Go Back   Cinemagia Forum > S.F.ilm: dincolo de realitate

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 23 Jul 2004, 14:38   #1
calinul
Junior
 
calinul
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 32
Send a message via MSN to calinul Send a message via Yahoo to calinul
Around the World in 80 Days (2004)

Around the World in 80 Days

Iata un film bun. Este o viziune noua a cartii lui Jules Verne. Este foarte bine realizat si transpus pe marele ecran. Este o aventura si o comedie pe cinste, avandu-i in prim plan pe Jackie Chan si Steve Coogan. L-am adaugat in categoria celor mai bune filme pe care le-am vazut anul acesta.
Cine mai credea ca in ziua de azi se pot face astfel de filme? NU, nu este un remake al filmului cu acelasi nume din 1956 si nici al filmului din 1989. Logic ca ideea este preluata din roman, insa filmul este ceva unic si original! Ideea este foarte bine dezvoltata si din acest motiv filmul este un succes. Ma face sa cred ca romanul lui Jules Verne arata mult mai bine daca era practic acest "scenariu" al filmului "Around the World in 80 Days". Foarte amuzant si foarte energic.

Poate fi (este) considerat a doua lovitura mare de tot a regizorului Frank Corraci, dupa celebrul "The Waterboy" din 1998. Are tot dreptul sa fie. Am urmarit cu placere cele 2 ore de film impresionante. Si cand l-am vazut si pe Arnold Schwarzenegger in postura de print am ras cu lacrimi. Si veti rade si voi pentru ca 80% din distractie va este asigurata de Jackie Chan.

Concluzia: "Around the World in 80 Days" este un film frumos. Este un film pe care eu nu-l voi uita mult timp. Cu siguranta am sa-l revad cu prima ocazie. Il recomand tuturor!


4.5/5
calinul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:26.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells