Păreri I Never Sang for My Father

(1970)

N-am cântat niciodată pentru tatăl meu

catrina_george_madalin pe 23 Octombrie 2020 15:42
Un film fantastic, poate ma prins pe mine prea mult ca sa spun asa .. dar una peste alta a fost genial . Pe scurt avem un melvin Douglas fantastic, in rolul tatălui sever , veșnic nemulțumit de copii sai .. chiar renegat unul din cei 2 copii . Dupa moarta sotei , bătrânul refuza categoric orice ajutor din partea celor 2 copii , care încearcă din răsputeri sa se apropie de bătrânul lor tata , sau măcar sa il ajute . Fii renunta repede , dar fiul interpretat magistral de către gene Hackman devine foarte apropiat de tata sau . Asa afla ca atitudinea tatălui sau se datorează unei copilării chinuite , fiul fiind pus în poziția de a alege între viitoarea soție și bătrânul sau tata . Finalul este pe masura .. un film fantastic despre familie , orgolii , alegeri dificile. Nota 10
cosmin_kedii pe 15 Octombrie 2013 09:08
Film excelent, foarte bine făcut .Cei doi Gene Hackmansi Melvyn Douglas funcționează perfect pe ecran
lili22 pe 06 Iunie 2018 22:35
Daca merita vazut este pentru Gene Havkman .Un mare actor care joaca intr-un film cam siropos

Film - I Never Sang for My Father

I Never Sang for My Father