Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 09 May 2012, 23:48   #4321
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Originally Posted by catasmile17:
Atletico Madrid castigatoare cupei

Seriously?
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2012, 00:59   #4322
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
Been there. I mean here.
Cand ies din bloc, dau peste o vecinica dulcica si speriata, care scosese la plimbare un pekinez si mai speriat. Zambesc - o mare de tricouri ros-albe, oameni band bere pe bancile de pe troutar, cei care nu mai aveau loc acolo, pe borduri, iar restul fix in mijlocul strazii. E lumea mea, ii zic fetei, nu te speria. Offf, imi zice, atatea cantece in spaniola de cand am iesit cu Pufi... Bag-o si tu pe-aia a ta cu 'Muie Rapid". Insignifianti aia oricum; si e prea frumoasa atmosfera.
Problema: eram convins ca pe partea mea de acces la stadion vin bascii. Statia de metrou se numeste Llorente, na. Am tacut totusi, n-aveam preferinte intre combatante. Ma vad cu amicii cu care urma sa vad meciul. Ne edificam - sunti fani Atletico Madrid. Bine dracului ca m-am abtinut, ca era sa le urez succes. Pentru Bilbao!
Trecem printre ei, ne salutam ca intre necunoscuti, aud niste injuraturi in versuri cu subiectul Real Madrid, Ronaldo, Ramos... Da, m-au enervat si pe mine c-au ratat cu Bayern 11m, dar de unde dracului stiu astia? Ca parca toti mi se adresau! Ah... Daca mi-ar fi dat prin cap sa instalez un sistem bengos de sunet si sa le pun imnul! Nu bausem nici macar o bere, deci pula curaj sa le cant in gura mare. Murmur: de las glorias deportivas que campean por Espana... Taci, ba, imi dau ai mei coate.
Plecam mai departe, incercand sa ne ferim salutandu-ne aiurea cu necunoscutii madrileni care se revarsau valuri-valuri in directia noastra. Ajungem la pub. Vedem meciul. Ne enerveaza cretinul de Mironica la fiecare 10 secunde, facem misto de Lucescu - s-a laudat ca el l-a lansat pe Simeone, antrenorul lui Atletico. Boul de la Pro il tot compara pe Muniain cu Torje. Langa noi, la o masa, doi spanioli care, probabil, nu mai gasisera bilet. Tot cu madrilenii. Incet-incet am ajuns toti ai nostri la concluzia ca am vrea sa intoarca Bilbao rezultatul. da, trebuia sa fim mai hotariti de la inceput, acum e cam tarziu sa-i sustinem.
Deznodamantul e clar si firesc. Nu descriu nimic. Spun doar ca ne terminam berile, vinurile, colele si plecam spre case. Unul are nevoie de un taxi, altul sa se pise. In fata bodegii un nene imbracat binisor, dar cam matol, cu un carton pe care avea desenat steagul Spaniei si ceva ce nu distingeam prea bine, scris. Espana, Espana, cinco euros, por favor. Whaaaaaaaaaat?????? Dupa un momentel de perplexitate a tuturor ii raspund eu: bebi todos los... aaa... bebemos todas las... aaa... nos tomamos todo el dinero... si iar aaaaa.... estabamos tomando todo el dinero!!! Ce tot zici ma acolo? ma intreaba amicii. Ii zic astuia ca ne-am baut toti banii, in pula mea!
Da-te, ba, dracu, credeam ca sunteti spanioli! Si pleaca printre masini cu placuta la cersit.
Despre cum am ajuns la concluzia ca cei mai nesimtiti oameni din lume sunt taximetristii bucuresteni, cu alta ocazie. Acum mai bag nasul pe alte forumuri si bloguri si apoi cornul.
Muie CFR!!!!

LE
Foureye, pe unde ai combatut? Ca eu am vb vreo ora la Viena si am ramas fara baterie si chiar am vrut sa te sun dupa meci.

Last edited by Presedintele : 10 May 2012 at 01:07.
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2012, 09:36   #4323
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
hehehe
eu am baut dupa munca, 2 berici in cafeneaua actorilor, si am vazut delegatia oficiala a celor de la atletico madrid, ceva fani pe langa intercontinental, 3 autobuze etc....

apoi catinel ma intrept catre lipscani area! vatra de cultura si civilizatie, sa mai beau cateva berici , vad fani de la ambele echipe prin pasaj la universitate, ceva fani trotilati etc...

stau si ma gandesc daca sa merg sau nu in constipatiei sa vad meciul, si mai bine ca nu m-am dus. gasesc loc cu 15 minute inainte de meci in fire... la terasa chiar, cu 2 domnisoare urate foc... ma scuz, le intreb daca pot sta sa vad meciul, si shok, plasma din fata mea, facea mari figuri.... asa ca ma duc in fire, ma pun cu la bar, si vad meciul....

trebuie sa recunosc ca in tot fire-ul ala , numai EU tineam cu bilbao...
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2012, 13:01   #4324
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
Man, da' de comentariul alora de la Pro ce zici? Le si spuneam amicilor ca tot ce sper e sa nu fie Mironica prin zona. Cand l-am vazut exact pe el ca urmeaza sa bage in direct, un cor de "aaaaaaaoooleeeeuuuu" s-a auzit in carciuma.
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2012, 13:08   #4325
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Numai Mironica?Si el si Mocanu sunt absolut penibili dar mi-a placut faza cu Tchê tcherere tchê tchê,Aurtenetxe.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2012, 13:33   #4326
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
N-am remarcat-o pe-asta, e dementiala!!!
Lui Bielsa i-au zis de vreo 5 ori Marcelo, pronuntat romaneste/italieneste.
Cred c-ar merita facut un montaj cu dumele astora din comentariul de aseara.
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2012, 13:40   #4327
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Sa nu mai vorbim de faptul ca ii confundau pe jucatori tot timpul.Eu din fata TV-ului ii recunosteam fara probleme si ei care probabil erau la fata locului sau in fata unui LED TV mare dadeau rateu dupa rateu.
Ma mai amuza faptul ca Mironica e un mare ofticat! Tin minte si acum cand comenta meciul dintre Franta si Romania iar cand a marcat Remy dintr-un posibil offside facea spume la gura ca un copil.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2012, 22:29   #4328
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
Ce faze si etapa asta! Rapid egalata iar in ultimul minut, acum de Medias. Steaua s-a chinuit rau de tot cu Ceahlaul, dar a batut.
Bine, au fost si doua 11m neacordate - era si culmea, tocmai impotriva echipei lui Pinalty! Si a mai fost si sutul aluia in freza lui Martinovici - l-a calcat pe cap, efectiv! Intentionat!
Una peste alta, frate 4i, am ajuns sa avem emotii acasa cu Ceahlaul? Vai de Steaua noastra!
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2012, 09:14   #4329
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
hehe, conteaza ca luaram cele 3 puncte, oricum tot ce se joaca in liga 1 e blateanu clar...

nu uita ca in tur steluta mirobolanta a pierdut la ceahlaul.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2012, 09:23   #4330
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
Man, Steaua a suferit din greu la meciul asta, nu stiu daca l-ai vazut. Daca sunt blaturi - directe sau cu fluierasii etc - nu sunt pentru Steaua! Poate pentru CFR - ultima farima de imagine de care se agata jegurile basiste.

Bre, te-am sunat aseara ca eram cu o ceata senzationala prin centru. Nimic, nimic...
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2012, 09:54   #4331
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
ai ajuns in centru? daca sunai mai devreme ma prindeai si pe mine prin fire si mes amis, dar pauza...
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2012, 10:01   #4332
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
Maitre, eu STAU in centru - sunt egocentric, na!
Am ajuns in "Centrul Vechi" - Jesus, ce povesti mi-am tras...
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2012, 10:07   #4333
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
pe unde bausi? la rock? la fotbal? la karaoke?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2012, 10:18   #4334
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
Ba, ma suna azi-noapte sa cobor niste unii - nu-ti spun de unde, ca se sparie forumul!
Si aia voiau in centrul ala de-ti place tie. Booooon. Si ne plimbam, si ne plimbam.... Stii unde-i Orient Express Pub? Ei, vizavi. Te-am sunat de mi-au sarit capacele, sa-ti spun ca trupa nu calca-n Mes Amis, dar na, te retrasesesi... Asa ca am baut noi si pentru tine.
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2012, 11:23   #4335
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
orient express pub? nici macar nu am auzit de el... daca e pe smardan/franceza etc.. nu prea stiu eu pe acolo.
oricum e bun ca baurati ok!
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2012, 11:33   #4336
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Originally Posted by iiii:
orient express pub?

Hai mă! Până și eu am auzit de el, deși nu am fost niciodată acolo.
P.S. V-ați cam întins cu off-topicul.
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2012, 11:41   #4337
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
lasa vave, ca intre fotbal, merge o mica discutie ... ca deh...
deci chiar am sa ma interesez de orient express asta... sa vad si eu ce si cum. e de fotbal?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2012, 11:46   #4338
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
Baaaaaa!!!!!! Vizavi!!!!!!!!!!!!!!!! Ce dreq am zis?
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2012, 11:51   #4339
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
am inteles am inteles, dar mie mi-a ramas in minte localul ala.. cum de nu am fost pana acum..
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2012, 11:56   #4340
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
Ala e o prostie, de-acolo ne-au venit tigarile si femeile!
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:36.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells