Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 06 May 2005, 12:48   #1
nony
Novice
 
nony
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 10
Pink Flamingos (?)

Am vazut Pink Flamingos acu' vreo 6-7 luni. L-am luat incercand si "altceva", asa cum parea mica cronicuta de pe imdb (in care nu prea am eu mare incredere) sa zica. Varianta era o DVDRIP si, la sfarsit, avea unele comentarii, ba Waters, ba unii spectatori, ba chiar si vreo cateva scene sterse. Cica se vrea "an exercise in bad (no poor cum iar vad ca apare pe imdb) taste". Nu m-a socat prea tare desi e singurul film de gen pe care l-am vazut.
Asa e, mult muuuuuuult bad taste pe alocuri (scena cu "dansul" tipului gol e clar in directia asta, samd.), dar in el e ingropata, parerea mea, si o ironie foarte puternica. Si, din cand in cand, chiar foarte foarte amuzant. La inceput nu am fost atat de sigur ca vreau sa-l vad pana la capat, da' nu stiu de ce mi s-a parut ca seamana cu "Vanity Fair" (cartea). Impresia lasata a fost una chiar bunicica, dar...a fost numai a mea (nu prea am cu cine vorbi despre multe filme...and that's why i lack a lot ).
Na, is curios, l-ati vazut? Vi s-a parut ok? Ce filme mai sunt asa? etc.

pies: am dat un search inainte sa deshid topicu' da' n-am gasit nimic concludent. Daca e, bagati un link sa ma luminez si io.
__________________
woody allen, leonard zelig: "Please, I have to go now. I'm a professor and I teach a class in masturbation. If I don't get there on time they'll start without me."
nony is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2005, 15:40   #2
radu83
Veteran
 
radu83
 
Join Date: Oct 2004
Location: Pe undeva prin Regie
Posts: 231
dupa cum sunt sigur ca ai observat, nu e un film recomandat tuturor...

Pana la urma, daca se trece peste prejudecati, iese un film care poate fi considerat interesant. Se exagereaza in anumite scene, dar daca il luam doar ca pe "an exercise in bad taste", merge...
__________________
Radu.
radu83 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2005, 18:54   #3
keyzer soze
Guru
 
keyzer soze
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 808
Da. O porcarie. De genul hai sa ma cac intr-o cutie si sa o expun intr-o gelerie de arta, sa se mire prostii.
__________________
'To beyond or not to be'
Volume
keyzer soze is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:35.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells