Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Filme la TV

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 23 Jul 2010, 16:15   #241
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Am gasit niste poze dragute.
Stie cineva cam cand vor anunta concurentii?





http://twitpic.com/27raqs
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Aug 2010, 13:56   #242
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Quote:
It has been rumored that Russell Hantz and Rob Mariano from Survivor: Heroes vs. Villains will return for this season, similar to the return of Stephenie LaGrossa and Bobby Jon Drinkard on Survivor: Guatemala. In addition to this, many are speculating that due to the "2" and "2" for season 22, it will be a Second Chance Edition, or an All-Star Runners-Up edition.

Luat de pe Wikipedia. Daca e adevarat...e cea mai nedreapta chestie.
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Aug 2010, 13:59   #243
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
de ce? ar fi mult prea tare! eu sunt fana rob&russell!
si si cu second chance pentru runners-up pare interesant.
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Aug 2010, 14:09   #244
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
In Heroes vs. Villains mi-a placut si mie de Rob, dar sa il aduca pe Russell pentru a treia oara in patru sezoane mi se pare prea de tot.

Second Chance Edition ar fi interesant numai cu jucatori care eliminati devreme, pana prin episodul 5, gen Betsy (Samoa) sau Sandy (Tocantins).
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Aug 2010, 11:15   #245
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Meet the players. Si mai este un clip, dar nu mai pun link, mi-e lene. Daca va chinuiti putin il gasiti voi.
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Aug 2010, 10:53   #246
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
lume noua vad...foarte tare deci desi din comentarii nu se anunta nici un villian spectaculos.
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Aug 2010, 13:33   #247
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Mai avem putin si incepe.
Concurenti noi. Abia astept
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Sep 2010, 18:33   #248
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
am vazut primul episod...Flavio e un monument de prostie.
nu ma inspira nimeni deocamdata.
ma tem ca impartirea old/young e cam boring.
i miss russell.
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Sep 2010, 22:58   #249
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Originally Posted by ricutza:
am vazut primul episod...Flavio e un monument de prostie.
nu ma inspira nimeni deocamdata.
ma tem ca impartirea old/young e cam boring.
i miss russell.
Nu era Fabio?
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2010, 12:50   #250
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
ba da!

bine, nu e ca si cum ar conta pentru el....
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2010, 18:07   #251
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Am vazut si eu episodul. Mie mi-a placut, dar mi-e lene sa scriu acum mai multe.

Desi simt nevoia disperata de a preciza ca numitul Fabio ma scoate din sarite deja. Impreuna cu Shannon, sau cum s-o numi celalalt.
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Sep 2010, 14:58   #252
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
What. A. Tribal.
Multumesc cerului ca a plecat Shannon. SI acum First Impressions:

La Flor:

Fabio - Idiot. Ma enerveaza. Rau de tot. Sper sa plece cat mai curand. In episodul urmator ar fi cel mai bine.
Kelly Bruno - Nu stiu ce sa zic, nici prea prea nici foarte foarte.
Benry - Insufficient Information.
Sash - Meh. Nu ma enerveaza, dar nici nu imi face o placere deosebita sa-l vad.
Brenda - Ma bucur ca nu au votat-o pe ea, are un zambet dragut.
NaOnka - Love her. In acest moment e preferata mea. Sper sa reziste pana la faza cu juriul, cel putin. De mult nu am mai avut pe cineva ca ea...de la Cirie, ca sa fiu mai precis. Rooting for her.
Chase - Naaah.
Alina si cu Kelly Purple - Nimic interesant.

Espada:

Marty - Pare un tip de treaba, cu capul pe umeri, care e dispus sa isi sacrifice cativa neuroni. Rooting for him.
Jill - Si ea pare de treaba.
Yve - Insufficient Information. Rooting for her.
Jimmy J. - Nu mi-a placut in episodul 1, din cauza ca a primit prea mult screen time, dar incet incet cred ca ma atasez si de el.
Celalalt Jimmy - Insufficient Information.
Tyrone - Nu-mi place. Pur si simplu.
Holly - "I took your shoes out of your bag, filled them with sand and put them in the water." - that sums it up.
Dan - Insufficient Information. Nici nu stiu cum arata, de fapt.
Jane - DIn nou, nici prea prea nici foarte foarte.

Mai vreau pareri.

Si....incheiem cu citate din NaOnka:

"She has the heart, she has the mind...but she doesn't have 100% of the body."
"She's just awesome...I don't like her, but she's awesome."
"Oh, I don't wanna be in that tree."
"He don't try hard enough."

[Fabio: Can we vote?]"Can we?"

A, mai crede cineva ca va fi un tribe switch in curand? Ma gandesc ca de asta scriu 'La Flor - Youger Tribe' acum, pentru ca La Flor il vor folosi dupa acel switch.
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Sep 2010, 18:28   #253
costyn162
Veteran
 
costyn162
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 151
In primul rand vreau sa va salut si sa imi exprim bucuria de a reveni pe acest forum odata cu aparitia noului sezon Survivot....Deci o sa incep cu primele impresii...

Nu o sa iau fiecare concurent in parte sa imi spun parerea pentru ca nu am strans suficiente informatii dupa doar 2 episoade...Insa imi exprim bucuria de a-l vedea pe Shannon eliminat, este unul dintre concurentii kre miau ramas in cap de la inceput ca fiind nesuferiti....Cu Judd(Fabio) nu am nimic, e cam prostut dar e simpatic....cred ca deocamdata am o inclinatie spre Brenda si Chase....dar pe parcurs poate imi schimb parerea....

Despre impartirea triburilor imi exprim dezamagirea....este absolut inegala ca forta....old vs. young?? hai sa fim seriosi....e bine cu medalionul ala kre le da avantaj....

Oricum, pare un sezon promitator, astept urmatorul episod, si va astept sa le comentam impreuna....
costyn162 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2010, 19:28   #254
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
I-as lua si eu pe toti, dar nu ii stiu pe nume. Imi place de Marty, tipul care a descoperit the idol, si tipa care l-a ajutat, dar nu pot spune despre unul anume ca e favoritul meu. Imi place sa ma uit detasat si sa vad pe final care va merita sa castige. (Iar de data asta si fara spoilere!)

Chase e un distrus! Copil de 12 ani dus cu zaharelul de Brenda. Ma dezgusta astia doi. Brenda ca e prea... Parvati (whorish), iar Chase e un cretin. E prost si naiv si sper sa iasa in curand. Sash e si el un idiot. Mai bine iesea el decat Shanon. Nu imi placea in mod deosebit, dar mai bine vad un serial care se axeaza pe Jimmy J. (care oricum nu cred ca va rezista mult), decat unul care se axeaza pe o ALTA relatie (B+C).

Oricum imi place mai mult tribul "old" decat celalalt, insa le va fi greu la competitii. Sper sa nu faca din Survivor un sport. E un joc social. Am mai zis-o si o voi repeta. Competitiile nu trebuie sa cantareasca chiar atat de mult atunci cand se voteaza.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Sep 2010, 15:24   #255
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Pey nici eu nu ii stiu pe nume, m-am uitat pe Wikipedia.

Nici eu nu cred ca va rezista mult Jimmy, prea s-au axat pe el in primele doua episoade.

Originally Posted by moltisanti88:
(Iar de data asta si fara spoilere!)
Hooray for that!

costyn162, Judd nu e doar 'cam' prostut, e de-a dreptul...dumb. Si ma enerveaza, de fiecare data cand deschide gura. SI ma mai enerveaza cand rad oamenii la idioteniile lui.
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Sep 2010, 17:13   #256
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
mie imi place de Alina...mi se pare in general ca e pe faza, exceptand faptul ca nici macar nu i-a dat prin cap sa caute idolul ala desi mergea la tribal council.
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Sep 2010, 17:20   #257
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Am vazut un extra clip in care spunea ca a fost sa-l caute, atat cu Kelly B. cat si singura, dar ca nu l-au/l-a gasit. Si nu pot descifra indiciul, deci for now se uita in locurile care li se par lor interesante.

Poate pun mai tarziu link-ul, sunt mai multe astfel de clipuri acolo.
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Sep 2010, 16:24   #258
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
in continuare nu ma incanta impartirea triburilor. Tribul batranilor mi se pare extrem de plictisitor. Marty pare sa fie singurul constient ca e la Survivor.

Neonka ma enerveaza si nu mi se pare smart sa te iei de toata lumea in conditiile in care nu ai de fapt nici o strategie de joc.
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Oct 2010, 11:03   #259
costyn162
Veteran
 
costyn162
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 151
Am vazut episodul 3 si revin cu cateva impresii scurte....
-mi-a placut proba, Benry s-a afirmat si a inceput sa se numere prin favoritii mei, insa sper sa revina la formatul cu 2 probe pe episod (recompensa si imunitate).
-mi-a placut The tribal council, era si timpul sa plece Jimmy J.
-nu il sufar pe Marty, si mi s-a parut o prostie chestia cu idolul, pana la urma e un joc individual, iar eu unul niciodata nu as imparti cu nimeni un astfel de obiect care ii putea aduce un milion de dolari....
-i can't stand Naonka, mi se pare cea mai nesuferita concurenta din istoria Survivor, nu cred ca va ajunge foarte departe in joc din cauza gurii, e prea mare, iar chestia cu Kelly B. de-a dreptul deplasata....sa zica ca ii smulge piciorul artificial si ii da foc.....
-iar din tribul "Espada" imi place de Jimmy T., la proba chiar avea dreptate cand il presa pe JJ sa schimbe playerul....si am retinut-o pe Jane din primul episod cand a facut focul.....
costyn162 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Oct 2010, 12:15   #260
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Interesant episod. Naonka e insuportabila. Like really, intai ii fura lui Fabio ciorapii si tot ea il cearta, apoi face chestia aia cu Kelly, iar azi se considera singura persoana care a gasit idolul, cand, probabil, nu ar fi descifrat indiciul acela niciodata. In plus, insultele pe care i le adreseaza lui Kelly B sunt jalnice si low.

Imi place de Marty. Imi aduce aminte de Brian din S5. Nu stiu cat mai rezista, dar si-a impus clar autoritatea asupra majoritatii tribului cu votul din acest episod. Joia viitoare vom vedea cum vor arata triburile dupa prima amestecare. Naonka plangea in preview deci de de asteptat ca sa ajunga intr-un trib fara aliatii ei. (?). Marty si Jill sper sa ajunga intr-un trib de unde pot avansa fara probleme.

PS: Sunt singurul caruia ii plac episoadele cu o singura competitie? (Immunity+Reward). Viata tribului si strategia pe termen scurt si lung e esanta acestui show, nu competitia sportiva.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:11.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells