Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 01 Oct 2010, 00:03   #221
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
miercuri, nu ii dau apa la moara... incerc sa il fac sa inteleaga niste chestii elementare...

@Danonino... cand o sa te bata, nu cred ca va mai conta daca e magnet pt barbati... in fond, la tine nicio femeie nu e magnet pt barbati...
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Oct 2010, 01:08   #222
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Originally Posted by Judex:
Bagati si voi niste semnaturi aici:
http://freesakineh.org/#petition
Tine de umanitate, demonstrati ca misoginismul e o tampenie!
Reiterez!!!!!!!!!!!!!!!
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Oct 2010, 01:10   #223
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
@Danonino... daca iti spun ca esti misogin, te simti mai bine?...
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Oct 2010, 01:11   #224
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Originally Posted by danonino:

@ miercuri

Nu urasc femeile doar pentru ca sunt femei. (Alea care plang, da. Nu le pot suporta). Statistica imi este dovada pentru ceea ce am spus. Pentru fiecare contra-exemplu iti pot aduce minim 10 care sa ateste ce zic.
Experienta personala nu inseamna statistica. Ceea ce numesti tu dovada sunt de fapt constatarile tale aberante alimentate de diverse frustrari.
Faptul ca tu pana acum ai intrat in contact numai cu pitzipoance (sau cum vrei sa le numesti) nu e decat vina ta. Tu singur ti-ai limitat universul pentru ca femeile inteligente sunt outside your comfort zone, asa ca mai bine te prefaci ca nu exista.
Daca ai cunoaste o femeie capabila, integra, mai mult ca sigur n-ai sti cum sa te porti fata de ea. Iar o astfel de femeie s-ar prinde imediat cu cine are de a face si i-ar fi sila sau mila de tine, depinde de temperament. Tu cauti pitzipoance pentru ca sunt singurele femei pe langa care nu te simti complexat si iti dau senzatia de control. Si pentru ca iti mangie ego-ul si te face sa te simti mult mai bine, ti-ai alimentat imaginatia cu ideea ca toate femeile sunt la fel ca cele pe care le cunosti.
Concluzia e ca urasti femeile pentru ca te simti amenintat de ele, in special de cele care nu se lasa impresionate de tine. Asa ca le cauti defecte. Si te refugiezi in bratele celor care se uita in gura ta, alea mai proaste, pentru ca ti-e mult mai usor sa le judeci si sa le reduci la niste obiecte sexuale. Te face sa te simti mai viril.
Din punctul asta de vedere, esti penibil. Grow a pair.

Last edited by miercuri : 01 Oct 2010 at 01:54.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Oct 2010, 01:13   #225
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
revenind la lucruri mai serioase... Judex, am semnat petitia...
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Oct 2010, 01:14   #226
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Danke!
In fine, cineva...
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Oct 2010, 10:16   #227
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Oct 2010, 17:06   #228
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by danonino:
Fii tu exceptia naturii umane! Daca ar fi sa faci sex cu unui din ei :
1) Un barbat incult, prost si figurant dar care arata ca Alain Delon la varsta de 30 de ani
2) Un barbat chelios si gras, 1.57m, 115 kg, cu privire divergenta dar care a reusit sa adune 3 doctorate in fizica cuantica

care ar fi acela?

Unde e varianta 3) Un barbat normal, average Joe, dar de care sa te simti cu adevarat atrasa?

Variantele tale sunt "extremiste", in real life nici nu dai prea des peste asemenea specimene. Doar pentru ca nu toti barbatii arata ca Johnny Depp nu inseamna ca acele persoane sunt de lepadat. Nu e ca soarele de pe cer, dar nici chelios si gras - pur si simplu e placut si cu asemenea persoane te intalnesti cel mai des. Daca exista vreun spark intre voi, go for it !
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Oct 2010, 17:58   #229
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Originally Posted by danonino:
Azi am descoperit asta. Cat de adevarat, cat de minunat!

http://www.220.ro/funny/Asa-Sunt-Fetele/vGd8hZsNfx/



ce simpatic e baietelul...
asta e defapt conceptia barabtilor despre femei... ei au impresia ca noi suntem niste monstrii care le fura fericirea si le distruge visele si sperantele. nu e asa.

spunea filmul ca femeile trebuie mintite... da. majoritatea femeilor trebuie mintite... asta pentru ca sunt false, si au nevoie ca perceptia lor gresita asupra lucrurilor, sa fie impartasita si de altii... daca nu , aceia care se impotrivesc trebuie eliminati. in schimb, femeile adevarate, nu ai voie cu niciun chip sa le minti... oricat ar fi de urate, oricat ar fi de grase, au nevoie sa stie adevarul, ca sa se poata perfectiona, pentru ca asta sunt ele, niste perfectioniste... acestea sunt opusul falselor. nu accepta barbati care spun ca sunt frumoase, doar ca sa le bage in pat. ele se cunosc destul de bine si stiu foarte bine care este perceptia barbatilor despre ele... asa ca daca ai de gand sa le minti ca sa le vezy "pasarica" sau sa le oferi ceva in schimb, nu vei reusi.

nu au simtul umorului, in momentul in care barbatii considera niste jocuri violente ca fiind amuzante. spre exemplu, jocul cu pistolul cu apa... fetele aveau o varsta... o varsta la care, un astfel de joc, nu mai e amuzant... adevarul e, ca baietii au un mod de a se juca, (mai violent, pentru ca sunt masculi) iar fetele mai linistit (in copilarie deja, cand fetele se joaca, incepe sa se dezvolte acel simt matern de care iti spuneam mai sus)

si apropo de simtul mater... femeile vor fi intotdeauna sensibile la vulnerabilitate, tocmai din acest motiv... si hai sa fim seriosi. spune-mi ca nu iti place o femeie care iti aduce ceai cald la pat atunci cand esti racit...

sfarsitul a fost superb... de ce?... pentru ca din toate lucrarile, cea mai buna a fost a unei fete... poate baiatul respectiv ar fi trebuit sa citeasca lucrarea fetei... asa ar fi cunoscut femeile cu adevarat... studiul lui s-a bazat pe tzatze si cururi... mai putin pe comportament... el a dedus comportamentul femeilor din dorintele lui... in sensul ca le-a testat prin incercare: ii placea o fata, incerca sa vada cum o poate avea. la sfarist, a scris concluziile. a vrut sa vada femeia, s-a dus la piscina... a profitate de ea si a castigat.
in schimb fata, a ales un singur exemplar pe care l-a testat... l-a invartit pe toate fetele.
si sa nu uitam... fetita vroia sa scrie despre casa ei de papusi... dar, vazandu-l pe baiat, si-a dat seama ce urmareste, asa ca i-o dat in barba...

cine castiga razboiul intre sexe?


P.S. filmuletul a fost chiar foarte misto... am ras de numa la el...
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Oct 2010, 18:37   #230
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by danonino:
Deci, ai sansa sa o faci cu un alain delon tanar, nici nu mai conteaza ca e incult, si tu vrei sex cu un average joe?

Alain Delon-ul il las pentru un One Night Stand, dar daca vorbim de relatii pe termen lung, n-am de cand sa-mi petrec viata alaturi de un ratat.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Oct 2010, 19:51   #231
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
1.bine mai... si u te compari cu aia... cei care au bani, fi sigur ca isi permit divorturi de genu.

2.cand spui ca femeia trebuie mintita nu stii ce spui... daca vii la mine si imi spui ca imi sta bine fusta, dar de fapt sta ca curu, o dau jos si ti-o dau de cap pana ori capu tau se sparge, ori fusta se rupe...

3. mda, pistol cu apa... si pe mine asa ma dispera cand veniti voi barbatii si va apucati sa gadiliti femeia sau sa o invartiti de colo colo in joaca... si ea zice, termina ca nu am chef, si voi, si de ciuda continuati... hai sa fim seriosi... cateodata parca ati fi niste copii rasfatati (defapt, daca o luam pe demonstratii, poti fi sigur ca majoritatea barbatilor din ziua de azi sunt preferati inaintea fetelor de catre parinti... nici nu ma mai mir ca sunteti atat de plini de voi... )

4. asta e bine... inseamna ca iti plac femeile... numai ca daca ai fi racit bocna, nu cred ca ti-ar mai arde tie de jocuri de-a pacientul si doctorita...

5. pentru varsta lui a avut dreptate. in fond, e un copil... ma astept la mai multa maturitate din partea ta... tu il crezi pe copilasul ala?... (this is just a joke)

6. hermafroditii?...
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Oct 2010, 20:43   #232
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
1. c'est la vie
2. ce simpatic esti... mai mai ca imi vine sa te strang in brate. (acuma ma gandesc daca sa ma imbrac in doctorita sau nu... )
3. normal ca a ajuns la 7 miliarde... la cate violuri sunt...
4. OMG, nu as vrea sa stiu...
5. si atunci de ce l-ai dat pe el ca exemplu?...
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Oct 2010, 21:19   #233
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
1. nu am fost niciodata fata cuminte...
2. cat despre film... sunt unele femei in care poti avea incredere. trebuie doar sa le cauti si sa le gasesti. stiu ca majoritatea umvla dupa bani. insa sunt si foarte multe pentru care banul nu conteaza atata vreme cat au langa ele un om langa care se simt in siguranta si care le iubeste si le respecta.

chiar nu inteleg de ce bagi toate femeile in aceeasi oala. adica recunosti ca nu poti fara ele, insa nu sunt de incredere si nu te-ai putea baza pe una niciodata. nu uita ca in spatele oricarui barbat puternic se afla o femeie care il sustine si il ajuta. o femeie mult mai puternica decat acel barbat.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Oct 2010, 21:48   #234
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
cu ce sa ma invat?... asta o stiu de mica... de cand eram in scutece.

ma bucur ca recunosti unele chestii... insa nu inteleg, cum e sa nu poti trai fara ceva ce urasti?
iar faza cu calitatile, de unde ai scos-o?... da-mi un exemplu concludent, sa inteleg si eu.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Oct 2010, 22:20   #235
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
ei, mai sunt si pipite deastea... dar nu mi-ai raspuns la intrebare: de ce pui toate femeile in aceeasi oala?
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Oct 2010, 22:39   #236
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
asta e buna... acuma ma faci si barbat...
serios... nu crezi ca ezista posibilitatea sa existe si femei calumea pe lumea asta?... ma gandesc ca ai fost dezamagit, poate de prea multe ori... insa o sansa in plus nu strica. poate asa o sa iti dai seama ca unele femei poti fi frumoase (si aici ma refer la suflet)

P.S. nu iti fac analiza psihologica...
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Oct 2010, 22:55   #237
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
asta pentru ca nu o cauti unde trebuie... iti spun eu ca ea exista undeva si te asteapta... pe Dr. House in persoana... stilul si personalitatea lui... nu stii ca sunt femei care se simt atrase de House?... pe bune... defapt, cred ca stiai atunci cand ai inceput sa te regasesti in personalitatea lui
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Oct 2010, 00:31   #238
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
You two get a room.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Oct 2010, 00:32   #239
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by danonino:

@ buticut eu m-am referit la un f^^ai, nu la casatorie. Sunt doua lucruri complet diferite, primul e placut.

Ah ok, Alain Delon-ul merge pentru o noapte, dar in mod clar nu pentru o relatie. Apropo, relatia de lunga durata nu inseamna neaparat casatorie .
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Oct 2010, 18:01   #240
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Casatoria e un business.
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:13.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells