Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 13 Feb 2011, 20:16   #1
drcraciun
Novice
 
drcraciun
 
Join Date: Feb 2011
Location: Norge/Noreg
Posts: 9
The Way Back

M-a dezamagit. Ma asteptam la mult mai mult atat de la Peter Weir cat si de la Colin Farrell (unul din actorii mei preferati, l-ati vazut in In Bruges ?), mai ales in legatura cu un subiect potential atat de interesant. Nu am reusit sa ma implic afectiv in experientele personajelor. Mi s-a parut cenusiu si sters. Pacat !
__________________
Un psychiatre roumain en Norvege
drcraciun is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jul 2011, 22:09   #2
sergiuseling
Guru
 
sergiuseling
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 595
Mie numai cenușiu și șters nu mi s-a părut. Ba chiar pot spune că a arătat splendid, toate imaginile au fost splendide și foarte colorate. Un adevărat deliciu vizual.

Povestea nu m-a impresionat nici pe mine, dar măcar a fost destul de amuzant ca să-l facă interesant. Cel puțin Dragoș Bucur și Colin Farrell au stârnit foarte multe râsete în sală.
Și cel puțin faptul că era dedicat unora care au experimentat ceva similar m-a făcut să nu critic așa de mult filmul.
sergiuseling is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Mar 2012, 22:20   #3
gabicip
Novice
 
gabicip
 
Join Date: Feb 2012
Location: Bacău
Posts: 4
Superb!

Excepțional film! Viața bate filmul, iar filmul omagiază eroi. Noi avem norocul să fim nevoiți să ne plătim datoriile și să muncim de dimineață până seara ca să ne hrănim familiile, pe când acei oameni erau nevoiți să treacă prin chinuri groaznice, pentru a-și câștiga libertatea și demnitatea de a fi oameni. Când te gândești că cei care complotau la viețile acestora, erau tot oameni...
Religia - credință, speranță, ură, dezbinare, polemică, patimă, război, Auschwitz, Siberia, templieri, sectanți, apocalipsă...
Paradoxal, nu-i așa?
gabicip is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:07.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells