Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 01 Jan 2010, 16:51   #881
Gospin
Comfortably numb
 
Gospin
 
Join Date: May 2009
Location: over the rainbow
Posts: 1,289
Send a message via Yahoo to Gospin
pt. ca deseara ma duc la Avatar ....
__________________
Ambition is a poor excuse for not having enough sense to be lazy!
Gospin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jan 2010, 17:44   #882
Rapture
Guru
 
Rapture
 
Join Date: Jun 2009
Location: Bacau
Posts: 973
Send a message via Yahoo to Rapture
Sunt fericita pentru ca a venit Romeo pe la noi. Al' de ma strange in brate mai tare ca..Corina , nebunu' ala . Tot ludic e, tot cu zambetu' pe fata .
Ah, si pentru ca duminica merg la Avatar (datorita lui Disciple ) .
Rapture is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jan 2010, 19:35   #883
cremaxx
Banned
 
cremaxx
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 408
Nu va duceti...E naspa filmul... Ma refer sa nu va duceti singuri.

Sunt fericit ca astept urmatorul revelion!
cremaxx is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jan 2010, 18:52   #884
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Ca mi-am luat o pisicutza noua, neagra, careia prietenul meu i-a pus numele Vlahutza.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jan 2010, 18:58   #885
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Si Ecaterina?
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jan 2010, 19:06   #886
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
A luat-o maica-mea la ea acasa, da' de unde stii ca asa o chema pe ailalta?
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jan 2010, 19:10   #887
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
As putea sa inventez acum lejer o poveste cu paranormal activity si servicii secrete, dar nu: pur si simplu ai scris pe forum acum vreo saptamana.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jan 2010, 19:11   #888
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Ei, ma rog....
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jan 2010, 22:37   #889
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Sunt fericita ca am cu ce sa imi omor timpul saptamana asta cat o sa fiu departe de casa. Will be watching Up in the Air, The Lovely Bones, Invictus, The Imaginarium of Doctor Parnassus, Tetro...printre altele . Neah glumesc,probabil nu vor fi altele, ca o sa reusesc sa vizionez maxim 1 film/zi .
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jan 2010, 22:45   #890
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Buticut, dar nu zceai ca esti acum studenta in Timisoara? Nu astepti pana intra filmele in cinema?
Ce vroiam de fapt, sa-ti spun, nu fara o mustrare in legatura cu locul vizionarii, este sa nu-ti pui Dr. Parnassus cu foarte mari asteptari; tocmai ca sa-ti placa; imi amintesc ca mi-am dorit tare mult la cannes cand l-am vazut in mai 2009 sa ma fascineze acest film; mi-a placut, dar as fi vrut sa am trairi mai intense legate de el. In Romania vine la cinema in luna februarie. Discutam atunci, dar poti citi cronica mea la pagina filmului.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jan 2010, 00:03   #891
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by Gloria:
Buticut, dar nu zceai ca esti acum studenta in Timisoara? Nu astepti pana intra filmele in cinema?
Ce vroiam de fapt, sa-ti spun, nu fara o mustrare in legatura cu locul vizionarii, este sa nu-ti pui Dr. Parnassus cu foarte mari asteptari; tocmai ca sa-ti placa; imi amintesc ca mi-am dorit tare mult la cannes cand l-am vazut in mai 2009 sa ma fascineze acest film; mi-a placut, dar as fi vrut sa am trairi mai intense legate de el. In Romania vine la cinema in luna februarie. Discutam atunci, dar poti citi cronica mea la pagina filmului.

Imi amintesc de cronica,am citit-o chiar cand a fost proaspat pusa dupa Cannes si CHIAR as vrea sa pot astepta,dar nu cred ma pot abtine . Speram sa il vad anul trecut la cinema, Romania fusese printre primele tari care il achizitionase,dar nu stiu ce s-a intamplat. La fel am facut si la Public Enemies si la Sweeney Todd, le-am vazut intr-un mediu,let's say "crappy", dupa care le-am vazut de doua ori in cinema si ulterior le-am si cumparat pe DVD . Asta e regula mea de aur - daca imi place cu adevarat ceva, o sa imi aduc contributia la box office/merchandising. Mi-a parut rau ca nu am asteptat, dar vad ca nu ma invat minte . O sa incerc sa fac si cu Parnassus o miscare gen Avatar, cu low expectations si poate chiar sa rezist, mersi de sfat . Oricum si daca o sa imi placa si daca nu, tot o sa il mai vad o data la cinema in Timi (daca apare in cele din urma) . Sunt chestii pe care nu le pot evita. Iti promit ca daca o sa imi placa si restul,vor beneficia de acelasi tratament - pentru ca pur si simplu savurez experienta de a le vedea pe un ecran mare, chiar daca,dintr-un motiv bizar, la majoritatea filmelor la care ma duc, sala e aproape goala. Ma bucur ca mi-am batut recordul anul trecut si am reusit sa vad un numar considerabil de filme la Cinema City, but I'm a too lazy bum to write about them. O sa incerc sa remediez asta cat de curand. Inainte aveam o scuza ca Aradul nu are cinematografe decente,dar acum nu mai am.Unora nu le place sa vada acelasi film de doua ori intr-un interval scurt,but I don't mind. I'm a movie-lover,movie-goer and movie-buyer .

Apropo de Johnny Depp, nu are nimeni drum prin Kustendorf in 2 saptamani,sa ma ia si pe mine? Va fi invitatul de onoare la Festivalul organizat de Kusturica. Tare ma mananca sa ajung acolo,dar slabe sanse,gaura din buget e prea mare ca sa iau avion si masina e indisponibila .
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jan 2010, 13:03   #892
Rapture
Guru
 
Rapture
 
Join Date: Jun 2009
Location: Bacau
Posts: 973
Send a message via Yahoo to Rapture
Ingaduitor, cult, ironic, talentat, rafinat, surprinzator, constient, drept, trufas, distinct, original, pregnant, direct, imprevizibil, ispititor, neobosit, laconic, natural, viu, bland, ingenios, sprintar, fantastic, generos, oximoronic. Sunt bucuroasa ca pot vedea in toate acestea un mentor si anume al meu. Nu degeaba sta el pitit intr-un avatar. Il respect. Discutia de azi a fost una dintre acele discutii care raman intiparite in minte pentru tot restul vietii. Ma simt extrem de norocoasa.
Rapture is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jan 2010, 13:28   #893
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Rapture : e vorba de un prieten imaginar ?
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jan 2010, 13:32   #894
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
Rapture

sper ca e de pe Cinemagia.
nu de alta, dar sunt atatea calitati in portretul zugravit de catre tine, incat ne bucura prezenta sa pe site.
keepwalking is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jan 2010, 13:32   #895
Rapture
Guru
 
Rapture
 
Join Date: Jun 2009
Location: Bacau
Posts: 973
Send a message via Yahoo to Rapture
@ Redmen : Nu . Desigur, are si defecte. Nu le-am precizat, sunt mici pentru mine .

@keepwalking : Omu' nu e interesat in d'ale internetului .
Rapture is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jan 2010, 13:40   #896
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Ovidius
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jan 2010, 13:41   #897
Rapture
Guru
 
Rapture
 
Join Date: Jun 2009
Location: Bacau
Posts: 973
Send a message via Yahoo to Rapture
Bingo!!! Meriti un premiu!

Ah, btw, ziceai ca ai un prieten la 12 B. El s-ar putea sa-l cunoasca personal pe cel ce poarta numele Ovidiu .
Rapture is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jan 2010, 13:45   #898
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Nu e decat un singur om pe planeta cu toate atributele enumerate de tine deci n-a fost greu

Nu, ziceam ca am un prieten cu numele x.y in liceu (dar habar n-am la ce clasa e, stiu doar ca e a 12-a). Sa inteleg ca numai B-ul e cu desenul ? O sa-l intreb de Ovidiu.

Last edited by Chambord : 04 Jan 2010 at 13:49.
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jan 2010, 13:51   #899
Rapture
Guru
 
Rapture
 
Join Date: Jun 2009
Location: Bacau
Posts: 973
Send a message via Yahoo to Rapture
Pai,
A - muzica
B- arte plastice
C- arhitectura

Primele doua am impresia ca au mai multe brate. Daca e la grafica inseamna ca-l cunoaste foarte bine pe Ovidiu.
Rapture is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jan 2010, 13:58   #900
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Aaa, pai el e cu arhitectura. Nu stiam ca e clasa speciala. Credeam ca e la plastice pt ca deseneaza f. bine. O sa-l intreb de Ovidiu, poate imi obtine un autograf
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:46.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells