Păreri Going the Distance

Amor la distanță

victor_neo75 pe 16 Septembrie 2010 14:50
Amor la distanta - prima comedie romantica reusita a toamnei !!!
"Going on Distance" e de abia a doua comedie romantica reusita din 2010: prima fiind "Valentine's Day" de acum mai bine de jumatate de an !

Relatia din film e cu atat mai reala cu cat Drew Barrymore si Justin Long au fost impreuna si in realitate (acuma fiind despartiti) ! Christina Applegate (Kelly din 'Familia Bundy") joaca foarte bine rolul surorii mai mari si grijulii a lui Drew Barrymore!

"Amor la distanta" il recomand pt poantele reusite, romantismul si chimia dintre cei doi protagonisti! Merita vazut la cinema cu persoana iubita!

korinakittyc pe 25 septembrie 2010 00:19
exact... asa am si facut si a fost foarte frumos mie una imi plac comediile romantice pentru ca ma binedispun...si nu numai
Mihaelaap pe 30 aprilie 2011 09:03
superb filmul :)
Precious_90 pe 24 Noiembrie 2010 01:40
Merita vazut :)
Un film ce merita vazut , o comedie care are momente cand pur si simplu razi cat poti de tare....dar si momente cand lasa putin de dorit.Una peste alta recomand filmul...de regretat nu veti regreta ca l-ati urmarit.Vizionare placuta :)
Daya.Diana pe 29 noiembrie 2010 00:45
10 stele:) Chiar merita vazut! :D Mie unu imi place de amandoi ! :X Am ras dar am si plans la el .... :-< [multe motive] Oricum e super tare filmu'... meriat vazut ! :):)
Daya.Diana pe 29 noiembrie 2010 00:45
..................merita* :d
brinceanu pe 29 August 2010 16:39
Am vazut filmul acum 2 luni la vizionare si sincer am ramas surprinsa cat de...naspa e....nimic nou este un film de genul comediilor romantice foarte proaste!!
IchigoWolf pe 3 septembrie 2010 20:29
Nu te supara de intrebare...Dar daca ti se pare un film prost(nu stiu sincer,nu lam vazut),de ce i-ai dat aici 10 stele-capodopera :S?
BallGr33zy pe 9 noiembrie 2010 21:02
:))) te scuzam
Sorin87 pe 25 Iunie 2011 10:10
Going the Distance
Pentru cei care vor sa vada un film romantic alaturi de iubita/iubitul , il recomand cu mare drag fiindca e un film insiropat cu momente de iubire si de comedie, o combinatie perfecta.
Vorador pe 03 Iunie 2011 19:40
The best romantic comedy of the year 2010
Fata de multe alte comedii romantice mai slabe,asta chiar a fost bun.Are multe faze in care nu m-am putut opri din ras,iar dialogurile sunt mult mai comice fata de alte filme de aceste gen.Pentru mine filmul a fost o surpriza placuta,avand in vedere ca la multe dintre comediile romantice nu prea gasesc faze amuzante, chiar daca ma binedispun mereu.
talexi pe 15 Octombrie 2010 14:21
Mi-a placut
Am ajuns la cinema cam necajit, un pic fortat :), gandindu-ma ca o sa ma plictisesc de moarte si am avut parte de o mare surpriza.Mi-a placut foarte mult, este perfect pentru o iesire in doi. ;)
crysstyan pe 11 Octombrie 2010 02:33
eu am fost la film si sincer mi-a placut f mult.... o comedie romantica foarte buna dupa parerea mea:)
aripidezapada pe 30 Noiembrie 2010 23:23
he he
Un film bun, amuzant si destul de real. Cu framantarile cuvenite unei astfel de relatii..
pf, distance sucks..

Mi-a placut faptul ca cei doi comunicau foarte bine! interesant si faptul ca se asemanau, aveau cam acelasi tip de temperament. Intodeauna am zis ca vreau sa analizez cum e mai bine pana la urma: ca cei doi sa semene in temperament (ambii sangvini, ambii colerici, in niciun caz un coleric cu un melancolic sau flegmatic) sau sa difere, ca sa se completeze.. (asta chiar n-a mers la mine). pana la urma tine mult si de persoane, in detaliu, cred..

ladys pe 06 Octombrie 2010 13:46
merita vazut
am vazut aseara filmul si mi-a placut. e genul de film pe care o sa vreau sa-l vad si a2a oara.
fiind o comedie romantica, nu ma asteptam la foarte multe poante, insa am ras pe saturate la el.
este mai mult comedie decat romatic, ceea ce pt mine a fost un plus, si clar nu e pt copii :)

fiecare are propriile gusturi, insa ce nu inteleg eu este de ce oameni carora nu le plac anumite genuri de film, fix la alea se duc si dupa aceea se si mira ca nu le-a placut.

BiLLy69 pe 07 Mai 2011 10:11
dragut
Comedia este destul de comica, moderna si plina de sentiment, nimic exceptional, dar merita vazuta!
White.Lily pe 29 Septembrie 2010 10:49
Am fost la acest film fara cine stie ce asteptari iar dupa vizionarea lui m-am convins: este un film fara nici un fel de asteptari. Comedie romantica dragutica care te face sa zambesti, unori dulce, alteori mai amar.
Poate ca daca castingul era altul , oferea mai mult farmec filmului. Pe langa faptul ca cei doi actorii din rolurile principale nu au avut prea mare legatura unul cu altul ,Drew Barrymore nu mi s-a parut deloc potrivita pt rolul asta.

Maryana25 pe 04 Septembrie 2010 14:15
drew
abia ast ..............................dak e soper si pun nota 10......
ada90 pe 11 Septembrie 2011 21:47
Nu
Nu mi-a placut filmul deloc.
Actorii sunt cam slabi, replici proaste, o pierdere de vreme.
Nu-l recomand.

Morphy pe 22 Septembrie 2010 20:20
Pentru mine cel putin Justin Long si Drew Barrymore nu prea reprezinta un cuplu. El, desi am vazut ca are 32 de ani, arata ca un adolescent de 20, iar ea seamana mai mult cu o femeie casatorita decat cu o tipa HOT. (are totusi 35 de ani) Filmul nu iese cu nimic in evidenta si pot spune fara sa gresesc ca este o alta comedie romantica. Merita vazut la cinematograf daca sunteti fani Drew Barrymore sau pur si simplu va plac comediile romantice.
PS: Subscriu la ideea ca Christina Applegate (Kelly din 'Familia Bundy") joaca foarte bine in rolul surorii mai mari si grijulii a lui Drew Barrymore.

vaduva129 pe 08 Noiembrie 2010 20:18
slabut, penibil, naspa, anost, plictisitor, am adormit.....nota 10
AimeeLov pe 20 Iulie 2012 23:54
Nu m-a impresionat prea tare! E slăbuţ filmul...
Bârfitoarea.ro pe 29 August 2010 18:01
Drew Barrymore promoveaza “Going The Distance”
Ultimele doua saptamani au fost cat se poate de pline pentru Drew Barrymore (35 de ani), actrita americana fiind ocupata cu promovarea celui mai recent film al sau, comedia romantica “Going The Distance”. Astfel, vedeta a fost prezenta la jumatatea… Citeste in continuare citeşte
Dragos.87 pe 23 Iulie 2017 13:05
Mie mi-a placut pentru ca este o comedie romantica usora fara exagerari sau obscenitati si actorii s-au descurcat foarte bine.Drew Barrymore este o actrita talentata la fel ca si ceilalti iar povestea filmului mi s-a parut interesanta si decent regizata.Il recomand cu drag tuturor!
kakapiciu pe 05 Decembrie 2014 22:04
Intradevar a fost amuzant si merita sa il vezit impreuna cu o persoana draga.
mihaelatb pe 12 Octombrie 2013 14:37
absolut plictisitor! in afara faptului ca EL, este ultimul actor pe care l-as vedea in rolul de "marele cuceritor". Am ales sa vad filmul pentru ca jucau Drew Barrymore si Christina Applegate. O actiune care nu prea te intereseaza, un limbaj cu multe trivialitati fara justificare si un film la care nu merita sa te uiti.
Snow_White pe 19 Iunie 2013 22:00
e o comedie romantica cat de cat ..cea mai tare a fost faza cu masa ..insa se putea si mai bine..povestea e draguta dar actorii principali nu prea se potrivesc
Get0dac pe 12 Februarie 2013 07:11
40 de minute...doar atat am rezistat. Drew Barrymore asta, parca era mai draguta.... In sfarsit, actorii principali fac doua lucruri care pe mine m-au enervat toata viata..saruturile infinite in public si sms-urile non stop. Celor ce se regasesc in tipul asta de relatie...ok...vizionati-l. E un film pentru adolescenti, facut cu actori trecuti de aceasta varsta.
Mihai2508 pe 05 Ianuarie 2013 22:53
Un film interesant, care prezinta povestea de dragoste, si cat de greu este s amentii flacara aprinsa, in momentul in care relatia este una la distanta. Un film frumos, cu destule faze comice.
tonymaestrul pe 19 August 2012 13:52
Numai ci care au trait o poveste de iubire la distanta stiu sa aprcize acest film. Are si cateva faze destul de comice. Un film bun ce merita urmarit ;)
cosmin_kedii pe 11 Martie 2012 07:42
a fost destul de distractiv. (Mai bine decât multe aşa-numitele recente comedii romantice.)
xerses pe 23 Februarie 2012 08:10
Filmul lanseaza o provocare: rezista o iubire mare la distanta?Mi-a placut tare mult.
flopozippo pe 15 Ianuarie 2012 16:49
De mult nu am mai ras atata la o comedie romantica. Genul devenise plictisitor, desuet si plin de clisee. De data aceasta au intervenit si dialogurile iar cei doi Drew Barrymore si Justin Long au jucat excelent. Mi-a placut si rolul Christinei Applegate de sora grijulie.
nikkolle pe 29 August 2011 18:07
Nu ma asteptam ,dar m-am distrat copios :))
Cea mai tare faza e atunci cand se reintalnesc cei doi dupa aproape 4 lunii de Ziua Recunostintei ! Iar Christina Applegate a fost de nota 10 cu reactia ei :)) ! MERITA VAZUT ;)
Yasmina001 pe 07 August 2011 22:15
Recomand!
Fata de alte comedii romantice din ultima vreme filmul mi s-a parut f bun, multe momente hazlii dar si momente de realism din viata de zi cu zi. Pe mine m-a bine-dispus.
sweetangry pe 17 Mai 2011 21:58
a fost Ok... chiar amuzant...mia placut mult subiectul adica relatia de la distanta
brigitte_k22 pe 26 Aprilie 2011 08:52
suuuuuper mishto. au fost faze la care am ras de n-am mai putut. este o comedie romantica reusita, cum rar mai vezi. chiar merita sa va uitati ;)
ardeiaru pe 20 Aprilie 2011 20:04
de vazut
din punctul meu de vedere filmul este o reusita in combinatia comedie-romantica, adica destule faze super comice si o poveste la...sentiment.
un singur minus: de regula in astfel de filme, domnisoara- personaj principal - este cel putin draguta.... in acest caz, imi pare rau, dar chiar e naspa...nu inteleg cum prima fata care apare in film (prima girlfriend) nu a fost aleasa personaj principal, e diferenta enorma...in fine...iar despre el, las genul feminin sa-si exprime parerea :)
aha m-am prins: n-o chema Drew Barrymore.....pacat

danymury pe 08 Aprilie 2011 17:11
tare filmu...ce face netu si mobilu din om...foarte tare!!!
Chrisstyna pe 08 Aprilie 2011 14:34
un film ok
Tind sa fiu ft subiectiva.Unii dintre noi se regasesc in acest film,eu si prietenul meu cu siguranta ne-am regasit in aceasta comedie romantica si ne-am uitat cu placere impreuna.Este un film usurel,nu se intampla chestii fantastice...ci urmarim povestea a doi indragostiti care sunt pusi la incercare de distanta.Este bine de stiut ca anumite povesti de genul se pot termina bine!
AlexandraSerban pe 23 Martie 2011 20:30
Merita vazut!!!
Mie mi-a placut foarte mult filmul...
Cei 2 actori joaca formidabil impreuna si finalul e
wonderful !!!!

Adelyna25 pe 14 Februarie 2011 13:25
Desi nu sunt un fan al comediilor romantice .. filmul e chiar ok.. nu prea iti dai seama cand trec cele 100 de min :P .. asa ca il recomand celor care au chef de un film usurel pentru o seara de relaxare :)
someone_who_dares pe 04 Februarie 2011 13:27
Fazele de pe masa cred ca sunt cele mai tari =))) . Chiar merita vazut, este o comedie romantica reusita :)
diana7 pe 01 Februarie 2011 18:27
Going the Distance
filmul a fost bunicel nu prea mi s-a parut a fi comedie
alexaaaaaaa pe 25 Ianuarie 2011 14:09
hmm.. bunicel ,doar atat :p tot filmele mai vechi [ 2000-2008 ] sunt mai marfa :p

asa cred eu

purplelyna pe 22 Ianuarie 2011 22:33
un film misto, f amuzant ...merita vazut cu siguranta...il recomand :))
Radu1711 pe 10 Ianuarie 2011 00:03
radu1711
o comedie foarte buna de vazut dar si un film romantic foarte emotionant, mi-a placut faza cu sex-ul in bucatarie si ultima faza de la finalul filmului :-))))))
andyy pe 09 Ianuarie 2011 01:30
Un film , care trateaza cu umor problemele relatiilor la distanta. Putin cam static, dar per total un film ok.
corinamarilena pe 08 Ianuarie 2011 12:17
o comedie care te amuza foarte tare, Imi place de Drew Barrymore si m-am bucurat sa mai vad inca un film frumos cu ea.
legolas05 pe 05 Ianuarie 2011 20:48
Pentru mine atractia filmului a fost dialogurile foarte ''siropoase''. Am ras pe saturate. Nici subiectul nu-i chiar de aruncat pentru ca in viata sunt mii de spete de genul asta si in functie de dragoste sunt sau nu rezolvate.
Thoughts about nothing… pe 03 Octombrie 2010 02:11
La distanta?
Dupa 6 saptamani in care au realizat ca sunt un cuplu… sa zicem perfect, cei doi trebuie sa se desparta. Si nu povestea in sine e iesita din comun, ci cuplul Justin Long – Drew Barrymore care in afara filmului as zice ca se potrivesc ca nuca-n perete. Iata ca arata chiar bine impreuna sau, [...] citeşte
Going the distance – la mica distanta de o super comedie romantica
CoolRank: 7.5/10
- atmosfera & entertainment: 7/10
- regie: 7/10
- actori: 10/10
- scenariu: 8/10
- montaj: 7/10
Nota IMDb: 6.6/10
Going the Distance nu este o comedie romantica. Asta pentru ca nu este comedie. Romantism are din plin. Nu este nici drama. Este probabil un simplu film de dragoste, plin de clisee, pe alocuri plin de faze fumate. Dar este exact genul de film romantic care va merge direct la inima eternilor indragostiti de pelicule de dragoste. Printre care ma numar si eu. Going the Distance este un film dulce, jucat asa cum numai Drew ... citeşte

alexandra.petronela pe 29 Septembrie 2012 01:37
Am gasit un film in care as putea spune ca ma regasesc.. Imi place. Il recomand;)
Mellia pe 14 Aprilie 2011 16:15
Alt film prost cu care mi-am pierdut minute bune. N-are niciun sens, povestea e plictisitoare, nu transmite niciun mesaj (cel putin nu unul evident), e de evitat.
Anna-Maria pe 20 Martie 2011 16:00
Un film romantic banal... Nimic deosebit fata de celelalte comedii romantice! Aaa... Ba da: scenele de sex sau discutii despre sex... In rest, subiectul este bun, dar nu cred ca a fost o ecranizare reusita!
goldenleaves pe 12 Februarie 2011 09:13
sincer mi-a placut mai mult decat alte comedii romantice mi-a palcut si tema e si haios si am ramas cu cateva scene in cap ceea ce e ceva pt acest film