Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Bursa

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 03 Feb 2005, 23:52   #141
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Originally Posted by herbert:
ti-am tolerat/neglijat marlaniile jegoase "marca Romania mare", cum observa corect Ambra Blu
Vad ca semeni cu micul tau adulator. Aceeasi lipsa de respect de sine, aceeasi umilinta dusa la extremele penibilului. Baaaa asta iti ia familia in p*** si tu ce faci ? Continui s-o sugi. Prostanacule, marcule .... :lol:

Mi se rupe p*** de tine si de als, esti un batran trist, barbosul netului. Voi doi reprezentati ce urasc mai mult in lumea asta. Din urma vine tare ala micu', care promite mult.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=8gqeK...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JnX_5...eature=related
nume is offline   sendpm.gif
Old 03 Feb 2005, 23:53   #142
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Exista un IP pentru Gabrea, exista perioade (ca la ciclul menstrual, ai inteles, tataie?) de plecari in Germania, exista o carte de cacat publicata si, bineinteles, exista acest nickname - herbert, care crede ca aliindu-se cu un mediocru precum KORBEN o sa faca cacatul praf. Doua curve pe care mor de nerabdare sa le vad in viu.
PS: Gabreo, riposteaza si tu cit mai poti, dar fa-o la vedere, nu ascuns. Nu de alta, dar s-ar putea lasa cu ban-uri.
Ambra Blu is offline   sendpm.gif
Old 04 Feb 2005, 00:00   #143
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Originally Posted by herbert:
ce, esti mormoloc sau bolnav?
Sunt bolnav de penis sculat, simt nevoia sa mi-l exersez pe retinele voastre. Intra dracu' pe fata pe forum, esti barbat, ai 60 de ani.
Gay? Astia sufera de angoase.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=8gqeK...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JnX_5...eature=related
nume is offline   sendpm.gif
Old 04 Feb 2005, 00:21   #144
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
Originally Posted by Ambra Blu:
Exista un IP pentru Gabrea, exista perioade (ca la ciclul menstrual, ai inteles, tataie?) de plecari in Germania, exista o carte de c**** publicata si, bineinteles, exista acest nickname - herbert, care crede ca aliindu-se cu un mediocru precum KORBEN o sa faca cacatul praf. Doua curve pe care mor de nerabdare sa le vad in viu.
PS: Gabreo, riposteaza si tu cit mai poti, dar fa-o la vedere, nu ascuns. Nu de alta, dar s-ar putea lasa cu ban-uri.

Mai AB, tii tu neaparat sa fii antipatic, dar nu ma obliga sa cred ca esti si prost, pt ca m-ai convins pana acum ca nu esti (iata, mi-a scapat un com-pliment).
ESTI IN EROARE! MARE EROARE!
pot sa pariez cu tine pe ce suma vrei tu (si eu sunt un om de cuvant, intreba-i pe cei carora le-am oferit carti) si vei pierde.

nu m-am aliat cu KORBEN, pt ca suntem incompatibili. vezi scandalurile pe care le-am avut cu susnumitul ( nu pot sa ma aliez cu un antiamerican!). uneori, cand KORBEN nu se grabeste, formuleaza si lucruri valabile, are observatii demne de luat in seama. nu e un "mediocru", stii foarte bine acest lucru.

nu ti-as recomanda - pt binele tau - sa ma intalnesti acum. poate mai incolo, cand imi trece. ai rabdare, eu sunt si am o memorie buna.
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   sendpm.gif
Old 04 Feb 2005, 00:25   #145
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Imi prezint scuzele pentru acest reply suav si drägälas... In timp ce eu îl scremeam offline, aicea spiritele se încingea radicalamente... Acuma nu-l mai schimb, îl pun asa cum e. Incä o datä, iertäciune boieri dumneavoasträ, pentru limbagiul si mentalitéul meu de mironositä, care nu cadreazä...
(Apropo, totusi: acum am rezerve pentru chestia cu "cavalerul" si "turnirul", din întâiul paragraf... S-a-ntâmplatärä lucruri între timp...)

Originally Posted by Alex Leo Serban:

wow: you've made my day!
da sa stii ca am mai fost personaj literar (la cartarescu): numai el si cu mine stim chestia asta...

oricum, nu ma deranjeaza DELOC: am ajuns de mult la concluzia ca sint - din pacate - mult mai interesant decit ceea ce spun sau fac & am invatat sa traiesc cu handicapul asta; ba chiar sa-l speculez

oricum - & apropo de infantilismul meu jucat/afisat -, e semnificativ ca ai folosit cuvintul "lopeti": chiar ma gindeam ca m-am jucat - pina acum - cu galeata & lopata pe forumul asta (acum m-am plictisit...). and guess what: "galeata" era marx, "lopata" era nume :lol:


"Dar e absolut încântätor! Absolut interesant si-ncântätor!", cum fonfäia irezistibil Dan Condurache ca Woland, în 1981 la Mic, când a pus Cätälina Buzoianu "Maestrul si Margareta".
Nu poate decât sä mä surprindä absolut încântätor aceastä ridicare de mänusä adecvatä unui cavaler provocat de altul la turnir. S-ar putea sä se profileze în sfârsit aici un duel mai interesant decât interminabilele porcäieli reciproce - care, nu zic, au pitorescul lor, dar când întrec (si din päcate au fäcut-o cam de foarte multicel!) o anumitä limitä, încep sä-ti ridice semne de întrebare în cap si privirea spre susul paginii, sä vezi dacä te afli într-adevär în Cinemagia sau în Cinemahalagia. Sper din toatä inima ca distengatul meu adversar sä fie sincer în exultanta-i trepidatie, pentru cä sunt un Pitbull adevärat, ceea ce înseamnä cä, desi lupt redutabil si necrutätor, nu port urä si desconsideratie la adresa partenerului. Apropo, pitbullul, în ferocitatea lui, nu e niciodatä cu adevärat "räu". Este, poate, câinele cu cel mai dezvoltat simt al onoarei si al demnitätii. Se luptä cu pläcere, într-un veritabil spirit "sportiv", s-ar putea spune. Nu-si uräste adversarul si nici nu suferä cu adevärat când el însusi e învins si chiar ucis - pentru el, duelul e chiar o formä paradoxalä de prietenie, manifestatä agresiv. (În sensul ästa, am avea multe de învätat de la el - si de fapt, de circa sapte ani de când le am pe ale mele douä exemplare, asta si fac, altfel n-as fi devenit la rându-mi Pitbull.) Desigur, fiind cel mai combativ câine, cel mai puternic si cel mai înzestrat fizic si psihic pentru luptä, efectele sunt devastatoare cum le stim.
În ce mä priveste, precum începeam sä vä spui, sunt genul care nu voieste moartea päcätosului, ci îndreptarea lui - sau, când o asemenea näzuintä se vädeste utopicä a fi, mäcar darea cuvenitei replici. Impostura mä revoltä nu atât prin reprezentantii ei, ci prin reactiile acelora din jur care o acrediteazä (motiv pentru care, de exemplu, sunt si atât înversunat împotriva lui Pintilie: l-as fi admirat sincer, în toate incontestabilele lui calitäti artistice, dacä era apreciat just, si nu cocotat pe un soclu demiurgic gonflabil - ästa a fost doar un apropo, nu o intentie de a redeschide polemica).
De pildä, un alt personaj emblematic e tot un (fel de) ziarist, devenit dintr-un (fel de) actor. Îl voi nominaliza doar ca M.S., în virtutea unei necesare decente - am copilärit împreunä, iar omul a fost traumatizat de moartea tatälui säu, pilot, präbusit cu avionul când el avea doar vreo trei-patru ani. Socul l-a îmbolnävit definitiv de schizofrenie, iar iesirile lui isterice, pe maidanul unde ne jucam, nu erau deloc pläcute. Ulterior, a fost admis la I.A.T.C., gratie acelor admirabile, sublime putem zice, criterii de selectie, l-a avut dascäl pe celebrul Petricä Vasilescu (celebru prin faptul cä era poate cel mai mare zero actoricesc si pedagogic existat vreodatä pe mapamond, pânä s-a pierdut putin prin Suedia, în 1984), dupä care a avut o prestigioasä carierä ecranisticä sub formä de câte unul dintre liceenasii lui Corjos si mai degrabä câte unul dintre soldätasii lui Sergiulicä. În sfârsit, a ajuns si la prilejuirea actualului meu apropo: a esuat ca gazetäras la Cristoiu, în vremea lui 1991-92. Ultima datä când am stiut de existenta lui, auzise cä-mi pregäteam filmul si s-a prezantat la sediu, poate picä ceva. (Cu regret pentru el, n-a picat... I-as fi dat un rolisor, ceva, dar erau toate distribuite deja.) Ei, si desi venise ca (iaräsi) actor (cä tocmai zburase si din presä), a simtit nevoia imperioasä de a se mândri cu portofoliul lui jurnalistic. A deschis o mapä cu toate articolele lui din "Expres Magazin" si "Evenimentul zilei", aranjate cronologic si într-o ordine demnä de cauze mai productive. Dar cireasa de pe tort stiti care era? Cel mai tare se fälea, obligându-ne sä le ascultäm oral lecturate, cu numeroasele sale reportaje INVENTATE - toate, vädind o imaginatie unicä prin bizareria impotentei sale: de pildä, cum o asistentä medicalä din provincie a fost violatä de douä lesbiene pe lângä Gara de Nord, sau cum o pensionarä si-a fracturat degetele cu copanele de pui congelate pe care încerca sä le spargä dând cu ele-n marginea mesei. Sic tranzit gloria M.S... Iar el este deja în crestere ca personaj în romanul de care pomeneam - e pur si simplu prea irezistibil! S-ar putea sä contopesc cele douä modele într-un nou arhetip - cine stie? E un exercitiu incitant.
Nu stiu dacä Mircea Cärtärescu îsi iubeste personajele (fie fictive, fie prelucrate). Stiu cä Nenea Iancu, un mare sentimental, avea o anumitä afectiune (perversä, chiar, putem zice), pentru alde Catavencu sau Ricä Venturiano. Prin natura mea (hehe, din nou... de "pitbull"!), mie unul ale mele mi-s foarte dragi. Pânä si pe Dandanache am ajuns sä-l iubesc, dupä ce mi l-am însusit punând în scenä actul IV din "Scrisoarea...", în '77 la Sava.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 04 Feb 2005, 00:30   #146
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
@Gabrea
Ai ajuns sa te dai in fapt ca o curva pe forum ca ti-am dat private.
Aceeasi chestie ai aplicat-o si lui Egon. Barbosii netului ..... :sick:
Bah, degeaba ai 60 de ani, ai trecut prin viata ca pachetul de tigari cumparat dimineata si aruncat, gol, la cos seara.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=8gqeK...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JnX_5...eature=related
nume is offline   sendpm.gif
Old 04 Feb 2005, 00:46   #147
Nae
Dead Man Walking
 
Nae
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,985
Send a message via Yahoo to Nae
m-am abtinut pana acuma, dar chiar nu mai merge.
bai baieti (pentru ca dintr-o intamplare pe thread-ul asta numai tipii se injura), ce pula mea faceti? chiar asa. de la o discutie care a inceput intr-un fel interesant (discuta voastra despre cultura cinematografica) ati ajuns cu putin efort la punctul asta, unde daca emanuel si-ar lua in seros functia ca moderator, ar trebuii sa va dea la toti ban.
cum mah baieti a ajuns forumul asta asa o buda, unde nu se mai scrie nimic interesant (imi pare rau daca insult pe cineva acu') decat niste injuraturi la persoana. toti va plangeti de nume, dar nici voi nu sunteti in nici un fel mai buni.
ciudat este cum 5 oameni maturi (acuma nu vorbesc de BenNy sau de Gaandalf, doi copii de 13-16 ani, ci de oameni intre 20 si 60!!!!) ajung sa se injure reciproc in felul cel mai vulgar, numai pentru ca au un orgoliu' personal asa de mare, inca nu pot lasa un post neraspuns. e trist.

cel mai mult ma intristeaza discutia despre herbert, care a ajuns la un nivel intelectual egal zero. dece pula mea mai baieti (voi care aveti deja 1000+ de post-uri) exista asa un nickname? ca sa nu se stie identitatea fiecaruia. si asta are un scop daca nu v-ati dat seama pana acum. nu ma intereseaza cine e ALS, cine e Ambra Blu sau cine e nume, ci ma intereseaza ce opinii au, cum stiu sa discute, si care e nivelul lor intelectual, ca sa pot incepe o discutie pe tema forumului asta.
intamplator: FILM.

gata. ma las, ca oricum nu sper sa schimb nimic. propun numai sa va intalniti cu totii, si sa va injurati undeva, la un bar, intr-o discoteca, in fata unui cinematograf (unde vreti), si sa va potoliti aici pe forum. n-ar nici un rost.
Nae is offline   sendpm.gif
Old 04 Feb 2005, 07:24   #148
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by herbert:

Mai AB, tii tu neaparat sa fii antipatic, dar nu ma obliga sa cred ca esti si prost, pt ca m-ai convins pana acum ca nu esti (iata, mi-a scapat un com-pliment).
ESTI IN EROARE! MARE EROARE!
pot sa pariez cu tine pe ce suma vrei tu (si eu sunt un om de cuvant, intreba-i pe cei carora le-am oferit carti) si vei pierde.

. nu e un "mediocru", stii foarte bine acest lucru.

nu ti-as recomanda - pt binele tau - sa ma intalnesti acum. poate mai incolo, cand imi trece. ai rabdare, eu sunt si am o memorie buna.

Maninci ca-cat. Esti un regizor prost si un forumist de cacat - Radu Gabrea. KORBEN e mediocrul nefericit si penibil care ar suge si de la o tisnitoare publica, numai sa ajunga sa scrie in Cinemagia. De-aia cine se aseamana se aduna: doua curve ca voi, care s-au muscat de cur pentru un loc la TIFF. In concluzie:daca mi-as baga pula-n ma-ta, mi-ai spune "tata"?
Ambra Blu is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:00.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells