Păreri Fright Night

(2011)

Noapte de groază

Alex4Fun90 pe 20 August 2011 02:50
Timp pierdut
Am pierdut si timpul si banii pe acest film dureros de slab
wildinthecountry pe 20 august 2011 10:01
asa de slab e? chiar vroiam sa-l vad
AdriAdrianna98 pe 10 aprilie 2016 11:14
Si daca exista filme si mai proaste inseamna ca asta e bun sau ce? Doamne ce gandire aveti unii. Nota si parerea se dau strict pe film, nu pe comparatie cu altele mai bune sau mai proaste.
nox13 pe 15 August 2011 00:30
imi plac asocieriile astea "comedie - drama" "horror - drama", etc.
probabil razi atat de mult ca te sochezi.. sau ceva.
(ca si o simpla observatie: ce poster are!)

nox13 pe 24 septembrie 2011 00:13
eh.. l-am vazut. trebuie sa-mi calc pe inima si sa recunosc ca nu e CHIAR atat de prost cum credeam. ca sa nu se inteleaga gresit, nu-i un film "care sa merite", dar nu e nici chiar atat de prost cum vor unii sa-l faca sa para. desigur, treaba cu vampirii e deja expirata, dar e bine sa vezi si vampiri "adevarati", nu ca cei din twilight (fani, nu sariti!). cred ca merita un 5 si se poate vedea de fanii genului (sau actorilor).
cinemacinema pe 21 August 2011 18:04
cel mai tare film cu vampiri..iar colin farrell face un rol mare..cel mai sexy vampir,sa ma muste si pe mine
free_spirit pe 21 august 2011 18:45
asta cu farrell, cel mai sexy vampir...discutabil ! :) daca zici ca-i bun filmul....probabil o sa-l vad si eu
zenmaister pe 23 iunie 2012 21:22
=))) nu vreau sa stric nota filmului , dar sincer nici 1 nu i-as da .... nu a fost cel mai penal film cu vampiri vazut , dar a fost in top 5 :))
MarutaAdrian pe 22 August 2011 23:19
Mie mi-a placut!
Tocmai l-am vazut la cinema si mi-a placut.. merita vazut!
madia pe 19 August 2011 09:54
Nu mi se pare cine stie ce. Si Colin Farrell ... nu avea alte treburi?
LiavonStauffenberg pe 12 septembrie 2011 15:58
:))))
dayenutza pe 22 August 2011 21:06
foarte bun filmul
acum am ajuns acasa de la film chiar este super am si ras mult dar mam si speriat rau de tot , iar efectele de la 3 D sunt cele mai tari ... as vrea sal mai vad o data chiar merita nota 10 + favorit chiar dak eu nu sunt cu horror , asta cred k ii singurul horror care imi place probabil k ii si comedie :)):))
maria_smk pe 25 august 2011 08:27
da, si eu la fel, nu inteleg de ce nu le-a placut lor...
Licurici75 pe 13 noiembrie 2012 00:56
este prima oara cand te duci la un cinema 3d?
MihaelAlexandra pe 14 Decembrie 2011 07:37
dragut ..
are niste faze amuzante.. mi a placut in special sarmul lui Farrell .. de altfel si altora, care presupun ca tot datorita lui au vizionat filmul .. :)
ar40tru pe 28 August 2011 08:30
Vrajeala
De vre-o 5 ani incoace am vazut remake peste remake (Halloween, Friday, Night of the demons, Texas chainsaw massacre, A nightmare on Elm Street), dar acesta mi-sa parut cel mai slab. Dupa parerea mea nici unul nu a depasit originalul. Majoritatea cred ca au vizionat filmul doar pt C. Farrell. Si cu 3 faze scary nu poate fi vorba de un mare horror. Repet toate de mai sus sunt doar o parere, nu trebuie sa fie nimeni de accord. Peace.
nicolas84 pe 4 septembrie 2011 11:10
gg X2
MikeNight pe 28 Noiembrie 2011 22:19
Un remake reusit dupa filmul din 1985 ... rearanjat, modernizat ... un film de vizionat.
Dana04 pe 26 Noiembrie 2011 16:13
Mie personal mi a placut foarte mult acest film
Recomand!!!
:D:D

Oana-Nina pe 10 Ianuarie 2012 14:50
Un film ft bun de vizionat!!!
Am urmarit acest film si am ramas surprinsa placut de acesta.Il recomand tuturor!! Este o poveste fascinanta,in care se impleteste romantismul,putin comedie si horror-ul bineinteles. felicitari pentru acest film minunat!!
Cipryone pe 07 Februarie 2012 11:27
excelent
un film excelent cu vampiri! si nu regret ca la-m vazut;) nu va lua-ti dupa altii!.. va recomand sa va uita-ti:X
bubble.x pe 06 Septembrie 2011 08:05
Nu e chiar atat de comedie pe cat nu e nici atat de horror. Comedia consta in replicile personajelor. Nu e asa "de speriat" , dar efectele 3D il ajuta. Pentru fanii de vampiri, cred ca e obligatoriu de vazut. Pentru restu' , un film dragut.
truesensation pe 16 Octombrie 2012 16:27
L-am vazut cu prietenii la cinema si mi-a placut foarte mult atmosfera pe care acesta a creat'o am ras mai mult dar, oricum este un film bunicel. nu o capodopera
Da-Luck pe 01 Decembrie 2011 17:26
JojoB pe 03 Septembrie 2011 03:20
au
sooo...l-am avut pe Tom Cruise, Brad Pitt si acuma Collin Pharrell...cand urmeaza Johnny Deep?
awww...McLoven, vampir??? not his style.
Avem un film tipic american cu un nenea vampiru'+ teen hero+blondie sweetheart
suspans? te vei prinde rapid cum vor decurge lucrurile
impresionant? nu

MarianaS pe 30 noiembrie 2011 20:13
Johnny Depp urmeaza anul acesta sau la anul, daca nu ma insel. Imi scapa acum numele filmului dar stiu ca are un rol de vampir.
JojoB pe 3 decembrie 2011 18:25
:)) true very true :))
PrimesX pe 17 August 2012 18:56
Mie personal mi a placut :D
Am urmarit acest film si am ramas surprinsa placut de acesta.Este o poveste fascinanta,in care se impleteste romantismul,putin comedie si horror-ul :D Il recomand
KarGo pe 29 Iunie 2012 22:13
Originalul nu l-am vazut ca sa pot face comparatii, dar aceasta productie este una din surprizele placute ale acestui an, fiind peste asteptari din multe puncte de vedere. In primul rand, dupa multe dezamagiri, am reusit sa vad si eu niste efecte bune 3D, nu multe ca strica, dar destule incat sa simt ca nu am dat banii degeaba. In al 2-lea rand, din punct de vedere al feeling-ului este foarte bun, reusind atat sa serveasca o portie buna de umor, cat si sa te faca sa tresari la cateva faze, in special datorita sunetelor ce te prind nepregatit. Cursivitatea fazelor si a replicilor si rolul foarte simpatic al tanarului Anton Yelchin, sunt alte doua lucruri bune pentru care merita vazut acest film. Cum probabil unii se asteptau, o bila neagra o are Colin Farrell care nu mi s-a parut deloc potrivit pentru un astfel de rol. Per total, este o combinatie de comedie si semi-horror cat se poate de… citeşte
Manusa pe 26 Noiembrie 2011 21:57
Un alt film din categoria filmelor cu vampiri. In ultima vreme apar o multime de astfel de filme care au teme legate de vampiri, varcolaci........Fright Night este totusi un film reusit si care mi-a placut, are suspans, actiune si efecte foarte bune. Un film bun de urmarit.
valiox pe 24 Aprilie 2012 21:31
Un film de nota 7
În opinia mea, acest film este un film bun! Nici nu excelează, dar nici nu te dezamăgește. Cam de pe la jumătatea lui îți poți da seama, cam care ar fi finalul acestui film. Nota dată de mine, este nota 7.
chrissT pe 06 Noiembrie 2011 17:47
e f bine realizat filmul asta, cu un subiect interesant , pe masura : )
il recomand !

Chelbos pe 19 August 2011 20:54
am si eu o intrebare: de ce persoanele de sex feminin prefera filmele de groaza? sa fie oare adevarata banuiala pe care o am eu? oricum astept inca un film horror bun de la cube zero incoa'
coralya pe 20 august 2011 02:23
M-ai facut curioasa in legatura cu motivul pentru care noi, fetele preferam filmele horror...:P Oricum, mi-a placut filmul, efectele 3d sunt reusite si per total, filmul e destul de entertaining daca il abordezi ca pe o comedie
nox13 pe 24 septembrie 2011 20:32
ce te joci cu fetele, Chelbos :))
Dar_kvampire pe 16 Februarie 2012 16:29
Super film a jucat exceptional Colin Farrell chiar meirita vazut parerea mea
Aliosha10 pe 22 Ianuarie 2012 00:43
foarte bun filmul...mai ales daca te uiti cu volumul sonor ridicat... i liked recomand cu caldura
Vorador pe 02 Ianuarie 2012 19:47
Return Of The Vampires
Fata de alte filme cu ''vampiri'' este destul de bun,eu nu m-am plictisit deloc la el.
claudiu-daniel-lugoj pe 23 Decembrie 2011 23:07
Filmul este bun, doar pacat ca nu e ceva mai serios.Mi se pare ca este si un pic de comedie in el,dar filmul este bun si efecte speciale pe masura filmului.Pacat totusi ca inbina si umorul cu horrorul,daca era ceva mai serios probabil ca dadeam inca o stea in plus.
intis pe 12 Decembrie 2011 14:10
Mi-a placut filmul! Surprinzator... ma asteptam sa fie destul de slab si prost realizat, dar a fost o surpriza placuta! Nu va asteptati nici sa radeti in hohote, nici sa va speriati cat sa cadeti de pe scaun - filmul iti aduce mai degraba clipe care iti trezesc un suras, personaje placute si destul de bine reliefate de a caror soarta devii interesat. Partea de horror este destul de "soft" - exact cat trebuia din punctul meu de vedere!
Sorin87 pe 27 Noiembrie 2011 20:09
Fright Night
filmul este reusit datorita efectelor reusite si povestii filmului, mi-a placut si il recomand pentru iubitorii de horror
Ready pe 02 Noiembrie 2011 16:30
Super tare filmul!!!
Cred ca este unul din cele mai bune filme ale anului!!

Fright Night – That’s a terrible vampire name, Jerry!
[Titlu in limba romana: Noapte de groaza]

CoolRank: 7/10

Regie: Craig Gillespie
An: 2011

Actori: Anton Yelchin, Colin Farrell, David Tennant
Genul: horror, comedie

Spre surprinderea mea, Fright Night este chiar cool. Nu pentru ca ar fi un film horror reusit sau pentru ca de multe ori starneste hohote de ras, nici macar pentru ca apare Colin Farrell care interpreteaza rolul unui vampir numit Jerry (seriously?), ci pentru ca mi-a fost dor sa vad un film in care vampirii sunt rai. Adica ... citeşte

marius93 pe 05 Septembrie 2011 11:01
Un film foarte bun care vine ca o gura de aer proaspat, dupa sub-productii gen Twilight care i-au facut pe acesti pradatori de ras. Colin Farrell interpreteaza foarte bine rolul vampirului de moda veche, plictisit, ce nu are scrupule si tot ceea ce vrea sa faca este sa-si potoleasca ''setea''. Neaparat de vazut !
lizzy4u pe 30 August 2011 14:59
3d
mi-a placut!te tine in suspans si efectele sunt putyine dar bunicele!
nota 8:D

mirko pe 27 Noiembrie 2011 18:49
Remake - Original 0-1
Sincer nu stiu cum sa incep sa desciu acest film. In primele 15 minute incepusem sa vad acelasi tipic al filmelor cu vampiri. Pe langa faptul ca filmul are o gramada de lipsuri: o groaza de clisee, un Colin Farrel atipic de prost (nu stiu ce a fost in capul producatorilor), o poveste parca prea stresanta si, ceea ce lipseste cu desavarsire.. elementele horror. Adica nu stiu cand am mai vazut un film care intradevar sa ma sperie si nu numai. Acest horror sa-i spunem a facut mai mult sa ma faca sa ma intreb daca intradevar se mai fac horror-uri de calitate in vremea noastra. Pe langa puzderia de sange care s-a afisat pe ecran, filmul nu aduce nimci nou sub soare. In concluzie, nu va asteptati la ceva spectaculos, iar celor care sunt fani ai seriei Twilight, o sa califice acest film ca un master-piece! Teribil.
axel_flavius pe 03 Septembrie 2011 09:13
Flavius
E k de vazut in lipsa de altceva, dar slabut oricum.
N.cristiana pe 25 August 2011 19:36
Mie mi-a placut ! Daca va plac filmele cu vampiri vi-l recomand sa-l vedeti in 3D.
george_mihai pe 23 August 2011 21:15
efectele sunt tari, insa povestea este la fel ca orice film cu vampiri, ii transforma pe ceilalti in vampiri si la sfarsit cand vampirul moare toti revin la normal, e un deja vu ....
sunt cateva momente comice...

warius pe 09 August 2011 12:16
fda
sa vedem cat de groaza e:))..poata ma speri:)))))...acum na......::) posibil...abia astept sa apara:):):))
motan19833 pe 21 Septembrie 2011 16:36
Pierdere de timp :( mai bine ma duceam sa alerg in parc era mai util.
CosminHorrorMaster pe 13 decembrie 2011 17:08
sau mai bine te sufocai
arkim pe 13 Septembrie 2011 20:37
naspa!
o porcarie de film! pierdere de timp si nervi..imi place Colin Farrell, dar nu stiu de ce a acceptat sa joace in mizeria asta! atata tam tam pt nimic!
bainca pe 27 Februarie 2018 13:42
nota 9 sunt fan
mi-a placut foarte mult filmul , bine recunosc ca sunt si fana filme cu vampiri de aia mi-a placut dar inafara de asta ideea in sine povestea , actiunea destul de alerta si actorii au fost chiar bune , cu toate ca este un remake si originalul nu l-am vazut asta chiar mi-a placut , nota 9 din partea mea
ValentinaV pe 31 Mai 2017 19:02
E un film bun de vazut cu prietenii care nu adora deloc filmele horror, ci mai degraba cele gen twilight. Desi in twilight , machiajul a fost excelent!
nelloti pe 20 Martie 2016 21:04
Nici cel mai bun, dar nici cel mai prost. Nu pierzi nimic daca-l vizionezi, si-atunci cand se va intampla sa-l intalnesti pe Colin intr-o seara, pe vreo alee, vei stii cum sa te feresti, sau nu, de el :)
oprismirela pe 18 Mai 2015 21:06
aproape bun
dar nu datorita prestatiei lui Colin Farrell sau, 'efectelor speciale' care au fost sub mediocre, ci datorita celorlalte prestatii care au urcat nota facand din acest film ceva de urmarit pentru fanii genului.
andystarx pe 03 Mai 2015 02:07
7/10
Nu am vazut originalu,dar acum m-a facut curios sa il urmaresc ! Oricum,nu este unul din filmele slabe de groaza,mi-a placut si a avut si ceva efecte intersante ,iar COllin Farrel joaca nemaipomenit !
MadalinaTrenchea pe 26 Iunie 2013 14:11
m-a plictisit. nu-l recomand nimanui, cautati alt film, sigur o sa fie mai bun decat acesta.
kakapiciu pe 11 Ianuarie 2013 04:04
Mi-a placut foarte mult. Nu toate filmele cu vampiri sunt bune in ultimul timp.
kamy99 pe 10 Ianuarie 2013 17:44
Fright Night
Mia plakut filmul,o comedie-horror interesanta.David Tennant in rolul lui Peter Vincent a fost pastila de ras a filmului =))))))))
georgiana_s pe 04 Ianuarie 2013 22:51
Filmul mi s-a parut ok. Il recomand.Recunosc ca m-am uitat la film doar din cauza lui Colin Farrell..
AndreBlack pe 03 Ianuarie 2013 18:16
Destul de bun filmul . Un film cu vampiri destul de bun . Merita vazut mai ales de cei pasionati de vampiri !
danutzz92 pe 18 Septembrie 2012 00:38
Un film bun despre vampiri cu actori talentati, merita vizionat.