Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Filme la TV

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 30 Mar 2010, 16:14   #101
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Nah, eu zic ca mai mult a fost norocos.
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2010, 12:29   #102
capodecina
Senior
 
capodecina
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 129
Originally Posted by shadowofnight:
Nah, eu zic ca mai mult a fost norocos.

hmmm... cred ca era sigur ca reuseste sa il combine pe Tyson. Cu toate ca a riscat nitel... dar nu prea cred ca e vorba de noroc Sper sa castige el
capodecina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2010, 14:59   #103
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
A fost o combinatie de strategie si noroc. Si a ajutat mult si faptul ca Tyson a fost extrem de naiv.

Eu speram sa castige Cirie .
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Apr 2010, 11:47   #104
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Cred ca, pentru prima data, am vazut episodul inaintea ta(moltisanti88).

Sau l-ai vazut si tu?
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Apr 2010, 16:50   #105
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Eu abia acum l-am vazut
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Apr 2010, 17:13   #106
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Ha, te-am luat.

So, impresii, ceva?
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Apr 2010, 17:33   #107
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Dezamagit de eliminare

Speram ca printr-un miracol sa iasa Russell si ca spoilerele sa fie gresite (macar de data asta). Dar nu s-a intamplat asa si Rob a iesit. Total nemeritat. Nu inteleg de ce nu au votat-o pe Parvati. Jerri ar fi trebuit sa ramana in alianta aia cu Rob si sa o scoata pe Parvati. Pur si simplu nu inteleg cum de a pastrat in joc o persoana pe care nici nu o place si despre care stie ca are legaturi cu persoanele din celalalt trib. Dumb Jerri, really dumb.

De Coach chiar nu cred ca mai e nevoie sa zic ceva. Rob a simplificat-o cel mai bine . Si a avut dreptate. Nu stiu exact cum era ordinea in spoilere, dar cred ca si el va iesi cat de curand. Si merita asta.... little man

Russell are drumul deschis spre finala. Dar raman la parerea ca a avut un MARE avantaj in faptul ca nimeni nu-l cunostea inainte de a sosi pe insula.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Apr 2010, 18:08   #108
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
SPOILER (asta pentru cei care doar citesc, daca sunt)

Pey, Coach e urmatorul.

A, fara niciun dubiu a avut un avantaj Russell, prin faptul ca nimeni nu a vazut sezonul lui. Sunt foarte dezamagit de CBS in aceasta privita. Iti garantez ca daca ceilalti All Star-si ar fi vazut Survivor Samoa...Villan-si chiar ar fi pierdut intentionat prima IC, numai ca sa-l elimine pe el. Bine, poate nu chiar ar fi pierdut intentionat, dar intelegi tu.

Mie mi-a placut preview-ul pentru episodul urmator, se pare ca o vom auzi in sfarsit pe Sandra.:X

Si....desi mi-au trebuit 2 sezoane si 7 episoade, in sfarsit a inceput sa imi place de Rob. Mi-a parut si mie rau ca a iesit, dar m-am consolat cu gandul ca Cirie nu a fost singura jucatoare adevarata care a iesit repede. (Acum probabil ca tu ma crezi vre-un obsedat care nu se poate controla deloc, la cat te-am batut la cap cu ea ).

Apropo, participi la live chat-ul cu Rob?
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Apr 2010, 18:49   #109
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
SPOILER

Nu te consider obsedat. E nice ca esti pasionat asa de mult de Surivovr si de un participant. Si eu sunt destul de suparat ca au iesit Tom si, acum, Rob. Dar e doar un joc si oricum nu aveam mari sperante ca vor castiga. Oricum Rob si ceilalti jucatori "old school" au fost dezavantajati de regulile noi din Survivor. (de ex. Hidden Immunity Idols etc.)

Bine ca iese Coach saptamana viitoare. Astept o cearta cu Sandra . E posibil oare? A fost las ca nu l-a ajutat pe Rob. A votat aiurea si merita din plin sa iasa.

Ce zici de scena aia in care Russell ii spune lui Rob pe cine vrea sa elimine? :O Eu am ramas socat, mai ales ca initial Sandra si Courtney nu apareau in cadru. A fost funny momentul, dar m-a si surprins modul in care Russell a abordat toata situatia . Acum stim de ce nu va castiga. Din punct de vedere social, Russell e clar challenged .

Ma bucur pentru tribul albastru. Ma bucur ca si-a revenit Colby dupa atitudinea aia de quitter de saptamana trecuta. A fost foarte bun la ambele probe azi . Nu stiu sub ce fel de circumstante ajunge in final 5! Tu crezi ca ceilalti il vor tine in joc pentru ca nu reprezinta o tinta imediata sau un pericol pentru castigarea imunitatilor individuale sau ramane ultimul "erou" din joc tocmai pentru ca se salveaza castigand aceste competitii individuale?

Ok, iarasi am scris mult si poate aiurea . Iar in legatura cu chat-ul ala, nu stiu exact la ce ora va fi si nu-mi amintesc site-ul. Oricum nu prea am ce sa-l intreb, a fost votat fara vina lui. Poate reputatia din trecut a facut-o pe Jerri sa nu aibe incredere in el, sa nu uitam ca din cauza lui a iesit in All Stars. A fost indirect, prin Lex, dar Jerri a fost cea sacrificata pentru ca Amber sa ramana in joc, deci intr-un fel o inteleg.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Apr 2010, 19:15   #110
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Vai, cat de tare ar fi o cearta cu Sandraaa... Judecand dupa preview, in care ea zice 'I can't stand Jerri, I hate Coach, I hate Russell even more', cred ca se va certa cel putin cu o persoana. Abia astept sa puna la punct pe cineva.

Da, si eu am ramas putin cu gura deschisa la faza aia. Cum trebuie sa se fi simtit cele doua...

Pey....Colby probabil va vota cu Villan-si pana la Final 5 si/sau va castica Individual Immunity-urile si ei nu-l vor putea vota. Oricum, stiu cum va iesi JT, si mi se pare genial, asa-i trebuie. Daca vrei detalii spune, nu vreau sa stric surpriza daca tu nu vrei...

Dar eu nu ma bucur pentru tribul albastru. Amanda inca ma calca pe nervi, la fel ca si JT si Rupert. Candice parca a disparut de cand a fost votata Cirie (in afara de comentariul ala cu 'It's the dumbest thing' pe care l-a copiat tot de la ea, inainte sa-l voteze pe Tom). Asa ca nu ma pot bucura pentru 5 oameni numai pentru ca unul dintre ei s-a trezit la realitate. Sorry.

Nu ai scris aiurea. Chat-ul cred ca e de la ora 9:30, iar link-ul e tot ala din postarea mea anterioara... Pey nu trebuie neaparat sa-i pui doar intrebari legate de joc; poti sa-l intrebi si ce marca de chiloti prefera, daca vrei. Eu personal am o fixatie si vreau sa vad Luxury Item-ul sau.
A, si nu-ti face iluzii ca toate intrebarile tale vor ajunge la el, probabil ca nimeresti una daca trimiti cam 3 pe minut.

Dar nu pot sa cred ce am citit mai devreme...Conform cu un articol de pe un anume site, RUSSELL!!!!! e cel care a spus toate spoilerele, si aici si in Samoa, pentru ca nu a castigat!!!. Si chiar are sens!! Vai de capul meu, ce mentalitate de copil de gradinita. Mi-am pierdut aproape tot respectul pe care il aveam pentru el. Rusine!
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Apr 2010, 19:27   #111
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Unde ai citit chestia aia? Are sens, dar in fiecare sezon sunt spoilere care nu vin neaparat de la participanti. Sunt multe persoane implicate in realizarea unui sezon si secretul nu poate fi pastrat mult timp de toata lumea. E posibil orice, iar pe Russell chiar il cred in stare de asa ceva. Oricum, inca nu are de unde sa stie ca nu el va castiga. Nu stiu ce sa zic...

Oh, God. Ai dreptate, Amanda trebuie sa iasa imediat. La fel si JT. Presupun ca trebuie sa avem si noi rabdare pentru ca de iesit, oricum vor iesi . Dar e bine ca, cel putin eu, nu mi-am pierdut entuziasmul fata de acest sezon si desi stiu cine va iesi (de cele mai multe ori) inca sunt curios sa vad ce se va intampla mai departe cu unele persoane si de modul in care se vor desfasura competitiile. Cu tine cum e?
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Apr 2010, 19:40   #112
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Cred ca pe acelasi site pe care am citit si celelalte spoilere. SurvivorSucks.com
Aoleu, cica e implicata si sotia lui, care ar fi spus ca o sa vina la vizita celor dragi.
Eu zic ca stie daca a castigat sau nu...adica, daca e atat de 'smart, strategic, best player in history', banuiesc ca isi poate da seama dupa comentariile juriului cine a votat sau nu cu el. Dar e extrem de nedrept! Mai ales daca a facut-o si in Samoa...incalca regulile si producatorii il aduc inapoi. Unde iar incalca regulile si nu pateste nimic.

Eu mi-am pierdut total interesul dupa episodul 4. Bine, la TC-urile din episoadele 5 si 7 am sperat in mod absurd sa iasa James/Russell...dar in rest, putin imi pasa. Singurele lucruri care ma mai intereseaza cat de cat sunt probele de dupa merge si Reward-urile care includ mancarea (mi se pare foarte amuzant cum infuleca aia pe nerasuflate. Plus ca arata yuumi). A,, si Survivor Auction si proba aia cu intrebari despre ceilalti membri.
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Apr 2010, 21:40   #113
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
http://www.youtube.com/watch?v=Xb1plkipAbY&playnext_from=TL&videos=K3oKpr b8zEM&feature=sub

Best. Preview. Ever.
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Apr 2010, 17:57   #114
capodecina
Senior
 
capodecina
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 129
Ce tot aveti cu Russell? In Samoa nu degeaba a iesit in topul preferintelor telespectatorilor, chiar e facut pentru jocul asta. Il joaca la maxim, nu ca si ceilalti, niste molai.

Tu shadowofnight, spui de Cirie.Ce ti-a putut place la hipopotamul ala?
capodecina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Apr 2010, 19:51   #115
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Pey desigur ca a iesit in top, a fost singurul care a jucat cu adevarat in sezonul ala. Si cu toate astea, tot nu a castigat . Daca ar fi fost cu adevarat 'the ultimate Survivor player' ar fi fost capabil sa convinga juriul sa-l voteze pe el. Oricum se bazeaza cam mult pe Hidden Immunity Idols. Si mai e si arogant, nu stiu cum poti suporta.

"Hipopotamul ala", dupa cum o numesti tu, iti garantez eu ca daca ar fi ajuns la Final Tribal Council in Micronesia, ar fi castigat negresit. Cu toate blindside-urile pe care le-a organizat, ar fi reusit sa convinga juriul sa ii dea ei milionul. Asta, in my humble opinion, o face un jucator mai bun decat Russell.

In plus, in primul episod din Panama spunea 'I hate leaves' si acum a ajuns sa fie recunoscuta unul din cei mai buni strategi din istoria jocului. Cum poti sa nu respecti nici macar asta?

P.S. Mi-ar placea cu adevarat ca oamenii sa realizeze ca o persoana e mai mult decat aspectul exterior.
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Apr 2010, 18:40   #116
capodecina
Senior
 
capodecina
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 129
Acei idoli ascunsi sunt pentru toata lumea, nu numai pentru el. Bine zis... DACA ar fi ajuns negresa... tu imi garantezi, e buna asta.

Negresa e OK daca ii zic?
capodecina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Apr 2010, 18:51   #117
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Originally Posted by shadowofnight:
P.S. Mi-ar placea cu adevarat ca oamenii sa realizeze ca o persoana e mai mult decat aspectul exterior.
Nu e întotdeauna aşa, totuşi nu o să se întâmple niciodată asta. Este nevoie şi de superficialitate în lumea asta. Pentru echilibrul în Univers.
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Apr 2010, 19:33   #118
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
@capodecina: Nu inteleg unde bati...am zis eu ca idolii sunt ascunsi special pentru el? Am zis ca depinde prea mult de ei, afirmatie pe care o sustin in continuare.

Si da, iti garantez...as lua fiecare membru al juriului si ti-as spune de ce ar vota-o pe ea, dar ceva imi spune ca mi-as pierde vremea.

Din partea mea, spune-i cum vrei, ti-am interzis eu sa-i spui 'hipopotam' sau ceva de genul? Desi, personal mi se pare ca dai dovada de rasism spunandu-i negresa, macar inainte era doar lipsa de respect.

@vave: Nu stiu de ce, dar mi se pare ca numai de superficialitate dau oriunde intorc capul.
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Apr 2010, 15:36   #119
capodecina
Senior
 
capodecina
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 129
Pai... sa depinda. Cat timp acei idoli fac parte din joc, foare bine Si da... sunt rasist cand e vorba de aia` ca nu am suportat-o niciodata, strateg nu e... e doar o japita. In fine, eu sunt cu ale mele iar tu cu ale tale. P.S. Hai sa lasam contradictiile deoparte.
capodecina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Apr 2010, 16:55   #120
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Originally Posted by capodecina:
Pai... sa depinda. Cat timp acei idoli fac parte din joc, foare bine Si da... sunt rasist cand e vorba de aia` ca nu am suportat-o niciodata, strateg nu e... e doar o japita. In fine, eu sunt cu ale mele iar tu cu ale tale. P.S. Hai sa lasam contradictiile deoparte.
Daca ai vazut abia unul sau doua sezoane din Survivor mai bine nu ai posta deloc, deoarece nu iti dai seama cate prostii poti sa spui.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:37.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells