Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 22 Jul 2012, 14:10   #481
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by LucyX:
Buna ! Cand eram mai mica am vazut pe Fox Kids sau pe Jetix un film . Nu era animat , era un fel de parodie pe baza extraterestrilor . Tin minte ca era vorba despre doi gunoieri sau ceva de genul acesta care au fost dusi pe o nava . Erau mai multi oameni mutanti . Si mai stiu ca era vorba si de Casa Alba si de presedintele Americii . Cum se numeste filmul ? Multumesc mult!

Mars Attaks (1996)
http://www.imdb.com/title/tt0116996/
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jul 2012, 01:17   #482
farah.diana
Novice
 
farah.diana
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 2
Buna seara! Caut si eu un film, o drama pe care am vazut-o la TV prin anii 2003-2004 cred.
Pe scurt, e vorba despre un baietel care moare strangulat cu sfoara calutului de jucarie intr-o noapte in care mama asculta rugamintea sotului si nu se duce in camera copilului sa vada de ce acesta o striga. Mama nu poate trece peste acesta drama, isi vede baiatul peste tot si chiar pune in pericol viata celorlalti doi copii, doua fete. Finalul nu mi-l mai aduc bine aminte, parca zic ca ea realizeaza ca trebuie sa mearga mai departe.
Ma poate ajuta cineva ???? Am impresia ca filmul e destul de cunoscut... Multumesc oricui se indura de mine!
farah.diana is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jul 2012, 09:38   #483
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by farah.diana:
Buna seara! Caut si eu un film, o drama pe care am vazut-o la TV prin anii 2003-2004 cred.
Pe scurt, e vorba despre un baietel care moare strangulat cu sfoara calutului de jucarie intr-o noapte in care mama asculta rugamintea sotului si nu se duce in camera copilului sa vada de ce acesta o striga. Mama nu poate trece peste acesta drama, isi vede baiatul peste tot si chiar pune in pericol viata celorlalti doi copii, doua fete. Finalul nu mi-l mai aduc bine aminte, parca zic ca ea realizeaza ca trebuie sa mearga mai departe.
Ma poate ajuta cineva ???? Am impresia ca filmul e destul de cunoscut... Multumesc oricui se indura de mine!


Reunion (1994)

http://www.cinemagia.ro/filme/reunion-reuniunea-13459/
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jul 2012, 15:12   #484
farah.diana
Novice
 
farah.diana
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 2
Asta e ! Multumesc mult!
farah.diana is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jul 2012, 22:49   #485
LucyX
Novice
 
LucyX
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 12
Originally Posted by margott:
Originally Posted by LucyX:
Buna ! Cand eram mai mica am vazut pe Fox Kids sau pe Jetix un film . Nu era animat , era un fel de parodie pe baza extraterestrilor . Tin minte ca era vorba despre doi gunoieri sau ceva de genul acesta care au fost dusi pe o nava . Erau mai multi oameni mutanti . Si mai stiu ca era vorba si de Casa Alba si de presedintele Americii . Cum se numeste filmul ? Multumesc mult!

Mars Attaks (1996)
http://www.imdb.com/title/tt0116996/


Din pacate nu e acesta...
LucyX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jul 2012, 00:07   #486
jansic
Guru
 
jansic
 
Join Date: Mar 2010
Location: Bright Side of the Moon
Posts: 1,026
Revin, dupa ce am mai intrebat acum un an si ceva

-In filmul pe care-l caut, cred ca pe la inceput, unul dintre personaje intra in propria casa si-si gaseste un membru al familiei mancat de doi copii, dintre care unul statea calm pe dulapul din bucatarie, plin de sange. Acestia locuiau la marginea unei paduri/oras impreuna cu parintii si erau cu totii canibali.

Anyone?-




Originally Posted by iiii:
vezi kriss... asa se poate pune bazele unei suete!

so pe ea!


rolling eyes.

Last edited by jansic : 27 Jul 2012 at 00:12.
jansic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Aug 2012, 17:28   #487
mysweetypie
Novice
 
mysweetypie
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 8
Hei.Am vazut acum ceva timp o singura secventa dintr-un film care mi-a ramas intiparita in minte.E vorba de mai multi oameni care sunt legati la ochi si trebuie (obligati, presupun) sa alerge printr-o padure, majoritatea busindu-se de trunchiuri de copaci.
mysweetypie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2012, 10:04   #488
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
Esti sigur/a ca nu e un videoclip al formatiei Prodigy ?
__________________
"Hey, Pip! You smoke too much !"
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2012, 11:08   #489
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Originally Posted by mysweetypie:
Hei.Am vazut acum ceva timp o singura secventa dintr-un film care mi-a ramas intiparita in minte.E vorba de mai multi oameni care sunt legati la ochi si trebuie (obligati, presupun) sa alerge printr-o padure, majoritatea busindu-se de trunchiuri de copaci.
http://www.imdb.com/title/tt0220580/
http://www.youtube.com/watch?v=d-nz4pJDDsM
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2012, 12:53   #490
facemrecords
Novice
 
facemrecords
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 3
Salut.

Scuzati-mi incoerenta si felul in care o sa ma exprim , dar nu-mi mai aduc aminte deloc bine de acest film, singurul lucru pe care il stiu este ca am fost emotionat si cu un sentiment micut de teama pe tot parcursul sau.

Deci filmul este cu un razboinic care nu stiu ce facuse si a ajuns sa fie blestemat de diavol ( ceva de genul ) . El s-a intalnit cu o familie cu care s-a "anturat" , iar apoi au venit niste oameni dupa el trimisi de diavol si au omorat tatal familiei. A ajuns undeva unde s-a intalnit cu niste vrajitoare cu care parca s-a luptat, a ajuns apoi la un preot. In final parca se duce in templul diavolului, sau vine cineva dupa el ca sa-i ia viata, dar se lupta si castiga si scapa de blestem.

Filmul are nota cam 6.5 pe cinemagia sau imbd din ce stiu, ca il stiam acum 1 an, dar acum nu-i mai stiu numele.

Daca il stie cinveva, va rog mult spuneti-mi.

Va multumesc, anticipat.
facemrecords is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2012, 14:27   #491
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
Solomon Kane este filmul !
__________________
"Hey, Pip! You smoke too much !"
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2012, 16:01   #492
facemrecords
Novice
 
facemrecords
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 3
Originally Posted by Medicate:
Solomon Kane este filmul !

Da. Acesta este. Multumesc din suflet.
facemrecords is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2012, 16:22   #493
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
No problemo !
__________________
"Hey, Pip! You smoke too much !"
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2012, 22:26   #494
mysweetypie
Novice
 
mysweetypie
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 8
Multumesc bremen1980.Raman datoare.
mysweetypie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Aug 2012, 12:09   #495
Henk
Novice
 
Henk
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 1
Ziua buna dragi forumisti,
Acum ceva ani buni m-am uitat la un film mai exact la TV, un film slabut dar totusi vreau sa stiu ce titlu avea si nu mai imi aduc aminte, poate ma ajutati voi.
Asadar, erau niste tineri intr-un sat, satuc ceva de genul plin cu zombie care seful lor avea o sabie...Erau un grup de tineri. Intr-o situatie erau ei intr-o casa si erau atacati de zombie. Mai tin minte ca o parte dintre ei au incercat sa plece din oras dar s-au invartit in cerc si au ajuns in locul de unde au plecat. In plus de asta era o fata care la sfarsitul filmului s-a intalnit cu seful lor intr-o camera intunecata si cand acel sef a incercat s-o omoare ea i-a luat sabia din mana si l-a taiat in 2. Spiritul acela s-a imprastiat si a disparut... Filmul are un rating mic deci...oricum astept raspunsurile voastre.
Multumesc anticipat !
Henk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Aug 2012, 14:53   #496
alexmar4002
Novice
 
alexmar4002
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 1
buna. daca ma puteti ajuta, am vazut un film acum ceva ani dar nu imi amintesc cum se numea, era vb de o fata mai plinuta care se indragostest de un tip nu prea de nasul ei. titlul era ceva de genul dulce amarui dar nu stiu daca ii mai lipseste ceva.
alexmar4002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Aug 2012, 15:42   #497
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Muriel's wedding

http://www.imdb.com/title/tt0110598/
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Aug 2012, 08:35   #498
tombird83
Novice
 
tombird83
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 5
Caut un film ceva mai vechi

Un tip se indragosteste de o tipa bogata. Totul decurge bine pana cand brusc ea il paraseste inexplicabil.Ea locuia cu matusa ei ,si daca nu ma insel avea expozitii de pictura si calatorea mult.Matusa ei se ocupa de ea cu o atentie exagerata. Pana la urma el se impaca cu ideea si se concentreaza pe cariera.Peste multi ani se revad si se reaprinde relatia. Reintalnirea e in felul urmator :el bea apa si ea il saruta chiar in acel moment'evident el este f surprins.
Va multumesc.
tombird83 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Aug 2012, 12:58   #499
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by tombird83:
Un tip se indragosteste de o tipa bogata. Totul decurge bine pana cand brusc ea il paraseste inexplicabil.Ea locuia cu matusa ei ,si daca nu ma insel avea expozitii de pictura si calatorea mult.Matusa ei se ocupa de ea cu o atentie exagerata. Pana la urma el se impaca cu ideea si se concentreaza pe cariera.Peste multi ani se revad si se reaprinde relatia. Reintalnirea e in felul urmator :el bea apa si ea il saruta chiar in acel moment'evident el este f surprins.
Va multumesc.

Great Expectations (1998)

http://www.cinemagia.ro/filme/great-...sperante-1813/
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2012, 18:49   #500
johndoe4fun
Novice
 
johndoe4fun
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 1
cum se numeste filmul SF in care o rasa extraterestra invizibila se hraneste cu energie electrica? a aparut in 2012 sau 2011 si actiunea se petrece la Moscova parca? Multumesc!

Sorry! Am aflat intre timp: "The Darkest Hour"

Multumesc oricum!

Last edited by johndoe4fun : 28 Aug 2012 at 18:57.
johndoe4fun is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:28.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells