Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 17 Jul 2011, 22:42   #361
littleangel8910
Novice
 
littleangel8910
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 3
am nevoie de ajutorul vostru sa identific un film. am sa fiu clara de la inceput: nu l-am vazut, desi mi=as fi dorit foarte mult. a rulat pe hbo si nu este productie hollywoodiana. este o drama (romantica oarecum). un angajat al unei uzine nucleare este concediat in ciuda anilor de vechime. se constata ca are o boala mortala ca urmare a radiatiilor la care a fost expus. nu stie cum sa-si anunte familia ca in cel mai scurt timp nu vor mai avea sprijin financiar si nici un sot/ tata alaturi curand. daca nu ma insel, este poveste adevarata
va multumesc anticipat
littleangel8910 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jul 2011, 14:52   #362
c0nt
Guru
 
c0nt
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 426
Originally Posted by Rusnacul:
Doamne, si eu caut un film de cateva saptamani si nu gasesc nici un indiciu .Este un film al copilariei mele pe care vreau sa-l mai vad odata.Este vorba despre un copil care joaca un joc la un aparat aflat intr-un bar, cred ,jocul era gen "Galactic Warrior" si in momntul cand ajunge la capatul jocului este teleportat undeva in spatiu intr-o nava fiind desemnat salvatorul omenirii datorita performantei din joc, filmul dupa cum tin eu minte la vreamea aia in traducere libera se numea "Ultimul Luptator Galactic".merci anticipat
S-ar putea sa fie The Last Starfighter
Originally Posted by mysweetypie:
Hei.am vazut un film in care era vorba despre un orfelinat.la un moment dat a venit o tipa noua iar o profesoara(care era pentru celelalte fete un fel de idol) se indragosteste de ea.fata noua are astm iar la final profesoara o lasa sa moara fara sa o ajute.stie cineva cum se numeste filmul?
Cracks

Last edited by c0nt : 18 Jul 2011 at 15:20.
c0nt is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jul 2011, 20:04   #363
mysweetypie
Novice
 
mysweetypie
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 8
multumesc c0nt
mysweetypie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2011, 10:03   #364
maxpayne
Novice
 
maxpayne
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1
film cu grasa

salut
caut un film in care este vorba despre un tip care se indragosteste de o tipa...
in film, tipa este foarte grasa,,, problema este ca acest tip o vede ca fiind foarte slaba..
nu stiu din ce cauza, e o super comedia , dar nu mai stiu cum se numeste..
e mai vechi un pic, si in rolul tipei slabe joaca o blonda..
maxpayne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2011, 19:33   #365
littleangel8910
Novice
 
littleangel8910
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 3
Originally Posted by maxpayne:
salut
caut un film in care este vorba despre un tip care se indragosteste de o tipa...
in film, tipa este foarte grasa,,, problema este ca acest tip o vede ca fiind foarte slaba..
nu stiu din ce cauza, e o super comedia , dar nu mai stiu cum se numeste..
e mai vechi un pic, si in rolul tipei slabe joaca o blonda..

Shallow Hal din 2001, tradus la noi ca "Usuraticul". Blonda este Gwyneth Paltrow
littleangel8910 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jul 2011, 07:48   #366
emy001
Novice
 
emy001
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1
Am vazut acum cativa ani, pe protv, parca, un thriller in care personajul principal era o femeie care, in timp ce se afla cu fiica sa, a fost lovita de un camion. Trezindu-se la spital, ea constata ca nu exista nimeni cu numele ei si ca nimeni nu o recunoaste. In casa ei s-a mutat o alta femeie, impreuna cu fiica accidentatei, fetita fiind singura care o recunoaste. La sfarsit, tin minte ca cele doua se intalnesc intr-un parc sau balci si ca totul revine la normal. Daca are cineva idee, sa-mi spuna si mie cum se numeste filmul. Multumesc!
emy001 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jul 2011, 07:59   #367
Xaddob
Novice
 
Xaddob
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2
e vorba despre 2 fete care au cunoscut un tip pe un site de socializare (nu sunt sigur daca e facebook sau altul). si fetele astea se intelegeau bine cu el, radeau.. glumeau etc. intr-o zi, el i-a propus uneia dintre ele sa se intalneasca, iar ea a acceptat. de atunci acea fata nu a mai dat pe acasa.. cand a vazut ca nu mai vine, prietena ei a inceput sa-l intrebe pe tipul asta si sa ceara explicatii. baiatul cica a inceput si el sa-si faca griji si i-a propus sa se intalneasca sa o caute amandoi.. si a disparut si asta.

ma scuzati pentru ca nu ofer mai multe detalii, dar atat stiu. multumesc
Xaddob is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jul 2011, 15:10   #368
littleangel8910
Novice
 
littleangel8910
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 3
Originally Posted by Xaddob:
e vorba despre 2 fete care au cunoscut un tip pe un site de socializare (nu sunt sigur daca e facebook sau altul). si fetele astea se intelegeau bine cu el, radeau.. glumeau etc. intr-o zi, el i-a propus uneia dintre ele sa se intalneasca, iar ea a acceptat. de atunci acea fata nu a mai dat pe acasa.. cand a vazut ca nu mai vine, prietena ei a inceput sa-l intrebe pe tipul asta si sa ceara explicatii. baiatul cica a inceput si el sa-si faca griji si i-a propus sa se intalneasca sa o caute amandoi.. si a disparut si asta.

ma scuzati pentru ca nu ofer mai multe detalii, dar atat stiu. multumesc

cumva http://www.cinemagia.ro/filme/elsewhere-42944/ ?
littleangel8910 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jul 2011, 19:17   #369
madymada
Novice
 
madymada
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1
insarcinate in somn

buna! am vazut acum ceva timp un film dar nu mai stiu exact despre ce e vorba dar pot sa sp asa in mare ce mai tin minte.
Era vorba despre diavol ca cica lasa fete insarcinate in timp ce dormeau si sarcina dura foarte putin...sau ceva de genul si fetele care ramaneau insarcinate erau ucise cand sa nasca de catre copil.
pls.....spuneti-mi daca stiti despre ce film e vorba
madymada is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jul 2011, 13:45   #370
punisher93
Novice
 
punisher93
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 3
Help

Caut un film care l-am vazut pe vhs...o sa dau cateva detalii:

Era o femeie care avea un copil intr-un fel de borcan, iar un robot o alearga tot filmul sa ii fure acel copil. Ea trebuia sa ajunga la un vas parca ceea ce a si facut. .

Era dublat in romana si se numea pe romaneste "Omul de otel"...

Sper sa ma ajutati.

Multumesc.
punisher93 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jul 2011, 19:42   #371
ionelush
Novice
 
ionelush
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1
Cool va cer ajutorul

Salutari Tuturor
De Ceva Vreme Caut Un Film Care L-am Vazut Prin Anii 90--93 Si Nu Am Retinut Cum Se Numeste
Mai Ales Ca Era Deja Inceput
Prima Faza Am Prinso Intru-n ! Tren Erau Mai Multi Tineri (imi Amintesc Vag Secvente Din Film Dar Poate Ajuta Totusi.....)........deodata A Inceput Actiunea
Adica Acel Tren Era Controlat De Diavol*satana*a Inceput Sa Devieze Trenul De Pe Linii Mergea Prin Mlastini (super Misto) Si A Inceput Sa Omoare Tinerii Cu Exceptia La O Fata Care Era Virgina !de Fapt Pe Ea O Voia
In Film Apare Si Un Om Gen Preot Sau Caam Asa Ceva Sii Spune Ca Pe Ea O Cauta*pe Fata*pentru Ca Era Virgina Si Avea Nevoe De Ea
In Fine A Prinso Diavolul O Ia Si O Duce La O Baba(talpa Iadului) Si O Pune Sa Overifice ---stupoare Fata Nu Mai Era Virgina......
Daca Ma Puteti Ajuta Va Ramin Dator Multumesc
ionelush is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jul 2011, 01:54   #372
tzuca_d8
Novice
 
tzuca_d8
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2
Nu cred ca am vreo sansa sa aflu, dar na.. incerc :|

Am vazut un film pe natinoal tv cred, acum cativa ani, un fel de horor. Filumul era format din mai multe filmulete povestite de un fel de schelet sau ceva de genul si toate erau cu morala. Imi amintesc doar doua dintre ele, dintre care unul cu un om care primise printr-un expleriment cele noua vieti ale unei pisici. El dadea spectacole in care murea si apoi revenea la viata, pentru a castiga bani si isi foloseste astfel 7 dintre cele 9 vieti. Hotaraste pentru ultimul sau spectacol sa fie ingropat de viu si dupa cateva zile sa invie, aceasta fiind ultima daca cand mai putea invia. Insa in timp ce era in sicriu isi aminteste brusc faptul ca pisica murise dupa ce primisese el vietile deci una era deja folosita. Asa ca moare ingropat de viu datorita lacomiei sale pentru bani.
Cealalta povestioara mi-o aminstesc vag... era despre un om condamnat la moarte pe scaunul electric si il arata cum moare ... Oricum felul in care povestea acel schelet sau personaj diabolic(ce o fi fost el) era insotit de umor si ironie.
Sper sa ma puyteti ajuta .. desi nu cred ca sunt prea multe sanse. Aaa da.. si filmul era color dar parea destul de vechi dupa felul cum era filmat. Multumesc.
tzuca_d8 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jul 2011, 12:07   #373
WildR0se
Senior
 
WildR0se
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 75
Tales from the Crypt

http://www.imdb.com/title/tt0096708/
http://www.youtube.com/watch?v=ae5XwkSguNI
WildR0se is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jul 2011, 17:55   #374
tzuca_d8
Novice
 
tzuca_d8
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2
Originally Posted by WildR0se:
Da intradevar asta e. Multumesc mult.
tzuca_d8 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jul 2011, 18:27   #375
yyeennkk
Novice
 
yyeennkk
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2
Help

Caut un film de 15 ani si habar nu stiu cum as putea sa il gasesc. Ideea e ca l-am vazut cand eram foarte mic si tot ce mai stiu e ca era vorba despre un individ care transporta glicerina pentru foarte multi bani si la sfarsit chiar cand scapa de greu pierde controlul volanului si explodeaza masina. Stiu ca nu e mult , dar daca poate cineva sa ma ajute...
yyeennkk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jul 2011, 23:14   #376
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
yyeennkk, poate e asta http://www.imdb.com/title/tt0046268/

Daca nu, poate e varianta americana.
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jul 2011, 11:08   #377
yyeennkk
Novice
 
yyeennkk
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2
Originally Posted by anaemona:
yyeennkk, poate e asta http://www.imdb.com/title/tt0046268/

Daca nu, poate e varianta americana.


Multumesc foarte foarte mult. Incredibil ce repede am aflat.
yyeennkk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jul 2011, 15:38   #378
punisher93
Novice
 
punisher93
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 3
nimeni?

Nu stie nimeni?
punisher93 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jul 2011, 15:42   #379
punisher93
Novice
 
punisher93
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 3
am aflat

American Cyborg se numea...
punisher93 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jul 2011, 19:42   #380
sabynush
Novice
 
sabynush
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 7
help

Buna!Acum cativa ani 2-3...cam asa,am vazut un film despre un cuplu care se muta intr-un oras iar in acel oras se petrec tot felu de intamplari cu locuitorii de acol,dar ei nu mai pot iesi din acel oras...pana cand ei isi dau seama despre ce ii vorba si incearca sa plece dar nu pot si vor ramane acol!la sfarsitul filmului o arata pe femeie intr-un scaun cu rotile...sau pe el,nu mai stiu exact!!....stie cineva despre ce film este vorba?va roog
sabynush is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:24.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells