Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 11 Apr 2003, 08:16   #21
blitz43
Guru
 
blitz43
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti, 22 Acacia Avenue
Posts: 747
Sal'!
"Everyone says I love you" e super la capitolul cântat. Din câte am inteles eu, doar Drew Barrymore a fost dublata. Cât despre Edward Norton, e adevarat de tot. No more comments!
PAREREA MEA!
blitz43 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Apr 2003, 21:29   #22
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Ed Norton e tare pe toat planurile in "Keeping the Faith" (dar parca scartaie la regie).

Parca Barbra Sterisand canta bine... Si Liza Minelli... Si Al Pacino in "Scent of a Woman"... :lol:
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Apr 2003, 22:49   #23
Hell_Girl
Veteran
 
Hell_Girl
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 225
Ed Norton canta si live. Am vazut ca joaca acum intr-o piesa in care si canta.
Hell_Girl is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Apr 2003, 10:11   #24
Luke_Dorian
Senior
 
Luke_Dorian
 
Join Date: Mar 2003
Location: Bucuresti
Posts: 86
Send a message via ICQ to Luke_Dorian
Mie mi-a placut cum a cantat Jim Carrey in Cable Guy la petrcerea cu karaoke.Melodia se numea Somebody to love parca.
__________________
i'm the invisible man.
Luke_Dorian is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Aug 2006, 21:51   #25
lestatika_29
Veteran
 
lestatika_29
 
Join Date: Feb 2006
Location: not here anymore
Posts: 239
joaquin phoenix si reese witherspoon in walk the line...
simpaticutz e si hetah ledger in 10 things i hate about u.
anybody know, jamie foxx chiar canta in ray? stiu k el canta la pian, plus k are si niste albume scoase... dar i dunno
__________________
Farewell is sometimes hello forever
Lady L
lestatika_29 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Aug 2006, 09:13   #26
qwerty
Guru
 
qwerty
 
Join Date: Jan 2006
Location: Baia Mare
Posts: 623
Send a message via ICQ to qwerty Send a message via Yahoo to qwerty
Mie mi-a placut Nicole Kidman in Moulin Rouge.
Joaquin Phoenix si Reese Witherspoon in Walk the Line.Un rol cu totul diferit cu ce a jucat pana acum Resse.Nu sunt un fan al ei dar premiul Oscar primit pentru acest rol e meritat.
__________________
Prefer sa mor linistit in somn ca si bunicul meu, decat sa mor in urlete si teroare ca si pasagerii lui.
qwerty is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jan 2007, 20:17   #27
Zettta
Novice
 
Zettta
 
Join Date: Jan 2007
Location: Sibiu
Posts: 8
Send a message via Yahoo to Zettta
sensation

Barbra Streisand!
A regizat 3 filme si a jucat in 17 si pe langa toate astea are 60 de albume inregistrate. E femeia cu cele mai multe vanzari de discuri in America. Unii o considera chiar cea mai buna voce a Americii. Asta da Sensation
__________________
I have opinions nobody has to agree
Zettta is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jan 2007, 21:25   #28
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
1. Va mai amintiti de Prince of Egypt si celebra melodie When You Believe a lui Houston & Carey? Ei bine, aceasta melodie a fost realizata numai pentru promovarea filmului, pentru ca pe coloana sonora acelasi cantec este interpretat de Michelle Pfeiffer si Sally Dworsky. Pe bune, suna mult mult mult mai misto! Ca sa nu mai zic ca Pfeiffer a fost multa vreme in carti pentru rolul principal din Evita, pe care i l-a suflat ulterior Madonna.

2. Nu as fi chiar asa de dur cu calitatile actoricesti ale Madonnei A avut si roluri ok, iar in Evita canta excelent. Si ca tot suntem aici, ar fi de amintit Antonio Banderas, care n-a facut mare lucru cu vocea in filmul in Alan Parker, dar nu cred ca e cineva care sa nu fi auzit si placut Morena de mi corazon din Desperado. Si automat imi vine in minte Victoria Abril si Sin noticias de Dios...
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jan 2007, 22:37   #29
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Volver cantat-ma rog, mimat de Penelope; navalitoar, tulburatoar, vibrant.
Volver
con la frente marchita
las nieves del tiempo
platearon mi sien.
Sentir
que es un soplo la vida
que veinte anos no es nada
que febril la mirada
errante en las sombras
te busca y te nombra.

In film Volver este dublat de Estrella Morenta:
http://www.clubcultura.com/clubcine/...nopsis_eng.htm
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jan 2007, 21:11   #30
Liou
Guru
 
Liou
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 312
Am asculat piesa de mai sus pana mi s-au incalzit castile pe urechi. Era sa uit de mine..misto! merci.

Marilyn Monroe – cu celebrul “Happy birthday” ce avea sa devina unul dintre cele mai cunoscute refrene din lume..”Happy birthday to you/ Happy birthday to you/ Happy Birthday Mr. President/Happy birthday to you”…sau daca vreti un alt final(mai sexy) Poo Poo Pee Doo Mr. President, Poo Poo Pee Doo, Doo Doo. Monroe a cantat si in “Some like it hot”, in rolul(manusa) facut alaturi de Jack Lemmon si Tony Curtis (din pacate nu-mi aduc aminte piesele). Cred ca toate piesele ei sunt reunite intr-un album "Gentlemen prefer blondes". not sure.

Catherine Deneuve – in Je vous aime (1980) si Dancer in the Dark (alaturi de Bjork). Pe Bjork nu o mentionez ca e mai mult cantareata-actrita(inca) si nu ma incadrez in topic…Daca topicul ar permite ar fi foarte multi cantereti-actori de mentionat.

Jeanne Moreau – a cantat piesa La tourbillon de la vie in "Jules et Jim" al lui Truffaut; am postat la un moment dat versurile melodiei la topicul dedicat filmului.

Alain Delon a cantat in duet cu Dalida superba piesa Parole, parole :love: Asocierea asta ma duce cu gandul la cele doua duete ale noastre, as zice amandoua cu o clasa mult sub Delon/Dalida, si anume Caramitru/Loredana Groza – cu piesa Iubite, buna seara(parca) si Iordache/Sanda Ladosi – cu piesa nu mai stiu cum…

Jean Gabin - care si-a inceput cariera cantand sansonete in music-hall-uri, in stilul lui Maurice Chevalier; filme unde a cantat: Coer de lilas(r. Anatole Litvak), Pepe le Moko(r. Julien Duvivier). Coloana sonora din "Attention Bandits!"(r. Claude Lelouch) a cuprins si una din piesele cantate de el, "Maintenant je sais" :love:

Stiu ca a cantat si Fernandel (cu care Gabin a fost bun prieten) dar habar n-am in ce filme sau cum se numesc piesele....poate imi spune cineva.

Ca sa raman tot in "sfera" Gabin, Marlene Dietrich care a fost amanta lui in anii 40, a cantat pentru nemti in al 2 WW, piesa ei cea mai cunoscuta fiind Lili Marlene, cu care s-a si identificat dupa aceea. Cred ca si albumul ei se numeste tot Lili Marlene (eu il am si fac schimb cu cei care schimba un album de-al lui Jean Gabin).

Julie Andrews –in Sunetul muzicii (Supercalifragilisticblablabla…….) si in Mary Poppins. Poate si in altele ?, dar nu stiu eu.

Mae West – stiu ca a cantat, dar nu stiu nume de piese, filme, albume, rien…Voi? La fel Judy Garland, Shirley Mc Laine…

Julie Delpy i-a cantat (la chitara) un cantecel tare dragutz lui Ethan Wawke in “Before Sunset”. Foarte romantic. Il are cineva? Oare i-o fi cantat si in Before Sunrise? (ca pe asta recunosc ca, din pacate, nu l-am vazut …)

Si inchei cu doi mari actori romani care s-au apucat de cantat "Cantece de petrecere" relativ de curand : Gheorghe Dinica si Stefan Iordache. In super trio cu Nelu Ploiesteanu. Cine-a pus carciuma-n drum, ala n-a fost om nebun :w00t: (le am si pe astea si le schimb pe Mae West :w00t: :w00t: )
Liou is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jan 2007, 22:02   #31
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
Originally Posted by Liou:
Julie Delpy i-a cantat (la chitara) un cantecel tare dragutz lui Ethan Wawke in “Before Sunset”. Foarte romantic. Il are cineva? Oare i-o fi cantat si in Before Sunrise? (ca pe asta recunosc ca, din pacate, nu l-am vazut :(( …)
e Hawke toatã ziua. de fapt are trei melodii în Before Sunset (pe lîngã Waltz se mai adaugã cea de la început ºi cea de pe genericul de final). Am eu atît soundtrackul complet Before Sunset+Sunrise, cît ºi albumul complet de 12 melodii al lui Julie Delpy care include melodiile din film. Nu, în Sunrise nu i-a cîntat.
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jan 2007, 22:32   #32
Liou
Guru
 
Liou
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 312
Ah, of course ca e cu H! Scuze, graba..
Misto, chiar n-am stiut ca Julie Delpy are si album... ma gandeam ca e o scena in film si atat. Paai, as vrea si eu albumul
Liou is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jan 2007, 15:26   #33
Liou
Guru
 
Liou
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 312
mi l-am descarcat de pe net
Liou is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jan 2007, 12:21   #34
Luke_Dorian
Senior
 
Luke_Dorian
 
Join Date: Mar 2003
Location: Bucuresti
Posts: 86
Send a message via ICQ to Luke_Dorian
din cate imi aduc aminte Val Kilmer a cantat toate melodiile din productia lui Oliver Stone oors.
__________________
i'm the invisible man.
Luke_Dorian is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:58.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells