Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Bursa

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 05 Feb 2005, 19:07   #21
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Originally Posted by Pitbull:
Jur cä nu e NIMIC personal la mijloc, nu-l cunosc pe A.L.S. si n-am nimic cu el, desi la un nivel strict obiectiv îmi displace, dar, cel putin in abstracto, cred cä sobolanii ciumei au un pluton puternic de avangardä si în ziare ca actualele "National" si "Libertatea".
Te chinui prea mult Pittbule, intri in detalii (interesante altfel), care il depasesc pe un ipocrit ca als. El e ocupat sa-mi citeze (destul de fad, fara culoare), mesajele private. Lui trebuie sa-i explici pe fata, sa-i dai cu "ideea" in ochi. Numai asa intelege.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=8gqeK...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JnX_5...eature=related
nume is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Feb 2005, 19:48   #22
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
Si totusi care e problema? Ca ala l-a copiat pe celalalt fara sa stie aia... cacat... bag si eu o pozitie...
cu als am avut si eu unele certulete si probabil nu am avut dreptate... inca nu poate sa lase subiectivismul de-o parte... dar este printre cei mai buni de pe piata...
herbert a dat dovada de clasa 1... doamna invatatoare gigel m-a tras de floci..
iar nume mi se pare ca un personaj din america anilor 60... in cautare de "commis"(comunisti that is).... oh.. si sa nu uit... injuraturi-egal taiat-argumente
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Feb 2005, 22:28   #23
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Originally Posted by nume:
@Benny
Tu faci parte din categoria celor care trebuie priviti cu intelegere si compasiune : nebunii, femeile insarcinate si copiii. Asteapta sa-ti creasca dintii, dupa care te poti lua de organul meu.

Sigh...

Toata lumea are ceva cu dintii mei...
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Feb 2005, 23:30   #24
Nae
Dead Man Walking
 
Nae
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,985
Send a message via Yahoo to Nae
Originally Posted by Alex Leo Serban:
pt nae:
[bla bla]
nu, nu este "important" pt mine; dar nici nu-mi pot retine mica placere cotidiana de a taxa perlele (de incultura) ale numitului nume... sa ne-ntelegem: am scris ca nu voi mai INTRA IN DIALOG cu individul, nicidecum ca voi lasa sa treaca - nesemnalate - timpeniile pe care le asterne, constiincios, pe forum.
[bla bla]

hmmmm, deci nu intrii in discutii cu el, dar ii taxezi (dupa parerea ta) tampenia... pai stai un pic, nu-i acelasi lucru'? nu tot il faci sa injure mai departe?
stii, nu te inteleg. vi, te prezinti ca marele ALS, toti te respecta pentru ca totusi esti o 'personalitate', si ne povestesti de FFC, cum ai cinat tu cu el, cum esti tu mult mai important decat tot restu' lumii (sau ma rog, macar mult mai presus decat cei de la UNATC), si te tot certi cu nume. pai stai un pic, ceva nu e in regula.
daca tot esti asa de mare scula frate, daca tot esti la festivaluri prin strainatate, daca tot te dai mare cu oamenii pe care ii stii si cu care cinezi, pai atunci ce pula mea mai stai aici si te injuri cu noi. nu vezi ca decand te-ai 'reintos' pe cinemagia nu ai mai postat nimic inteligent? tot ce postezi este numai inca o provocare ca sa te injure cei care nu te suporta?
poate ca treci printr-un midlife-crisis, cine stie, insa cert este faptul ca ai nevoie de ceva prin care sa te dovedesti. vazand ca nu mai scrii nimic despre filme (macar pe cinemagia n-o faci), inteleg ca acuma iti dovedesti cat de bengos esti prin a numara injuraturiile pe care le primesti in fiecare zi... hmmm, maybe this is a way to cope with loneliness, who knows?
totusi, mai gandeste-te daca chestia asta te reprezinta... sa injuri de la un festival de film...
Nae is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Feb 2005, 04:22   #25
Bulumulu
Prophet GT Series v1.07
 
Bulumulu
 
Join Date: Sep 2004
Location: purple, satin halls
Posts: 1,126
Send a message via MSN to Bulumulu Send a message via Yahoo to Bulumulu
adanc mai (de)cad unii in kkt pentru orgoliu...
__________________
pray NOW!
Bulumulu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Feb 2005, 11:23   #26
notorious
NBK
 
notorious
 
Join Date: Sep 2003
Location: The Selznick Studio
Posts: 1,971
Originally Posted by KORBEN:
cat dsp atacul lu nume e demn de toata lauda
si notorius poate fi demn, cel mult de mila

ah, quaker-ule, daca ai sti cu ce monstru te iei de mana...

stimabilule, eu raman cu o parere ok despre tine, de cand am discutat cu el putin, cu andrei gorzo... am hotarat, asadar, sa-ti ignor teribilismele astea de doi lei ('atacul lui nume este onorabil', la care un anume individ beat de neputinta si - probabil - nebunie - posibil - temporara, raspunde ca nu-i cearta, ci ceaiul de tei pe care-l serveste in fiecare dimineata deprimanta) si sa inchid ochii la fitilele pe care mi le-arunci (ca as fi demn de mila), realizand ca starea ta psihica este foarte fragila (aici ALS avea dreptate). sa zicem ca nervii tai fragili nu au nici o legatura cu continutul 'mansardei' & astept sa scrii pe undeva.
__________________
"That's one thing about intellectuals: they've proved you can be brilliant and have no idea what's going on."
(Woody Allen)
notorious is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Feb 2005, 11:36   #27
notorious
NBK
 
notorious
 
Join Date: Sep 2003
Location: The Selznick Studio
Posts: 1,971
@herbert

imi este imposibil sa te sanctionez pt faptul ca ai postat niste mp-uri intre tine si nume, pt ca THE POINT WAS MADE - nume este dezaxat. initial n-as fi crezut, considerandu-l doar stupid, gretos, respingator, (inexplicabil de) orgolios, lipsit de personalitate, mahalagiu, vulgar s.a.m.d.

faptul ca este un pic sarit de pe fix (BEWARE, nightwane, ca poate o sa zici ceva ce n-o sa-i convina domnului nume si te vedem la stirile de la ora 5 :o) le justifica oarecum pe celelalte, desi nu le pardoneaza...

@nae

lasa-l pe ALS sa scrie ce vrea, mai, baiete ! ALS-ul este cu atat mai delicios cu cat scrie despre banalitati (v cazul cutiei de coca cola). si nu, nu cred ca va mai intra in dialog cu nume, desi ii va sublinia tembelismele coplesitoare.

ai vazut episodul acela din tom & jerry in care tom masoara lungimea lantului bull dog-ului ala, dupa care traseaza o linia in spatele careia sa fie 'out of danger', dupa care ii trage una-n cap cu ziarul (poate libertatea), cainele incepe sa latre incrancenat, dar neputincios, in timp ce tom ia o bucata de lemn, o prelucreaza in forma unei bate chiar in dintii cainelui si ii aplica o lovitura finala ?? ei, cam asa o sa fie cu nume & ALS.
__________________
"That's one thing about intellectuals: they've proved you can be brilliant and have no idea what's going on."
(Woody Allen)
notorious is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Feb 2005, 11:36   #28
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Nici darile de seama nu le scrii bine, autocritica se face in fata oglinzii sau sub dus, imbracat, ca intr-un film.
Frizezi indescifrabilul. Fugi repede la biblioteca si incearca sa afli cine a fost "Croh" (alta prescurtare scarboasa), doar a fost maestrul stapanului tau.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=8gqeK...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JnX_5...eature=related
nume is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Feb 2005, 11:39   #29
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Originally Posted by notorious:
@herbert

imi este imposibil sa te sanctionez pt faptul ca ai postat niste mp-uri intre tine si nume, pt ca THE POINT WAS MADE - nume este dezaxat. initial n-as fi crezut, considerandu-l doar stupid, gretos, respingator, (inexplicabil de) orgolios, lipsit de personalitate, mahalagiu, vulgar s.a.m.d.

faptul ca este un pic sarit de pe fix (BEWARE, nightwane, ca poate o sa zici ceva ce n-o sa-i convina domnului nume si te vedem la stirile de la ora 5 :o) le justifica oarecum pe celelalte, desi nu le pardoneaza...

@nae

lasa-l pe ALS sa scrie ce vrea, mai, baiete ! ALS-ul este cu atat mai delicios cu cat scrie despre banalitati (v cazul cutiei de coca cola). si nu, nu cred ca va mai intra in dialog cu nume, desi ii va sublinia tembelismele coplesitoare.

ai vazut episodul acela din tom & jerry in care tom masoara lungimea lantului bull dog-ului ala, dupa care traseaza o linia in spatele careia sa fie 'out of danger', dupa care ii trage una-n cap cu ziarul (poate libertatea), cainele incepe sa latre incrancenat, dar neputincios, in timp ce tom ia o bucata de lemn, o prelucreaza in forma unei bate chiar in dintii cainelui si ii aplica o lovitura finala ?? ei, cam asa o sa fie cu nume & ALS.
Sugi, lingi, tragi in tine, mirosi, adulmeci. Opreste-te vierme, nu te mai sufera nimeni, esti traseista cinemagia, turnatorul care se vinde pe 2 coloane de ziar.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=8gqeK...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JnX_5...eature=related
nume is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Feb 2005, 11:48   #30
notorious
NBK
 
notorious
 
Join Date: Sep 2003
Location: The Selznick Studio
Posts: 1,971
doamne, ce copil mai poti sa fii ! cum naiba ajungi sa sustii ca jupanul notorious nu are sustinatori pe cinemagia ? ORICINE are fanii @ inamicii sai. sa nu mai zic ca expresiile gen 'sugi, lingi' s.a., le-ai folosit ca pe drojdie la cozonac. nu te-ai plictisit ?

mai bine te-ai intreba cine te sustine pe tine, tzopaila: sa nu zici marx (ar fi o greseala sublima sa crezi ca un tip atat de cultivat & rafinat ca dumnealui ar vedea ceva la un caine bagabont ca tine), sa nu zici ambra (poate dupa ce vei fi vazut cateva filme, poate dupa ce iti vei fi dezvoltat putinta de a critica, poate dupa ce vei avea o personalitate), sa nu zici...
__________________
"That's one thing about intellectuals: they've proved you can be brilliant and have no idea what's going on."
(Woody Allen)
notorious is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Feb 2005, 11:49   #31
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Ma plictisesti ...
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=8gqeK...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JnX_5...eature=related
nume is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Feb 2005, 15:11   #32
Nae
Dead Man Walking
 
Nae
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,985
Send a message via Yahoo to Nae
Originally Posted by notorious:
[bla bla]
@nae

lasa-l pe ALS sa scrie ce vrea, mai, baiete ! ALS-ul este cu atat mai delicios cu cat scrie despre banalitati (v cazul cutiei de coca cola). si nu, nu cred ca va mai intra in dialog cu nume, desi ii va sublinia tembelismele coplesitoare.
[bla bla tom and jerry bla bla catel bla bla ziar bla bla]

hmmmm... mai notorious... tu ce-ai devenit? purtatorul de cuvant a lu' ALS? nu inteleg dece simti asa o nevoie sa raspunzi la post-urile care nu-ti sunt adressate personal. ce-ai? simti un sentiment matern (protectiv) fata de ALS? nu inteleg... poate imi explici.

stiu ca intre voi este o relatie mai adanca, dar totusi, nu trebuie sa exageram. notorious, dupa cate ai vazut, ALS nu vrea sa te ierte pentru "magariile" pe care (cica) le-ai facut in trecut. asa ca acuma termina sa il iei asa in aparare, numai ca sa te placa ALS din nou, pentru ca nu cred ca va tine faza.
ALS, sper totusi ca-mi vei raspunde si mie la un moment dat, asa, numai ca sa nu se mai bage notorious in vorba.
mersi.
Nae is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Feb 2005, 16:38   #33
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
Originally Posted by notorious:
BEWARE, nightwane, ca poate o sa zici ceva ce n-o sa-i convina domnului nume si te vedem la stirile de la ora 5

i highly doubt it ... eu n-am nimic cu el, n-am nimic cu tine, n-am nimic cu als , nu ma bag in discutiile voastre. e problema mea daca ma taie, daca ma violeaza si dup-aia ma infasoara in plastic si dup-aia imi da drumul pe un rau ( ) da' nu cred sa se intample asta prea curand.

anyway... cum spuneam... n-am nimic cu tine, nici cu el si nici cu ALS. Asta in caz ca te indoiai de ce parte a baricadei sunt
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Feb 2005, 11:30   #34
notorious
NBK
 
notorious
 
Join Date: Sep 2003
Location: The Selznick Studio
Posts: 1,971
Originally Posted by nae:
stiu ca intre voi este o relatie mai adanca, dar totusi, nu trebuie sa exageram. notorious, dupa cate ai vazut, ALS nu vrea sa te ierte pentru "magariile" pe care (cica) le-ai facut in trecut. asa ca acuma termina sa il iei asa in aparare, numai ca sa te placa ALS din nou, pentru ca nu cred ca va tine faza.

treaba cu ALS cu pata pusa pe notorious este mai mult de fatada, nae. din cate mai discutai cu andrei gorzo si cu insusi ALS, deci lasa drama.
__________________
"That's one thing about intellectuals: they've proved you can be brilliant and have no idea what's going on."
(Woody Allen)
notorious is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:51.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells