Păreri Spread

Playboy de L.A.

baicea pe 26 August 2009 19:17
prost film...cateva momente bune,doar atat...dintre filmele lui ashton kutcher asta e de departe cel mai prost!!!!trailerul este de 1000 de ori mai bun decat filmul in sine..mare pacat!
adinaborta pe 07 Septembrie 2009 09:54
Titlu tradus complet aiurea
Filmul este tare interesant si spune o poveste tare intalnita in zilele noastre(boys or gilrs...). Titlul romanesc in schimb este complet nepotrivit si nu reflecta filmul in ansamblul lui... Poate ar trebui sa privim mai departe de "happy ending-ul" pe care il asteptam cu totii si care din fericire pentru acest film, nu exista. Merita vazut si "by the way", lucky Demi!
rrs85 pe 24 octombrie 2009 16:55
nu ai vazut ca multe titluri ale filmelor traduse in limba noastra scumpa sunt exact aiurea, nu reflecta mai deloc valenta reala...
voldenuit pe 29 decembrie 2009 20:35
Ce ai nene cu limba română?Este chiar frumoasă în comparaţie cu rusa,chineza,japoneza..să continui?Cât despre titlu...unele cuvinte nu-şi găsesc corespondent în lb. noastră cum şi noi avem la rândul nostru tot soiul de expresii fără echivalent în alte limbi,ei şi aici intervine imaginaţia traducătorului ,vizionează filmul şi-i pune aşa un titlul care să aibe legătură cu filmul.
GeorgiaR pe 19 Noiembrie 2009 14:50
Mi-a placut finalul la nebunie, si intreg filmul a fost amuzant si dragut de vazut, deloc previzibil, sau poate pe alocuri, insa nu dau detalii, mai bine il vedeti voi !
Daca sunteit genul de persoane innebunite dupa happy-end-uri, nu-l vedeti !
Daca v-ati saturat de happy-endu-ri, go for it !

oxi pe 21 August 2009 17:11
...
eu zic ca se aseamana foarte mult cu "hors de prix", numai ca are actori mai.. good looking si e mult mai kinky filmul.. sfarsitul a fost total aiurea, eram sigura ca se termina cu ahton kutcher traind intr`o super casa cu una dintre cele doua tipe, dar nu a fost sa fie..
valigeo96 pe 1 septembrie 2009 16:10
.........Daaa sunt de acord cu tine si eu banuiam asta dar...
mihutza pe 22 ianuarie 2010 15:15
Nu numai ca se aseamana foarte mult cu Hors de prix dar ideea filmului este copiata cu desavarsire !
Ruben pe 16 August 2009 15:39
LUX!
sper sa fie o comedie reusita ....oricum din cate filme am vazut cu Ashton Kutcher toate au fost bune acuma sper sa nu ne dezamageasca:P:):):)!!!!!
queenofhearts pe 02 Noiembrie 2009 17:32
am platit sa vad asta...si imi pare rau...dar deh...niste scene sexy , subiect de vacanta...egal comedie reusita...cam asta s a vrut reteta. Am avut 2 tentative de a pleca din sala...dar am ramas...sa sufar alaturi de celelalte domnisoare de sfarsitul nefericit al filmului...of of
cora_zon pe 01 Septembrie 2009 20:11
nu-i prea vad rostul la filmul asta :D
poate doar ca joaca ashton si arata bine fara tricou :P

alex15 pe 19 August 2009 14:13
abia astept sa il vad pare un film super :):):):):):):):):):):):)
shooter pe 30 Octombrie 2009 15:52
acest film nu are absolut nimic interesant este o poveste tipic hollywoodiana .si ATAT. dar cum capodoperele cinematografice nu ies pe banda rulanta .........aveti aici o alternativa de compromis
diz3lgirl pe 16 Noiembrie 2009 11:28
...
Frumos film, merita vazut... finalul m-a dezamagit putin...
latearazvan pe 30 martie 2011 21:31
Dc? te asteptai ca tipa sa ramana cu el ? ASa sunt fetele 'indiferent cat de mult te iubesc tot timpul te parasesc ptr ceva mai bun " ( finaciar"):))
Boby_Fast_Furious pe 17 octombrie 2011 00:45
da ai dreptate cu chestia financiara esti tare
andutza2184 pe 29 August 2009 22:00
Am vazut azi filmul in cinema (btw lexona, le poti vedea la cinema cand ajung la noi)
M-am dus fara sa vad trailer-ul sau sa citesc vreo cronica. Mie nu mi-a placut si cu riscul de a parea superficiala, singura parte draguta e ca il arata pe Ashton dezbracat :D.

coaalyna pe 28 Octombrie 2009 22:12
dezamagita......ma asteptam la o poveste mai vesela cu un happyending....jumatate de film cu sex jumatate cu regrete suspine ...un film slabutel ma ateptam sa cad din pat si sa-mi doresc sa-l revad, insa nu ,l-am luat l,-am vazut l,-am sters. imi place foarte mult Ashton Kutcher ca actor si ca barbat dar de data asta mi s-a parut slab ...putea fi un film foarte reusit,,,,
evil.weed pe 12 August 2009 10:31
evil.weed
Abia astept sa-l vad,pare destul de interesant :-? :)
veronica210 pe 08 Octombrie 2009 20:22
Mi-a placut foarte mult!! :X si ce privire avea nebunu de Ashton...auuu :X...:)) a fost tare faza cu 15 cm =))...cine l-a vauzt stie despre ce vb! :D
silv_xd_tweety pe 5 iulie 2010 16:24
:))) .. un film .. super smecher .. mie mi-a placut exagerat de mult .. nu stiu de ce , dar l-am savurat din plin...
ZaAwW_ pe 7 iulie 2013 15:23
Da da la mn tot asa a fost 11,5 dar in fine :)) voi fetele :)))
free_spirit pe 03 Decembrie 2009 22:38
patetic......................................................................................................
Terry1987 pe 25 August 2009 00:32
Capodopera
Un film extraordinar...merita vazut si revazut de 1000 de ori...
shooter pe 30 octombrie 2009 15:48
capodopera???
inexpugnabil1 pe 27 mai 2010 15:31
e disperat de sex asta cu capodopera :)
buci.verzi pe 10 August 2009 16:55
Din ce am vazut in trailer pare interesant, e o poveste gen: don juan cucerind 10 000 de fete si pana la urma ramane cu 1 singura = film pe scurt. Dar sincer vreau sa-l vad!
Anna14 pe 21 August 2009 23:28
interesant filmu :> .. imi place genu asta de film` .. din ce`am vazut in trailer e dragut .. il recomand
adda_adrianna pe 13 Mai 2014 22:33
robbiex2 pe 07 Mai 2010 14:08
Mie unu mi-a placut filmul! Tipic luxului, filmul este bun si foarte interesant cu un mesaj destul de clar pentru toti..
cataradu pe 03 Aprilie 2010 10:51
aproape playboy
Nu este o productie care sa te dea peste cap dar nici sa vomiti pe cel din fata ta de la cinema de aceea cred ca trage si un pic catre film porno, il arunc in categoria vazut si atat
victor_neo75 pe 21 Septembrie 2009 12:30
Cum sa te simti bine fara sa platesti intretinerea !!!
Ashton Kutcher (31 de ani), joaca rolul lui Richard Gere din 'American Gigolo' (1980), adica un gigolo in Los Angeles care speculeaza prin aptitudinile sale de macho slabiciunile femeilor singure, dar cu multi bani si o casa unde isi poate face de cap cand stapana, Anne Heche (40 de ani), nu este acasa.

Diferenta fata de filmul din 1980 este ca el se indragosteste de o femeie mai tanara (Margarita Levieva) care ca si el cauta relatii pentru bani si un viitor asigurat.

Il recomand pentru prestatia lui Kutcher (care in realitate este casatorit cu Demi Moore cu 15 ani mai mare ca el) cat si pentru finalul dulce amarui antihollywodian.

flutushor pe 09 Noiembrie 2009 21:24
Hmm..Final nepotrivit, fara sens si neasteptat, dar probabil ca prea ne`am obisnuit cu "happy ending"..Ar fi fost prea evident finalul privit din pct asta de vedere.

In rest, scenele de sex ft bine realizate/regizate/mimate :) La un moment dat semana a film porno :))
Anyway..daca ai chef de actiune, merita vazut cu iubitul/iubita. :-?? :)))))

GeorgiaNNN pe 19 ianuarie 2012 01:46
flutushor sa inteleg ca te documentezi si din filme porno??:p
clau91 pe 27 mai 2014 11:26
numai unul? :)
above_beyond pe 22 Octombrie 2009 19:21
super film
mie mi a placut f mult filmul si il recomand cu caldura. lexona poti sa l iei de pe torrent la mininova.org . de acolo l am luat si eu calitate f buna.
decathlon pe 13 Septembrie 2009 21:49
f bun
e un film pe care trebuie sal vezi....inveti ceva din el..cred k multi au patzito:))
edg3 pe 04 Septembrie 2009 23:43
cati barbati nu ar vrea sa se regaseasca in filmu asta :)))))) orkm totu e frum pana la un moment-dat.....knd isi da seama k iubeste pe qneva ( k in viata de zi k zi..pt barbati asta e un lucru ucigator ) kiar nu isi merita soarta saraq :(((
catalinovicy pe 28 mai 2010 17:25
ba si-o merita bine zice Bilblia "Cel ce crede ca sta sa aibe grija sa nu cada" a mancat din prea multe mancaruri odata drept pentru care...i s-a facut rau:))...superb filmul
gavanst pe 19 Noiembrie 2016 18:58
In filmul asta apar multe bunaciuni, dar din pacate Ashton nu se lipeste de niciuna...
AlexandruDragosStegaru pe 24 Ianuarie 2016 19:48
edinaa pe 04 Mai 2015 21:03
patetic.....si foarte slab..........nu-l recomand.
clau91 pe 27 Mai 2014 11:27
spread
Super tare filmul.Relateaza realitatea din ziua de astazi;)
Hannibal88 pe 26 Februarie 2014 11:52
Bun si original
Un film bun, nu foarte bun si original, da dracu' poate inteleg de ce a-ti incadrat filmul, ca si gen, la comedie, ca eu numa' de ras n-am avut chef, mai bine drama, da ma rog.
Intradevar, filmul iti lasa un gust amar. Poveste originala, ashton, perfect potrivit pt. acest rol.
In rest, nu poti sa spui ca filmul este superficial, pt. ca tocmai asta este si ideea filmului: sa prezinte supeficialitatea cu care trateaza unii viata.

tony_mondyalu pe 20 Mai 2013 03:10
asa si asa....a avut unele faze bune si multe fete frumoase insa filmul nu rupe gura targului(parerea mea)
truesensation pe 17 Octombrie 2012 13:47
mda ma cam lua somnul dar are momente bune. Ashton face tot filmul
justliviu pe 11 Octombrie 2012 23:37
femeia tot femeie ramane.............................................
tonymaestrul pe 28 Mai 2012 18:00
Foarte tare filmul. O poveste incalcita in care unul se inseala pe celalalt. Merita vazut acest film. Nu-l ratati!!!!
xerses pe 09 Mai 2012 20:15
Mi-a lasat un gust amar acest film....Poate si scenariul care a dezvaluit fete mai putin placute ale frumosilor care se dau fanti.
AnAndreea pe 30 Aprilie 2012 13:27
Un film potrivit pentru o seara cu fetele, un film care te pune pe ganduri in privinta raportului iubire-bani si nu in ultimul rand inca un film in care Ashotn Kutcher e superb :d
GeorgiaNNN pe 19 Ianuarie 2012 01:05
DECI
Ok..si morala care ar fii pana la urma?.........................????????
Boby_Fast_Furious pe 17 Octombrie 2011 00:51
supe film
cel mai tare film pe care lam vazut vreodata
si Aston este actorul meu preferat dar in filmul asta
nu mia placut finalul ca nu a ramas cu nici una dintre ele pacat
as da orice pe lume sa fiu 10 minute ca el in filmu asta asa ca e super tare
bravo Aston....nota 10+

Sorin87 pe 03 Septembrie 2011 23:00
Spread
Bun, am vazut un film bun, am vazut altceva, ceva mai original, un film care dupa parerea mea nu se incadreaza intr-un gen anume, este doar un film placut si deosebit de interesant, poate ca ideea nu este tocmai originala, dar ce mai este original in ziua de astazi in materie de cinematografie si film!
crisa_itgirl pe 19 August 2011 20:36
Mi-a plăcut la nebunie începutul însă sfârşitul m-a lăsat rece. Nota 7.
mongolarix pe 06 Aprilie 2011 16:25
mai bine NU
in nici un caz Ashton Kutcher e baiatul care iti place cand joaca in roluri precum ''That 70's show'' , ''Dude where's my car'' in nici un caz roluri de astea de macho ,playboy bla bla
alex_il_fenomeno pe 26 Martie 2011 19:39
un film bunicel , chiar daca eu asteptam mai mult de la el ! filmul este foarte original , prezentand multe tertipuri ale unui playboy autentic , care reuseste sa duca o viata de lux fara sa faca mare lucru ! filmul mai are si cateva momente de-a dreptul hilare !
TalasOlimpiu pe 20 Martie 2011 14:42
Spread
Extraordinar, mi-a placut foarte mult, este foarte realist.
Federer pe 03 Ianuarie 2011 19:14
Ce sa zic destul de bun filmul,cas in care au fost facute filmarile foarte frumoasa si pot spune ca Ashton a jucat destul de bine
Ela... pe 25 August 2010 23:13
un film bun...
Mi- placut mult ideea filmului...cred ca multi se regasesc in personaj..nu mi se pare ca rolul il avantajeaza pe Ashton- e doar o marioneta....Limbajul corpului ii da un farmec aparte filmului..si un mare+++
alexzp pe 14 Iulie 2010 12:17
se termina cam trist, asta-i o problema, fiindca tot ce ai putea invata pe parcursul filmului, vei afla la final, ca rezultatul ar putea varia de la una pana la mai multe inimi frante...
ReMes pe 13 Iulie 2010 11:43
Tare !
mie mi-a placut foarte tare l-am vazut de vreo 3 ori , prima oara la cinematograf.
blanka23 pe 12 Iulie 2010 20:02
dragut film, cu un actor si mai dragut. merita vazut ;) finalu eu zic ca e ok, il face sa fie diferit de altele;)
adrian_beldean pe 07 Iulie 2010 14:21
Filmul desi nu are happy-ending-ul pe care toata lumea il vrea,el are totusi un happy-ending:amintiti-va ca el spunea ca tot ceea ce isi dorea cand era copil era ca sa ajunga in LA si,desi a lasat pasarea din mana pentru cea de pe gard-pe care nu mai pune mana,el a reusit sa ramana in LA si sa se descurce cum-necum.O comedie romantica nu trebuie neaparat sa aiba acelasi final previzibil(el ramane cu ea)ca sa fie reusita(desi acest film nu prea pare romantic la cate scene explicite de sex sunt).Nu e chiar o pierdere de vreme si e destul de amuzant,desi unele replici sunt umpic cam "de neiteles".Per-total e un film bun,eu zic ca merita vazut!