Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 09 Oct 2013, 11:46   #4601
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Hip-hop-ul nu e deranjant si nici obositor.Hip-hop-ul mult si fara rost e deranjant si obositor.

Quote:
dar macar in hip hop este adevar

Ce va mai place sa va laudati...Daca imi zici si care adevar, s-ar putea sa si te cred.

White mi-ai adus aminte .

Mad Puppet
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Oct 2013, 14:23   #4602
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
7

Bloodstain
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Oct 2013, 22:06   #4603
Tyson_Kyd
Senior
 
Tyson_Kyd
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 104
Originally Posted by MikkaelWolfganger:
Hip-hop-ul nu e deranjant si nici obositor.Hip-hop-ul mult si fara rost e deranjant si obositor.

Quote:
dar macar in hip hop este adevar

Ce va mai place sa va laudati...Daca imi zici si care adevar, s-ar putea sa si te cred.

White mi-ai adus aminte .

Mad Puppet

Muzica hip hop nu este deranjanta si nici obositoare, nu pentru mine si cei care o respecta sau pentru cei ce o fabrica . Da, imi place sa pot spune ca ascult muzica adevarata, cu mesaje complexe si adevarate, compusa de artisti adevarati ! Adevarul este deja pus pe piesele pe care le postez, ascultale si incearca sa le intelegi... "s-ar putea sa si ma crezi" ! Nu ma laud cand vine vorba de hip hop .
4
Deschide Ochii
Tyson_Kyd is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Oct 2013, 23:20   #4604
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Trist, prietene. Nu realizezi nici macar ca piesa careia tocmai i-ai dat 4 a fost compusa de DJ Shadow, o legenda a hip-hop-ului. Hip-hop pentru tine inseamna niste smecherasi care iti gadila orgoliul ca sa te simti important, destept. "Deschide ochii", eh? Deschide-i tu si afla ca prin muzica asta te amagesti si defulezi frustrari. 99% din cei care vad numai conspiratii si oameni manipulati in jur sunt paranoici, nu vizonari.

Daca ai probleme in viata, principalul motiv esti tu insuti si eventual oamenii apropiati tie, nu politicienii, nu manelistii, nu societatea. Data viitoare cand iti explica Cedry2k cum sta treaba cu universul, arunca naibii boxele pe geam si pune mana pe carti de istorie, stiinta, literatura, arta. Sau macar uita-te la niste filme mai rasarite, ca tot esti pe un forum de cinefili. Dar mai lasa-ne in durerea noastra cu artistii astia, ca ajungi ca pocaitii care vor sa bage dumnezeul lor cu forta pe gatul altora si sfarsesc prin a fi doar sacaitori si ridicoli.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Oct 2013, 08:46   #4605
Tyson_Kyd
Senior
 
Tyson_Kyd
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 104
Originally Posted by Twinsen:
Trist, prietene. Nu realizezi nici macar ca piesa careia tocmai i-ai dat 4 a fost compusa de DJ Shadow, o legenda a hip-hop-ului. Hip-hop pentru tine inseamna niste smecherasi care iti gadila orgoliul ca sa te simti important, destept. "Deschide ochii", eh? Deschide-i tu si afla ca prin muzica asta te amagesti si defulezi frustrari. 99% din cei care vad numai conspiratii si oameni manipulati in jur sunt paranoici, nu vizonari.

Daca ai probleme in viata, principalul motiv esti tu insuti si eventual oamenii apropiati tie, nu politicienii, nu manelistii, nu societatea. Data viitoare cand iti explica Cedry2k cum sta treaba cu universul, arunca naibii boxele pe geam si pune mana pe carti de istorie, stiinta, literatura, arta. Sau macar uita-te la niste filme mai rasarite, ca tot esti pe un forum de cinefili. Dar mai lasa-ne in durerea noastra cu artistii astia, ca ajungi ca pocaitii care vor sa bage dumnezeul lor cu forta pe gatul altora si sfarsesc prin a fi doar sacaitori si ridicoli.

Uite aici o legenda adevarata in hip hop DJ Kool Herc - Let Me Clear My throat ! ) am spus si subliniez : "voi continuati sa postati cantece de leagan, iar eu postez ce vreau" . Nu am bagat cuiva ceva pe gat, daca iti place ce postez, asculti, daca nu !? nu te bagi !! Daca ai asculta macar putin din ce canta Cedry2k, ti-ai da seama ca vrea sa-ti trezeasca constiinta . Tot ce mi-ai enumerat tu mai sus : istorie, stiinta, literatura, arta, Cedry2k dezbate in fiecare piesa . Toti hip hopperi buni din romania dezbat aceste subiecte . Nu trebuie sa-mi spui mie ca am probleme doar pentru ca tu nu vrei sa asculti un anumit gen de muzica . Ia si citeste A New Earth de Eckhart Tolle, iti va prinde bine ! Asculta Cedry2k - Clipa Schimbarii 2 .

Last edited by Tyson_Kyd : 10 Oct 2013 at 08:53.
Tyson_Kyd is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Oct 2013, 09:52   #4606
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Aici nu merge pe principiul nu iti place, nu asculti.Aici merge pe principiul Asculta, Noteaza si Posteaza.Cum sa stim daca nu ne place, daca nu ascultam?Logica asta

Deja incep sa obosesc sa vad cum incepi sa bati campii cu interpretari care mai de care mai caraghioase, ba a postarilor noastre, ba a melodiilor si a liricii lui Cedry2k,ba a hip-hop-ului in general and so on.Ma rog, dai inainte pustiule..Te trezesti tu la realitate curand(sper).

Pentru Deliric1(banuiesc ca asta era melodia de notat) .5.5

Birdbrain
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Oct 2013, 10:10   #4607
Tyson_Kyd
Senior
 
Tyson_Kyd
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 104
Originally Posted by MikkaelWolfganger:
Aici nu merge pe principiul nu iti place, nu asculti.Aici merge pe principiul Asculta, Noteaza si Posteaza.Cum sa stim daca nu ne place, daca nu ascultam?Logica asta

Deja incep sa obosesc sa vad cum incepi sa bati campii cu interpretari care mai de care mai caraghioase, ba a postarilor noastre, ba a melodiilor si a liricii lui Cedry2k,ba a hip-hop-ului in general and so on.Ma rog, dai inainte pustiule..Te trezesti tu la realitate curand(sper).

Pentru Deliric1(banuiesc ca asta era melodia de notat) .5.5

Birdbrain

Eu m-am saturat sa comunic cu voi... vorba fara rost . Nu intelegeti nimic si comentati aiurea . Omule stii ce inseamna "daca iti place ce postez, asculti, daca nu !? nu te bagi !!" ? Eu doar am postat, voi ati inceput sa comentati, eu am incercat sa va luminez si tot voi spuneti ca eu am o problema ! Eu n-am cum sa ma trezesc la realitate, sunt deja treaz, voi sunteti ?!
7,5 pentru Birdbrain .
D-12 - Fight Music (BET Version)
Tyson_Kyd is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Oct 2013, 10:20   #4608
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Quote:
Nu intelegeti nimic si comentati aiurea


Quote:
eu am incercat sa va luminez si tot voi spuneti ca eu am o problema


Quote:
Eu n-am cum sa ma trezesc la realitate, sunt deja treaz, voi sunteti ?!


Apai daca ai postat ceva memorabil...Post-ul asta e!
Twinsen o anticipat binisor.Incepi a suna ca un Mesia neinteles si ponegrit de profani.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Oct 2013, 10:30   #4609
Tyson_Kyd
Senior
 
Tyson_Kyd
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 104
Quote:
Apai daca ai postat ceva memorabil...Post-ul asta e!
Twinsen o anticipat binisor.Incepi a suna ca un Mesia neinteles si ponegrit de profani.

)))

Hai sa radem toti ) !

Da omule, am pus 3 piese de la Cedry2k si ati inceput sa comentati prosteste, am pus 3 piese ale altor artisti in care aparea si Cedry2k si ati inceput sa spuneti ca acum bag toata doscografia lui Cedry2k )) . Poate sunt Mesia si prevestesc apocalipsa )) ! Wolf esti mai penibil decat credeam ! Am spus eu ca am postat ceva memorabil ?! Va pierdeti in cuvinte .

Last edited by Tyson_Kyd : 10 Oct 2013 at 10:33.
Tyson_Kyd is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Oct 2013, 10:44   #4610
Adel1na
Novice
 
Adel1na
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 5
Originally Posted by Tyson_Kyd:
Muzica sa continue Wolf ! Lasa-l pe Mesia ), sta bine acolo unde este . Mai nou Wolf si Twinsen sunt prorocii si prevestesc ce spune Biblia )) . Daca eu sunt Mesia, imi prevestesc venirea ) !



Poate fac parte din apostoli Daca Tyson este Mesia, Twinsen si MikkaelWolfganger sunt proroci... cine-i ghevolasu' ?!

10 D12 si Eminem

Passenger - Let Her Go [Official Video]
Adel1na is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Oct 2013, 10:47   #4611
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Draga Tyson, ca moderator pot vedea ca "Adel1na" esti tot tu. Asa ca nu te mai obosi.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2013, 09:32   #4612
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
O fi sora lui .

Sa continuam deci jocul.

9.5 pentru Passanger(am postat-o si eu acum ceva zile).

Maniac Street Preachers
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Oct 2013, 19:59   #4613
Tyson_Kyd
Senior
 
Tyson_Kyd
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 104
10

After You Die (Full Original Version)
Tyson_Kyd is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Oct 2013, 11:22   #4614
oneflyride
Veteran
 
oneflyride
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 192
7/10

The Who - Love Reign Over Me
__________________
Strangers passing in the street
By chance two separate glances meet
And I am you and what I see is me
oneflyride is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Oct 2013, 07:35   #4615
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
9

Pentru mitingul la care nu pot sa ajung .

http://www.youtube.com/watch?v=Sv2i76-9zU4
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Oct 2013, 13:36   #4616
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
6.5

Into the next night
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Oct 2013, 14:23   #4617
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
7

La Chanson des vieux amants
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Oct 2013, 09:10   #4618
Namaste
Guru
 
Namaste
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 1,240
10

I don’t remember you looking any better
But then again I don’t remember you
Namaste is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Oct 2013, 09:48   #4619
varu
Guru
 
varu
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 808
9
Plan a trip to China alone

I will travel unnoticed & unknown
varu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Oct 2013, 09:54   #4620
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
6.5

Space Oddity
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:21.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells