Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 25 Aug 2004, 08:46   #1
Semaca
Veteran
 
Semaca
 
Join Date: Sep 2002
Location: Pamant, Calea Lactee
Posts: 194
Vama Veche - Stufstock

In ciuda a ceea ce declaram prin alte parti, se pare ca am sa ajung vara asta la mare, probabil ati ghicit din titlu unde si-n ce perioada.

Daca mai vine cineva, postati aici, poate ne vedem pe-acolo.
__________________
"It's not that I'm afraid to die. I just don't want to be there when it happens."

Woody Allen
Semaca is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Aug 2004, 19:23   #2
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
*ca fapt divers*
Anul trecut plaja din Vama era mai plina cu prezervative dekat cu scoici...PArca presimt ca in 9 luni poulatia romaniei o sa se dubleze ...Vama Veche nu mai e cea din povestirile batranilor...acu' am auzit ca cica e formatie musicala or smthing.
\pe mine criza de bani/timp ma impiedica sa ma aventurez prin stuff-arish anul asta...distractie placuta(si Dumnezeu cu mila )
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2004, 07:41   #3
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Vama veche a ajuns o "bomba" de statziune... no ofense ptr cei impatimitzi kre se duc akolo ... dar vorba lu' Rapty ... plin de prezervative, drogatzi, obositzi, adormitzi pe plaja ... sau drogatzi kre nu se mai pot mishca shi adorm pe plaja, mancarea este a draqului de scumpa iar strada principala este un transheu al mortii din al 2 lea razboi mondial.
Poate sunt eu nebun... dar ce anume v-ar placea akolo ? Serious now ... Wh00t ?
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2004, 08:46   #4
Semaca
Veteran
 
Semaca
 
Join Date: Sep 2002
Location: Pamant, Calea Lactee
Posts: 194
Originally Posted by raptor:
*ca fapt divers*
Anul trecut plaja din Vama era mai plina cu prezervative dekat cu scoici...PArca presimt ca in 9 luni poulatia romaniei o sa se dubleze

Daca anu' trecut era plina plaja cu prezervative, nu cumva populatia trebea sa se dubleze de-acu' trei luni? :?

Da! stiu ca s-a facut naspa, dar daca te refugiezi in zonele mai ferite (adica in extremitatile plajii), cum am facut dealtfel anul trecut, am auzit ca e inca bine.

De-aia ma si duc in septembrie, ca se cam duce valul de trenderi, si e mai liber... desi asta e discutabil, acu' cu concertu'. Oricum, am niste prieteni care au fost la-nceputul lui august, si mi-au zis ca e mai bine decat anul trecut.

Iar, Gaandalf, cei care dorm pe plaja, ametitii si obositii au fost acolo din cele mai vechi timpuri, si nu-s neaparat drogati. Asta nu-nseamna ca nu se exista si asemenea specimene, dar eu am fost anul trecut si nu as zice ca m-am simtit cine stie ce deranjat.

In concluzie, inca mai merg cu placere acolo, mai ales ca e singuru' loc unde se poate face plaja fara textile pe tine si nu se uita nimeni la tine ca la palmierii lui Spagaton.

Sper ca pe viitor sa am timpul si mijloacele necesare sa exploatez teritoriile dinspre Navodari, unde am auzit ca s-ar afla ceva zone de plaje similare cu ce era Vama acu' 10-12 ani!!
__________________
"It's not that I'm afraid to die. I just don't want to be there when it happens."

Woody Allen
Semaca is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2004, 09:55   #5
EgoN
Guru
 
EgoN
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 740
Originally Posted by Semaca:
Originally Posted by raptor:
*ca fapt divers*
Anul trecut plaja din Vama era mai plina cu prezervative dekat cu scoici...PArca presimt ca in 9 luni poulatia romaniei o sa se dubleze

Daca anu' trecut era plina plaja cu prezervative, nu cumva populatia trebea sa se dubleze de-acu' trei luni? :?


aici e un fel de logica inversa si nu ma prind eu? cobor acuma la magazin sa-i cer vanzatoarei prezervative de facut copii, va rog...
__________________
I smile and I sip my opium tea.
EgoN is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2004, 10:00   #6
Semaca
Veteran
 
Semaca
 
Join Date: Sep 2002
Location: Pamant, Calea Lactee
Posts: 194
Unele erau sparte datorita freneziei de la oamenii care este ......

Altii le mai termina.... altii nu mai gasesc la magazin.... etc.
__________________
"It's not that I'm afraid to die. I just don't want to be there when it happens."

Woody Allen
Semaca is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2004, 14:43   #7
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
*aveam eu un fel de logica la un moment dat dar s-a pierdut pe traseu ....e,lasa...noi sa fim sanatosi.
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Sep 2004, 11:54   #8
Floydman
Guru
 
Floydman
 
Join Date: Mar 2002
Posts: 842
bai cum se face ca la cat m-am plimbat eu prin vama , inclusiv pe plaja anu asta nu am vazut nici un prezervativ? folosit!

cat despre stuff...am facut greseala sa ma prinda pe acolo anu trecut. naspa. balamuc...mizerie...mdeah

dialog intre doi rockeri despre stuff:

-bai ai fost?
-da bah, am fost!
-si cum a fost?
-a fost misto! am dat din cap!
Floydman is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Sep 2004, 12:06   #9
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
Pentru noi restu` care nu avem cum sa ajungem la festivaluri de genu` asta, ramane televiziunea(romana) sa ne "ilumineze" cu concertele. Oricum, originala faza cu "stufstocku`". Iaca cin` s-a intors in randurile CineMagia, the one the f***in` only...Flooooooooooydman! Welcome back dude! :w00t:
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Sep 2004, 20:58   #10
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
Totusi este o mica mare problema..... Festivalul de la Stufstock...hm.. multa multa muzica rock...de ce nu Rockstok?.. in fine, e greu sa-i zici festival de muzica... asta nu e nimic... dar domnul dela TVR2 a incercat sa-l compare cu Sziget.... o nesimtire foarte foarte mare....zic eu... ce am observat ... eu este o liniaritate intre formatii, un nou concept care se numeste... rock romanesc adica new school generation care incearca sa se desparta de alde Iris, Celelalte cuvinte ...etc, dar care la randul lor, copiind trupele astea rockofone... sa ajunga la o penibilitate de concert..gen Coma sau EMIL... care scartie major... sunt prea dezamagit ca sa fiu cat de cat coerent... am sa revin
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Sep 2004, 15:01   #11
christi
Guru
 
christi
 
Join Date: Feb 2002
Location: route 66
Posts: 676
Send a message via Yahoo to christi
Multe din concerte au fost super. Pe linga ceea ce ma asteptam sa ma impresioneze - adica VDV, Firma, Luna Amara sau Coma -- a aparut o trupa pe care o stiam, dar nu o mai vazusem niciodata live: Kumm. Au fost grozavi. Le pot da lectii multor alte trupe. Cit despre Cargo si Iris... trupele astea nu mai traiesc decit din amintiri. Yukk.
__________________
We are accidents waiting to happen...
christi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Sep 2004, 16:45   #12
Floydman
Guru
 
Floydman
 
Join Date: Mar 2002
Posts: 842
I like Travka. Trupa, nu traducerea cuvantului reusesc respectiv in romana!
Floydman is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Sep 2004, 19:45   #13
KORBEN
Guru
 
KORBEN
 
Join Date: Nov 2003
Location: deeper underground
Posts: 1,428
vama veche nu este deloc o chestie deranjanta, e un sat/statiune care sta la locul lui si daca nu ar fi dementa asta publicistica a cel or de la b24fun si academcatavencu nici nu ai auzi de ea

iritanti pana peste limitele bunului simt sunt vamaiotii si adoratorii lor prin texte publicate care vorbesc despre cat de misto e sa te trezesti si sa te anturezi pana in primu jaf de terasa printre corpuri imputite si adormite/comatoase ca sa poti sa bei un lichid cu pretentii de cafea
free your mind da cu limtarea de a nu accepta ca un loc insalubru sa fie prezentat drept centrul inteligentei si epicentrul "coolului" bastinas
__________________
If I was not me, I would hate me too
Just like you do
I don't need to need you
Tell me what to do, tell me what to say
KORBEN is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2004, 09:21   #14
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Am vb cu cei care au fost prezentzi din pura curiozitate la "Boschetzi Stock" shi au zis k adunatura de pletoshi nespalatzi care dadeau din cap de parca era concert Iron Maiden ... pe ici pe colo plaja fiind presarata cu oameni normali , admiratori din umbra cu aparate foto digitale shi camere de filmat venitzi shi ei la randul lor sa "dea din cap" la orice trupa care canta k pana la urma toate trupele convocate vezi tu domne' sunt cele mai tari.
Vama veche a fost este shi dupa StufStock mai mult ca sigur va fi ultima bomba a statziunilor, o camasha patata cu sos de pizza a turismului romanesc.

Ducetzi-va fratzilor ...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Sep 2004, 10:13   #15
Semaca
Veteran
 
Semaca
 
Join Date: Sep 2002
Location: Pamant, Calea Lactee
Posts: 194
Bre, tare rau imi pare ca am deschis subiectu' asta, ca acu' toti v-ati luat de Vama, da' daca tot am facut greseala, sa le zic pana la capat.

Eu am mers mai mult pentru folk acolo, asa ca am fost la scena de la Club A, unde a fost destul de OK. Mi-au placut cei de la Fara Zahar, Tavitian si Mihai Iordache. M-a dezamagit Ada Milea, care a venit cu aceleasi lucruri de anul trecut. Din pacate in prima seara n-am ajuns la rock deloc.

Apoi in seara a doua muzica medievala a celor de la Imago Mundi si Chilian care a fost OK, din pacate n-am ajuns sa vad Tapinarii, care se auzeau destul de bine de departe, de unde eram eu. Apoi la scena de rock am vazut Nightloosers, care nu canta rock de fapt ci au cantat un fel de jazz folcloric, deosebit de tot ce-am auzit eu pana acum.

Iar la Cargo mi-a placut ca stiu sa faca spectacol, sa interactioneze cu specatatorii. N-as putea zice ca sunt fan, dar ideea la un concert este interactiunea dintre cei din sala si cei de pe scena. Mi s-a parut, desi s-ar putea sa ma insel, ca multi s-au urcat pe scena, si-au facut numaru' si s-au carat. N-au zis macar buna-seara, inainte de a incepe sa produca diverse zgomote, mai mult sau mai [utin comestibile pentru mine. Nu prea le-a pasat de cei din fata lor, desi publicul a fost probabil mult mai numeros decat la multe alte concerte de-ale lor.

Atmosfera a fost de-aiurea. Cand am ajuns eu miercuri era OK, valul trenderilor se dusese, ramasesera numai "aia vechi". Din aproximativ aceleasi motive expuse de korben mai sus evit termenul "vamaiot" care a ajuns departe de ceea ce era initial.

Apoi au inceput sa vina la concert. Erau cam trei categorii:
- pustani care se vroiau dezinvolti, dar pentru care ideea lor de libertate era eliberarea de bun-simt,
- oamenii care venisera acolo ca sa fie vazuti si sa vada (pe altii, nu concertul) si care se vor duce acasa cu texte de genu, "N-ai fost acolo!!! Mama ce-ai pierdut!"
- oamenii care au venit sa vada cateva formatii care le plac, si pe care cu greu le-ar mai fi prins in acelasi loc.

Din pacate ultima categorie se pierdea printre primele doua. Noroc, ca a venit si ziua de luni, cand Vama a ramas pustie si linistita, cum era pe vremuri. Din pacate si mult mai murdara!!

A, da! Si de marti au inceput in Club A reluarile de la TIFF, din pacate in conditii execrabile, asa ca dupa ce-am vazut juma' de ora din documentaru' despre HAM, m-am dat batut!!

Si cu asta gata, ca citind ce scrieti voi incep sa ma-ntreb daca nu cumva imi place acolo mai mult din cauza a ceea ce a fost, decat a ceea ce este!!
__________________
"It's not that I'm afraid to die. I just don't want to be there when it happens."

Woody Allen
Semaca is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:35.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells