Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Cinematografia romaneasca

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 17 Dec 2006, 01:47   #1
Dominic
Guru
 
Dominic
 
Join Date: Feb 2004
Location: On The Chair!
Posts: 385
Send a message via AIM to Dominic Send a message via MSN to Dominic Send a message via Yahoo to Dominic
Plagiat, plagiat dar este un serial reusit...este primul serial romanesc care nu il privesc cu ochi telenovelistici...Uite ce au facut din "Om sarac, om bogat" nici nu poti sa te uiti la un Horia Brenciu care rade ca prostu` in continuare.E bine ca s`a facut asa ceva...e un pas inainte pentru cinematografia romaneasca! :w00t:
__________________
--The End--
Dominic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jan 2007, 21:59   #2
piranha
Senior
 
piranha
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 130
"La Urgenta" este o dejectie de serial. Cred ca intentiile au fost bune la inceput, ma uit la TV la nemti si am observat ca si ei au un serial tot in stilul "ER". Dar aceasta basina romaneasca este dezgustatoare, aratand tot ce e mai mizerabil in sistemul sanitar din Romania, gen asistenta indolenta ca tipa la tine "Hai nu zau!". Nu stiu ce retardat a scos acest scenariu de kko, dar este penibil ceea ce se petrece in serial.
__________________
There are two rules for success
1. Never tell everything you know.
piranha is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jan 2007, 14:24   #3
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Si totusi La urgenta a facut 2.2 pe all urban rating fata de La bloc medie 3.9 sapt trecuta pe 18-49 urban;de datele astea am putut face rost; e bine? e rau ca audienta?ce ziceti?
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2007, 11:53   #4
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
Cred ca in cazul La urgenta explicatia este aceeasi ca in cazul oricarui film romanesc care nu are succes de public: romanii nu mai vor sa vada Romania la cinema. Sau, conform unei prietene, "daca mai vad si in cinema realitate romaneasca simt cum imi ies bube pe mine" :lol:. Poate k este o atitudine imatura (altii zic ca este o datorie sa vezi filmele romanesti, mai ales cand acestea castiga premii internationale), dar pe de alta parte aceasta atitudine nu este deloc greu de inteles. E nevoie si de altceva ca sa aduci romanii in cinema. Si de ce n-ar fi normal sa preferi o comedie extrem de lejera (ca sa nu zic altfel ), cum este La bloc, care macar te relaxeaza cat de cat, unei drame spitalicesti facute cu picioarele si cu ale carei teme e f. usor sa te confrunti in viata de zi cu zi.
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:30.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells