Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Horror

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 31 Mar 2008, 10:15   #1
sperantzzza
Novice
 
sperantzzza
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2
the eyes

erorile in acest film sint atit de enervante incit iti vine sa pleci din cinematograf ...jessica alba e minunata chiar si fara machiaj,ar fi singurul motiv al barbatilor sa vada filmul,iar femeile pot croseta ciorapei si s-a simti mai bine
sperantzzza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2008, 12:08   #2
savoria
Veteran
 
savoria
 
Join Date: Feb 2008
Location: Bucuresti
Posts: 149
am avut inspiratia de a vedea filmul acasa si chiar nu imi pare rau.
filmul seamana putin cu "al saselea simt" si "profetiile omului molie".
idea e ok, si din punct de vedere medical, e posibil ca o persoana care face transplant de cornee sa aiba "imagini" ale persoanei de la care au fost preluate. dar parca e prea exagerat.
e ok filmul, dar parca se putea mai bine
__________________
"Theoretically, if you go to the past in the future, then your future lies in the past. This is a picture of you in the future - in the past."
savoria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2008, 12:57   #3
sperantzzza
Novice
 
sperantzzza
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2
the eye

tesuturile transplantate pastreaza memoria organismului si nu amintirile,cu atit mai putin pastreaza capacitatea paranormala a cuiva de a vedea ce se va intimpla,se facuse un trasnplant de cornee,cum putea o cornee sa pastreze capacitatea fetei moarte de a vedea lucruri paranormale? e putin cam prea exagerat si mult prea uzata ideea,poate si pentru ca sint oftalmolog de profesie am fost dezamagita,dar....ma bucur insa ca unii au apreciat filmul.
sperantzzza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2008, 13:34   #4
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Mda ... de fapt e vorba despre filmul The Eye nu the eyes.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2008, 14:31   #5
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
"The Eye" = "Ochii" :? De aici, confuzia.
Intru totul de acord cu Sperantzzza. De retinut cä acele cornee aveau si aplicatii audio, cä ea de-acum si AUZEA cum se väicäreau mortii äia, iar "mesagerii" veniti sä-i ia dincolo, când se prindeau cä-i vede cineva, se strâmbau la el si fäceau: "HNRRRRRRR!"
Altfel filmul e complet idiot. N-am apucat sä-i fac analiza, da' nu-l iert, i-o scriu zilele astea. Va fi scurtä si pontoasä.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2008, 16:32   #6
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Se pare ca publicul s-a speriat. Vorbeam cu cineva care l-a vazut ieri, pasionat de filme totusi, si caruia filmul i s-a parut "super", povestind ca publicul a reactionat. Ma intreb daca filmul asta, vazut fara sonor, iti mai provoaca vreo tresarire. Ma indoiesc.
Filmul mi-a trezit o usoara grimasa de tristete pentru inutilitatea lui si timpul meu investit prost; mi-a provocat o singura dilema, ce-i drept; dar nu suficient ca sa-l apreciez: de ce au reprezentat acei Caroni / calauze spre taramul de dincolo in felul acela: erau horror, intr-adevar; singurele chestii horror din tot filmul; adica daca asa arata de fapt, chiar ca nu e de murit. :w00t: Si de ce nu au nuantat: pe aia buni sa-i ia umbre albe; mi-am amintit imediat de reprezentarea Raului in The Passion of the Christ de Mel Gibson: o imagine cu adevarat puternica: acel avorton tinut in brate; ravasitoare si inedita imagine.


Dupa mine horrorul este cel care la nivel psihologic terorizeaza, gen The Ring, si chiar ideea din seria Saw: aceea de a fi obligat sa participi la un joc, care nu e al tau, in care exista o entitate ce face cartile etc.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2008, 21:38   #7
Supastar
Guru
 
Supastar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Timisoara
Posts: 1,286
Send a message via Yahoo to Supastar
Originally Posted by Pitbull:
Va fi scurtä
nu te cred. minti!
Supastar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2008, 22:11   #8
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Las-cä vezi tu.
(Mi s-au adunat vreo sase filme neanalizate, în ultimele douä säptämâni, asa cä va trebui sä mä comprim. Plus cä, trecând timpul, am mai uitat unele detalii, deci voi fi analitico-synthetic.)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:45.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells