Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 26 Jan 2004, 12:28   #1
i_matei
Veteran
 
i_matei
 
Join Date: Apr 2002
Posts: 202
Lost in translation

Stiu ca 90% din cei ce viziteaza acest forum nu au vazut filmul si ca mai au muuuult de asteptat pana sa ajunga si in Romania, dar pur si simplu nu m-am putut abtine sa nu zic ceva despre filmul asta...
De abia l-am vazut si poate ca sunt inca sub impresia care mi-a produs-o... Pentru mine asta este filmul care ar trebui sa ia Oscar-ul...
Este un film despre diferente interculturale... dupa Kill Bill se pare ca Japonia a devenit un centru de atractie pentru realizatorii americani...
De asemenea este un film care surprinde 2 oameni care trec prin 2 crize diferite...
Bob Harris (Bill Muray) - criza omului ajuns la 40 ani
Charllote - criza omului tanar, care se indoieste de drumul pe care a apucat-o in viata...
Eh... oamenii astia se intalnesc intr-un oras care nu le spune spune absolut nimik si petrec o saptamana de neuitat... Nu va ganditi acu ca filmul asta e o poveste siropoasa de dragoste... nimik mai gresit... E doar un film superb, care iti arata ca trebuie sa te bucuri de viata, ca fericirea poate fi gasita chiar si in cele mai neasteptate locuri, si ca aceasta nu trebuie sa fie neaparat dragoste...
Chiar e un film care merita vazut, si as vrea sa stiu cand distribuitorii de film vor aduce filmele realmente valoroase in Romania, LA TIMP, si or sa renunte la mizerii gen Gothika, SWAT sau Basic...
E un film de nota 10, si sper din tot sufletul sa fie rasplatit macar cu un Oscar important (regie, actori, scenariu...)
i_matei is offline   sendpm.gif
Old 26 Jan 2004, 12:36   #2
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Lost in translation - another one ?

dk te uitzi mai atent ... topicu' asta mai este odata... shi nu vad necesara crearea inca unui THREAD cu Lost in Translation...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   sendpm.gif
Old 26 Jan 2004, 13:05   #3
daniel
Administrator
 
daniel
 
Join Date: Jul 2001
Posts: 202
Da, mai exista inca un topic pe tema asta aici.
daniel is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:40.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells