamenii se adapostesc in biserica, dar apare un personaj misterios care vine in biserica si pana la urma ia un copil de acolo. Finalul filmului: Intr-un oras, pe o strada aglomerata, printre oameni cineva care il cauta pe copil dupa ani si ani, il vede, dar pentru scurt timp. E cineva care stie filmul asta, va rog?


http://www.cinemagia.ro/filme/storm-...satanei-17120/
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:46.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells