Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Filme la TV

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 26 Feb 2010, 13:46   #41
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Si eu, mai ales ca acum am confirmarea ca spoilerele sunt adevarate.
Oricum, acum nu mai sunt asa de nefericit ca si saptamana trecuta (din cauza spoilerelor), iar pana saptamana viitoare ma obisnuiesc si mai mult.
Oricum, episodul asta nu mi-a starnit nicio emotie pozitiva.
Parvati ma enerveaza mai mult ca niciodata, daca ajunge pana la 'the merge' ma voi da cu capul de pereti...asta daca voi mai urmari sezonul atat de mult timp...
Chiar daca jucatorii mei favoriti sunt in sezonul asta, totul indica ca acest sezon va ajunge un fel de corcitura hidoasa intre All Stars/Micronesia/Tocantins.
Oh, well.

A, si inca ceva: Tu cine crezi ca va fi urmatorul care sa plece? Urmatorii 2 de fapt?

Inca un edit: ai observat cum, la intrecerea aia, Parvati si-a luat mana de pe pernuta si Jeff n-a zis nimic?

Last edited by shadowofnight : 26 Feb 2010 at 17:26.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Feb 2010, 21:22   #42
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Am gasit promo-ui pentru episodul 4.
Suprinzator, e amuzant.
http://www.youtube.com/watch?v=iXhK9uTReOQ&feature=sub
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Feb 2010, 21:38   #43
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
That made my night. Mi-a placut de Rob la final, ah si la fel cand a zis ca atunci cand juca el Survivor nu existau hidden idols Am si eu ceva pentru tine (e un fel de bonus episode daca stai sa te uiti la toate clipurile ): http://online4utv.com/2010/survivor-...tended-scenes/ (mi-a placut ce a zis randy a doua zi dupa eliminare)

Urmatorii 2? Hmm...tin sa-ti spun ca nu am vazut niciun spoiler (inca) , si deci dupa parerea mea, sau dorinta mea, deoarece nu pot anticipa cine va castiga urmatoarele probe de imunitate, as zice Partati si Amanda. Pur si simplu urasc faptul ca o alianta Micronesia va exista din nou.

PS: Nu am observat faza aia cu Parvati de la proba, eram prea deranjat de "sarutul" sau incercarea de sarut a lui Tyson si JT. Ma frustreaza posibila alianta Tocantins.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Feb 2010, 22:16   #44
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Cat de tare e! Mersi! Unele le-am vazut, dar majoritatea nu.
Da, si mie mi-a placut cand a zis asta. Si mi-a placut de Sandra, cu ideea ei de 'marked'. Si in episodul de azi a fost amuzanta.
Va fi interesant sa vedem cum vor reactiona Tom, Colby, Rupert, Sandra, Jerri, Rob la hidden immunity idols. Sper.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Feb 2010, 12:23   #45
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Azi am aflat ca exista o carte care se numeste Cirie.

http://en.wikipedia.org/wiki/Cirie_%28novel%29
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Mar 2010, 13:04   #46
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Dude, imi pare rau pentru tine ca a iesit Cirie, dar trebuie sa recunosti ca a fost un episod foarte bun. A fost aiurea ca ea si Tom nu s-au aliat de la inceput, ar fi dominat jocul pana la final. Oricum tribul trebuia sa o scoata pe Candice, ea nu are ca cauta in jocul asta.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Mar 2010, 15:18   #47
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Myeah, whatever. Nu cred ca a fost 'foarte bun', dar bun (fara 'foarte') a fost. Candice, daca ma intrebi pe mine a facut mai multe in sezonul asta decat Amanda in celelalte 2. Oricum, nu imi prea pasa de ce se intampla in sezonul asta (oricum, pana acum la fiecare TC s-a luat decizia gresita, toata lumea s-a schimbat asa ca in momentul asta "favoritii" mei sunt: Candice, Sandra si Russel). In momentul de fata nu stiu daca o sa mai urmaresc restul sezonului, dar dupa ce mananc voi cauta celelalte spoilere (in premiera) sa vedem ce se mai intampla... Sunt curios daca zicala what goes around comes around e chiar adevarata...

One last time,

Cirie's Final Words

Cirie The Day After

Cirie Secret Scene 1

Cirie Secret Scene 2

.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Mar 2010, 11:21   #48
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Quick question: Acum ca Tom a folosit idolul, crezi ca unul nou va fi ascuns in tabara eroilor?
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Mar 2010, 11:49   #49
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
A, mai mult ca sigur ca au ascuns altul, asa au facut pana acum. Dar ma indoiesc ca ei vor afla vreodata, avand in vedere ca din 6 Challenge-uri, ei au castigat 2... Nu cred ca vor castiga Reward challegne-ul, deci nu vor mai primi indicii in borcanul cu cafea, so...

Desi nu stiu de ce ii numesti in continuare 'eroii', toti se comporta ca villans, si viceversa.

My Quick Question: Care sunt, in opinia ta, cele mai bune 5 sezoane?
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Mar 2010, 12:07   #50
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Le-am zis eroi pentru ca fac parte din tribul acela, dar, sincer vorbind, jocul Survivor si cuvantul "erou" sunt contradictii. E imposibil sa joci fara sa spui macar o minciuna. In fine, parerea mea e ca nu am avut inca ocazia sa-i vedem pe villains facand pe "villainsi". Au castigat probele de imunitate si nu au avut ocazia sa formeze aliante si strategii solide. Randy a fost scos pentru ca era cel mai in varsta si era considerat slab, desi Parvati ar fi fost o alegere mai buna. Sunt sigur ca atunci cand vor pierde se vor descatusa si vom vedea adevarate crime

Cele mai bune 5 sezoane? Pentru mine primele 10 sezoane sunt clasice, apoi parca Survivor a intrat intr-o era moderna, pe care nu am prea urmarit-o cu mare atentie. Nu am un top anume, asa ca las aici preferatele mele intr-o ordine oarecare

1. Survivor 2: Australian Outback
2. Survivor 6: Amazon
3. Survivor 7: Pearl Islands
4. Survivor 10: Palau
5. Survivor 13: Cook Islands
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Mar 2010, 12:37   #51
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Aha...
As pune si eu un top, dar trebuie sa revad primele 5 sezoane + Palau si Guatemala, pentru ca am uitat aproape tot...Dar totusi, cred ca Micronesia ar fi pe primul loc si Pearl Islands pe 2...

Tocmai am citit urmatoarea fraza, intr-un review al episodului 4: When Cirie speaks, Amanda nods. True.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2010, 19:22   #52
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Am gasit in final si un link cu deleted scenes, nu stiu daca ai apucat sa le vezi.

http://online4utv.com/2010/survivor-...tended-scenes/
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2010, 19:29   #53
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Singurele pe care le-am vazut sunt, desigur, cele cu Cirie, pe care de altfel le-am si postat mai sus. Dintre cele de la link-ul tau, cel mai mult mi-a placut cel in care Candice a spus ca Cirie s-ar fi descurcat mai bine ca Tom in Challenge. .

Anyway, ce s-ar fi intamplat in Micronesia daca jurul ar fi votat 4-4 la Final Tribal Council?
Si cine crezi ca va pleca in episodul urmator? (Spune-mi un Hero si un Villain, pentru orice eventualitate)
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2010, 20:09   #54
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Chiar nu stiu sa-ti raspund la prima intrebare. Ar fi fost penibil pentru producatori. Oricum mie niciodata nu mi-a placut ca in finala sa ajunga trei persoane. Apropo, sezonul asta cati vor fi?

As vrea sa iasa Parvati sau Amanda. Desi judecand clipurile acelea as zice ca Tom si Rob au destule motive pentru a fi ingrijorati.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2010, 20:21   #55
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Daca ma iau dupa spoilere, vor fi trei.
Dar de ce nu ti-a placut?

Sunt extrem de curios cum vei reactiona cand vei vedea cine castiga. Daca cedezi si vrei sa vezi spoilerele, sa-mi spui si ti le spun, ok?
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2010, 20:38   #56
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Mi se pare foarte aiurea cu 3 persoane in finala. Ce rost are? 2 sunt de ajuns. Ma enerveaza si juriul care vine cu cate o intrebare pentru fiecare din cele 3 persoane etc. Doua sunt suficiente si e mult mai interesant.

Nu vreau sa stiu absolut niciun spoiler.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2010, 20:49   #57
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Pey are rost ca evita sa ajunga 2 persoane total antipatice si juriul sa fie frustrat sa dea 1 million dollars la unul din ei. Si sunt total de acord, plus ca daca sunt 3 oameni juriul incepe cu 2 oameni inainte, deci exista o sansa mai mare ca favoritii mei sa fie in juriu.

Deja ti-am spus un spoiler, tii minte? 'Daca ne luam dupa spoilere, vor fi 3.'
Oricum, eu tot nu cred ca ma voi putea bucura de sezonul asta....tu ai vazut cat de trista arata Cirie cand a stins Probst torta?
Cine erau ceilalti favoriti ai tai? Sunt curios cat de departe ajung...(nu iti spun si tie, stai linistit).
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2010, 21:02   #58
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Cred ca am aflat ca vor fi 3 dintr-un post anterior, deci, da ala e un mic spoiler, dar nu atat de mare precum cel aflat de tine care se referea la primii 5 eliminati.

La inceputul sezonului aveam 4 favoriti: Rob, Tom, Randy si Russell. Acum mi-a ramas Tom si Rob, deoarece pe Russell nu prea il vad ajungand departe. E un fel de al doilea Randy pentru tribul rosu. Pe langa favoritii astia am si o lsita cu cei care imi sunt antipatici si care vreau sa iasa cat de repede posibil: Parvati, Amanda, Rupert si Tyson. Oricum prin episodul 10-11 o sa stiu exact pe cine nu vreau sa castige si pe cine as vrea sa vad in finala.

In legatura cu Cirie. Mi-a placut in comentariile ei dupa eliminare. Parea afectata, dar, dupa spusele ei, ar fi fost mult mai aiurea sa iasa dupa 36, 38 de zile.

Singurul spoiler, sau semi-spoiler pe care il stiu (sau cred ca il stiu), citit de pe un site, e ca Rob nu va fi in juriu . Ma rog, nu vreau sa-mi confirmi, dar e singurul lucru pe care l-am citit (din greseala) despre acest sezon. Si nimic nu e mai frustrant decat sa citesti un astfel de spoiler si apoi sa te tot intrebi daca e sau nu adevarat. Prefer sa nu stiu nimic despre castigator, chiar daca e unul dintre favoritul meu.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2010, 21:20   #59
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Stiu, cand am vazut spoiler-ul ala, am crezut ca ma urc pe pereti....scria '4th Out: Cirie', a fost un soc extrem. Desigur ca la inceput n-am crezut, dar dupa ce a iesit Stephenie, nu a mai fost nicun dubiu. Desi, privind in urma, m-a si ajutat intr-un fel. Daca nu as fi stiut ca iese atat de repede, nu cred ca mi-as fi revenit vreodata. Bine, exagerez putin, dar totusi. Si desi recunosc ca a fost o decizie de moment sa vad si celelalte spoilere, nu o regret din acelasi motiv: nu va fi la fel de traumatic.

Stiu, cred ca am vazut clip-urile respective de 10 ori cel putin:X. A fost foarte gratioasa, spre deosebire de Stephenie, care tot ce a zis a fost ca vai ca ea merita mai mult (desi ii dau dreptate, Amanda trebuia sa plece atunci) si ca ea e cea mai buna innotatoare din trib....Mdeah, sigur...

Apropo, crezi ca vor mai chema jucatorii pentru a patra oara?

Eu vreau sa iasa cat mai repede: Amanda, PARVATI!!!!!!!!!!, James si mai erau cativa, dar nu mai stiu acum. Dar Parvati, ma enerveaza la culme; are fatza care cere palme. Plus ca Danielle nu a aparut deloc in ultimele 2 episoade...si inca ceva, Courtney si Sandra oare vor participa intr-o intrecere sezonul asta?

Inca o intrebare: Te-ai razgandi vreodata in legatura cu spoilerele? Si in ce conditii?
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2010, 22:58   #60
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Desi mi-as dori sa revad cativa dintre concurentii din sezoanele anterioare (mai ales pe Brian din sezonul 5 ) revenind intr-un potential al treilea All Stars, cred totusi ca in urmatoarele sezonae 10 sezoane (sper sa mai fie cel putin atatea - desi cineva zicea ca show-ul asta nu va avea sfarsit la cat de mari ratinguri si la cati fani are) vor fi alte personaje si alte twist-uri. Daca ti-am spus ca primele 10 sezoane sunt clasice, iar urmatoarele sunt moderne, urmeaza sezoanele 21 si 22 care intra intr-o alta epoca . Cel putin asa vad eu serialul asta. Vor fi cu siguranta alte twist-uri si alte locatii. Gen, oameni care se cunosc in realtiate, frati, prieteni, sot si sotie care intra in joc fara sa stie ca si restul sunt in aceeasi situatie...si chestii de genul, sunt sigur ca producatorii se vor gandi la ceva.

Da, Danielle, Courtney, Sandra si Tyson nu prea au zis multe, probabil ca vor ajunge departe. La fel cum l-au editat si pe Brett sezonul trecut. Omul invizibil 10 episoade si deodata e aproape castigator.

Nu cred ca m-as razgandi in legatura cu spoilerele. Nu as vrea sa aflu castigatorul sau macar finalsitii, prefer sa astept si sa fiu surprins, fie placut fie neplacut. Sunt constient ca sunt sanse foarte mici ca preferatii mei sa castige. Apropo, tu stii cine va iesi in fiecare episod?

Si mai am intebari : Crezi ca in episodul urmator, sau intr-un episod apropiat, vor fi eliminati mai multi decat un jucator? Si inca ceva , ai vazut in preview-ul episodului trecut ca cineva iarasi va solicita interventia medicului, cine crezi ca e, si crezi ca va ramane in joc dupa accident?
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:21.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells