Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 12 Jun 2011, 15:26   #1
adrianhh
Novice
 
adrianhh
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 3
Intelectualii

Intelectualii ep. 00 "Entry" http://www.youtube.com/watch?v=MGnCLIz0DUA

Intelectualii ep. 01 "What's wrong with SCOCI?!" http://www.youtube.com/watch?v=02_rk2zIFaQ

Este un mic serial (pamflet) facut de mine si prietenii mei , la inceput pentru amuzament , dar cu timpul incepem sa facem mai mult decat un hobby din el ... daca vom avea un mic succes cu sezonul 1 , sezonul 2 va fi superior din orice punct de vedere , atat tehnic cat si interpretat . Verificati si descrierea de la videoclipuri inainte sa lasati vre-un comment aiurea ... anyways , watch and laugh !

P.S : Un like si impartasirea videoclipurilor ne-ar ajuta foarte mult ! Va multumim .

Ca sa fiti la curent cu toate noutatile , puteti urmari pagina noastra de facebook : Intelectualii
adrianhh is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2011, 15:51   #2
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
doua chestii:

mai multa atentie la cadre si si mai multa atentie la sonor. unele voci sunt foarte scazute si nu se intelege nimic. in schimb, altele au tonalitatea mai ridicata si zgarie pe urechi. in rest, mult succes in continuare.

cat despre ideea primului ai celui de-al doilea clip, eu cred ca puteti mult mai mult de atat. incercati sa gasiti idei cat mai originale, care nu s-au mai filmat... sau sa puneti in scena un subiect mai putin dezvoltat pana acum.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2011, 15:54   #3
adrianhh
Novice
 
adrianhh
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 3
Multumesc mult pentru sfaturi ! Stiu ca sunt multe greseli...suntem abia la inceput , insa pe parcurs ma gandeam la folosirea unui trepied ,iar la storyline intr-adevar trebuie lucrat foarte mult ... inca o data , mersi !
adrianhh is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2011, 22:38   #4
Gebeleizis
Guru
 
Gebeleizis
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 640
Fara suparare, dar eu nu am vazut nimic special.
Gebeleizis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2011, 23:16   #5
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
ideea in sine e intresanta. faptul ca vor sa transforme sistemul de invatamant intr-un pamflet... problema e ca nu stiu ei prea bine cum sa puna ideea asta in practica. ar putea, de exemplu sa pamfleteze examenele. sa fie la romana, la oral, catedra, o femeie despuiata, un batran gras manjit cu ciocolata pe gura si altul slab cu berea in mana... care sa se uite anemici la un pustan macho, care vorbeste de cartier... si la sfarsit toata lumea sa aplaude si sa ii dea 10 copilului... iar apoi, sa intre in clasa o fata simpluta, de la tara, dar care stie foarte bine materia si primeste un 4... si mai arunca si profu ala slab cu sticla de bere dupa ea.

nu stiu ce sa spun... sa bage subtilitati, chestii, trestii...

bine, ideea pe care am dat-o nu e cea mai originala da cam asta imi vine in minte acum.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:54.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells