Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 06 May 2011, 11:54   #41
t0nka
Veteran
 
t0nka
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 234
Originally Posted by Dl.cinematic:
Originally Posted by klaudya_e:
Nu inteleg de ce la cinema o sa fie dublat filmul Thor (2011) chiar si la ora 22:00

Întreabă-l pe Socaciu. El pare să fie "suspectul de serviciu"...

Originally Posted by t0nka:
care, din cate stiu, imbogatesc vocabularul

Bănuiesc că atât tu, cât şi cristian sunteţi doi aprigi militanţi ai tool-ului Google translate, care, chiar dacă - e adevărat - mai dă din când în când anumite rateuri de renumele "cascadorilor râsului", tot are un avantaj: ŞI el îmbogăţeşte vocabularul limbii române! So, keep on going!

ma faci sa rad amice. la ultimul loc de munca, 70% din timp vorbeam doar in engleza, deci ti'ai cam gresit persoana
__________________
Care e aspirina bogatului?
t0nka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2011, 11:54   #42
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
[quote=Dl.cinematic]
Originally Posted by rvn:
E suficient să vă uitaţi pe lista de "Filme recent vizionate" de pe Cinemagia sau la aceea cu "Note acordate" filmelor. Vai, ce titluri sunt pe acolo, acoperă cu succes toate decadele secolului trecut! Toate filmele alea sunt vizionate la TV sau cinema? Ori, poate, sunt cumpărate din magazin? Mă îndoiesc de ambele!
.
sper ca nu crezi ca toate click-aiturile au fost facute cu simt de raspundere!
n-am spus ca nu exista dvd-uri piratate,am spus ca piata neagra va creste considerabil.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2011, 11:56   #43
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Originally Posted by t0nka:
ma faci sa rad amice. la ultimul loc de munca, 70% din timp vorbeam doar in engleza, deci ti'ai cam gresit persoana
te credem,dar ce CUVINTE rosteai mai des?
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2011, 12:10   #44
Dl.cinematic
Veteran
 
Dl.cinematic
 
Join Date: Nov 2010
Location: Bucuresti
Posts: 147
Originally Posted by t0nka:
Originally Posted by Dl.cinematic:
Originally Posted by klaudya_e:
Nu inteleg de ce la cinema o sa fie dublat filmul Thor (2011) chiar si la ora 22:00

Întreabă-l pe Socaciu. El pare să fie "suspectul de serviciu"...

Originally Posted by t0nka:
care, din cate stiu, imbogatesc vocabularul

Bănuiesc că atât tu, cât şi cristian sunteţi doi aprigi militanţi ai tool-ului Google translate, care, chiar dacă - e adevărat - mai dă din când în când anumite rateuri de renumele "cascadorilor râsului", tot are un avantaj: ŞI el îmbogăţeşte vocabularul limbii române! So, keep on going!

ma faci sa rad amice. la ultimul loc de munca, 70% din timp vorbeam doar in engleza, deci ti'ai cam gresit persoana

Într-adevăr, am greşit persoana, dar în sensul că nu ai înţeles ce am vrut să spun
__________________
"Comedy is tragedy plus time".
Dl.cinematic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2011, 12:34   #45
t0nka
Veteran
 
t0nka
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 234
fuck you si have a nice day draga mea...in afara de astea nu mai stiu nimic hai k deja suntem off-topic
__________________
Care e aspirina bogatului?
t0nka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2011, 12:37   #46
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
eram sigura ca numai astea! dar,sunt convinsa ca nu le adresai partenerilor de afaceri,mai ales pe primele!.scuze de continuarea off-lui.hai,nu te supara.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2011, 12:44   #47
AndreiStefan
Guru
 
AndreiStefan
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 325
O propunere mai proasta ca asta...greu de imaginat

Daca se va pune in aplicare as vrea sa-l dubleze Socaciu pe Colin Firth in The King's Speech
AndreiStefan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2011, 12:56   #48
Federico
Snob Elitist
 
Federico
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,579
eu incep sa-mi dau seama ca domnul Sugaciu are totusi dreptate. insa trebuie mers mai adanc. identitatea nationala e totul si orice tangente alteritare cu potential maculator trebui rase de la radacini. nu numai ca filmele straine trebuie dublate, ci importul lor trebuie suprimat complet. asta nu trebuie sa ramana valabil numai pentru cinema. afara cu literatura straina si cu orice forma de cultura de sorginte non-geto-dacica din sfantul spatiu carpato-danubiano-pontic. rupte orice legaturi politice cu exteriorul. sa purcedem la eradicarea impuritatilor cromozomiale ale minoritatilor etnografice si sa instalam aristocratia sangelui latin. sa construim un zid urias insurmontabil de-a lungul fiecarui milimetru de granita. sau nu: un clopot de sticla impenetrabila ca sa ne asiguram si puritatea identitatii nationale atmosferice. Traiasca Romania Autarhica!!!
Federico is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2011, 13:00   #49
White1
Guru
 
White1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,622
Sa te auda Pruteanu.Si Zamfir.
White1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2011, 13:21   #50
Working_Class_Hero
Novice
 
Working_Class_Hero
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 8
Originally Posted by Federico:
eu incep sa-mi dau seama ca domnul Sugaciu are totusi dreptate. insa trebuie mers mai adanc. identitatea nationala e totul si orice tangente alteritare cu potential maculator trebui rase de la radacini. nu numai ca filmele straine trebuie dublate, ci importul lor trebuie suprimat complet. asta nu trebuie sa ramana valabil numai pentru cinema. afara cu literatura straina si cu orice forma de cultura de sorginte non-geto-dacica din sfantul spatiu carpato-danubiano-pontic. rupte orice legaturi politice cu exteriorul. sa purcedem la eradicarea impuritatilor cromozomiale ale minoritatilor etnografice si sa instalam aristocratia sangelui latin. sa construim un zid urias insurmontabil de-a lungul fiecarui milimetru de granita. sau nu: un clopot de sticla impenetrabila ca sa ne asiguram si puritatea identitatii nationale atmosferice. Traiasca Romania Autarhica!!!

O idee excelenta! Cred ca D-l cinematic este si el de acord si ar putea chiar gasi numeroase argumente in favoarea ei cum ar fi faptul ca astfel adevaratii cinefili vor putea astfel calatori in in afara tarii la premiere si festivaluri pentru a vedea filmele direct in tara de origine. In definitiv pentru a intra total in atmosfera filmului este absolut necesar nu numai sa il vizionezi in cinematograf ci sa il vizionezi in cinematograful din tara in care a fost conceput.
Working_Class_Hero is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2011, 13:44   #51
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Originally Posted by Federico:
eu incep sa-mi dau seama ca domnul Sugaciu are totusi dreptate. insa trebuie mers mai adanc. identitatea nationala e totul si orice tangente alteritare cu potential maculator trebui rase de la radacini. nu numai ca filmele straine trebuie dublate, ci importul lor trebuie suprimat complet. asta nu trebuie sa ramana valabil numai pentru cinema. afara cu literatura straina si cu orice forma de cultura de sorginte non-geto-dacica din sfantul spatiu carpato-danubiano-pontic. rupte orice legaturi politice cu exteriorul. sa purcedem la eradicarea impuritatilor cromozomiale ale minoritatilor etnografice si sa instalam aristocratia sangelui latin. sa construim un zid urias insurmontabil de-a lungul fiecarui milimetru de granita. sau nu: un clopot de sticla impenetrabila ca sa ne asiguram si puritatea identitatii nationale atmosferice. Traiasca Romania Autarhica!!!

danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2011, 13:49   #52
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
observ ca dl.cinematic,desi a fost menierat si ponderat in exprimare,n-a reusit sa fie inteles.
n-a incercat decat ne faca sa ne oprim putin din vehementa cu care ne opunem acestei initiative legislative si sa gasim si avantaje nu numai dezavantaje. sau macar sa intelegem ca nu este sfarsitul lumii aici. adevarul este ca in Europa Occidentala functioneaza acelasi principiu de f.mult timp.si asta nu-i impiedica pe cetatenii acestor tari nici sa se uite la tv si nici sa mearga la cinema.doar tindem si noi sa fim in rand cu ei, nu?

Last edited by rvn : 06 May 2011 at 14:01.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2011, 13:51   #53
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Nu cred ca asta e punctul de plecare.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2011, 13:56   #54
Dl.cinematic
Veteran
 
Dl.cinematic
 
Join Date: Nov 2010
Location: Bucuresti
Posts: 147
Originally Posted by Working_Class_Hero:
O idee excelenta! Cred ca D-l cinematic este si el de acord si ar putea chiar gasi numeroase argumente in favoarea ei cum ar fi faptul ca astfel adevaratii cinefili vor putea astfel calatori in in afara tarii la premiere si festivaluri pentru a vedea filmele direct in tara de origine. In definitiv pentru a intra total in atmosfera filmului este absolut necesar nu numai sa il vizionezi in cinematograf ci sa il vizionezi in cinematograful din tara in care a fost conceput.

Acum, că te-ai raliat şi tu "turmei", fără, însă, să îţi fi exprimat măcar un punct de vedere "propriu şi personal" cu privire la problemele punctuale dezbătute aici, sunt sigur că te simţi, din nou, în largul tău. Nu poate decât să mă bucure chestia asta!
__________________
"Comedy is tragedy plus time".

Last edited by Dl.cinematic : 06 May 2011 at 14:25.
Dl.cinematic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2011, 13:57   #55
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Originally Posted by danonino:
Nu cred ca asta e punctul de plecare.
off...dar,care ar fi?mai conteaza?
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2011, 13:59   #56
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2011, 14:07   #57
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
copilasho,esti prea subtila.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2011, 14:29   #58
klaudya_e
Guru
 
klaudya_e
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 759
Originally Posted by klaudya_e:
Originally Posted by copila_satanista:
Btw am o presimtire ca nu se va aproba totusi imbecilitatea asta .. inca.

la pitesti deja fac asta : http://www.cinemagia.ro/program-cinema/pitesti/
Sper sa nu dureze mai mult de o saptamana


alarma falsa...am sunat si mi-au zis ca nu e dublat
klaudya_e is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2011, 14:38   #59
Working_Class_Hero
Novice
 
Working_Class_Hero
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 8
Originally Posted by Dl.cinematic:
Acum, că te-ai raliat şi tu "turmei", fără, însă să îţi fi exprimat măcar un punct de vedere "propriu şi personal", sunt sigur că te simţi, din nou, în largul tău. Nu poate decât să mă bucure chestia asta!

Nu mi-am exprimat un punct de vedere pentru ca m-a deranjat mai mult atitudinea ta de a da argumente de dragul argumentarii decat proiectul de lege in sine. Sper ca si tu te simti in largul tau acum ca ne-ai aratat tuturor cat de special esti si cum poti jongla cu perspectivele.

Din punctul meu de vedere e irelevant ca vor exista in continuare metode de a viziona filme nedublate pentru cei care vor neaparat asta. Mai important mi se pare ca se va practica mutilarea unor opere de arta pentru a proteja identitatea nationala de un pericol imaginar si pentru a incuraja lenevia intelectuala si analfabetismul. Nu ma intereseaza ca se intampla doar in televiziune, ma intereseaza ca se intampla punct.
Si sunt curioasa daca legea s-ar aplica si pentru musical-uri. Abia astept sa vad Jesus Christ Superstar sau Singing in the Rain in romana. Pacat ca n-am televizor.
Working_Class_Hero is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2011, 14:41   #60
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
Mai bag un smile : pentru w_c_h - nici ca se putea s-o zici mai bine
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:33.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells