Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 06 Dec 2004, 00:02   #101
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Originally Posted by europe_east:
Ricutza, lasa-ma te rog sa explic ce s-a intamplat, ca sa nu ziceti cu totii aici ca sunt nerezonabila. Un mesaj al meu a fost sters fara nici o explicatie, absolut nimeni nu a explicat nimic. La cate divagatii s-au facut pe aici, de ce este numai mesajul meu sters? Si mesajul meu era doar un mesaj scurt si in care ziceam ca exprimarea cu "dobitoci" e pur si simplu aiurea. Am venit aici sa vorbesc despre filme. Nu cred ca am vorbit despre altceva. Daca insa va uitati chiar acum la Clasic, la subiectul "subtitlu" sunt inca nenumarate mesaje care bat campii, incluzandu-l pe cel al moderatorului.

Si inca o remarca: Ambra Blu a devenit moderator chiar a doua zi dupa aceasta discutie (coincidenta?) la o sectiune despre care a vorbit cat a putut de rau tot timpul. Vezi subiecte precum Bergman, etc. Mie nu mi se pare ok, dar in fine, se pare ca el are respectul vostru, si probabil pe buna dreptate. Pe de alta parte consider ca un moderator drastic ar trebui sa explice pe undeva regulile pe care le aplica, asa ca sa stim si noi. Asta-i tot. Aceasta pagina este intr-adevar deprimanta prin ce contine si imi pare rau ca am fost cea care s-o incep.


intr-adevar n-am fost aici cand s-a intamplat incidentul cu pricina deci nu am foarte multe detalii...
stiu ca AB poate parea drastic, dar in momentul asta lucrurile pe forum au scapat mult de sub control...a fost aiurea ca a inceput cu tine (mai ales ca eu cred ca trebuia sa inceapa cu el), pe de alta parte insa, asta e mai putin important...conteaza cum se vor desfasura discutiile de acum incolo...iar daca tu o sa raspunzi la subiect, nu o sa-ti stearga nimeni nici un mesaj...asta ti-o garantez eu!
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Dec 2004, 00:51   #102
Mala Portugal
Guru
 
Mala Portugal
 
Join Date: Nov 2003
Location: Vanity Case
Posts: 1,445
europe_east fata are 'un punct' . Asculta sfatul ricutzei - spaima constitutiei
__________________
"Someone has to kick the Mickey Mouse out of our heads"
Mala Portugal is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Dec 2004, 01:10   #103
europe_east
Guru
 
europe_east
 
Join Date: Oct 2004
Location: N of Sierra Madre
Posts: 1,012
Multumesc de raspunsuri, sa stiti ca apreciez. Si apreciez si faptul ca cineva isi ia si niste raspunderi pe aici. Ok, am sa 'iau' sfaturile astea. Si fac eu si ceaiul.
europe_east is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Dec 2004, 08:33   #104
cherryblossom
Guru
 
cherryblossom
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 772
europe_east si ricutza sunteti copile... ca mai dispare un mesaj, doua care nu au legatura cu subiectul mai inteleg, dar sa dispara un topic intreg chiar nu inteleg... ma refer la topicul despre Rainer Werner Fassbinder, a stat o vreme la iconoclast, apoi la clasic, dar acum nu-l mai vad pe nicaieri... AB are ceva de zis? i-a scapat mana pe delete din greseala? sau "din greseala"?
__________________
cherryblossom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Dec 2004, 10:11   #105
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by cherryblossom:
topicul despre Rainer Werner Fassbinder, a stat o vreme la iconoclast, apoi la clasic, dar acum nu-l mai vad pe nicaieri... AB are ceva de zis? i-a scapat mana pe delete din greseala? sau "din greseala"?

Nu, cu intentie.
PS: Ricutza, nu mai baga mina in foc ca nu mai sterg eu topicuri. Nu de alta, dar simt ca vorbesti in numele meu, iar vocile noastre nu seamana defel.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Dec 2004, 10:17   #106
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by europe_east:
Pe de alta parte consider ca un moderator drastic ar trebui sa explice pe undeva regulile pe care le aplica, asa ca sa stim si noi. Asta-i tot.

Sint explicate cit de clar se poate printr-un sticky la fiecare sectiune moderata de mine. Mai pe litere de atit nu pot sa v-o spun. Insa cutia mea cu pm-uri va sta la dispozitie pentru reclamatii si lacrimatii, mai ales ca o voce ma intreba mai devreme de ce a disparut nu stiu ce topic. Sfat gratuit in legatura cu democratia participativa: daca va uniti vocile intr-o galerie - gen "(Privitorii in) Alb-Negru", poate si reusiti sa miscati ceva.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Dec 2004, 13:32   #107
cherryblossom
Guru
 
cherryblossom
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 772
Originally Posted by Ambra Blu:
... AB are ceva de zis? i-a scapat mana pe delete din greseala? sau "din greseala"?

Nu, cu intentie. [/quote]

pai spune care a fost intentia, ca sa pricep si eu... si nu era nici reclamatie, nici lacrimatie, era pur si simplu o intrebare la care poti sa raspunzi sau nu, aproape ca nu conteaza...

PS: si nu ne mai invita la pm, ca nu e cazul...
__________________
cherryblossom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Dec 2004, 13:46   #108
ogto
Gandhi's Big Gun
 
ogto
 
Join Date: Feb 2004
Location: oslo?
Posts: 1,371
Originally Posted by Mala Portugal:
Originally Posted by ogto:
Nu, eu zic ca e urina... prea mult se pisa lumea pe forumu asta si cam pute.
Eu cred ca forumurile n-au miros

Mda, ma rog. Nu e miros, e atmosfera care sugereaza creierului mirosul de urina. Cert e ca ceva nu miroase bine... :sleep:
__________________
wack your head against the keyboard NOW for tomorrow's winning lottery numbers
ogto is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Dec 2004, 14:58   #109
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Originally Posted by Ambra Blu:
Originally Posted by europe_east:
Pe de alta parte consider ca un moderator drastic ar trebui sa explice pe undeva regulile pe care le aplica, asa ca sa stim si noi. Asta-i tot.

Sfat gratuit in legatura cu democratia participativa: daca va uniti vocile intr-o galerie - gen "(Privitorii in) Alb-Negru", poate si reusiti sa miscati ceva.


wtf , cam are dreptate ....
nume is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Dec 2004, 16:52   #110
europe_east
Guru
 
europe_east
 
Join Date: Oct 2004
Location: N of Sierra Madre
Posts: 1,012
Originally Posted by Ambra Blu:
Originally Posted by europe_east:
Pe de alta parte consider ca un moderator drastic ar trebui sa explice pe undeva regulile pe care le aplica, asa ca sa stim si noi. Asta-i tot.

Sint explicate cit de clar se poate printr-un sticky la fiecare sectiune moderata de mine. Mai pe litere de atit nu pot sa v-o spun. Insa cutia mea cu pm-uri va sta la dispozitie pentru reclamatii si lacrimatii, mai ales ca o voce ma intreba mai devreme de ce a disparut nu stiu ce topic.

Regulile astea au aparut acolo abia (mult) dupa ce mesajul meu a fost sters. Am trimis un pm lui Emanuel in aceeasi zi. No answer whatsoever. Mesajele tale in care ne spuneai: sa se faca o data sectiunea aia de ca*** (la care acum esti moderator) au fost sterse? Cred ca ar trebui. Cineva a obiectat si la subtitlul sectiunii de Clasic. Vreun raspuns? "Cine va plescai.... va iesi din sala in ordina numerelor de pe tricou". Cum ziceam, probabil lumea aici te stie bine si de-asta te respecta, dar cum sa zic, mie genul asta de limbaj mi se pare, in context, agresiv si batjocoritor si am probleme cu ideea de a trimite pm-uri cuiva care ma insulta.
europe_east is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Dec 2004, 23:29   #111
KORBEN
Guru
 
KORBEN
 
Join Date: Nov 2003
Location: deeper underground
Posts: 1,428
indeed
__________________
If I was not me, I would hate me too
Just like you do
I don't need to need you
Tell me what to do, tell me what to say
KORBEN is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Dec 2004, 21:12   #112
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by europe_east:
Cum ziceam, probabil lumea aici te stie bine si de-asta te respecta, dar cum sa zic, mie genul asta de limbaj mi se pare, in context, agresiv si batjocoritor si am probleme cu ideea de a trimite pm-uri cuiva care ma insulta.

Daca gindeati in 24 fps, va dadeati seama ca invitatia mea de a-mi scrie pm-uri era ironica. Si nu inteleg ce atita galagie cu sectiunile: v-am zis clar ca ramine cum am stabilit. Nu va mai fringeti miinile, ca mie mi se rupe pula.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Dec 2004, 22:22   #113
Mala Portugal
Guru
 
Mala Portugal
 
Join Date: Nov 2003
Location: Vanity Case
Posts: 1,445
Si mie mi se rupe doar ca la mine e mai putin stanjenitor :?
__________________
"Someone has to kick the Mickey Mouse out of our heads"
Mala Portugal is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Dec 2004, 22:45   #114
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Nu inteleg.
Apa, ce?
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Dec 2004, 00:00   #115
Mala Portugal
Guru
 
Mala Portugal
 
Join Date: Nov 2003
Location: Vanity Case
Posts: 1,445
Neu , apa e inchisa
__________________
"Someone has to kick the Mickey Mouse out of our heads"
Mala Portugal is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Dec 2004, 00:08   #116
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Whatever.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Dec 2004, 13:41   #117
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Eu cred ca Ambra Blu a abordat o politica Cheala adica de genul (cum a spus chiar CHELOO INSUSI ): "toti cei care o ard aiurea pe forum dispar. imi rezerv dreptul sa sterg orice subiect deplasat sau nefondat. nu vreau sa vad nici subiecte care lovesc in alte trupe de rap iar daca dati muie cuiva tre sa existe o motivatie reala. numai bine"
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Dec 2004, 21:23   #118
KORBEN
Guru
 
KORBEN
 
Join Date: Nov 2003
Location: deeper underground
Posts: 1,428
de obieci auzi "numai (de) bine" doar in sistemele inchise si totalitare
acolo unde opozitia si pluralismul parerilor nici nu sunt in vreun dictionar
__________________
If I was not me, I would hate me too
Just like you do
I don't need to need you
Tell me what to do, tell me what to say
KORBEN is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:19.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells