Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 29 Jul 2008, 19:29   #1
Angela79
Novice
 
Angela79
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2
Cum s-a terminat filmul Bicicleta Albastra?????

Daca nu stiti unde il gasesc, pt vizionare ( varinata ideala) as vrea sa rog pe cine a vazut partea a IIIa sa imi povesteasca finalul. Pretty please!!
Angela79 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jul 2008, 21:00   #2
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Din intamplare am vazut doar finalul,nu toata partea a treia.Poti cauta pe Google si poti afla informatii despre film,si pe youtube,secvente,poate chiar din partea a treia.
Foarte vag,din amintiri:fata interpretata de frumoasa Letitia Casta(la talent insa are de lucrat) fuge cu baietelul prietenei,reusesc sa scape,parintii baietelului sunt omorati de nemti,americanii vin si elibereaza Franta.Fata trece prin mai multe peripetii,ingrijeste,spala copilasul,fug ca niste proscrisi,pe bicicleta aia albastra cred,si sunt descoperiti de tancurile americane,pe un pod,dupa ce scapa ca prin urechile acului de o bomba...Daca nu ma insel,avea o sora prostituata,care (ca in "Malena" cu Monica Belluci) este rasa in cap,i se face o zvastica in cap,batjocorita in public,si se retrage in camera ei,spunand ca ii e rusine..Letitia ii spala zvastica din cap...o consoleaza.
Mi se pare ca Letitia ramane cu tatal copilului,in scena finala se reintalnesc,ea,cu copilasul in brate, intr-o rochie albastra,cu parul stralucitor si rasucit foarte mestesugit,cu rujul rosu al anilor '40,cu bascuta frantuzeasca,frumoasa creatura.Moda de atunci mi se pare feminina.
Mai caut si iti spun
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jul 2008, 21:18   #3
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
http://www.imdb.com/title/tt0233338/

http://youtube.com/watch?v=wAzX55obNGs
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:11.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells