Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 04 May 2004, 20:48   #1
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Taking Lives

Vai de capetele noastre! Asa un film prost, adica imbecil de tot, aproape retardat, previzibil, lipsit de orice emotivitate si cu un minim de suspans, fara de logica si in primul si primul rand PENIBIL, nu am mai zarit de foarte, foarte, foarte mult timp. Actiunea se tot prelungea si prelungea, era foarte lenta si inca de la inceput era improbabil scenariul propus de protagonisti (vezi culoarea parului). Ca sa nu mai spun ca Angelina cu burtica ei virtuala arata extrem de nasol. Bleah! :sick:
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2004, 21:14   #2
zizi
Guru
 
zizi
 
Join Date: Mar 2004
Location: cum unde?
Posts: 451
daca totushi va place angelina, mai obsedatzilor, mergetzi pt ca arata bine(nu vretzi sa va zic cat de bine): parul strans ii accentueaza ochii si buzele + o scena de sex unde i se vad sanii....he-he-he...

revenind la film- propriu-zis, mai merita pt genericul facut de aceeasi echipa care a realizat genericul din se7en(cu care filmul incearca disperat sa semene...), muzica lui philip glass care e foarte ok, o scena care reuseste sa te sperie, chiar daca te astepti la ea...si cam atat, parca....
__________________
zizi
zizi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2004, 21:59   #3
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Si numele "Ileana Scott" va suna bine? 8)
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2004, 23:57   #4
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
eu m-as fi dus pentru Ethan Hawke nu pentru Anjelina, dar daca ziceti ca muzica e de Philip Glass, ma lipsesc, nu-l suport pe omu asta.
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2004, 08:29   #5
blitz43
Guru
 
blitz43
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti, 22 Acacia Avenue
Posts: 747
bah si ce mishto arata in poster Angiogiolina asta; cu buzele alea tuguiate... se pare ca ma voi rezuma tot la computer...
__________________
Well that was back in the day
And if you weren't there
It doesn't matter anyway
Because you wouldn't understand
blitz43 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2004, 10:54   #6
dream_arizona
Junior
 
dream_arizona
 
Join Date: May 2004
Location: bucuresti
Posts: 29
un film execrabil! nimic subtil - chiar si vedetele pe care mizeaza sunt sterse. in plus stai plictisit tot filmul si din cand in cand te trezesti cu niste momente de "suspans maxim :shock: " cand chiar te cutremuri un pic :w00t: . bleeeahh!
__________________
d.a
dream_arizona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2004, 13:56   #7
i_matei
Veteran
 
i_matei
 
Join Date: Apr 2002
Posts: 202
Ce porcarie de film nene... un scenariu mai previzibil nu cred ca putea fi conceput... o tampenie din toate punctele de vedere...
Cred ca baietzii de la holywood s-au apucat sa foloseasca programe de-alea de generare random a scenariilor, in asa hal au ajuns...
Daca pe Angelina Jolie am mai vazut-o in mizerii de filme, cu Ethan Hawke ce au avut fratilor??? Chiar trebuiau sa il discrediteze in halul asta, distribuindu-l intr-un rol TOTAL nepotrivit pentru el...

PROST, PROST si iara PROST... nimik bun nu poate fi remarcat in filmul asta...
i_matei is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2004, 14:05   #8
i_matei
Veteran
 
i_matei
 
Join Date: Apr 2002
Posts: 202
ah, si am uitat sa mai adaug ca povestea e TOTAL neverosimila...
Cum draq poti sa furi identitatea unui om? Sa te pui in locul lui, sa traiesti viata lui atata timp fara ca nimeni sa se prinda !!!
Omul ala nu avea prieteni, colegi, un job, cineva care sa il recunoasca?
AMERICANII ASTIA CHIAR NE CRED DOBITOCI ????
i_matei is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2004, 14:37   #9
zizi
Guru
 
zizi
 
Join Date: Mar 2004
Location: cum unde?
Posts: 451
in Talented Mr. Rypley functzioneaza...

deci se poate...
__________________
zizi
zizi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2004, 17:45   #10
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
Originally Posted by zizi:
in Talented Mr. Rypley functzioneaza...

deci se poate...

si asta un film cam dobitoc... Minghella sucks
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2004, 22:03   #11
zizi
Guru
 
zizi
 
Join Date: Mar 2004
Location: cum unde?
Posts: 451
nici mie nu mi-a placut filmul in general, si nu ma omor dupa minghela... dar ideea aia de care vorbeam (si care acolo finctzioneaza)nu e originala, Talented Mr Rypley fiind un remake...
__________________
zizi
zizi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2004, 23:23   #12
Pink Panther
Senior
 
Pink Panther
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucuresti
Posts: 77
din pacate am pierdut shi io vremea la filmul asta.. ce pot "pentru ca sa zic"... bleah :hmm: ... previzibil...
nimic deosebit.. tragere de timp.. bani aruncatzi pe fereastra...
dar revin la ideea mea dintr-un alt topic.. daca n-ar mai fi filme proaste.. hehehe... cum ne-am mai bucura de filmele bune?
__________________
[Clouseau has entered a house soaking wet]
Inspector Jacques Clouseau: I'm sorry, my idiot driver parked too close to the fountain
Pink Panther is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 May 2004, 13:17   #13
toni
Guru
 
toni
 
Join Date: Apr 2002
Location: si cu dehashelul se ajunge greu acilea
Posts: 493
aoleo, si io vroiam sa merg la el.... multumesc din suflet celer ce-au scris, ii astept la o intilnirea de pe 26 sa le dau o bere....
__________________
sint prea batrin pe forumul asta ca sa am rank
toni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 May 2004, 16:01   #14
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
Originally Posted by toni:
aoleo, si io vroiam sa merg la el.... multumesc din suflet celer ce-au scris, ii astept la o intilnirea de pe 26 sa le dau o bere....

nu se mai tine nici o intalnire oficiala. emanuel a zis ca ieri a fost ultima.
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 May 2004, 20:01   #15
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Cred ca glumea ( :shock: )

Daca nu, too bad!
__________________
apocalypse please

Last edited by Pitbull : 04 Aug 2009 at 01:02.
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2004, 13:49   #16
robertcj
Novice
 
robertcj
 
Join Date: May 2004
Location: Londra
Posts: 7
Send a message via MSN to robertcj Send a message via Yahoo to robertcj
un film dragutz pentru genul respectiv. Insa cam slabutz. Desi geme de vedete nimeni nu straluceste in rolul sau. Mi-a placut doar acel parfum frantuz canadian. Nimic nou sub soare.
robertcj is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2004, 16:50   #17
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
intr-0adevar filmul este sub orice critica...
In primul rand personajele sunt foarte prost construite... (btw: daca nu ati vazut filmul si totusi vreti sa-l vedeti, nu cititi mai departe...nu-l povestesc dar momentele de suspans sunt atat de rare incat n-as vrea sa vi le stric si pe acestea!!! )
Illeana Scott se vrea profiler si cu toate astea nu spune decat chestii absolut banale... parerea mea este ca nu ajuta cu nimic ancheta...i-am observat verigheta aia din primul cadru in care am vazut-o si m-am tot asteptat sa apara si sotul (mai ales ca mi s-a parut ca se insista asupra ei)...de fapt, aflam ca ea nu este casatorita (si deduc eu ca scopul verighetei era de a tine barbatii la distanta)... Ii tine insa atat de bine la distanta, incat cedeaza dupa o bautura cumparata si o privire semnificativa....unde e duritatea ei pe care scenaristul s-a chinuit cu atatea replici si fapte sa o construiasca?
Angelina Jolie nu puyne absolut nici un pic de pasiune in acest rol...toate emotiile ei (care nu sunt prea multe) sunt atat de false...noroc ca ea arata bine...
Ethan Hawke joaca destul de bine (rolul il solicita destul de mult) dar nu ii da personalitate personajului tau...cred ca ma mai pot gandi la alti 10 actori care sa poata interpreta acest rol cel putin la fel de bine...
povestea este foarte clasica...am senzatia ca totul este facut intr-o mare plictiseala iar cazul se rezolva prin bunavointa criminalului...nu se gasesc prea multe indicii, nu sunt prea multi suspecti...

de obicei trebuie sa recunosc ca nu prea-mi dau seama cu adevarat care este rolul scenaristului intr-un film...dar aici, as putea spune ca a fost criminal...toate situatiile erau super clasice, toate procedeele de creare a suspansului, la fel...daca in final, Illeana ar fi avut si ea niste replici cat de cat credibile, poate ar fi reusit s ama surpri8nda si pe mine...dar nu...evident cand se duce sa cerceteze nu stiu ce casa, nu merge lumina si intr-un mod foarte fericit ea are lanterna...care este rostul ca la 10 minute dupa ce toate persoanjele si topti spectatorii au aflat cine este criminalul, ea sa se duca acasa si sa umple golurile cum el a reusit sa scape (nu cum a facut crima, cum a reusit sa fuga de politisti)

nu, serios...filmul chiar e foarte prost...nici macar nu stiu de ce ma chinui sa gasesc atatea argumente...
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2004, 15:08   #18
regedit
Veteran
 
regedit
 
Join Date: Sep 2003
Location: in my chair
Posts: 237
Originally Posted by toni:
aoleo, si io vroiam sa merg la el.... multumesc din suflet celer ce-au scris, ii astept la o intilnirea de pe 26 sa le dau o bere....

ti-am zis dupa trailer ca nu miroase bine :)
regedit is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:54.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells