Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 11 Jun 2010, 19:02   #2241
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
anaemona, unde-i topicul? hai sa votam!
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2010, 19:21   #2242
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Stefan, site-ul Cinemagia si forumul Cinemagia sint 2 lucruri separate. Daca zici ca forumul inseamna pentru tine mai mult decit pentru oricine din cei care au avut ceva de comentat mai sus, atunci nu se poate sa nu observi cum a scazut calitatea forumului, pentru ca de el vorbesc, la site nu ma pronunt. Eu nu am nici un an de cind sint inscrisa pe forum si am fost foarte incintata ca l-am descoperit. Din pacate, in ultimul timp, forumul abunda in mesaje de "IQ of 3" (e citat dintr-un film - Willy Wonka, pentru cine nu l-a vazut). Ma intreb daca asta e forumul care inseamna atit de mult pentru tine.

Stefan, un loc curat (in cazul de fata in limbaj) nu inseamna neaparat un loc roditor. Eu nu pledez pentru ca Dragomara sa aduca injurii diversilor useri fara sa fie sanctionata si nu ma fac ca nu vad unele mesaje scrise de ea dar pledez pentru echitate si pentru discernamint si pentru o moderare impartiala. Cam atit am avut de spus si ma opresc aici.
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2010, 19:22   #2243
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
rvn, îi faci rău prietenei tale. Ea trebuie să mediteze la motivele pentru care a fost suspendată. Nu încerca să o convingi de nevinovăția ei. Citește te rog ceea ce am scris acum trei săptămâni la această rubrică, atunci când am încercat s-o conving să retragă insultele adresate unui moderator (DEȘI ȘI PE MINE MĂ ÎNJURASE TOT ATÂT DE GRAV!), unica situație în care putea cere clemență.

E imoral să ceri ca cineva să fie grațiat pur și simplu, fără să-i fie pretins a face o concesie cât de mică, fără a-și cere iertare, fără a se angaja că nu mai greșește.
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2010, 19:30   #2244
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
ipu,
femeia daca nu e prietena mea.
confunzi forumul asta cu viata reala,cred.
dragomara injura, jigneste, vorbeste in dodii de cele mai multe ori. nu e cazul sa ne suparam.
daca si aici, unde evadam sa mai uitam de problemele si stresul zilnic, ne suparam si enervam, atunci ce rost mai are sa mai discutam?
pe mine ma binedispune dragomara.are dreptate anaemona:e prea sincera, asa e ea. e unica!
nu vreti, sau vreti sa fie printre noi? de-aia am zis sa votam.nu e democratie?
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2010, 19:42   #2245
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
rvn, imi pare rau, dar n-ai inteles. Nu o sa fac nici un topic si nu depinde de mine daca Dragomara va continua sa scrie aici, depinde in primul rind de ea.

Ipu, am inteles ca nu i-ai luat apararea, doar ai intrebat dar am considerat ca intrebarea era indreptatita, eu asa am crezut ca i-ai dat sensul, adica azi chiar nu a facut nimic Dragomara ca sa fie banata. Ce a scris despre copila a fost dupa ce hotarirea lui Stefan era deja luata. Ipu, sint de acord cu tine ca Dragomara a avut atitudine nepotrivita fata de tine si fata de mai multi. Moderatorii trebuie sa analizeze situatiile alea si sa dea un verdict ca sa zic asa. Sa ii ceara sa-si ceara scuze, sa fie banata un numar de zile, etc. dar atitudinea lui Stefan de azi m-a deceptionat pur si simplu. Daca ai un pic de respect pentru mine, ca user, nu poti sa-mi spui ca cineva e banat indefinit pentru acumulari de injurii fara sa faci un bilant, fara sa imi dai argumente, pur si simplu ma jignesti.
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2010, 19:48   #2246
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
rvn, ultima ispravă a protejatei tale a fost o a nu știu câta mostră de agresivitate misandrică. Susținând-o, poziția adoptată de tine și de anaemona pare pur și simplu o reacție de solidaritate de gen, fără niciun (alt) temei rațional.

anaemona, înțeleg. E posibil ca cei doi („profesoara” și „polițistul”) să fi discutat și altundeva decât aici, la vedere. Nu putem ști ce-și vor fi spus unul altuia. Pe ea poți s-o întrebi direct trimițându-i un mesaj privat. De răspuns, are voie să-ți răspundă, chiar în situația de față.
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.

Last edited by Ipu : 11 Jun 2010 at 19:53.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2010, 19:53   #2247
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
anaemona,te contrazic:ba,am inteles.
tu ai avut o mica "pretentie" de la mine, cu cateva postari mai sus.
si nu te sustineam din cauza asta. ci pentru ca, consider si de data asta ca e nedrept.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2010, 20:09   #2248
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by anaemona:
Sa ii ceara sa-si ceara scuze, sa fie banata un numar de zile, etc. dar atitudinea lui Stefan de azi m-a deceptionat pur si simplu. Daca ai un pic de respect pentru mine, ca user, nu poti sa-mi spui ca cineva e banat indefinit pentru acumulari de injurii fara sa faci un bilant, fara sa imi dai argumente, pur si simplu ma jignesti.

Dragomara sa isi ceara scuze? Sa ii citez rasul ala isteric si total aiurea " "

Sa fie banata pe un numar de zile? A fost banata de multe ori pe un termen limitat si a avut de atatea ori sansa sa se invete minte.

Si cand va referiti la sinceriatea ei va referiti la faptul ca toti sunt niste prosti, tampiti, inculti, lenesi si ea e perfectiunea intruchipata? Pot fi de acord cu voi, e sinceritate pentru ca e ceea ce crede ea, dar ma pot lipsi oricand de sinceritatea ei. Nu ma intereseaza cum vede ea lumea si cum se vede pe sine. Sinceritatea nu e acelasi lucru cu adevarul in lumea in care traiesc eu.

Oricum sunt indiferent fata de banarea ei, e doar un forum.

PS: Subscriu la ce a spus pe aici copila_satanista. Si n-are nici un motiv sa regrete pentru ca a fost sincera! Ea n-are voie? In plus, sinceritatea ei a fost de bun-simt.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2010, 20:21   #2249
SoX
Miserupist
 
SoX
 
Join Date: Nov 2009
Location: Miserupia
Posts: 1,366
Originally Posted by rvn:
anaemona, unde-i topicul? hai sa votam!

Rog seriozitate, un astfel de topic nu va schimba nimic, prin urmare e inutil. In toata povestea asta, singurul lucru care nu imi place e bannarea pe termen nedefinit avand in vedere faptul ca Dragomara e un user cu traditie pe acest forum avand si un plus de personalitate .
__________________
Prefer sa degust un film de post decat unul facut de oaie si apreciat de un prost!
SoX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2010, 21:44   #2250
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Originally Posted by Liviu-:
A fost banata de multe ori pe un termen limitat si a avut de atatea ori sansa sa se invete minte.

A fost avut si ban definitiv la un moment dat, care i s-a ridicat anul trecut in primavara, cand site-ul si-a schimbat imaginea si au fost debanati toti banatii, inclusiv Dragomara.
Nu mi se pare genul de persoana careia trebuie sa i se ia in serios "rautatile", se agita prea mult pentru nimic.
Sunt impotriva banarilor definitive, ceea ce nu cred ca e cazul aici, iar banul pe termen nedefinit mi se pare complet nedemocratic.
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.

Last edited by corinka : 11 Jun 2010 at 22:21.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2010, 22:08   #2251
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by corinka:
Nu mi se pare genul de persoana caruia trebuie sa i se ia in serios "rautatile", se agita prea mult pentru nimic.

Subscriu. Mai toti suntem obisnuiti cu "rautatile" ei si am invatat sa le ignoram, ba chiar mi se par amuzante uneori, iar cei care nu s-au obisnuit au timp sa o faca. Chestia e ca nici ea nu stie cand sa se opreasca, de fapt nu vrea sa se opreasca... Si uneori intrece cam mult masura. De asta nu pot decat sa-i dau dreptate lui Stefan. Pe alte forumuri Dragomara era banata permanent de mult, dar aici toleranta e mult mai mare.

Oricum banul ala permanent se poate transforma oricand intr-un ban de 1-2 luni de exemplu...

Originally Posted by SoX:
nu imi place e bannarea pe termen nedefinit avand in vedere faptul ca Dragomara e un user cu traditie pe acest forum avand si un plus de personalitate .

Prima parte, "user cu traditie", nu e un argument. Da, e user cu traditie in certurile de pe Cinemagia, probabil are procent de participare la conflictele din ultimul an de peste 50%.

Last edited by Liviu- : 11 Jun 2010 at 22:26.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2010, 22:16   #2252
nartip
Banned
 
nartip
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 12
Exclamation forum-ul

Originally Posted by StefanDo:
intr-adevar, am luat foarte personal ce-a zis ea mai sus pe aceasta pagina:

"Evident pentru a înţelege asta îţi trebuie mai mult decât un vagin cu acces la Net în tipul celor 8 ore de muncă în care el (vaginul - scuze că vb numai despre el, dar cum el este cel mai evident în tot ceea ce faci tu, chiar nu am de ales."

intra pe fiecare pagina pe care a scris si vei vedea declaratii asemanatoare

daca voua nu v-a ajuns, mie da, si cu iertare fie-mi, dar pentru mine forumul cinemagia inseamna mai mult decat pentru oricare dintre voi.

dragomara ramane banata, punct
************************************************** ********************************
-pana la urma tu ma "gigele" in ce clasa esti?am fost special ca sa vad "cloaca" asta,asa cum mi-a fost reclamata si am vazut-o.dupa primele inspectii aici le-am raspuns confirmandu-le ce este aici in acest conglomerat si sa nu se lase amagiti.este o "gradinita"de copii care aduce rating si banisori la trei indivizi smecheri..si iti/va spun asta cu suficienta notorietate si "expertiza" ca sa priceapa toti copii.
-pana intrati suficient de "bine" sub incidenta legii ramaneti cu "copilaria" voastra de "muciosi" frustrati,cu foarte slabe cunostinte de cultura generala si cu aere de orice altceva decat ceeace va inchipuiti si doriti sa pareti a fi.grav este ca aveti printre voi si o ziarista-cat de cat-,care desi din "umbra" profita.BANN?...sigur ca stiti ce e aia?ar fi cuvinte suficiente in limba romana cu care sa vi se raspunda.daca ati merita.
-poate ma "onorezi"stefanDO chiar cu mentiunea "inchis la cerere" a contului,chiar daca iti scade ratingul cu o unitate.dar nu esti in stare nici de atata.iti merge cu toti lingaii care-si incep postarile cu "bai",ca vorba aceearosti,da' multi.
-Sa-ti traduc finalul:ADIO= la tine si ai tai cu BANN.Sterge contul asta ca nu-l meriti.
nartip is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2010, 22:55   #2253
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by nartip:
sa priceapa toti copii.
Am priceput.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2010, 08:45   #2254
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
Originally Posted by nartip:
-poate ma "onorezi"stefanDO chiar cu mentiunea "inchis la cerere"

cu inchis la cerere nu o sa te onorez, dar cu banned da. e evident ca esti o clona si ai venit sa platesti polite

revenind la dragomara, in contextul scaderii valorii forumului (anaemona, nu fac NICIODATA confuzie intre site si forum ), 90% din postarile ei sunt spam. Si asta a contat foarte mult in decizie.

vom incepe o campanie de readucere a forumului pe calea cea buna
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2010, 05:02   #2255
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Bravo, Stefan. Esti un modelator-model. Putere absoluta. Suspenda-ma din nou inainte sa zic ceva...

Daca te prinzi, esti desteptaciune, cam ca nivelul pantofilor mei. Daca nu, nu. Vorba snoavei.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2010, 10:43   #2256
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
deja esti cu musca-n varfu caciulii, a?
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2010, 10:52   #2257
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Nu, deloc, imi bag pula-n mortii-n acelui arbitru oricand.
Problema era alta, dar cred ca a rezolvat-o.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2010, 13:14   #2258
SoX
Miserupist
 
SoX
 
Join Date: Nov 2009
Location: Miserupia
Posts: 1,366
Take it out of my face!

__________________
Prefer sa degust un film de post decat unul facut de oaie si apreciat de un prost!
SoX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2010, 14:51   #2259
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
Originally Posted by Judex:
Nu, deloc, imi bag pula-n mortii-n acelui arbitru oricand.
Problema era alta, dar cred ca a rezolvat-o.

n-ai priceput inca, nu?

injuri, primesti bann

acum 7 zile
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2010, 15:54   #2260
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Vă rog să aveți în vedere că Judex nu-i înjura pe „arbitrii” forumului, ci pur și simplu pe niște cavaleri ai fluierului de la Campionatul Mondial de Fotbal din Africa de Sud, și să fiți indulgenți cu el.
Nu mai departe de ieri, colegul nostru a eliminat cu promptitudine o remarcă indirect jignitoare pe care i-am reclamat-o. Comparați cu refuzul unui moderator de a radia o insultă cât se poate de directă pe care i-am semnalat-o încă de acum 3 săptămâni (!!!).
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:14.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells