Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Horror

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 08 Dec 2006, 04:29   #41
Ava
Senior
 
Ava
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 141
Send a message via Yahoo to Ava
Am vazut eu Near Dark, Ulrich. Dar nu stiu la ce te-ai referit cand ai spus ca e "cel mai adanc film cu vampiri". Mie mi s-a parut cam simplist modul in care scapau de virusul vampiric. Ba chiar m-a enervat cat de vandali, distrugatori si murdari erau, cum am mai spus. Sa te fi impresionat drama baietelului-vampir si povestea de dragoste? Nu cred
__________________
Life sucks and then you die!
Ava is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Dec 2006, 20:47   #42
max walker
Novice
 
max walker
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 9
"E despre o creatura ciudata descoperita in Antarctica si apoi transportata intr-un tren. Creatura evadeaza si poseda trupurile celor pe care-i intalneste, singurul indiciu ca oamenii sunt posedati fiind faptul ca ochii le sunt complet albi. Tineam minte ca filmul se numea "Orient Express", dar vad ca pe imdb nu e nici o intrare cu numele asta care sa se potriveasca. Chiar, va suna cunoscut? Luni de zile am vazut ochi albi in intuneric din cauza filmului astuia, ar fi misto sa-i stiu numele corect."



Mama, cred ca am avut cosmaruri cateva saptamani dupa ce am vazut filmul asta!Dar mi-a placut atunci.Filmul se numea in "Expresul Groazei"in traducere romaneasca,si de data asta chiar au nimerit-o.

Ava filmul cu clovnul se numeste "Stephen King's-IT" si este un film reusit dupa parerea mea(cu exceptia look-ului creaturii la sfarsitul filmului).Chiar acum citesc cartea si pot sa-ti spun ca filmul nu este batut de carte de data asta.
max walker is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Dec 2006, 23:33   #43
ulrich
Guru
 
ulrich
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 430
Originally Posted by Ava:
nu stiu la ce te-ai referit cand ai spus ca e "cel mai adanc film cu vampiri". Mie mi s-a parut cam simplist modul in care scapau de virusul vampiric. Ba chiar m-a enervat cat de vandali, distrugatori si murdari erau
o spui de parca promiscuitatea si brutalitatea ar fi fost neadecvate acolo...
a,am inteles,vampirii trebe sa aiba plete negre,ochi arzatori si sa manance cu coatele lipite de corp...luceferi,ce sa mai daca-s blonzi,pistruiati si au fetele rosii de ura si disperare,ne,nu corespund cliseului.
mie nimic nu mi s-a parut mai poetic(crud-poetic)decat lumina sangeroasa a diminetilor din filmul asta,pe muzica de tangerine dream.

e,si era sa uit(ca eu nu despart omul de opera)de prezenta nepermis de frumoasei(si nefericitei)jenny wright.
__________________
Our lives begin to end the day we become silent about things that matter.
ulrich is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Dec 2006, 22:38   #44
Ava
Senior
 
Ava
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 141
Send a message via Yahoo to Ava
Originally Posted by ulrich:
a,am inteles,vampirii trebe sa aiba plete negre,ochi arzatori si sa manance cu coatele lipite de corp...luceferi,ce sa mai daca-s blonzi,pistruiati si au fetele rosii de ura si disperare,ne,nu corespund cliseului.

Ziceam eu in neinpiratul meu beneficiu, ca unele lucruri trebuie sa ramana clasice... De asta nu imi plac mie nici vampirii mutanti, nici vampirii ca cei din Near Dark sau Lost Boys... Am idei preconcepute despre ei si am recunoscut de la inceput. Evolutia pe parcursul longevitatii lor eu o vad manifestandu-se pe plan spiritual.
In nici un caz nu zic ca nu mi-a placut filmul in ansamblu, dar eu urmaream altceva...
__________________
Life sucks and then you die!
Ava is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Dec 2006, 23:28   #45
Dominic
Guru
 
Dominic
 
Join Date: Feb 2004
Location: On The Chair!
Posts: 385
Send a message via AIM to Dominic Send a message via MSN to Dominic Send a message via Yahoo to Dominic
"Vampires out for blood" e putin mai vechi...nu pot zice ca e prea bun dar imi place...park apare si Michael Madsen..dak nu il confund cu altul!
__________________
--The End--
Dominic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Dec 2006, 18:56   #46
Ava
Senior
 
Ava
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 141
Send a message via Yahoo to Ava
Michael Madsen si Vampires out for Blood n-au nimic in comun.. cred ca asociezi tu gresit... Michael Madsen a jucat in Vampires Anonymous si BloodRayne dintre filmele cu vampiri, din cate stiu eu..
Vampires out of Blood n-am reusit sa-l vad inca... dar suna interesant subiectul: o scriitoare de povesti cu vampiri isi ajuta fostul sot, recent transformat. Despre asta vorbesti?
__________________
Life sucks and then you die!
Ava is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Dec 2006, 01:00   #47
Dominic
Guru
 
Dominic
 
Join Date: Feb 2004
Location: On The Chair!
Posts: 385
Send a message via AIM to Dominic Send a message via MSN to Dominic Send a message via Yahoo to Dominic
Posibil sa nu fie el...nu stiam sigur!Poate era doar Bon Jovy, iar dak nu inseamna ca am facut o confuzie intre cele 2 filme!Nu mai tin minte exact despre ce era vb...uitate si zimi u.. :oops:
__________________
--The End--
Dominic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Dec 2006, 06:31   #48
Ava
Senior
 
Ava
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 141
Send a message via Yahoo to Ava
Am sa povestesc mai pe larg dupa ce il vad si eu...
__________________
Life sucks and then you die!
Ava is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Dec 2006, 21:30   #49
Ava
Senior
 
Ava
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 141
Send a message via Yahoo to Ava
Bun....ziceam Vampires out for Blood:

Un detectiv primeste cazul unei fete disparute si merge la o petrecere rave unde se presupune ca aceasta a fost vazuta ultima oara. Dupa multe beri si ore intregi de asteptari, o zareste pe fata si urmarind-o ajunge sa fie chemat in limuzina acesteia, loc din care incep tot felul de jocuri sexuale ajungand in final intr-un adevarat loc al orgiilor. Aici Maestrul vrea sa il transforme in vampir, dar putina luciditate care i-a ramas il ajuta sa scape de el, insa nu si de transformare. Socat de ceea ce i s-a intamplat, le povesteste totul colegilor de serviciu, insa toata lumea il crede nebun. Singura lui scapare ramane fosta sotie, care e celebra pentru povestirile sale cu vampiri. Aceasta ezita si are dubii la inceput, dar pe parcurs scopul ei devine sa il intalneasca pe Maestru si sa fie transformata. Detectivul insa, nu e constient de acest lucru, ci crede ca vrea sa il ajute sa scape de blestem.

Nu cred ca multi vor fi interesati de acest film dar eu nu spun totusi cum a fost finalul...

Mastrul a fost un tip tare simpatic, cu look a la Grinch si deloc infricosator.
Coloana sonora mi-a placut si ea, lucru pe care nu il pot spune despre multe filme.

Pana acum, numarul 1 pentru felul in care arata un vampir transformat, ii ramane tot filmului Lost Boys.
__________________
Life sucks and then you die!
Ava is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Dec 2006, 22:11   #50
Dominic
Guru
 
Dominic
 
Join Date: Feb 2004
Location: On The Chair!
Posts: 385
Send a message via AIM to Dominic Send a message via MSN to Dominic Send a message via Yahoo to Dominic
Yup...I remember now!Nu am zis ca e bun dar fiind un film cu vampiri am zis sa iti spun cum se cheama.Mie nu prea imi plac cele cu vampiri..Eu tin cu zombii! 8)
__________________
--The End--
Dominic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Dec 2006, 08:20   #51
Ava
Senior
 
Ava
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 141
Send a message via Yahoo to Ava
Eh... a fost bunicel...
Mi-a placut ca numai spre sfarsitul filmului s-a aflat ce vroia de fapt scriitoarea. Desi nu dadea semne ca ar fi interesata de imortalitate si facea pe bagajul de cunostinte, eram convinsa ca asta vrea.

Poate eu as fi fost mai evidenta :love:
__________________
Life sucks and then you die!
Ava is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Dec 2006, 19:22   #52
Ava
Senior
 
Ava
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 141
Send a message via Yahoo to Ava
INTERVIEW WITH AN EX-VAMPIRE
9 ore pline cu ritualuri oculte, fratii secrete, vraji, initiere luciferica, iluminism, vampirism.
Se pare ca a fost prezentat anul asta la Cannes.
Si se mai pare ca e si true story.
Stiti mai multe?
__________________
Life sucks and then you die!
Ava is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Mar 2007, 22:54   #53
Ava
Senior
 
Ava
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 141
Send a message via Yahoo to Ava
"I ain't gonna live forever" zice Jon Bon Jovi increzator si se asigura ca nici altii nu vor avea sansa asta. In "Vampires: Los Muertos" trage cu pusca in vampiri, si le infige tepusul chiar daca ei se transformasera deja in cenusa din cauza soarelui. O masina e distrusa la sfarsit, probabil ca element spectaculos, dar lasa o impresie de genul "ce-a avut cu masina aia?". Vampiritele zici ca sunt pisici care vor sa zgarie. Dezastru!
__________________
Life sucks and then you die!
Ava is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jul 2007, 00:37   #54
VampireDarkPrincess
Novice
 
VampireDarkPrincess
 
Join Date: Jul 2007
Location: In my nightmares
Posts: 8
mie mi-a placut "Qeen of the damned" ... stiu ca nu este un horror sau ceva de genu dar mie mi s-a parut interesant. Nu stiu catora persoane le mai place filmu...app. stiu ca multi l-ati vazut, ce parere aveti despre el?
__________________
I`m tired of crying
I`m tired of trying
Outside i`m smiling
But inside i`m dying.
VampireDarkPrincess is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jul 2007, 09:32   #55
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Iti recomand cu caldura THE ADDICTION al lui Abel Ferrara sau THE HUNGER al lui Tony Scott. Sint filme cu totul deosebite din aceasta categorie.
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Nov 2007, 23:55   #56
Metropolis
Novice
 
Metropolis
 
Join Date: Nov 2007
Location: B@r!@d
Posts: 6
Vampire Wars Battle For The Univers...am auzit de filmul asta si intr`o seara am cautat dar cu esuare..merita vizionat?..cine stie o descriere mica a filmului, regizorul, actori, anul distributiei sau orice altceva sa imi dea un raspuns va rog frumos ! Multumesc anticipat !
__________________
Cercul De Prieteni Nu Il Faci Cu Un Compas...!
Metropolis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Nov 2007, 11:20   #57
Cazeemeer
Guru
 
Cazeemeer
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 588
Originally Posted by Metropolis:
intr`o seara am cautat dar cu esuare
Il ritorno di Sandokan. Excelent.
Cazeemeer is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Dec 2007, 17:12   #58
Ava
Senior
 
Ava
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 141
Send a message via Yahoo to Ava
30 days of night
Un lucru imi este clar: filmele cu vampiri au luat-o pe un drum gresit si parca nu mai e cale de intoarcere..
In 30 days of night, vedem cum un orasel de la Polul Nord e devorat de o mana de vampiri care au abilitatile de vandalism dezvoltate la maxim. In rest, unele mituri sunt contrazise, altele se formeaza, aiurea rau de tot, ca altfel nu pot sa spun.
Efectele sa zicem ca le-au reusit si din punctul asta de vedere se situeaza pe locul 2 pentru fetze reusite.
Povestea in sine, se vrea romantica, dar nu le prea iese la sfarsit.. Nu zic ce se intampla ca poate poate se mai uita cineva..
Trist..
__________________
Life sucks and then you die!
Ava is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2008, 22:57   #59
yssis
Senior
 
yssis
 
Join Date: Jul 2008
Location: bucuresti
Posts: 105
Send a message via Yahoo to yssis
van helsing la-i vazut?

eu una lam vazut cu cv timp in urma si nu mai tin minte exact cum e dar poate iti va place...cine stie
yssis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jul 2008, 20:27   #60
Ava
Senior
 
Ava
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 141
Send a message via Yahoo to Ava
L-am vazut. Merci oricum pentru sugestie.
__________________
Life sucks and then you die!
Ava is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:33.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells