Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Bursa

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 14 Nov 2011, 15:12   #21
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Pai cred ca ii cumpar eu daca nu-i dai foarte scump. Sunt buni de cadou de Craciun pentru prietenii care au pisica. Chiar m-am gandit foarte serios cata dreptate ai ca tre sa facem cadouri utile. Ce-o sa se mai bucure mitzi aia c-o sa aiba si ea cu ce se juca si stapanii ca pisi a lor are ocupatie si nu le mai smotoceste florile.
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Nov 2011, 15:14   #22
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
i-am pus si pe site-uri de animale. dar nu prea vreau sa ii las la pet-shop (mi se pare dezonorant ), desi tanti imi da rumegus si mancare pentru cei de acasa daca ii duc ei.
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Nov 2011, 15:15   #23
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
Originally Posted by Chambord:
Pai cred ca ii cumpar eu daca nu-i dai foarte scump. Sunt buni de cadou de Craciun pentru prietenii care au pisica. Chiar m-am gandit foarte serios cata dreptate ai ca tre sa facem cadouri utile. Ce-o sa se mai bucure mitzi aia c-o sa aiba si ea cu ce se juca si stapanii ca pisi a lor are ocupatie si nu le mai smotoceste florile.

iti dai seama ca cer buletin si date de contact si poze la fiecare 2 saptamani, da?
desi, daca sunt pisici din astea mofturoase crescute in casa, sobolanii mei sunt mai fiorosi...
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Nov 2011, 15:22   #24
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Atunci nu-i mai fac cadou. Ii tin pt mine. Ma gandesc cum ar fi mai gustosi: la tigaie sau la cuptor ?
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Nov 2011, 15:26   #25
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
Sa stii ca si prietenul meu se gandea cum o fi un gratar de soarec din asta... dar deocamdata se limiteaza la berbecutz. Sper sa reusesc sa-i dau pe aia micii pana termina el ce e in congelator ca sa nu risc nimic....

Eu as propune ca solutie la problema cainilor vagabonzi: shaorma de caine. ma rog, am denumi-o politically correct: shaorma vietnameza.
Desi, nu ma mira sa fi mancat caine, sobolan, cal etc. prin micii / shaormele din Bucuresti. nu sunt eu fan mancaruri din astea, da' de vreo 2-3 ori pe an tot am ingurgitat macar acolo cateva sute de grame de magar ceva.
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Nov 2011, 15:29   #26
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Maestre, una cu de toate !
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Nov 2011, 15:35   #27
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
Originally Posted by Chambord:
Maestre, una cu de toate !

aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Nov 2011, 15:44   #28
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Originally Posted by Chambord:
Maestre, una cu de toate !
Ai uitat sa mentionezi, una mare cu de toate, aici!
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Nov 2011, 15:53   #29
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
La cat de "des" consum eu shaorma ... se vede ca n-am experienta nici s-o comand cum trebuie.
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Nov 2011, 16:21   #30
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
nici eu nu mananc des... decat cand plec din cluburi pe la 5 dimineata si am foame de coiot!

iauzi idee Aniela... cand mai e ziua lu' prietena ta englezoaica , eu zic sa ii cumperi o saorma ca de aia gasesti,
dar la cat de pretentioasa e , o sa vrea saorma cu, carne de caprioara cred
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Nov 2011, 16:24   #31
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
he he. da da. prietenele mele o sa manance shaorma numai cand o sa-i puna aia caviar. hi hi hi. desi, asa e. dupa ce bei toata noaptea in club, asa merge o saorma.... bine, nici nu ai alte optiuni, nu ca ai putea gasi undeva vreun boeuf stroganoff la ora aia.
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Nov 2011, 16:29   #32
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
deci...

cand pleci la 5 din club ca se inchide bodega ( mama ce am zis-o pasta ) , o saorma e divina! dar de aia cu muraturi... si sa mergi prin frig.... sa te impiedici.... sa calci in noroi.... sa iti inghete fata de frig.... sa ajungi la saormerie.... sa te uiti la fata saormarului..... la el acolo e cald de la aparatele alea saormice...... sa comanzi o saorma... si sa te uiti cu ochii aia mare de motan cand vede un hamster.... cum se face saorma.... sa te intrebe saormistu : " -Usturoi? " si tu sa nu fi capabil sa raspunzi.... sa dai doar din cap.... sa dai damfuri de tequila, de gin, sau de rom.... si apoi sa primesti saorma aia.... divina.... sa incepi sa mananci la o masuta de aia... in modul ala de parca nu ai mai mancat saorma niciodata....

Moaaaaa se poate face un film.... cu un singur cuvand rostit de actori , si ala sa fie doar usturoi....
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Nov 2011, 21:39   #33
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
Eu zic ca daca te apuci macar de un short sigur ai sanse la BIEFF-ul de anul urmator. Si sa mai zica altii pe-aici ca cinematografia romaneasca nu are tinere sperante! Uite-aici. Daca mai ai si niste alieni disecati in spate, ca doar din ce sa iasa o shaorma asa fenomenala, succesul e asigurat. Si un zambet de la shaormist cu un dintisor din ala mafiot lucitor ca raspuns la usturoi. pfoai! i-am rupt pe micuti. succes international garantat!
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Nov 2011, 21:43   #34
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by aniela07:
Eu zic ca daca te apuci macar de un short sigur ai sanse la BIEFF-ul de anul urmator. Si sa mai zica altii pe-aici ca cinematografia romaneasca nu are tinere sperante! Uite-aici. Daca mai ai si niste alieni disecati in spate, ca doar din ce sa iasa o shaorma asa fenomenala, succesul e asigurat. Si un zambet de la shaormist cu un dintisor din ala mafiot lucitor ca raspuns la usturoi. pfoai! i-am rupt pe micuti. succes international garantat!

Asta vroiam sa zic si eu mai devreme ca ar iesi un scurt metraj de 5 stele! LMAO cica "un singur cuvant rostit de actori,si ala sa fie usturoi"
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 09:42   #35
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
sa nu va prind ca imi copiati ideea cu shaorma...

hai aniela, ce mai cauti sa cumperi azi? ca sa analizam si noi ceva...
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 11:09   #36
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
uimitor, dar azi chiar nu mai am nimic de cumparat. devine ingrijorator. o fi ceva in neregula cu mine?

aaaa. mi-am luat cauciucuri de la Metro. 600 RON cu tot cu montat, echilibrat etc. (in fine, si cativa zeci de RON pentru servicii de buna calitate).

probabil de asta nu-mi mai doresc nimic. tot salariul mi se duce pe masina + cauciucuri. nici bani de ceai daca vreau nu mai am. bine, mai am bonuri de masa. ar trebui sa-mi dea ceai pe bonuri de masa...
ce bine ca sunt festivalurile astea de film cu intrare gratuita! la momentul potrivit au venit!
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 11:23   #37
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
anieluto... dar jumatatea ce face? el nu pune banutzu pt botosei de iarna la masinuta?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 13:32   #38
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
ba da. dar un singur salariu nu e suficient pentru cumparat masina + acte si alte alea + cauciucuri noi. si eu iau si al 13-lea salariu. iar apoi stii cum e: unii chiar muncesc, adica sunt vieti care depind de ei, dar primesc un salariu mediu (in cel mai bun caz) si altii care mai freaca menta, mai busesc un sistem, mai repara un bug (ca mine) si care castiga binisor. din punct de vedere financiar, si nu numai, viata e de multe ori un jeg.
acum, daca stai sa numeri acasa cine cat pune, suntem la banca, nu in familie. si apoi, ca sa ma suporte cineva pe mine trebuie platit bine ca sa nu mai vorbim ca, din proprie initiativa, eu nu m-as urni niciodata sa-mi iau casa, sa-mi iau masina. doar daca vine cineva la usa sa ma intrebe: nu vreti o masina, nu vreti o casa, nu vreti o afacere? eu mi-as bea toti banii prin crasme.

Last edited by aniela07 : 15 Nov 2011 at 13:40.
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 13:40   #39
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
adica cumparasi si masina + cauciucuri + hartzogarie....
grav grav grav.
apoi benzina... si mai zici ca stai la dristor unde e metroi! huu
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 13:43   #40
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
da. am luat pachetul complet.

pai eu nu merg cu masina. merg cu metroul. dar in week-end-uri mai plecam pe la munte (poate il conving sa mergem si la mare, ca mie-mi place la mare iarna), mai de nebuni pe undeva, mai un supermarket, mai o aduci pe bunica la spital, din astea...

Last edited by aniela07 : 15 Nov 2011 at 13:45.
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:07.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells