Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Cinematografia romaneasca

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 10 Nov 2010, 00:01   #41
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by lalaby:
Din curiozitate incerc sa aflu cat mai multe despre acest film... prea l-ati injurat!
Lalaby, mäi Lalaby,
Nu-i frumos, nu mai minti!

Cel putin o datä ai postat de la acelasi computer cu Adrian Popovici!
Fä bine si spune-ne adevärul! Hai, cä nu ne supäräm - da' acum, cä te-am dat în vileag, îti dai seama cä partizanatul täu nu mai are pic de credibilitate.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Nov 2010, 00:42   #42
lalaby
Senior
 
lalaby
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 95
Imi pare rau pentru dvs. Probabil face parte din strategia de a decima comentatorii ...

Vreti cumva sa nu mai scriu? Asta era dorinta, exprimata intr-un fel amenintator?

V-am mai spus odata ... forum-ul asta ar trebui sa il tineti pentru voi. Iar daca vorbim de credibilitate ... ar trebui sa va vedeti pe dvs.!

"miryam" pe care am descoperit-o cu acelasi text sub alt nick, de clonele voastre ce sa mai vobim... hai sa fim seriosi! Recunoasteti "gasca" voastra inainte de a sari la gatul altora care au curaj sa se ia de voi. Tot aveti un topic in legatura cu critica de film din Romania... din ce categorie faceti parte? Doar dvs. ati enumerat categoriile...
lalaby is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Nov 2010, 00:47   #43
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Nu, fetitä dragä, nici vorbä.
Iti dau cuvântul meu cä n-o sä te decimäm, n-o sä te executäm, n-o sä te eradicäm - n-o sä-ti däm nici mäcar nana la poponet. O sä te iertäm pentru cä ti s-a pärut cä pe fruntile noastre scrie "Prosti".
Hai, nu mai ocoli räspunsul si explicä: de ce ai acelasi IP cu Adrian Popovici?
L-ati folosit amândoi în ziua de 6 noiembrie, a.c.

Last edited by Pitbull : 10 Nov 2010 at 03:19.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Nov 2010, 01:05   #44
lalaby
Senior
 
lalaby
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 95
E chiar culmea atacul asta!

La "poponet" ar trebui sa va bata pe dvs. "fetitele" sau "baieteii" depinde ce sunteti ... inca o mostra de cum va comportati pe acest forum.

Iar apropos de IP... sunteti administrator, e site-ul de unde mancati o paine... pai, puteti spune si scrie orice dupa cum se vede.

Ce ar fi sa ne dam in judecata, sa apelam la SRI si sa vedem - noi toti prostii- cine sunteti dvs. toti? Cred ca ar fi o premiera.

Puteti indruga orice ... ok, o sa va creada "gasca" dvs. Si ce daca? Probabil ca este ultima arma pe care o puteti arata celor care va combat. Si nu avem acelasi IP din simplul motiv ca nu ne cunoastem.

Dar, pentru ca acum zeci de ani am absolvit o facultate de profil... mi-ati dat o idee. Si atunci sa va vad pe dvs. pitbull latrator + altii.

Da' daca tot sunteti asa de transparenti (cuvant la mare moda astazi) de ce nu faceti publice si adrese de mail, legaturi intre cei care scrieti la comanda, nume adevarate (ca doar va cunoasteti) si IP-uri.

Imi pierd timpul, zau. Dar nu renunt.
lalaby is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Nov 2010, 01:09   #45
lalaby
Senior
 
lalaby
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 95
A! Am uitat, pe un alt topic v-am solicitat sa imi spuneti si mie unde pot vedea capodopera dvs. intre ghilimele!

Chiar as vrea sa il vad! Nu vreau sa ma iau dupa ce se spune la bursa zvonurilor.
lalaby is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Nov 2010, 01:15   #46
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Ti-am räspuns.
Spre deosebire de tine, care minti cu o naivitate dezarmantä.
Ii rog pe administratori sä verifice - si sä te ierte. Nu e nevoie sä ti se aplice nici o pedeapsä - e de ajuns cä Adrian Popovici e apärat cu atâta cerbicie de cineva din familie (fiica, probabil), care nici mäcar nu stie sä mintä credibil - si, în fata demascärii, mäcar sä-si cearä iertare.
Asta e... Case closed.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Nov 2010, 02:09   #47
lalaby
Senior
 
lalaby
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 95
amenintarile lui Pitbull/Mihnea Columbeanu

Deja discutia asta e deranjanta si veti avea o mare problema in momentul in care proprietarii si administratorii acestui site vor fi actionati in judecata si, bineinteles, si dvs. care sunteti moderator.

1. Am 53 de ani... da, facultatea pe care am absolvit-o ma ajuta sa ma descurc in ziua de azi
2. Atacurile dvs. au depasit cel mai elementar bun simt.
3. Faptul ca incercati sa ma legati de o anume Diana V (habar nu am cine poate fi).... mi se pare o chestie absolut jalnica si de prost gust. Se vede ca ati facut filme... mai bine mai faceti unul sau scrieti scenarii... din cate am citit pe acest forum poate aveti vreo sansa.
4. IP-ul meu nu este cel publicat si faptul ca ati indraznit sa publicati un IP (fie el real sau nu) mi se pare ca deja acest site nu poate sa mai aibe credibilitate... IP-urile nu se fac publice! Un site serios are la dispozitie alte metode... daca administratorii observa ca ar fi ceva ciudat in postarile care sa fac.
5. Faptul ca ati scris despre un IP, dupa care spuneti ca veti solicita verificarea, demonstreaza ca nu faceti decat sa amenintati, sa santajati si sa dovediti ca cinemagia (care a plecat bine la drum) a ajuns doar o cloaca de barfitori, atacatori la persoana, santajisti si oameni care ameninta. Apropos... in lumea libera se practica site-uri pentru postarea injuraturilor pentru cei pe care unii sau altii nu ii suporta... asta ati devenit in aceste topicuri legate de unele persoane.
6. In proces se va vedea IP-ul meu!
7. In acest moment eu inchei participarea mea la acest forum... si in baza Constitutiei acestei tari (daca cineva o mai respecta), precum si in baza unor legi cheie (ma indoiesc ca dvs. le cunoasteti... dar sper ca proprietarii sa nu sa lase pe mana dvs.) va interzic sa mai postati ceva in legatura cu mine (nici macar cuvantul "fetita") sau in legatura cu informatii confidentiale legate de cei care posteaza aici comentarii - regula pentru orice site - unde oricine isi poate spune parerea in legatura cu ceva. Este evident santajul dvs. probabil ca asta ati dorit... sa excludeti pe cei care au alte pareri despre comentariile dvs. Repet! Daca administratorii credeau ca ceea ce am postat incalca regulile aveau alte metode de a sterge comentariile mele. In acest moment un IP "aruncat" in discutie nu face decat sa imi demonstreze ca pe acest site siguranta nu exista, mai mult ... este un site necredibil pentru ca este construit pe ideea de "gasca" si nu de libertate de exprimare de opinie.

Repet... IP-ul meu nu este cel comunicat! Iar faptul ca dupa ce l-ati "aruncat" cereti verificare demonstreaza ceea ce am scris mai sus.

ATENTIE - DE AZI VA INTERZIC ORICE COMENTARIU! Iar actiunea in justitie va fi postata pe acest forum. Doresc sa fac acest lucru si in numele celor care indraznesc sa scrie ceva si sunt facuti prosti... fara perdea!
lalaby is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Nov 2010, 03:05   #48
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Draga mea mincinoasä micä,
Mäcar îti dai seama ce deserviciu îi faci täticului täu, sau ce ti-o fi fiind, arätând lumii nivelul celor care se screm sä-i sustinä biata peliculä?
Deocamdatä, n-o sä-ti mai dau atentie - dar nu din cauza bietei "interdictii" ridicole de deasupra, ci numai fiindcä esti apocaliptic de plicticoasä. Si, retine, minciuna e una din racilele de caracter pe care le dispretuiesc cel mai mult.
Ti-am dat sansa unei discutii decente, civilizate, amicale, si ti-ai bätut joc, fetito. Sä-ti fie rusine!
Pa, si-ti multumim pentru distractie.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Nov 2010, 18:04   #49
lalaby
Senior
 
lalaby
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 95
ref IP

Domnule Columbeanu,

Vad ca ati sters IP-ul publicat ieri seara. Va rog sa il mai postati odata ca sa il pot printa! E foarte important in actiunea pe care o voi depune. In plus, daca era ok sa publicati un IP de ce l-ati sters?

Multumesc.
lalaby is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Nov 2010, 18:12   #50
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Pai nu l-ai notat, fata tatii? Ce-ai päzit?
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Nov 2010, 20:05   #51
lalaby
Senior
 
lalaby
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 95
Nu, imi pare rau. Il mai puteti anunta odata?

Si va multumesc pentru limbajul parintesc. Se vede ca aveti copii.
lalaby is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2010, 05:36   #52
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Cu pläcere. We are here to serve.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2010, 17:05   #53
electricfeel
Novice
 
electricfeel
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 8
pt pitbull

mda...citeam comentariile de pe acest forum si nu am putut sa nu observ comentariile despre diana si "fata tatii" bla bla. asa ca..eu sunt fata lui popovici! incantata de cunostiinta (not). si chiar daca lalaby ar fi fost, de ce sa scrieti comentariile alea rautacioase? nu scriu aici ca sa iau apararea acestui film (desi ar trebui totusi sa va opriti..ok, l-ati facut de r***t, v-ati legat de absolut cel mai mic nimic din film doar ca sa demonstrati ca este cea mai mare catastrofa din istoria filmului) dar serios acum..ar trebui sa incetati, ati demonstrat ce ati vrut, au iesit certuri, v-ati exprimat opinia (sau mai bine zis ura)..toata lumea a inteles, nu va place filmul!
dar macar..daca tot ati mai vazut un comentariu pozitiv cum ar fi cel de la angel2010 sau altii, nu incercati sa ii desfiintati parerea. i-a placut, foarte bine..dar nu inseamna ca daca dvs sunteti critic, fost regizor, pana mea..trebuie sa ii schimbati punctul de vedere. fiecare are dreptul la o opinie.

plus ca se vede clar ca nu mai criticati un film ci atacati o persoana. dar bineinteles, asa se intampla. ne atacam unii pe altii, nu stim sa apreciem munca celorlalti... daca si in cinematografie a ajuns atata invidie rautate si prostie..
in fine, imi pare rau ca s-a creat confuzia aceea cu lalaby.. oricum, comentariile negative, rautatile si tot ce mai practicati pe acest forum o sa continue din pacate, de asta sunt sigura.
electricfeel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2010, 17:19   #54
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
mai, aici apar fiicele lui Adrian Popovici cum apar si alea ale lui Adrian Paunescu la tv.
sa fie prenumele tatalui de vina? sau adn-ul lui?
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2010, 17:25   #55
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Dragä electricfeel,
Te cred pe cuvânt cä tu esti fata lui Adrian - desi, la cum se jongleazä pe-aici în ultima vreme cu clonele si mistificärile... naiba mai stie ce sä credem si ce nu.
(Totusi, îti voi pune o întrebare, prin mesaj privat, ca sä mä conving.)
Nu stiu dacä esti la curent, dar l-am cunoscut pe Adrian în seara vizionärii de la Light Cinema. Desi era foarte nemultumit de tonul extrem de critic al cronicii mele, a înteles cä nu e nimic personal la mijloc (anterior, ne-am väzut doar în treacät la niste receptii, si n-am interactionat nicicum - nici direct, nici indirect), si ne-am strâns mâna.
Dacä reusesti sä întelegi cä exigenta criticä nu e sinonimä cu räutatea sau ranchiuna, vei avea numai de câstigat. (Iti dau un exemplu: în 1994, filmul meu a fost desfiintat färä drept de apel de doi oameni care-mi sunt foarte dragi si apropiati - si la fel au rämas si pânä acum: Tudor si Nae Caranfil.)
In fine, retine cä, pentru a apära un film criticat de altii, mult mai eficiente sunt argumentele rationale si profesionale, decât remarcele dispretuitoare la adresa preopinentilor (asa cum se întâmplä în majoritatea cazurilor - atitudini gen: "voi sunteti räi, snobi, va dati mari critici; noi suntem poporul, numai opinia noasträ conteazä!" Am simplificat, desigur, but you got my point.) La asa pozitie, asa replicä - nu? Legea actiunii si reactiunii.
In fine, o ultimä întrebare: ai idee, cumva, de ce în ziua de 6 noiembrie, a.c., userii adrianpopovici si lalaby au folosit acelasi IP?

L.E.
Stai, rvn, nu te îniepta. Sä vedem. Poate e într-adevär fiica lui Adrian, iar lalaby o fi altä rudä, vecinä, etc... Sä vedem.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2010, 17:42   #56
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
nu ma inieptez, dar fara dovada clara a paternitatii....
si io sunt fiica lui Bin Laden, ma crezi?
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2010, 17:45   #57
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Se zice "îniept", nu "înieptez".
Un lucru stiu cert: ieri, fiica lui Adrian a väzut discutiile de-aici (ca "lalaby", ca "electricfeel", ca simplu vizitator... încä n-am aflat).
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2010, 17:50   #58
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Originally Posted by Pitbull:
Se zice "îniept", nu "înieptez".
ma infiptez, ma infiltrez, ma intreptez.....ma bag si io ca musca, nu stiu ce sa zic...
nu m-as mai increde in nimic. prea multa diversiune....VREM DOVADA CLARA.
deci...electricutza, cine esti?
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2010, 18:31   #59
electricfeel
Novice
 
electricfeel
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 8
electricutza...i-auzi! imi place ca folositi foarte multe diminutive. asa mult drag aveti unii fata de ceilalti? si ce vrei? sa iti trimit un mail cu certificatul de nastere sa ai dovada? sau ca tot e la moda, facebook-ul sa vezi ca avem acelasi nume? si ce te ,,pasioneaza" pe tine subiectul asta asa mult, anyway?
ma rog..nu, nu stiu care e faza cu IP. nici nu stiam ca e acelasi. nu m-am obosit sa citesc toate discutiile voastre, imi ocup si eu timpul cu altceva, mai imi traiesc si eu viata de adolescenta.
electricfeel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2010, 18:59   #60
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
atunci, traieste-ti linistita viata...
de ce ti-ai facut cont aici?
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:42.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells