Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 13 Dec 2009, 03:59   #81
pipes
Guru
 
pipes
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 545
Smile

Neata!
Incerc sa-mi canalizez gandurile catre aceasta discutie.
Eu o sa vorbesc strict despre mine si experientele mele. Si sa zicem ca ma consider o persoana civilizata in limitele a ce vreti voi.
Luam exemplu: Hollywood Multiplex. Ma duc numai cu rezervare. Cateodata este casa speciala,ca teodata nu. Trecem peste. Acum - aici imi dau bila neagra. Sunt vajnic manacator de popcorn si bautor de lichide nonalcoolice. Telefon dat pe silentios, comentarii razlete la volum minim sau deloc (depinde).
Acum apare paradoxul. Pop-cornul se vinde acolo. Deci acceptat si aducator de venituri. Si toata lumea stie asta. Daca veneam cu pop-corn-ul de acasa, da. Deci, aici, nu va dau dreptate deloc. Este un lucru pe care il accepti sau nu si atat. Cand o sa scrie ca e interzis la revedere. Pana atunci face parte din legenda cinematografelor noastre bune sau rele.
Ma mir ca nu spuneti altceva. Cand intra zeci de oameni dupa inceperea filmului. Pe mine asta ma deranjeaza cel mai mult. Intuneric, locuri ocupate aiurea, isi varsa sosul de branza pe ei.... Eu nu as mai vinde bilete. Punct.
Needucati si needucate vor fi intotdeauna. Acum mai depinde si de zeita Fortuna sa nu ai parte de ei.
Eu sunt foarte curios cine va fi pe 18 Decembrie la Avatar 3D @ IMAX. Ce fel de public. Si tot asa.
Am zeci/sute de amintiri ciudate din ultimii ani de cinema - dar speranta moare ultima! Recunosc ca au fost si multe placute. Poate chiar mai multe. Nu le-am numarat si nici nu o sa fac asta.
La "Straini in noapte" cu Florin Piersic, spectacol la Opera, a vorbit omul, in preambul, jumatate de ora despre telefoane mobile si problemele pe care le ridica. La cinci minute de la incepere suna deja unul...... Au facut misto si au mers mai departe. Dezamagiti.La fel si la sala Studio - Teatrul de Comedie. Au luat-o la misto in ultimul hal. Sper sa se fi invatat minte invatat minte.
Concluzia o trageti voi, daca exista una.
Parerile vor fi impartite si stiti foarte bine de ce.
Va doresc toate cele buna,
S

P.S. Despre alea/aia cu tunsori afro care managie sau se contopesc cu tavanul nu aveti nicio parere? Am avut la crete si gealati in fata mea, imi venea sa fac pe stilistul cu ele/ei. Asta, NESIMTIRE!!!! Gata, ca nu ma mai opresc!

P.S. Si inca ceva: imi sarut iubita o data cam la 15 minute /silentios/gingas/tandru/ prin simpla intoarcere a capului. Pot fi condamnat pentru asta? Ar putea fi persoane invidioase. Corect?

Last edited by pipes : 13 Dec 2009 at 04:05.
pipes is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jan 2010, 00:53   #82
thir13en
Junior
 
thir13en
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 30
Dar de adultii care vin cu copii mici si le citesc subtitrarea ce parere aveti ?
thir13en is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jan 2010, 15:37   #83
pipes
Guru
 
pipes
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 545
cred ca depinde de atmosfera. sau daca e vreo voce placuta, pe mine nu m-ar deranaja foarte mult.
pipes is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jan 2010, 15:54   #84
Leaver
Novice
 
Leaver
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21
ma eneveaza cand cineva vorbeste aiurea in timpul unui film .
Leaver is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Feb 2010, 13:49   #85
SoX
Miserupist
 
SoX
 
Join Date: Nov 2009
Location: Miserupia
Posts: 1,366
Eu, personal, sunt iritat de tot ce ar putea sa ma deconecteze de la film.
Chiar recent, in timp ce vizionam filmul respectiv, subiectul acestuia obligandu-ma sa-mi pun neuronii la munca pentru a procesa fiecare detaliu (era vorba de "Sherlock Holmes"), un miros de ketchup iute venit de la vecinu' din stanga ce infuleca cu o pofta nemasurabila chipsuri cu sosul respectiv, mi-a distras atentia de la film. Ideea ca urasc ketchup-ul m-a indispus pentru cateva momente si am fost "deconectat" de film...
SoX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Feb 2010, 13:57   #86
pipes
Guru
 
pipes
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 545
pentru a evita deconectari de genul, e de preferat home theater. cea mai sigura solutie.
pe fiecare dintre noi ne deranjeaza cate ceva.
dau un exemplu banal: sa zicem ca persoana de langa mine (necunoscuta) se da cu un parfum care nu-mi place si imi provoaca o stare de disconfort. cine e de vina? ea, ca s-a parfumat prea dulce? eu, ca nu imi plac parfumurile dulci? nimeni. unde e multime apar si astfel de situatii. de cele mai multe ori. asta e. incercam sa convietuim intr-un fel sau altul. bineinteles poti sa te porcaesti cu ea, sa o faci curva ieftina, sa ii dai si vreo cateva perechi de palme........... sau te ridici si pleci.

Last edited by pipes : 01 Feb 2010 at 14:01.
pipes is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Feb 2010, 12:59   #87
movie4
Guru
 
movie4
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 360
nu suport sa vorbeasca cineva, pentru ca-mi distrage atentia. in timp ce urmaresc un film, nu fac si alte lucruri cum ar fi sa mananc, sau alceva, nu suport. nu suport cand rontaie cineva floricele, ma irita chestia asta, sau la cinema, se trezesc unii sa rada ca prostii cand nu e cazul.
movie4 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Feb 2010, 13:14   #88
pipes
Guru
 
pipes
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 545
repetam - s-a inventat HOME CINEMA - dolby dgital readyHD slim fast gen7 samsung 6+1 pereti casa garsoniera canapea perne papuci ...............
pipes is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Feb 2010, 15:35   #89
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Nu am dispozia sa vad de fiecare data filme singura, sau in doi. Eu prefer cinema-ul. Acea solidaritate trista cu toti ceilalti spectatori, cand vezi o drama, acea complicitate tacita cand am prins toti poantele bune dintr-o comedie... Am nevoie de trairile astea, pe care sa le impartasesc cu ceilalti.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Feb 2010, 16:31   #90
pipes
Guru
 
pipes
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 545
atunci esti solidar 100%. cu limite, bineinteles.
pipes is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Feb 2010, 10:32   #91
hokage33
Junior
 
hokage33
 
Join Date: Nov 2008
Location: Arad
Posts: 35
Send a message via Yahoo to hokage33
Am niste prieteni enervanti. Vad filmul prima data cu ei si deja incep: "Ce se intampla in continuare?" si chestii de genul enervante si acasa si la cinema. Si mai si rad cu voce tare pentru niste chestii care abia merita sa zambesti cu jumatate de gura si rad tare si zgomotos.
__________________
The Cosmos Rocks
hokage33 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Feb 2010, 15:16   #92
BLACK-SPIDER
Guru
 
BLACK-SPIDER
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 366
Mi-am adus aminte ca era o seara ploioasa si neavand ce face in casa, il iau pe un prieten si hai sa mergem la mall la un film. S-a nimerit sa fie Fast and furious 4. A fost k pana la jumate desi in sala erau unele persoane dubioase. La un moment dat din randurile din fata se aude o voce : "Ba Ioane ba, iti place filmu? " Am fost pe jos de ras
Vorba ceea : " Dupa ce ca esti prost mai si semnalizezi "
__________________
fii intotdeauna tu insuti si daca nu este indeajuns pentru cineva atunci acel cineva nu este indeajuns pentru tine
BLACK-SPIDER is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Mar 2010, 19:23   #93
george_rossi
Novice
 
george_rossi
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1
Red face

cum te cheama
george_rossi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Mar 2010, 23:47   #94
Federico
Snob Elitist
 
Federico
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,579
Please don't interrupt our movies.

http://www.youtube.com/watch?v=Absv0...layer_embedded
Federico is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Mar 2010, 00:08   #95
BLACK-SPIDER
Guru
 
BLACK-SPIDER
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 366
Super! Doamne ajuta sa dispara reclamele difuzate in timpul filmelor!
__________________
fii intotdeauna tu insuti si daca nu este indeajuns pentru cineva atunci acel cineva nu este indeajuns pentru tine
BLACK-SPIDER is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Mar 2010, 02:42   #96
dianagrigore
Novice
 
dianagrigore
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2
Hollywood Multiplex. Sala-jumatate plina. In timpul reclamelor, galagie mare, zici ca eram la circ. Tipete, strigate si alergari prin fata proiectorului. Incepe filmul(Micmacs
dianagrigore is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2010, 21:16   #97
sergiuseling
Guru
 
sergiuseling
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 595
Ce să facem îi suportăm pe toți. Uitați ce a pățit unul că i-a întrerupt pe alții din vorbit în timpul filmului.
http://www.latimes.com/news/local/la...,7045869.story
sergiuseling is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Mar 2010, 20:49   #98
bogdan0125
Guru
 
bogdan0125
 
Join Date: Jul 2009
Location: Constanta
Posts: 453
Eram la Alice in Tara Minunilor ( prin randurile din fata) si erau unii in spate care in timpul filmul nu au facut altceva decat sa comenteze filmul aiurea si cu voce tare si sa vorbeasca la telefon. M-au enervat la culme ca nu puteam sa vad si eu filmul linistit si trebuia sa-i ascult pe aia din spate care au vorbit tot timpul.
__________________
Nobody is perfect. I am Nobody.

A gresi este omeneste, dar a da vina pe altul este si mai omeneste.
bogdan0125 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Mar 2010, 20:54   #99
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
De ce nu le-ai zis ceva?
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Mar 2010, 20:55   #100
movie4
Guru
 
movie4
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 360
de multe ori mi se intampla sa stau la cinea langa adolescente/adolescenti care vorbesc in timpul unui film, " stai sa vezi acu', " stai sa vezi dupa aia", "ce sexos e asta", :"asta e cu asta", doamne, cat de enervant poate fii. Chiar nu se gandesc sa poate ii deranjeaaza pe altii?
__________________
I am the one hiding under your stairs. Fingers like snakes and spiders in my hair.
movie4 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:59.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells