Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Horror

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 21 Jul 2008, 21:37   #61
dryna
Novice
 
dryna
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 11
uh:D

trebuie sa vad si eu acest film :huh: sper sa fie reusit prekum ziceti desi p mine nu prea ma atrag filmele ku vampiri
dryna is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Aug 2008, 23:27   #62
Ava
Senior
 
Ava
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 141
Send a message via Yahoo to Ava
Lost Boys: The Tribe
Ma bucur sa constat ca si Lost Boys 2 exceleaza la aceleasi lucruri: vampiri frumosi, transformare nedizgratioasa. Desi are o poveste destul de asemanatoare cu primul, personajele s-au schimbat si cel mai important, vampirii sunt altii. As vrea sa pot spune ca vampirii s-au schimbat la propriu si nu se mai hranesc precum animalele, dar se pare ca inca nu s-a ajuns la nivelul la care vamprii sa fie considerati good guys; sau macar mai contemplativi cu prada lor...
Shane, tatal vampirilor, trebuie iar anihilat pentru eliberarea celor 2 frati din nemurire.. Insa, surpriza este Shane in sine, care se apropie de idealul meu vampiric. Sigur, criteriile nu sunt printre cele mai profunde, dar aspectul fizic si modul de a se purta cu femeile imi convin!
Pentru cei carora chiar le plac filmele cu vampiri, Lost Boys: The Tribe e chiar ok pentru o seara racoroasa. Nu de alta, dar pasiunea incalzeste
__________________
Life sucks and then you die!
Ava is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Dec 2008, 03:21   #63
Ava
Senior
 
Ava
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 141
Send a message via Yahoo to Ava
Nu stiu daca s-a mai vorbit pe forum despre filmul Twilight sau nu.
Am simtit nevoia sa il recomand din inocenta copilului care a mai ramas in mine.
Desi sunt cateva elemente care nu se prea potrivesc imaginii mele ideale despre vampiri, filmul asta e cel mai aproape.
Este o ecranizare dupa romanul Twilight scris de Stephenie Meyer, si face parte dintr-o serie de 4 volume.
Din cate am inteles, ecranizarea celui de-al doilea va fi gata in 2010, pe la inceput.
Nu obisnuiesc sa notez filme, dar acesta are nota 10, sau... 5 stele... oricum as spune-o, o analiza obiectiva in cazul Twilight imi e imposibila.
Totul se bazeaza pe un feeling pe care il ai sau nu.
__________________
Life sucks and then you die!
Ava is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Dec 2008, 11:24   #64
SaMaRa
Guest
 
SaMaRa
 
Join Date: May 2008
Posts: 10
am citit primul volum si da...filmul cred ca va avea succes, dar chiar daca este cu vampiri nu cred ca se incadreaza la categoria horror.
cred ca se vrea un fel de harry potter.
(nu am vazut inca filmul deoarece nu gasesc decat varianta filmata cu camera)
SaMaRa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2009, 11:44   #65
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Frostbiten (2006)

plasament excelent...Suedia, Norrbotten, unde, o data pe an, intunericul tine mai mult decat o noapte...numai bine pt niste vampiri insetati dupa sange

Frostbiten ne propune o combinatie de bloodsuckers cu umor...au colti, sug animale si oameni, si, inafara de tatucul lor, papa sange ca niste papa-lapte, ceea ce-i face foarte haiosi...asta nu inseamna ca filmul devine ieftin sau tembel

totusi cred ca povestea a fot dezvoltata un pic aiurea...pregatirile festinului final dureaza cam mult lasand astfel cam putin timp si loc for the real shit
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2009, 20:13   #66
EgOisM
Guru
 
EgOisM
 
Join Date: Apr 2008
Location: Bucharest
Posts: 849
Frostbiten ...Mi s-a parut in genul Shaun of the Dead.A mai avut si din 30 days of night.Cam copy-paste.Uitete la "Jägarna" (The Hunters) tot swedish movie.
__________________
Haven't you heard ,i'm the crazy bitch around here!
http://p3rf3ctegoism.blogspot.com/
EgOisM is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2009, 21:15   #67
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by EgOisM:
Frostbiten ...Mi s-a parut in genul Shaun of the Dead.A mai avut si din 30 days of night.Cam copy-paste.Uitete la "Jägarna" (The Hunters) tot swedish movie.

da, da...la un moment dat mi-a venit si mie in minte Shaun of the Dead

Jägarna suna interesant

oare Frostbiten e primul horror suedez cu vampiri ?
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2009, 22:49   #68
EgOisM
Guru
 
EgOisM
 
Join Date: Apr 2008
Location: Bucharest
Posts: 849
Nu stiu daca a fost primul...dar Let the Right One In mi se pare cel mai bun film cu vampiri din toate timpurile plus ca este suedez.L-ai vazut?
__________________
Haven't you heard ,i'm the crazy bitch around here!
http://p3rf3ctegoism.blogspot.com/
EgOisM is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2009, 00:09   #69
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
L-am vazut saptamana trecuta, mi se pare ca am postat in alta parte. Intr-devar e un instant classic.
O sa caut si Frostbiten, pare fainut din ce-am citit pe aici.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2009, 08:25   #70
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by EgOisM:
Nu stiu daca a fost primul...dar Let the Right One In mi se pare cel mai bun film cu vampiri din toate timpurile plus ca este suedez.L-ai vazut?

inca nu l-am vazut...ma tot trag pe cur in ultima vreme...am derulat putin prin el...sunt sigur ca o sa-mi placa la nebunie
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jun 2009, 16:54   #71
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by Ava:
30 days of night
Un lucru imi este clar: filmele cu vampiri au luat-o pe un drum gresit si parca nu mai e cale de intoarcere..
In 30 days of night, vedem cum un orasel de la Polul Nord e devorat de o mana de vampiri care au abilitatile de vandalism dezvoltate la maxim. In rest, unele mituri sunt contrazise, altele se formeaza, aiurea rau de tot, ca altfel nu pot sa spun.
Efectele sa zicem ca le-au reusit si din punctul asta de vedere se situeaza pe locul 2 pentru fetze reusite.
Povestea in sine, se vrea romantica, dar nu le prea iese la sfarsit.. Nu zic ce se intampla ca poate poate se mai uita cineva..
Trist..

cel mai tare film horror din ultima vreme
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jun 2009, 17:04   #72
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by EgOisM:
Nu stiu daca a fost primul...dar Let the Right One In mi se pare cel mai bun film cu vampiri din toate timpurile plus ca este suedez.L-ai vazut?

Subscriu Imediat ce l-am vazut am zis ca o sa devina o capodopera a filmelor cu vampiri
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jun 2009, 20:12   #73
EgOisM
Guru
 
EgOisM
 
Join Date: Apr 2008
Location: Bucharest
Posts: 849
Originally Posted by Liviu-:
Originally Posted by EgOisM:
Nu stiu daca a fost primul...dar Let the Right One In mi se pare cel mai bun film cu vampiri din toate timpurile plus ca este suedez.L-ai vazut?

Subscriu Imediat ce l-am vazut am zis ca o sa devina o capodopera a filmelor cu vampiri
that's right si eu am spus le fel cand l-am vazut..cum spunea si miercuri,este un "instant clasic"
__________________
Haven't you heard ,i'm the crazy bitch around here!
http://p3rf3ctegoism.blogspot.com/
EgOisM is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jul 2009, 23:06   #74
Mikala
Guru
 
Mikala
 
Join Date: Jul 2009
Location: Hell
Posts: 350
Interview with a vampire .. mi s-a parut reusit .
__________________
" It has been said that something as small as the flutter of a butterfly 's wing can ultimately cause a thyphoon halfway around the world " - Chaos Theory

" Vanity - definitely my favourite sin. " - Al Pacino [ Devil's Advocate ]
Mikala is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2010, 07:38   #75
vlad4s
Guru
 
vlad4s
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 509
Ava iti dau eu un film tare cu vampiri:Vampires(1998) e prea tare!
vlad4s is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Sep 2011, 12:34   #76
CosminHorrorMaster
Senior
 
CosminHorrorMaster
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 127
Vampirul meu preferat este Christopher Lee. Tipul ala are intotdeauna o fata dementa.
CosminHorrorMaster is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:30.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells